Kvalifikacije za Evropsko prvenstvo u košarci 2015.

S Wikipedije, slobodne enciklopedije
Idi na navigaciju Idi na pretragu

Ovaj članak govori o kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo u košarci 2015.

Format kvalifikacija[uredi | uredi izvor]

U prvoj fazi kvalifikacija ekipe su podijeljene u četiri grupe. Pobjednik svake geupe se kvalifikuje u doigravanje, koje se sastoji od polufinala i finala koje se igra po formatu kući i u gostima.

Pobjednik prve faze kvalifikacija direktno prolazi na EuroBasket 2015, dok će ostale ekipe 2014 godine igrati kvalifikacije zajedno sa ekipama koje se nisu kvalifikovale na EuroBasketu 2013.[1]

Prva faza[uredi | uredi izvor]

Prvu fazu kvalifikacija igraju ekipe koje se nisu kvalifikovale za EuroBasket 2013 tokom ljeta 2013.[2]

Danska se vraća na prvenstvo nakon 2010,[3] dok Azerbejdžan, Albanija i Kipar neće uzeti učešće na ovom izdanju, nakon igranja u kvalifikacijama 2012.

Žrijebanje[uredi | uredi izvor]

Šešir 1 Šešir 2 Šešir 3 Šešir 4

 Estonija
 Bugarska
 Austrija
 Mađarska

 Švicarska
 Nizozemska
 Bjelorusija
 Rumunija

 Island
 Slovačka
 Portugal
 Luksemburg

 Danska

Grupa A Grupa B Grupa C Grupa D

 Bugarska
 Rumunija
 Island

 Estonija
 Nizozemska
 Portugal

 Austrija
 Švicarska
 Luksemburg
 Danska

 Mađarska
 Bjelorusija
 Slovačka

Grupna faza[uredi | uredi izvor]

Legenda boja
     Najbolje plasirana ekipa iz svake grupe plasira se u polufinale

Sva prikazana vremen su lokalna.

Grupa A[uredi | uredi izvor]

Ekipa OU P I + - KR BD
 Bugarska 4 3 1 327 279 +48 7
 Island 4 2 2 287 304 −17 6
 Rumunija 4 1 3 280 307 −27 5
1. august 2013
17:45
Rumunija   68–84  Bugarska
Rezultat po četvrtinama: 21–20, 19–22, 11–18, 17–24
Poeni: Mandache 18
Skokovi: Țibîrnă 5
Asistencije: Tudor 5
Poeni: Ivanov 27
Skokovi: Ivanov 8
Asistencije: Mirkovich 6
Sala Sporturilor Constanţa, Constanta
Gledaoci: 1,000
Sudac: Milivoje Jovcic (SRB), Gianluca Mattioli (ITA), Tomislav Hordov (HRV)

4. august 2013
19:10
Bugarska   88–59  Island
Rezultat po četvrtinama: 23–13, 21–15, 21–12, 23–19
Poeni: Lilov 14
Skokovi: Ivanov 13
Asistencije: Ivanov 5
Poeni: Sigurðarson 19
Skokovi: Ermolinskij 10
Asistencije: Ermolinskij 4
Palace of Culture and Sports, Varna
Gledaoci: 2,200
Sudac: Dragan Neskovic (SRB), Petar Denkovski (MAK), Josip Radojkovic (HRV)

7. august 2013
18:00
Rumunija   64–72  Island
Rezultat po četvrtinama: 10–25, 18–13, 17–18, 19–16
Poeni: Nicoara 15
Skokovi: Silvăşan 13
Asistencije: Mandache 7
Poeni: Pálsson 24
Skokovi: Bæringsson 10
Asistencije: Bæringsson 8
Sala Sporturilor Constanţa, Constanta
Gledaoci: 1,000
Sudac: Neil Wilkinson (ENG), Christof Madinger (NJE), Fedja Serhatlic (ŠVE)

10. august 2013
19:10
Bugarska   74–77  Rumunija
Rezultat po četvrtinama: 19–20, 5–24, 27–16, 23–17
Poeni: Mirkovich 26
Skokovi: Ivanov 10
Asistencije: Mirkovich 5
Poeni: Mandache 23
Skokovi: Silvasan 8
Asistencije: Tudor 11
Palace of Culture and Sports, Varna
Gledaoci: 2,000
Sudac: Srdan Dozai (HRV), Marko Juras (SRB), Aleksandar Milojevic (MAK)

13. august 2013
19:15
Island   79–81  Bugarska
Rezultat po četvrtinama: 20–17, 21–16, 14–27, 24–21
Poeni: Stefánsson 32
Skokovi: Bæringsson, Stefánsson 7
Asistencije: Ermolinskij, Sigurðarson 5
Poeni: Ivanov 19
Skokovi: Ivanov 14
Asistencije: Mirkovich 6
Laugardalshöll, Reykjavík
Gledaoci: 1,850
Sudac: Eddie Viator (FRA), Moritz Reiter (NJE), Robert Hickman (ENG)

16. august 2013
19:15
Island   77–71  Rumunija
Rezultat po četvrtinama: 22–13, 18–23, 21–24, 16–11
Poeni: Sigurðarson 23
Skokovi: Bæringsson 13
Asistencije: Pálsson 5
Poeni: Gutoaia 19
Skokovi: Nicoara 11
Asistencije: Tudor 6
Laugardalshöll, Reykjavík
Gledaoci: 1,200
Sudac: Elias Koromilas (GRČ), Robert Vyklicky (ČEŠ), Moritz Reiter (NJE)

Grupa B[uredi | uredi izvor]

Ekipa OU P I + - KR BD
 Estonija 4 3 1 235 199 +36 7
 Portugal 4 2 2 209 222 −13 6
 Nizozemska 4 1 3 134 157 –23 3
1. august 2013
20:00
Nizozemska   0–201  Estonija
Maaspoort Sports end Events, 's-Hertogenbosch
Gledaoci: 1,000
Sudac: Joseph Bissang (FRA), Moritz Reiter (NJE), Keith Williams (ENG)

4. august 2013
20:00
Estonija   66–72  Portugal
Rezultat po četvrtinama: 22–23, 8–20, 14–17, 22–12
Poeni: Arbet 20
Skokovi: Talts 13
Asistencije: Sokk 8
Poeni: Andrade 16
Skokovi: Fernandes 7
Asistencije: Fernandes 6
Saku Suurhall Arena, Tallinn
Gledaoci: 2,000
Sudac: Jakub Zamojski (POL), Jurgis Laurinavicius (LIT), Sergiy Zashchuk (UKR)

7. august 2013
20:00
Portugal   20–01  Nizozemska
Pavilhao dos Desportos de Sines, Sines
Gledaoci: 1,100
Sudac: Robert Lottermoser (NJE), Francisco Araña (ŠPA), Roberto Chiari (ITA)

10. august 2013
20:00
Estonija   64–63  Nizozemska
Rezultat po četvrtinama: 30–18, 14–12, 10–17, 10–16
Poeni: Veideman 15
Skokovi: Kangur 14
Asistencije: Sokk 4
Poeni: de Jong 16
Skokovi: de Jong 12
Asistencije: Cunningham 2
Saku Suurhall Arena, Tallinn
Gledaoci: 3,000
Sudac: Anton Makhlin (RUS), Juris Kokainis (LAT), Fedja Serhatlic (ŠVE)

13. august 2013
20:00
Portugal   64–85  Estonija
Rezultat po četvrtinama: 16–29, 17–17, 14–22, 17–17
Poeni: Fonseca 17
Skokovi: Miranda, Fernandes 4
Asistencije: Fernandes 7
Poeni: Veideman 18
Skokovi: Talts 11
Asistencije: Sokk 5
Pavilhão Multiusos de Coimbra, Coimbra
Gledaoci: 1,000
Sudac: Luigi Lamonica (ITA), Carlos Cortes (ŠPA), Nicolas Maestre (FRA)

16. august 2013
20:00
Nizozemska   71–53  Portugal
Rezultat po četvrtinama: 14–13, 14–7, 24–13, 19–20
Poeni: de Jong 17
Skokovi: Osaikhwuwuomwam 10
Asistencije: de Jong, Cunningham 4
Poeni: Gomes 10
Skokovi: Andrade 6
Asistencije: Fernandes 3
Vijf Meihal, Leiden
Gledaoci: 1,500
Sudac: Vicente Bulto, Tolga Sahin, Simon Unsworth

