Svjetski kup u biatlonu 2001/2002.

S Wikipedije, slobodne enciklopedije
Svjetski kup u biatlonu 2001/2002.
Pobjednik
Ukupno:masculin  Raphaël Poirée (FRA)
féminin  Magdalena Forsberg (ŠVE)
Pojedinačno:masculin  Sven Fischer (NJE)
féminin  Magdalena Forsberg (ŠVE)
Sprint:masculin  Frank Luck (NJE)
féminin  Magdalena Forsberg (ŠVE)
Potjera:masculin  Raphaël Poirée (FRA)
féminin  Magdalena Forsberg (ŠVE)
Masovni start:masculin  Viktor Majgurov (NJE)
féminin  Magdalena Forsberg (ŠVE)
Štafeta:masculin  Norveška
féminin  Njemačka
Kup nacija:masculin  Njemačka
féminin  Njemačka
Takmičenja
Mjesta održavanjamasculin 10
féminin 10
Pojedinačna takmičenjamasculin 24
féminin 24
Timska takmičenjamasculin 8
féminin 8
Učesnici
Državemasculin 41
féminin 35

Svjetski kup u biatlonu 2001/2002. je bilo 25-o po redu takmičenje biatlonaca za Svjetski kup u biatlonu u organizaciji međunarodne biatlonske sportske organizacije UBI (engleski: International Biathlon Union). Sezona je počela 6. decembra 2001. u Hochflizenu u Austriji, a završena 24. marta 2002. u Holmenkollenu u Norveškoj. U ovoj sezoni, takmičenja su održavana po 20-i put u ženskoj konkurenciji. Takmičenja u muškoj konkurenciji održana su u disciplinama pojedinačno na 20 km, sprint 10 km, potjera 12,5 km, štafeta 4 × 7,5 km i masovni start, a u ženskoj pojedinačno na 15 km, sprint 7,5 km, potjera 10 km, masovni start i štafeta 4 × 7,5 km. Vrhunac takmičenja bile su Zimske olimpijske igre u američkom Salt Lake Cityju. Utrke sa olimpijskih igara su brojane za plasman u Svjetskom kupu. Pobjednik Svjetskog kupa u muškoj konkurenciji postao je po treći put Francuz Raphaël Poirée, dok je u ženskoj konkurenciji po šesti put pobijedila Šveđanka Magdalena Forsberg.

Kalendar takmičenja[uredi | uredi izvor]

Muškarci Žene
Grad Datum Poj. Spr. Pot. Mas. Šta. Poj. Spr. Pot. Mas. Šta.
Austrija Hochfilzen 6-9. decembar 2001.
Slovenija Pokljuka 13-16. decembar 2001.
Slovačka Osblie 19-22. decembar 2001.
Njemačka Oberhof 9-12. januar 2002.
Njemačka Ruhpolding 16-20. januar 2002.
Italija Antholz 24-27. januar 2002.
Sjedinjene Američke Države Salt Lake City 11-20. februar 2002.
Švedska Östersund 9-10. mart 2002.
Finska Lahti 14-17. mart 2002.
Norveška Holmenkollen 21-24. mart 2002.
Ukupno 4 8 9 3 6 4 8 9 3 6

Bodovanje[uredi | uredi izvor]

Od sezone 2000/01, pa sve do sezone 2007/08. koristio se novi sistem bodovanja u kome pobjednik dobija 50 bodova, drugi 47, treći 43 itd.[1] Ovaj sistem je zamijenio stari sistem od sezone 1984/85. po kojem je pobjednik dobijao 30 bodova, drugi 26, treći 24 i svaki slijedeći plasman bod manje.[2]

Podjela bodova od sezone Svjetskog kupa 2000/01. do 2007/08.
Plasman 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Bodovi 50 47 43 40 37 34 32 30 28 26 24 22 20 18 16 15 14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1


Muškarci[uredi | uredi izvor]

Rezultati[uredi | uredi izvor]