1Holandiji su poništene dvije pobjede zbog igranja dva naturalizovana igrača.[4]

Grupa C[uredi | uredi izvor]

Ekipa OU P I + - KR BD
 Švicarska 6 5 1 461 378 +83 11
 Austrija 6 5 1 535 445 +90 11
 Danska 6 2 4 400 430 −30 8
 Luksemburg 6 0 6 378 521 −143 6
1. august 2013
16:00
Švicarska   78–37  Danska
Rezultat po četvrtinama: 18–8, 26–13, 15–12, 19–4
Poeni: D. Mladjan, M. Mladjan 13
Skokovi: Capela 11
Asistencije: Kazadi 4
Poeni: Iversen 13
Skokovi: Iversen 5
Asistencije: five players 1
Site Sportif Saint-Leonard, Fribourg
Gledaoci: 480
Sudac: Paolo Taurino (ITA), Clemens Fritz (NJE), Jean-Charles Collin (FRA)

1. august 2013
20:20
Austrija   111–77  Luksemburg
Rezultat po četvrtinama: 21–17, 28–18, 38–20, 24–22
Poeni: Mahalbašić 21
Skokovi: Mahalbašić 13
Asistencije: Klepeisz 6
Poeni: Jones 22
Skokovi: Picard, Genevo 6
Asistencije: Jones 3
Multiversum, Schwechat
Gledaoci: 700
Sudac: Marko Vuckovic (SLO), Christof Madinger (NJE), Nikola Perlic (HRV)

4. august 2013
15:15
Danska   72–80  Austrija
Rezultat po četvrtinama: 15–24, 15–22, 26–20, 16–14
Poeni: Reinholt 25
Skokovi: Bergstedt 10
Asistencije: Darbo, Nielsen 2
Poeni: Mahalbašić 23
Skokovi: Mahalbašić 10
Asistencije: Schreiner 7
Forum Horsens, Horsens
Gledaoci: 767
Sudac: Petri Mäntylä (FIN), Ingus Baumanis (LAT), Konstantin Simonow (NJE)

4. august 2013
16:30
Luksemburg   57–75  Švicarska
Rezultat po četvrtinama: 17–24, 10–21, 13–17, 17–13
Poeni: Picard 18
Skokovi: Picard 7
Asistencije: Ferreira 4
Poeni: D. Mladjan 17
Skokovi: Capela 9
Asistencije: Petković 4
d'Coque, Luxembourg
Gledaoci: 300
Sudac: Sérgio Silva (POR), Regis Bardera (FRA), Georgios Poursanidis (GRČ)

7. august 2013
19:00
Luksemburg   62–73  Danska
Rezultat po četvrtinama: 19–21, 14–24, 14–13, 15–15
Poeni: Picard 26
Skokovi: Genevo 7
Asistencije: Jones 5
Poeni: Reinholt 24
Skokovi: Darbo 9
Asistencije: Plannthin 4
d'Coque, Luxembourg
Gledaoci: 300
Sudac: David Chambon (FRA), Paulus Van Den Heuvel (HOL), Mario Majkic (SLO)

7. august 2013
20:00
Švicarska   69–63  Austrija
Rezultat po četvrtinama: 21–24, 16–13, 18–18, 14–8
Poeni: Kazadi 19
Skokovi: Capela 9
Asistencije: D. Mladjan, Petković 3
Poeni: Mahalbašić 15
Skokovi: Mahalbašić 7
Asistencije: Schreiner, Mahalbašić 2
Site Sportif Saint-Leonard, Fribourg
Gledaoci: 1,150
Sudac: Marco Giansanti (ITA), Paul Unsworth (ENG), Antonio Zamora (AND)

10. august 2013
19:00
Luksemburg   65–98  Austrija
Rezultat po četvrtinama: 18–22, 19–22, 13–29, 15–25
Poeni: Picard 22
Skokovi: Picard 7
Asistencije: Koster 7
Poeni: Schreiner 20
Skokovi: Mahalbašić 7
Asistencije: Schreiner, Mahalbašić 4
d'Coque, Luxembourg
Gledaoci: 150
Sudac: Luis Lopes (POR), Nick Van den Broeck (BEL), Barry Peters (HOL)

10. august 2013
19:15
Danska   65–66  Švicarska
Rezultat po četvrtinama: 23–18, 13–17, 11–13, 18–18
Poeni: Reinholt 16
Skokovi: Bergstedt 6
Asistencije: Bak 4
Poeni: D. Mladjan 26
Skokovi: Capela 11
Asistencije: Petković 4
Forum Horsens, Horsens
Gledaoci: 766
Sudac: Arnis Ozols (LAT), Henri Hilke (FIN), Mart Uuehendrik (EST)

13. august 2013
20:00
Švicarska   77–59  Luksemburg
Rezultat po četvrtinama: 17–11, 27–11, 9–15, 24–22
Poeni: Kazadi 17
Skokovi: Dubas 9
Asistencije: Mafuta, Kazadi 3
Poeni: Picard 20
Skokovi: Ferreira 5
Asistencije: Ferreira, Koster 3
Site Sportif Saint-Leonard, Fribourg
Gledaoci: 800
Sudac: Guerrino Cerebuch (ITA), Tamas Benczur (MAĐ), Konstantin Simonow (NJE)

13. august 2013
20:20
Austrija   86–66  Danska
Rezultat po četvrtinama: 16–21, 16–15, 30–16, 24–14
Poeni: Mahalbašić 34
Skokovi: Poiger 7
Asistencije: Mahalbašić 6
Poeni: Bak 15
Skokovi: Reinholt 9
Asistencije: seven players 1
Multiversum, Schwechat
Gledaoci: 600
Sudac: Sinisa Herceg (HRV), Dragan Neskovic (SRB), Ognjen Jokic (CG)

16. august 2013
15:00
Austrija   97–96  Švicarska
Rezultat po četvrtinama: 15–19, 15–21, 24–19, 24–19
Poeni: Schreiner 22
Skokovi: Lamesic 9
Asistencije: Klepeisz 4
Poeni: D. Mladjan 31
Skokovi: D. Mladjan 8
Asistencije: Kazadi 4
Multiversum, Schwechat
Gledaoci: 800
Sudac: Matej Boltauzer (SLO), Tomislav Vovk (HRV), Petr Hrusa (ČEŠ)

16. august 2013
19:15
Danska   87–58  Luksemburg
Rezultat po četvrtinama: 19–13, 24–8, 19–11, 25–26
Poeni: Iversen 17
Skokovi: Darbo 8
Asistencije: Bak 6
Poeni: Picard 15
Skokovi: Picard, Majerus 5
Asistencije: Koster 4
Forum Horsens, Horsens
Gledaoci: 722
Sudac: Grzegorz Ziemblicki (POL), Torkild Rodsand (NOR), Alexander Romanov (RUS)

Grupa D[uredi | uredi izvor]

Ekipa OU P I + - KR BD
 Bjelorusija 4 3 1 341 306 +35 7
 Slovačka 4 2 2 292 341 −49 6
 Mađarska 4 1 3 278 264 +14 5
1. august 2013
19:00
Bjelorusija   79–75  Mađarska
Rezultat po četvrtinama: 14–26, 27–19, 23–17, 15–13
Poeni: Liutych 17
Skokovi: Pustahvar 8
Asistencije: Kudrautsau 8
Poeni: Vojvoda 17
Skokovi: Keller 11
Asistencije: Trotter 4
Minsk Sports Palace, Minsk
Gledaoci: 1,100
Sudac: Sergey Krug (RUS), Tomas Jasevicius (LIT), Marek Maliszewski (POL)

4. august 2013
18:00
Mađarska   75–43  Slovačka
Rezultat po četvrtinama: 24–5, 21–10, 15–13, 15–15
Poeni: Vojvoda 17
Skokovi: Keller, Szabó 7
Asistencije: Simon 6
Poeni: Dorazil 16
Skokovi: Dorazil 10
Asistencije: Grznár 2
MKB Aréna Sopron, Sopron
Gledaoci: 1,100
Sudac: Miguel Anguel Perez Niz (ŠPA), Sergey Mikhaylov (RUS), Fabiana Martinescu (RUM)

7. august 2013
18:00
Slovačka   97–85  Bjelorusija
Rezultat po četvrtinama: 24–14, 21–29, 22–19, 30–23
Poeni: Batka 27
Skokovi: Dorazil 11
Asistencije: Ziak 5
Poeni: Liutych 33
Skokovi: Parakhouski 13
Asistencije: Charykau, Kudrautsau 3
Sport Hall DUKLA, Banská Bystrica
Gledaoci: 800
Sudac: Marek Cmikiewicz (POL), Moritz Reiter (NJE), Doru Vinasi (RUM)

10. august 2013
18:30
Mađarska   61–63  Bjelorusija
Rezultat po četvrtinama: 12–13, 16–19, 17–22, 16–9
Poeni: Vojvoda 19
Skokovi: N. Tóth, Keller 7
Asistencije: Szabó 3
Poeni: Liutych 21
Skokovi: Parakhouski 7
Asistencije: Charykau 3
Messzi István Sportcsarnok, Kecskemét
Gledaoci: 4,000
Sudac: Ademir Zurapović (BIH), Haydn Jones (VEL), Radomir Vojinović (CG)

13. august 2013
18:00
Slovačka   79–67  Mađarska
Rezultat po četvrtinama: 23–14, 20–14, 23–24, 13–15
Poeni: Batka 19
Skokovi: Dorazil 8
Asistencije: Kozlik, Grznár 5
Poeni: A. Tóth 12
Skokovi: Szabó 5
Asistencije: Wittmann, Szabó 3
Sport Hall DUKLA, Banská Bystrica
Gledaoci: 900
Sudac: Oliver Krause (NJE), Piotr Pastusiak (POL), Andrej Lovsin (SLO)

16. august 2013
19:00
Bjelorusija   114–73  Slovačka
Rezultat po četvrtinama: 31–21, 34–21, 29–11, 20–20
Poeni: Trastsinetski 21
Skokovi: Krysevich, Meshcharakou 8
Asistencije: Trastsinetski 6
Poeni: Bilik 17
Skokovi: Dorazil 10
Asistencije: Ziak, Tot 3
Minsk Sports Palace, Minsk
Gledaoci: 1,800
Sudac: Jurgis Laurinavicius (LIT), Marcin Kowalski (POL), Henri Hilke (FIN)

Knockout faza[uredi | uredi izvor]

Bracket[uredi | uredi izvor]

  Polufinale Finale
                         
A1   Bugarska 92 87 179  
C1   Švicarska 71 67 138  
    A1   Bugarska 58 49 107
  B1   Estonija 55 61 116
B1   Estonija 70 79 149
D1   Bjelorusija 76 61 137  

Polufinale[uredi | uredi izvor]

Prva utakmica[uredi | uredi izvor]
22. august 2013
19:00
Bjelorusija   76–70  Estonija
Rezultat po četvrtinama: 21–25, 19–12, 11–6, 25–27
Poeni: Kudrautsau 21
Skokovi: Parakhouski, Kudrautsau 8
Asistencije: three players 2
Poeni: Hallik 21
Skokovi: Talts 10
Asistencije: Sokk 3
Olimpiec Sports Complex, Mogilev
Gledaoci: 800
Sudac: Sasa Maricic (SRB), Sergiy Zashchuk (UKR), Sergey Mikhaylov (RUS)

22. august 2013
19:30
Bugarska   92–71  Švicarska
Rezultat po četvrtinama: 25–17, 19–24, 24–20, 24–10
Poeni: Georgiev 13
Skokovi: Ivanov 8
Asistencije: Mirkovich 9
Poeni: Mlađan, Capela 18
Skokovi: Kazadi, Dubas 8
Asistencije: Mafuta 5
Universiada Hall, Sofia
Gledaoci: 1,500
Sudac: Spyridon Gontas (GRČ), Miodrag Licina (SRB), Miloš Koljensić (CG)
Druga utakmica[uredi | uredi izvor]
25. august 2013
16:00
Švicarska   67–87  Bugarska
Rezultat po četvrtinama: 16–24, 15–21, 15–15, 21–27
Poeni: Capela 19
Skokovi: Capela 6
Asistencije: Mlađan, Petković 3
Poeni: Ivanov 17
Skokovi: Kostov 6
Asistencije: three players 3
Site Sportif Saint-Leonard, Fribourg
Gledaoci: 1,340
Sudac: Benjamin Jimenez Trujillo (ŠPA), Saverio Lanzarini (ITA), Paulo Marques (POR)

25. august 2013
20:00
Estonija   79–61  Bjelorusija
Rezultat po četvrtinama: 19–17, 18–14, 18–14, 24–16
Poeni: Kangur 20
Skokovi: Kangur 10
Asistencije: Talts 4
Poeni: Kudrautsau 22
Skokovi: Parakhouski 8
Asistencije: five players 1
Saku Suurhall Arena, Tallinn
Gledaoci: 6,000
Sudac: Petri Mäntylä (FIN), Oskars Lucis (LAT), Mindaugas Vecerskis (LIT)

Finale[uredi | uredi izvor]

Prva utakmica[uredi | uredi izvor]
29. august 2013
19:30
Bugarska   58–55  Estonija
Rezultat po četvrtinama: 16–15, 15–20, 19–6, 8–14
Poeni: Ivanov 15
Skokovi: Ivanov 11
Asistencije: Ivanov 5
Poeni: Veideman 11
Skokovi: Arbet 6
Asistencije: Arbet 3
Universiada Hall, Sofia
Gledaoci: 1,500
Sudac: Zoran Sutulović (CG), Marcin Kowalski (POL), Keith Williams (ENG)
Druga utakmica[uredi | uredi izvor]
1 . septembar 2013
20:00
Estonija   61–49  Bugarska
Rezultat po četvrtinama: 25–10, 14–14, 11–13, 11–12
Poeni: Veideman, Dorbek 10
Skokovi: Vene, Kangur 6
Asistencije: five players 2
Poeni: Ivanov 13
Skokovi: Ivanov 9
Asistencije: Ivanov 3
Saku Suurhall Arena, Tallinn
Gledaoci: 7,500
Sudac: Emilio Perez (ŠPA), Moritz Reiter (NJE), Ingus Baumanis (LAT)

Druga faza[uredi | uredi izvor]

Žrijebanje[uredi | uredi izvor]

Šešir 1 Šešir 2 Šešir 3 Šešir 4

 Italija
 Latvija
 Belgija
 Bosna i Hercegovina
 Njemačka
 Crna Gora
 Češka

 Velika Britanija
 Makedonija
 Izrael
 Rusija
 Gruzija
 Švedska
 Poljska

 Bugarska
 Bjelorusija
 Švicarska
 Austrija
 Island
 Portugal
 Slovačka

 Danska
 Mađarska
 Rumunija
 Nizozemska
 Luksemburg

U drugoj fazi, 26 ekipa su podijeljene u pet grupa po četiri ekipe i još dvije po tri. Prva ekipa u svakoj grupi i šest drugoplasiranih ekipa će se plasirati na EuroBasket 2015. Utakmice će se igrati između 10. i 27. august 2014.[5][6]

Grupa A[uredi | uredi izvor]

Ekipa OU P I + - KR BD
 Bosna i Hercegovina 4 4 0 304 267 +37 8
 Island 4 2 2 286 289 −3 6
 Velika Britanija 4 0 4 274 308 −34 4
10. august 2014.
19:00
Island   83–70  Velika Britanija
Rezultat po četvrtinama: 22-10, 12-24, 25-24, 24-12
Poeni: Pálsson 24
Skokovi: Bæringsson 15
Asistencije: Ermolinskij 14
Poeni: Clark 20
Skokovi: Sullivan 9
Asistencije: van Oostrum 4
Laugardalshöll, Reykjavík
Gledaoci: 1.418
Sudac: Renaud Geller (BEL), Apostolos Kalpakas (ŠVE), Clemens Fritz (NJE)
13. august 2014
19:35
Velika Britanija   67–80  Bosna i Hercegovina
Rezultat po četvrtinama: 11-23, 20-23, 19-21, 17-13
Poeni: Clark 14
Skokovi: Clark 9
Asistencije: van Oostrum 3
Poeni: Teletović 25
Skokovi: Mitrović 7
Asistencije: Pašalić, Stipanović 4
Copper Box, London
Gledaoci: 5.215
Sudac: Daniel Hierrezuelo (ŠPA), Paolo Taurino (ITA), Sérgio Silva (POR)
17. august 2014
20:00
Bosna i Hercegovina   72–62  Island
Rezultat po četvrtinama: 22-10, 12-17, 22-6, 16-29
Poeni: Teletović 29
Skokovi: Teletović 12
Asistencije: Gordić 5
Poeni: Gunnarsson 18
Skokovi: Hermannsson 6
Asistencije: Vilhjálmsson 2
Mejdan, Tuzla
Gledaoci: 7.000
Sudac: Alessandro Martolini (ITA), Ioannis Foufis (GRČ), Erez Gurion (IZR)
20. august 2014
19:35
Velika Britanija   69–71  Island
Rezultat po četvrtinama: 22–18, 16–10, 16–28, 15–15
Poeni: Achara 15
Skokovi: Clark, Van Oostrum 8
Asistencije: Van Oostrum 5
Poeni: Stefánsson 23
Skokovi: Bæringsson 13
Asistencije: Vilhjálmsson 5
Copper Box, London
Gledaoci: 4.379
Sudac: Fernando Rocha (POR), Regis Bardera (FRA), Fernando Cuevas (ŠPA)
24. august 2014
20:00
Bosna i Hercegovina   74–68  Velika Britanija
Rezultat po četvrtinama: 22–19, 19–18, 20–22, 13–9
Poeni: Teletović 25
Skokovi: Milošević 10
Asistencije: Gordić 7
Poeni: Mockford 19
Skokovi: Clark 7
Asistencije: Sullivan 4
Mirza Delibašić, Sarajevo
Gledaoci: 6.500
Sudac: Benjamin Jimenez Trujillo (ŠPA), Saverio Lanzarini (ITA), Tomasz Trawicki (POL)
27. august 2014
19:30
Island   70–78  Bosna i Hercegovina
Rezultat po četvrtinama: 16–24, 31–19, 11–15, 12–18
Poeni: Stefánsson 21
Skokovi: Pálsson 9
Asistencije: Vilhjálmsson, Ermolinskij 3
Poeni: Kikanović 24
Skokovi: Kikanović 16
Asistencije: Gordić 5
Laugardalshöll, Reykjavík
Gledaoci: 2.500
Sudac: Anton Makhlin (RUS), Moritz Reiter (NJE), Johannes Sarekoski (FIN)

Grupa B[uredi | uredi izvor]

Ekipa OU P I + - KR BD
 Izrael 6 4 2 487 435 +52 10 2–0
 Nizozemska 6 4 2 378 374 +4 10 0–2
 Crna Gora 6 3 3 434 447 −13 9  
 Bugarska 6 1 5 400 443 −43 7  
10. august 2014
19:00
Izrael   97–100  Crna Gora
Rezultat po četvrtinama: 20–17, 20–22, 18–27, 28–20
Poeni: Casspi 28
Skokovi: Casspi 10
Asistencije: Mekel 6
Poeni: Rochestie 17
Skokovi: Dragičević, Šehović 6
Asistencije: Rochestie 9
Eleftheria Indoor Hall, Nikozija, Kipar
Gledaoci: 400
Sudac: Fernando Rocha (POR), Elias Koromilas (GRČ), Marius Ciulin (RUM)
10. august 2014
20:30
Bugarska   53–62  Nizozemska
Rezultat po četvrtinama: 15–20, 12–17, 6–11, 20–14
Poeni: Avramov 17
Skokovi: Nikolov 6
Asistencije: Marinov, Vezenkov 3
Poeni: Slagter 18
Skokovi: Oudendag 9
Asistencije: tri igrača 3
Arena Samokov, Samokov
Gledaoci: 1.200
Sudac: Borys Shulga (UKR), Evgeny Vetrov (RUS), Ciprian Stoica (RUM)
13. august 2014
19:30
Nizozemska   57–66  Izrael
Rezultat po četvrtinama: 22–21, 19–24, 12–13, 4–8
Poeni: Schaftenaar 12
Skokovi: Oudendag 11
Asistencije: Slagter 7
Poeni: Pnini 16
Skokovi: Casspi 8
Asistencije: Mekel 5
MartiniPlaza, Groningen
Gledaoci: 1.200
Sudac: Antonio Conde (ŠPA), Semen Ovinov (RUS), Haydn Jones (WAL)
13. august 2014
21:00
Crna Gora   70–64  Bugarska
Rezultat po četvrtinama: 11–20, 21–13, 12–12, 16–15
Poeni: Dragičević 20
Skokovi: Dragičević 9
Asistencije: Mihailovič 6
Poeni: Vezenkov 14
Skokovi: Vezenkov 8
Asistencije: Marinov, Avramov 3
Morača Sports Center, Podgorica
Gledaoci: 2.100
Sudac: Christos Christodoulou (GRČ), Saša Pukl (SLO), Antonis Demetriou (KIP)
17. august 2014
20:30
Bugarska   84–100  Izrael
Rezultat po četvrtinama: 22–29, 16–17, 20–34, 26–20
Poeni: Vezenkov 18
Skokovi: Varbanov 12
Asistencije: Marinov 5
Poeni: Casspi 19
Skokovi: Fischer 13
Asistencije: Mekel 7
Universiada Hall, Sofija
Gledaoci: 1.200
Sudac: Benjamin Jiménez (ŠPA), Nikolaos Somos (GRČ), Saša Maričić (SRB)
17. august 2014
21:00
Crna Gora   60–65  Nizozemska
Rezultat po četvrtinama: 20–15, 16–15, 5–20, 19–15
Poeni: Šehović 13
Skokovi: Golubović 7
Asistencije: Rochestie 6
Poeni: Schaftenaar 18
Skokovi: Oudendag 7
Asistencije: Slagter 4
Morača Sports Center, Podgorica
Gledaoci: 2.100
Sudac: Anton Makhlin (RUS), Georgios Poursanidis (GRČ), Yener Yilmaz (TUR)
20. august 2014
20:00
Nizozemska   66–57  Bugarska
Rezultat po četvrtinama: 23–18, 16–22, 14–9, 13–8
Poeni: Schaftenaar 17
Skokovi: Koenis, Schaftenaar 7
Asistencije: Slagter, Williams 4
Poeni: Vezenkov 26
Skokovi: Vezenkov 5
Asistencije: Velikov 4
Vijf Meihal, Leiden
Gledaoci: 1.500
Sudac: Miguel Pérez (ŠPA), Manuel Mazzoni (ITA), Paul Walton (ENG)
20. august 2014
21:00
Crna Gora   65–80  Izrael
Rezultat po četvrtinama: 20–20, 12–17, 19–24, 14–19
Poeni: Dragičević 19
Skokovi: Borisov 7
Asistencije: Rochestie 5
Poeni: Casspi 17
Skokovi: Mekel 11
Asistencije: Mekel 11
Morača Sports Center, Podgorica
Gledaoci: 4.100
Sudac: Luigi Lamonica (ITA), Vicente Bulto (ŠPA), Panagiotis Anastopoulos (GRČ)
24. august 2014
19:00
Izrael   83–60  Nizozemska
Rezultat po četvrtinama: 26–5, 22–18, 14–19, 21–18
Poeni: Casspi 22
Skokovi: Casspi 8
Asistencije: Mekel, Pnini 6
Poeni: De Jong 15
Skokovi: Oudendag 9
Asistencije: Williams 4
Eleftheria Indoor Hall, Nikozija, Kipar
Gledaoci: 500
Sudac: Miguel Perez Perez (ŠPA), Rüstü Nuran (TUR), Ioannis Foufis (GRČ)
24. august 2014
20:30
Bugarska   73–84  Crna Gora
Rezultat po četvrtinama: 23–18, 11–23, 23–22, 16–21
Poeni: Vezenkov 17
Skokovi: Vezenkov 7
Asistencije: Avramov 4
Poeni: Rochestie 17
Skokovi: Golubović 10
Asistencije: Ivanović 6
Universiada Hall, Sofija
Gledaoci: 300
Sudac: Alessandro Martolini (ITA), Oscar Perea (ŠPA), Charalampos Karakatsounis (GRČ)
27. august 2014
20:00
Nizozemska   68–55  Crna Gora
Rezultat po četvrtinama: 17–18, 13–15, 20–5, 18–17
Poeni: Slagter 15
Skokovi: Kherrazi 9
Asistencije: Slagter 5
Poeni: Šehović 17
Skokovi: Golubović 6
Asistencije: Rochestie, Ivanović 3
Vijf Meihal, Leiden
Gledaoci: 2.500
Sudac: Emin Mogulkoc (TUR), Petr Hrusa (ČEŠ), Nick Van den Broeck (BEL)
27. august 2014
20:45
Izrael   61–69  Bugarska
Rezultat po četvrtinama: 19–16, 22–12, 11–17, 9–24
Poeni: Eliyahu 16
Skokovi: Eliyahu 7
Asistencije: Pnini 6
Poeni: Vezenkov 20
Skokovi: Vezenkov 8
Asistencije: Avramov 4
Kition Athletic Center, Larnaca, Kipar
Gledaoci: 100
Sudac: Spyridon Gontas (GRČ), Jurgis Laurinavicius (LIT), Tomislav Vovk (HRV)

Grupa C[uredi | uredi izvor]

Ekipa OU P I + - KR BD
 Poljska 6 5 1 540 436 +104 11
 Njemačka 6 4 2 535 404 +131 10
 Austrija 6 3 3 465 483 −18 9
 Luksemburg 6 0 6 397 604 −207 6
10. august 2014
20:00
Poljska   68–67  Njemačka
Rezultat po četvrtinama: 22–20, 14–11, 20–19, 12–17
Poeni: Waczyński 19
Skokovi: Cel 10
Asistencije: Skibniewski 5
Poeni: Schaffartzik, Schröder 16
Skokovi: Zirbes 9
Asistencije: Schröder 5
Toruń Torwar Hall, Toruń
Gledaoci: 5.200
Sudac: Robert Vyklický (ČEŠ), Gentian Cici (ALB), Igor Mitrovski (MAK)
10. august 2014
20:20
Austrija   84–76  Luksemburg
Rezultat po četvrtinama: 30–14, 21–13, 19–22, 14–27
Poeni: Schreiner 16
Skokovi: Mahalbašić 10
Asistencije: Klepeisz 5
Poeni: Schumacher 19
Skokovi: Birenbaum, Arbaut 4
Asistencije: Birenbaum 4
Multiversum, Schwechat
Gledaoci: 500
Sudac: Václav Lukeš (ČEŠ), Tamás Benczur (MAĐ), Mario Majkič (SLO)
13. august 2014
19:30
Luksemburg   61–113  Poljska
Rezultat po četvrtinama: 10–26, 17–23, 24–39, 10–25
Poeni: Jones 16
Skokovi: četiri igrača 2
Asistencije: tri igrača 1
Poeni: Szewczyk 20
Skokovi: Kulig 7
Asistencije: Szewczyk, Laczynski 3
D'Coque, Luxembourg
Gledaoci: 600
Sudac: Joseph Bissang (FRA), Nick van den Broeck (BEL), Sebastien Clivaz (ŠVI)
13. august 2014
20:20
Austrija   64–77  Njemačka
Rezultat po četvrtinama: 14–19, 21–14, 20–15, 9–29
Poeni: Murati 27
Skokovi: Mahalbašić 8
Asistencije: Schreiner 6
Poeni: Kleber 20
Skokovi: Kleber, Zirbes 7
Asistencije: Schaffartzik 5
Multiversum, Schwechat
Gledaoci: 2.500
Sudac: Milija Vojinović (SRB), Matej Boltauzer (SLO), Tamas Földhazi (MAĐ)
17. august 2014
19:00
Njemačka   109–49  Luksemburg
Rezultat po četvrtinama: 29–17, 26–18, 27–5, 27–9
Poeni: četiri igrača 12
Skokovi: Theis 12
Asistencije: Schaffartzik 6
Poeni: Jones 12
Skokovi: Schumacher, Jones 4
Asistencije: Schumacher 4
Trier Arena, Trier
Gledaoci: 3.251
Sudac: Keith Williams (ENG), Vladimir Tsekov (BUL), Nikola Perlic (HRV)
17. august 2014
20:20
Austrija   83–81  Poljska
Rezultat po četvrtinama: 24–26, 21–18, 20–23, 18–14
Poeni: Mahalbašić 24
Skokovi: Mahalbašić 5
Asistencije: Schreiner, Mahalbašić 4
Poeni: Cel 14
Skokovi: Waczyński 8
Asistencije: Skibniewski 6
Multiversum, Schwechat
Gledaoci: 1.000
Sudac: Ilija Belošević (SRB), Johann Jeanneau (FRA), Paul Walton (ENG)
20. august 2014
19:30
Luksemburg   71–80  Austrija
Rezultat po četvrtinama: 28–24, 15–18, 20–24, 8–14
Poeni: Schumacher 19
Skokovi: Jones 6
Asistencije: Delgado 5
Poeni: Mahalbašić 19
Skokovi: Mahalbašić 12
Asistencije: Mahalbašić 6
D'Coque, Luxembourg
Gledaoci: 573
Sudac: Haydn Jones (WAL), Pedro Coelho (POR), Vincent Delestrée (BEL)
20. august 2014
20:00
Njemačka   76–88  Poljska
Rezultat po četvrtinama: 15–26, 26–17, 12–23, 23–22
Poeni: Theis, Schröder 20
Skokovi: Theis 8
Asistencije: Schröder 7
Poeni: Ponitka 19
Skokovi: Cel 5
Asistencije: Skibniewski 6
Telekom Dome, Bonn
Gledaoci: 4.500
Sudac: Sreten Radović (HRV), Petar Obradović (BIH), Sašo Petek (SLO)
24. august 2014
14:00
Njemačka   88–69  Austrija
Rezultat po četvrtinama: 28–15, 17–26, 17–22, 26–6
Poeni: Schröder 24
Skokovi: Benzing, Kleber 5
Asistencije: Schröder 6
Poeni: Mahalbašić 17
Skokovi: Rados 6
Asistencije: Schreiner 7
Enervie Arena, Hagen
Gledaoci: 3.052
Sudac: Emin Moğulkoç (TUR), Boris Gabara (SLK), Petar Denkovski (MAK)
24. august 2014
20:00
Poljska   100–64  Luksemburg
Rezultat po četvrtinama: 14–17, 26–11, 30–18, 30–18
Poeni: Szewczyk 17
Skokovi: Kulig 13
Asistencije: Łączyński 10
Poeni: Rodenbourg 14
Skokovi: Jones 5
Asistencije: Jones 5
Hala Widowiskowo-Sportowa, Koszalin
Gledaoci: 3.000
Sudac: Gennadi Ponomarev (RUS), Marek Kúkelčík (SLK), Ivan Miličević (BIH)
27. august 2014
19:30
Luksemburg   66–118  Njemačka
Rezultat po četvrtinama: 19–23, 21–20, 19–36, 15–39
Poeni: Arbaut 16
Skokovi: Jones 8
Asistencije: Jones 5
Poeni: Theis 17
Skokovi: Seiferth 10
Asistencije: Schröder 7
D'Coque, Luxembourg
Gledaoci: 1.700
Sudac: Johann Jeanneau (FRA), Simon Unsworth (ENG), Paulus Van Den Heuvel (HOL)
27. august 2014
20:00
Poljska   90–85  Austrija
Rezultat po četvrtinama: 15–22, 24–18, 19–16, 23–25
Poeni: Kulig 22
Skokovi: Kulig 12
Asistencije: Skibniewski 5
Poeni: Mahalbašić 27
Skokovi: Mahalbašić 13
Asistencije: Schreiner 6
Cuprum Arena, Lubin
Gledaoci: 3.700
Sudac: Igor Dragojevic (CG), Haris Bijedic (BIH), Sergii Tyslenko (UKR)

Grupa D[uredi | uredi izvor]

Ekipa OU P I + - KR BD Izjednačenost
 Belgija 6 5 1 454 379 +75 11 1–1, +0, on road - 73
 Makedonija 6 5 1 450 393 +57 11 1–1, +0, on road - 60
 Bjelorusija 6 2 4 436 461 −25 8  
 Danska 6 0 6 372 479 −107 6  
10. august 2014
18:00
Bjelorusija   97–72  Danska
Rezultat po četvrtinama: 20–12, 23–16, 22–21, 32–23
Poeni: Pustahvar 24
Skokovi: Paliashchuk, Pustahvar 11
Asistencije: Charykau 7
Poeni: Reinholt 14
Skokovi: Jukic 11
Asistencije: Jukic, Møller 3
Minsk-Arena, Minsk
Gledaoci: 1.600
Sudac: Olegs Latiševs (LAT), Henri Hilke (FIN), Artūras Šukys (LIT)
10. august 2014
20:30
Makedonija   76–73  Belgija
Rezultat po četvrtinama: 16–19, 7–17, 22–13, 17–13
Poeni: Stojanovski, Trajkovski 16
Skokovi: Hendrix 11
Asistencije: Kostoski 4
Poeni: Hervelle 17
Skokovi: tri igrača 4
Asistencije: Hervelle 5
Boris Trajkovski Sports Center, Skopje
Gledaoci: 5.500
Sudac: Rüştü Nuran (TUR), Marek Cmikiewicz (POL), Manuel Mazzoni (ITA)
13. august 2014
19:30
Danska   75–81  Makedonija
Rezultat po četvrtinama: 18–24, 18–20, 18–11, 21–26
Poeni: Seilund 17
Skokovi: Bergstedt 10
Asistencije: Reinholt 4
Poeni: tri igrača 12
Skokovi: Hendrix 7
Asistencije: Trajkovski 4
Forum Horsens, Horsens
Gledaoci: 968
Sudac: Juris Kokainis (LAT), Tomas Jasevičius (LIT), Sergei Beliakov (RUS)
13. august 2014
20:30
Belgija   71–57  Bjelorusija
Rezultat po četvrtinama: 24–19, 14–9, 18–11, 15–18
Poeni: Gillet 15
Skokovi: Gillet, de Zeeuw 7
Asistencije: Bosco, Hervelle 3
Poeni: Kudrautsau 15
Skokovi: Kudrautsau 8
Asistencije: Charykau 4
Spiroudome, Charleroi
Gledaoci: 800
Sudac: Luigi Lamonica (ITA), Miguel Pérez (ŠPA), Paulo Marques (POR)
17. august 2014
15:00
Belgija   71–50  Danska
Rezultat po četvrtinama: 12–12, 29–17, 19–12, 11–9
Poeni: Schwartz 12
Skokovi: De Zeeuw 9
Asistencije: Bosco 6
Poeni: Jukic 14
Skokovi: Bergstedt 7
Asistencije: Laerke, Reinholt 2
Spiroudome, Charleroi
Gledaoci: 748
Sudac: Boris Gabara (SLK), Tamas Benczur (MAĐ), Pedro Coelho (POR)
17. august 2014
18:00
Bjelorusija   70–81  Makedonija
Rezultat po četvrtinama: 14–28, 24–8, 14–23, 18–22
Poeni: Liutych 17
Skokovi: Paliashchuk 10
Asistencije: Charykau 3
Poeni: Trajkovski 17
Skokovi: Hendrix 10
Asistencije: Sokolov 5
Minsk-Arena, Minsk
Gledaoci: 1.200
Sudac: Jakub Zamojski (POL), Oskars Lucis (LAT), Gintaras Vitkauskas (LIT)
20. august 2014
19:30
Danska   66–73  Bjelorusija
Rezultat po četvrtinama: 23–16, 17–20, 16–15, 10–22
Poeni: Reinholt 17
Skokovi: Bergstedt 5
Asistencije: Reinholt 3
Poeni: Liutych 21
Skokovi: Paliashchuk, Pustahvar 7
Asistencije: Charykau 4
Forum Horsens, Horsens
Gledaoci: 669
Sudac: Neil Wilkinson (ENG), Nebojša Kovačevič (NJE), Dariusz Zapolski (POL)
20. august 2014
20:30
Belgija   63–60  Makedonija
Rezultat po četvrtinama: 12–11, 21–12, 17–19, 13–18
Poeni: De Zeeuw 13
Skokovi: Hervelle 10
Asistencije: Bosco 4
Poeni: Hendrix 14
Skokovi: Hendrix 14
Asistencije: Stojanovski 4
Spiroudome, Charleroi
Gledaoci: 1.369
Sudac: Joseph Bissang (FRA), Milos Koljensić (CG), Robert Vyklický (ČEŠ)
24. august 2014
18:00
Bjelorusija   73–99  Belgija
Rezultat po četvrtinama: 16–28, 21–18, 18–33, 18–20
Poeni: Kudrautsau 20
Skokovi: Meshcharakou 6
Asistencije: tri igrača 3
Poeni: Lojeski 28
Skokovi: Bosco 6
Asistencije: Bosco 9
Minsk-Arena, Minsk
Gledaoci: 1.500
Sudac: Borys Ryzhyk (UKR), Piotr Pastusiak (POL), Mindaugas Večerskis (LIT)
24. august 2014
20:30
Makedonija   80–46  Danska
Rezultat po četvrtinama: 22–13, 19–16, 13–11, 26–6
Poeni: Hendrix 15
Skokovi: Hendrix 12
Asistencije: Stojanovski, Trajkovski 4
Poeni: Bergstedt 16
Skokovi: Jukic, Bergstedt 5
Asistencije: Reinholt, Bak 1
Boris Trajkovski Sports Center, Skopje
Gledaoci: 5.100
Sudac: Grzegorz Ziemblicki (POL), Miroslav Tomov (BUG), Semen Ovinov (RUS)
27. august 2014
19:30
Danska   63–77  Belgija
Rezultat po četvrtinama: 15–18, 17–16, 18–22, 13–21
Poeni: Reinholt 21
Skokovi: Bergstedt 7
Asistencije: Laerke 4
Poeni: Hervelle 24
Skokovi: Hervelle 12
Asistencije: Bosco 6
Forum Horsens, Horsens
Gledaoci: 1.008
Sudac: Sinisa Herceg (HRV), Markos Elias Michaelides (ŠVI), Fedja Serhatlic (ŠVE)
27. august 2014
20:30
Makedonija   72–66  Bjelorusija
Rezultat po četvrtinama: 26–17, 14–17, 17–9, 15–23
Poeni: Stojanovski 13
Skokovi: Hendrix 10
Asistencije: Stojanovski 4
Poeni: Sitnik 18
Skokovi: Pustahvar 6
Asistencije: tri igrača 2
Boris Trajkovski Sports Center, Skopje
Gledaoci: 5.400
Sudac: Srdan Dozai (HRV), Ciprian Stoica (RUM), Stanislav Kucera (ČEŠ)

Grupa E[uredi | uredi izvor]

Ekipa OU P I + - KR BD Izjednačenost
 Gruzija 6 4 2 454 430 +24 10 2–2, +11
 Češka 6 4 2 446 400 +46 10 2–2, −4
 Mađarska 6 4 2 402 376 +26 10 2–2, −7
 Portugal 6 0 6 353 449 −96 6  
10. august 2014
19:00
Gruzija   73–62  Češka
Rezultat po četvrtinama: 17–12, 19–20, 19–21, 18–9
Poeni: Pachulia 19
Skokovi: Sanikidze 12
Asistencije: Tsintsadze 10
Poeni: Auda 18
Skokovi: Balvín 7
Asistencije: Satoranský 8
Tbilisi Sports Palace, Tbilisi
Gledaoci: 7.500
Sudac: Emin Moğulkoç (TUR), Moritz Reiter (NJE), Milos Koljensić (CG)
10. august 2014
19:30
Portugal   38–58  Mađarska
Rezultat po četvrtinama: 10–23, 10–18, 8–6, 10–11
Poeni: Lima 12
Skokovi: Hallman 9
Asistencije: Fernandes 3
Poeni: Vojvoda 20
Skokovi: A. Keller 13
Asistencije: J. Keller 5
Pavilhao dos Desportos de Sines, Sines
Gledaoci: 2.000
Sudac: Vicente Bulto (ŠPA), Tolga Sahin (ITA), Mathieu Bayot (BEL)
13. august 2014
18:00
Češka   89–53  Portugal
Rezultat po četvrtinama: 27–14, 24–17, 23–11, 15–11
Poeni: Satoranský 18
Skokovi: Pomikálek 7
Asistencije: Satoranský 5
Poeni: Da Silva 11
Skokovi: Guerreiro 5
Asistencije: Fernandes 4
Sportovní Centrum, Nymburk
Gledaoci: 1.050
Sudac: Aleksandar Glisić (SRB), Aleksandar Milojević (MAK), Kfir Mualem (IZR)
13. august 2014
18:00
Mađarska   74–73  Gruzija
Rezultat po četvrtinama: 19–18, 18–18, 17–19, 20–18
Poeni: Vojvoda 20
Skokovi: A. Keller, Vojvoda 5
Asistencije: J. Keller 6
Poeni: Pachulia 19
Skokovi: Pachulia 6
Asistencije: Tsintsadze, Shengelia 4
Messzi István Sportcsarnok, Kecskemét
Gledaoci: 1.500
Sudac: Zoran Šutulović (CG), Janusz Calik (POL), Boris Gabara (SLK)
17. august 2014
16:00
Portugal   90–91  Gruzija
Rezultat po četvrtinama: 24–14, 21–12, 19–32, 15–21
Poeni: Da Silva 26
Skokovi: Soares 9
Asistencije: Fernandes 8
Poeni: Pachulia 25
Skokovi: Sanikidze 13
Asistencije: Tsintsadze 5
Arena Dolce Vita, Ovar
Gledaoci: 700
Sudac: Miguel Pérez Pérez (ŠPA), Carmelo Paternico (ITA), Jean-Charles Collin (FRA)
17. august 2014
18:00
Češka   66–63  Mađarska
Rezultat po četvrtinama: 20–16, 17–18, 15–9, 14–20
Poeni: Pumprla 14
Skokovi: Pumprla 7
Asistencije: Welsch 7
Poeni: Vojvoda 25
Skokovi: Tóth 9
Asistencije: Wittmann, Thomas 3
Sportovní Centrum, Nymburk
Gledaoci: 1.500
Sudac: Milivoje Jovčić (SRB), Olegs Latiševs (LAT), Piotr Pastusiak (POL)
20. august 2014
17:45
Mađarska   65–52  Portugal
Rezultat po četvrtinama: 16–15, 14–17, 23–10, 12–10
Poeni: Wittmann 16
Skokovi: Vojvoda 8
Asistencije: Vojvoda, Thomas 3
Poeni: Hallman 15
Skokovi: Hallman 9
Asistencije: Balseiro, Pinto 2
Messzi István Sportcsarnok, Kecskemét
Gledaoci: 1.800
Sudac: Igor Dragojević (CG), Gentian Cici (ALB), Torkild Rodsand (NOR)
20. august 2014
18:00
Češka   86–67  Gruzija
Rezultat po četvrtinama: 18–13, 21–17, 19–20, 28–17
Poeni: Satoranský 16
Skokovi: Balvín 7
Asistencije: Satoranský 6
Poeni: Sanikidze 17
Skokovi: Pachulia 7
Asistencije: Tsintsadze 4
Sportovní Centrum, Nymburk
Gledaoci: 1.500
Sudac: Daniel Hierrezuelo (ŠPA), Jurgis Laurinavicius (LIT), Ciprian Stoica (RUM)
24. august 2014
16:00
Portugal   61–75  Češka
Rezultat po četvrtinama: 21–24, 16–18, 13–21, 11–12
Poeni: Fonseca 22
Skokovi: Fonseca 10
Asistencije: Fernandes, Pinto 3
Poeni: Satoranský 18
Skokovi: Pumprla 11
Asistencije: Satoranský 5
Gondomar Arena, Gondomar
Gledaoci: 1.500
Sudac: Miguel Pérez (ŠPA), Roberto Chiari (ITA), Marko Vučković (SLO)
24. august 2014
19:00
Gruzija   79–59  Mađarska
Rezultat po četvrtinama: 22–12, 23–18, 17–21, 17–8
Poeni: Shengelia 26
Skokovi: Sanikidze 9
Asistencije: Tsintsadze 10
Poeni: Wittmann 14
Skokovi: A. Keller 6
Asistencije: Vojvoda 7
Tbilisi Sports Palace, Tbilisi
Gledaoci: 9.000
Sudac: Ademir Zurapovic (BIH), Clemens Fritz (NJE), Radomir Vojinovic (CG)
27. august 2014
17:45
Mađarska   83–68  Češka
Rezultat po četvrtinama: 20–13, 12-18, 26–19, 22–18
Poeni: Vojvoda 20
Skokovi: A. Keller 11
Asistencije: Wittmann 7
Poeni: Houška, Satoranský 18
Skokovi: Balvín 8
Asistencije: Vojvoda 6
Tiszaligeti Sportcsarnok, Szolnok
Gledaoci: 2.080
Sudac: Jakub Zamojski (POL), Panagiotis Anastopoulos (GRČ), Alexandru Olaru (RUM)
27. august 2014
19:00
Gruzija   71–59  Portugal
Rezultat po četvrtinama: 22–15, 14–16, 16–14, 19–14
Poeni: Sanikidze 20
Skokovi: Pachulia 10
Asistencije: Pachulia 9
Poeni: Fonseca 17
Skokovi: Queiroz 6
Asistencije: Fernandes 10
Tbilisi Sports Palace, Tbilisi
Gledaoci: 8.000
Sudac: Emilio Perez (ŠPA), Ersan Kartal (TUR), Oskars Lucis (LAT)

Grupa F[uredi | uredi izvor]

Ekipa OU P I + - KR BD
 Latvija 6 6 0 486 392 +94 12
 Rumunija 6 4 2 471 483 −12 10
 Švedska 6 2 4 442 455 −13 8
 Slovačka 6 0 6 433 504 −71 6
10. august 2014
18:00
Švedska   50–62  Latvija
Rezultat po četvrtinama: 14–21, 16–15, 10–13, 10–13
Poeni: Borg 11
Skokovi: Kjellbom 5
Asistencije: Kjellbom, Massamba 2
Poeni: Bērziņš 14
Skokovi: Bērziņš 9
Asistencije: Timma, Strēlnieks 3
Luleå Energi Arena, Luleå
Gledaoci: 1.636
Sudac: Neil Wilkinson (ENG), Luis Lopes (POR), Marcin Kowalski (POL)
10. august 2014
18:00
Slovačka   69–81  Rumunija
Rezultat po četvrtinama: 27–13, 14–18, 13–29, 15–21
Poeni: Milošević 20
Skokovi: Jašš 10
Asistencije: Milošević 7
Poeni: Nicoară 20
Skokovi: Moldoveanu 9
Asistencije: Calotă 4
Hala Pezinok, Pezinok
Gledaoci: 800
Sudac: Jakub Zamojski (POL), Christoph Rohacky (AUT), Gellért Kapitany (MAĐ)
13. august 2014
19:00
Rumunija   77–72  Švedska
Rezultat po četvrtinama: 12–14, 16–11, 18–20, 20–21
Poeni: Baciu 18
Skokovi: Moldoveanu 9
Asistencije: Guțoaia 5
Poeni: Pahlmblad 17
Skokovi: Kjellbom 9
Asistencije: tri igrača 3
Sala Transilvania, Sibiu
Gledaoci: 1.800
Sudac: Spyridon Gontas (GRČ), Marko Juras (SRB), Zdravko Rutešić (CG)
13. august 2014
20:15
Latvija   86–66  Slovačka
Rezultat po četvrtinama: 23–14, 26–12, 16–14, 21–26
Poeni: Bērziņš 18
Skokovi: Bērziņš 8
Asistencije: Strēlnieks 6
Poeni: Sedmák 17
Skokovi: Simek 6
Asistencije: Milošević 5
Arena Riga, Riga
Gledaoci: 4.700
Sudac: Anton Makhlin (RUS), Wojciech Liszka (POL), Vladyslav Isachenko (UKR)
17. august 2014
18:00
Slovačka   72–75  Švedska
Rezultat po četvrtinama: 26–20, 14–20, 8–24, 24–11
Poeni: Sedmák 23
Skokovi: Žiak 8
Asistencije: Žiak, Milošević 3
Poeni: Pahlmblad 14
Skokovi: Kjellbom 9
Asistencije: Massamba 4
Hala Pezinok, Pezinok
Gledaoci: 700
Sudac: Ademir Zurapović (BIH), Marek Maliszewski (POL), Petar Denkovski (MAK)
17. august 2014
20:15
Latvija   88–65  Rumunija
Rezultat po četvrtinama: 20–16, 16–19, 29–18, 23–12
Poeni: Blūms 17
Skokovi: Bērziņš 9
Asistencije: Strēlnieks 6
Poeni: Moldoveanu 17
Skokovi: Nicoară 6
Asistencije: Tudor 3
Arena Riga, Riga
Gledaoci: 4.200
Sudac: Borys Ryzhyk (UKR), Mario Majkic (SLO), Václav Lukeš (ČEŠ)
20. august 2014
19:00
Rumunija   90–86  Slovačka
Rezultat po četvrtinama: 14–18, 24–25, 23–24, 29–19
Poeni: Nicoară, Guțoaia 20
Skokovi: Nicoară 12
Asistencije: Tudor 9
Poeni: Jašš 17
Skokovi: Sedmák 8
Asistencije: Milošević 6
Sala Transilvania, Sibiu
Gledaoci: 1.800
Sudac: Paulo Marques (POR), Tomislav Vovk (HRV), Dragan Kralj (BIH)
20. august 2014
20:15
Latvija   79–76  Švedska
Rezultat po četvrtinama: 17–18, 12–19, 22–13, 14–15
Poeni: Bērziņš 23
Skokovi: Bērziņš 10
Asistencije: Strēlnieks 6
Poeni: Kjellbom 19
Skokovi: Kjellbom 13
Asistencije: Borg, Person 4
Arena Riga, Riga
Gledaoci: 5.214
Sudac: Srdan Dozai (HRV), Tomas Jasevičius (LIT), Markos Michaelides (ŠVI)
24. august 2014
18:00
Slovačka   65–89  Latvija
Rezultat po četvrtinama: 16–20, 17–30, 19–22, 13–17
Poeni: Sedmák 23
Skokovi: Sedmák 6
Asistencije: Milošević 7
Poeni: Blūms, Janičenoks 13
Skokovi: Šmits 8
Asistencije: Bertāns, Janičenoks 3
Hala Pezinok, Pezinok
Gledaoci: 500
Sudac: Milija Vojinović (SRB), Milos Koljensić (CG), Zoltan Palla (MAĐ)
24. august 2014
18:00
Švedska   86–88  Rumunija
Rezultat po četvrtinama: 17–22, 21–25, 16–20, 32–21
Poeni: Hakanson, Kjellbom 20
Skokovi: Kjellbom 11
Asistencije: tri igrača 3
Poeni: Moldoveanu 22
Skokovi: Baciu 9
Asistencije: četiri igrača 3
Boråshallen, Borås
Gledaoci: 1.748
Sudac: Milivoje Jovčić (SRB), Haydn Jones (WAL), Sebastien Clivaz (ŠVI)
27. august 2014
19:00
Švedska   83–77  Slovačka
Rezultat po četvrtinama: 22–16, 17–24, 20–15, 24–22
Poeni: Massamba 21
Skokovi: Kjellbom 9
Asistencije: Massamba 5
Poeni: Sedmák 20
Skokovi: Dorazil 7
Asistencije: Milošević 7
Boråshallen, Borås
Gledaoci: 950
Sudac: Janusz Calik (POL), Sigmundur Herbertsson (ISL), Henri Hilke (FIN)
27. august 2014
19:00
Rumunija   70–82  Latvija
Rezultat po četvrtinama: 16–22, 21–15, 18–27, 15–18
Poeni: Silvășan, Moldoveanu 18
Skokovi: Nicoara 6
Asistencije: Paul 5
Poeni: Blūms 15
Skokovi: Freimanis 10
Asistencije: Janičenoks 5
Sala Transilvania, Sibiu
Gledaoci: 2.000
Sudac: Zoran Sutulovic (CG), Borys Shulga (UKR), Petros Papapetrou (GRČ)

Grupa G[uredi | uredi izvor]

Ekipa OU P I + - KR BD
 Italija 4 3 1 303 260 +43 7
 Rusija 4 2 2 313 268 +45 6
 Švicarska 4 1 3 260 348 −88 5
10. august 2014
16:00
Švicarska   79–77  Rusija
Rezultat po četvrtinama: 21–22, 21–15, 24–10, 13–30
Poeni: D. Mlađan 24
Skokovi: Capela 7
Asistencije: Cotture 4
Poeni: Kurbanov 13
Skokovi: Mozgov 7
Asistencije: Antonov 4
BCF-Arena, Fribourg
Gledaoci: 1.800
Sudac: Joseph Bissang (FRA), Christof Madinger (NJE), Keith Williams (ENG)
13. august 2014
19:00
Rusija   63–65  Italija
Rezultat po četvrtinama: 14–12, 14–13, 23–18, 12–22
Poeni: Mozgov 17
Skokovi: Mozgov 10
Asistencije: Khvostov 3
Poeni: Gentile 20
Skokovi: Datome 8
Asistencije: Gentile, Cinciarini 2
Basketball Center of Moscow Region, Moskva
Gledaoci: 2.000
Sudac: Ilija Belošević (SRB), Sašo Petek (SLO), Tomislav Hordov (HRV)
17. august 2014
20:30
Italija   90–60  Švicarska
Rezultat po četvrtinama: 22–8, 22–15, 23–24, 23–13
Poeni: Gentile, Aradori 17
Skokovi: Cusin 8
Asistencije: Cinciarini 6
Poeni: D. Mlađan 18
Skokovi: M. Mlađan 6
Asistencije: Savoy 3
Pala Rockefeller, Cagliari
Gledaoci: 3.000
Sudac: Dragan Nešković (SRB), Regis Bardera (FRA), Tomislav Vovk (HRV)
20. august 2014
19:00
Rusija   101–56  Švicarska
Rezultat po četvrtinama: 30–20, 22–9, 21–13, 28–14
Poeni: Sokolov, Zubkov 15
Skokovi: Kurbanov 13
Asistencije: Ponkrashov 12
Poeni: M. Mlađan 16
Skokovi: M. Mlađan 7
Asistencije: Mafuta 3
Basketball Center of Moscow Region, Moskva
Gledaoci: 2.500
Sudac: Zoran Šutulović (CG), Gintaras Vitkauskas (LIT), Andris Aunkrogers (LAT)
24. august 2014
20:30
Italija   68–72  Rusija
Rezultat po četvrtinama: 19–17, 17–19, 14–11, 18–25
Poeni: Gentile 23
Skokovi: Datome, Aradori 6
Asistencije: tri igrača 2
Poeni: Ponkrashov 22
Skokovi: tri igrača 7
Asistencije: Ponkrashov 8
Pala Rockefeller, Cagliari
Gledaoci: 4.000
Sudac: Vicente Bulto (ŠPA), Christos Christodoulou (GRČ), Uroš Obrknežević (SRB)
27. august 2014
20:45
Švicarska   65–80  Italija
Rezultat po četvrtinama: 15–28, 14–20, 15–19, 21–13
Poeni: M. Mlađan 21
Skokovi: M. Mlađan 10
Asistencije: Kazadi 4
Poeni: Datome 24
Skokovi: Cusin 8
Asistencije: Gentile 3
Centro Sportivo Bellinzona, Bellinzona
Gledaoci: 2.400
Sudac: Antonio Conde (ŠPA), Renaud Geller (BEL), Paulo Marques (POR)

Rangiranje drugoplasiranih ekipa[uredi | uredi izvor]

Šest najboljih drugoplasiranih ekipa će se plasirati direktno na prvenstvo. Da bi se te ekipe odredile, rezultat utakmice protiv četvrtoplasirane ekipe, u svakoj od grupa po četiri ekipe će biti uklonjen iz rangiranja.

Ekipa OU P I + - KR BD
 Makedonija 4 3 1 289 272 +17 7
 Rusija 4 2 2 313 268 +45 6
 Njemačka 4 2 2 308 289 +19 6
 Island 4 2 2 286 289 −3 6
 Češka 4 2 2 282 286 −4 6
 Nizozemska 4 2 2 250 264 −14 6
 Rumunija 4 2 2 300 328 −28 6

Najbolji igrači dana[uredi | uredi izvor]

Dan Igrač PIR Ref.
1
Island Haukur Pálsson
35
[7]
2
Bosna i Hercegovina Mirza Teletović1
30
[8]
3
Izrael D'or Fischer
33
[9]
4
Austrija Rašid Mahalbašić
34
[10]
5
Njemačka Dennis Schröder
Gruzija Tornike Shengelia
32
[11]

1 Odigrao jednu manje utakmicu.[12]

Reference[uredi | uredi izvor]

  1. ^ 2013 Draws set for saturday FIBA Europe. 5 December 2012
  2. ^ 1st Qualifying Round complete FIBA Europe, 8 December 2012
  3. ^ Denmark returns to big stage FIBA Europe, 4 December 2012
  4. ^ Netherlands Incur Penalty FIBA Europe, 15. august 2013
  5. ^ Seedings, Format of Qualifiers determined FIBA Europe. 1 February 2014
  6. ^ 2nd QR Groups Drawn FIBA Europe. 3 February 2014
  7. ^ Pálsson Is Day 1 Top Performer
  8. ^ Teletovic Is Day 2 Top Performer
  9. ^ Israel's Fischer Is Day 3 Top Performer
  10. ^ Mahalbasic Is Day 4 Top Performer
  11. ^ Schröder, Shengelia Are Top Performers
  12. ^ fibaeurope.com (28 August 2014). "Iceland Fall But Still Make History". fibaeurope.com. Pristupljeno 28 August 2014.CS1 održavanje: upotreba parametra authors (link)

Vanjski linkovi[uredi | uredi izvor]