1. takmičenje Svjetskog kupa u Hochfilzenu Austrija, 6–9. decembar 2001.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
6. decembar 2001. Sprint (10 km)  Ole Einar Bjørndalen (NOR)  Vesa Hietalahti (FIN)  Frank Luck (NJE)
8. decembar 2001. Štafeta (4 × 7,5 km)  Njemačka
Ricco Gross
Marco Morgenstern
Michael Greis
Frank Luck
 Norveška
Egil Gjelland
Ole Einar Bjørndalen
Frode Andresen
Halvard Hanevold
 Bjelorusija
Alaksiej Ajdarau
Aleksander Syman
Aleh Ryżenkau
Vadim Sašurin
9. decembar 2001. Potjera (12,5 km)  Ole Einar Bjørndalen (NOR)  Frank Luck (NJE)  Ricco Groß (NJE)
2. takmičenje Svjetskog kupa na Pokljuki Slovenija, 13–16. decembar 2001.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
13. decembar 2001. Pojedinačno (20 km)  Pavel Rostovcev (RUS)  Ilmārs Bricis (LAT)  Vincent Defrasne (FRA)
15. decembar 2001. Štafeta (4 × 7,5 km)  Austrija
Daniel Mesotitsch
Wolfgang Perner
Christoph Sumann
Ludwig Gredler
 Bjelorusija
Alaksiej Ajdarau
Aleksander Syman
Aleh Ryżenkau
Vadim Sašurin
 Norveška
Ole Einar Bjørndalen
Egil Gjelland
Dag Bjørndalen
Halvard Hanevold
16. decembar 2001. Potjera (12,5 km)  Raphaël Poirée (FRA)  Pavel Rostovcev (RUS)  Halvard Hanevold (NOR)
3. takmičenje Svjetskog kupa u Osrblie Slovačka, 19–22. decembar 2001.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
19. decembar 2001. Pojedinačno (20 km)  Frank Luck (NJE)  Sven Fischer (NJE)  Sergej Roškov (RUS)
21. decembar 2001. Sprint (10 km)  Christoph Sumann (AUT)  Henrik Forsberg (ŠVE)  Andrij Derizemla (UKR)
22. decembar 2001. Masovni start (15 km)  Vesa Hietalahti (FIN)  Alexander Wolf (NJE)  Vjačeslav Derkač (UKR)
4. takmičenje Svjetskog kupa u Oberhofu Njemačka, 9–13. januar 2002.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
9. januar 2002. Sprint (10 km)  Pavel Rostovcev (RUS)  Sven Fischer (NJE)  Vesa Hietalahti (FIN)
11. januar 2002. Potjera (12,5 km)  Pavel Rostovcev (RUS)  Raphaël Poirée (FRA)  Sven Fischer (NJE)
12. januar 2002. Masovni start (15 km)  Raphaël Poirée (FRA)  Vincent Defrasne (FRA)  Viktor Majgurov (RUS)
5. takmičenje Svjetskog kupa u Oberhofu Njemačka, 16–20. januar 2002.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
16. januar 2002. Štafeta (4 × 7,5 km)  Njemačka
Ricco Groß
Peter Sendel
Sven Fischer
Frank Luck
 Norveška
Egil Gjelland
Stian Eckhoff
Frode Andresen
Halvard Hanevold
 Rusija
Viktor Majgurov
Sergej Rustinov
Sergej Čepikov
Pavel Rostovcev
18. januar 2002. Sprint (10 km)  Raphaël Poirée (FRA)  Michael Greis (NJE)  Frode Andresen (NOR)
20. januar 2002. Potjera (12,5 km)  Sven Fischer (NJE)  Frank Luck (NJE)  Pavel Rostovcev (RUS)
6. takmičenje Svjetskog kupa u Antholzu Italija, 23–27. januar 2002.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
24. januar 2002. Pojedinačno (20 km)  Daniel Mesotitsch (AUT)  Ole Einar Bjørndalen (NOR)  Mihail Kočkin (RUS)
26. januar 2002. Štafeta (4 × 7,5 km)  Norveška
Halvard Hanevold
Egil Gjelland
Frode Andresen
Ole Einar Bjørndalen
 Francuska
Gilles Marguet
Ferréol Cannard
Raphaël Poirée
Julien Robert
 Slovenija
Janez Ožbolt
Marko Dolenc
Tomas Globočnik
Aleksander Grajf
27. januar 2002. Potjera (12,5 km)  Raphaël Poirée (FRA)  Ole Einar Bjørndalen (NOR)  Daniel Mesotitsch (AUT)
Zimske olimpijske igre u Salt Lake Cityju SAD, 11–20. februar 2002. 
Datum Disciplina 1. 2. 3.
11. februar 2002. Pojedinačno (20 km)  Ole Einar Bjørndalen (NOR)  Frank Luck (NJE)  Viktor Majgurov (RUS)
13. februar 2002. Sprint (10 km)  Ole Einar Bjørndalen (NOR)  Sven Fischer (NJE)  Wolfgang Perner (AUT)
16. februar 2002. Potjera (12,5 km)  Ole Einar Bjørndalen (NOR)  Raphaël Poirée (FRA)  Ricco Groß (NJE)
20. februar 2002. Štafeta (4 x 7,5 km)  Norveška
Halvard Hanevold
Frode Andresen
Egil Gjelland
Ole Einar Bjørndalen
 Njemačka
Ricco Gross
Peter Sendel
Sven Fischer
Frank Luck
 Francuska
Gilles Marguet
Vincent Defrasne
Julien Robert
Raphaël Poirée
7. takmičenje Svjetskog kupa u Östersundu Švedska, 9–10. mart 2002.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
9. mart 2002. Sprint (10 km)  Sven Fischer (NJE)  Michael Greis (NJE)  Ole Einar Bjørndalen (NOR)
10. mart 2002. Potjera (12,5 km)  Pavel Rostovcev (RUS)  Sven Fischer (NJE)  Ole Einar Bjørndalen (NOR)
8. takmičenje Svjetskog kupa u Lahtiju Finska, 14–17. mart 2002.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
14. mart 2002. Sprint (10 km)  Raphaël Poirée (FRA)  Frode Andresen (NOR)  Sven Fischer (NJE)
16. mart 2002. Štafeta (4 × 7,5 km)  Njemačka
Ricco Gross
Michael Greis
Sven Fischer
Frank Luck
 Norveška
Stian Eckhoff
Frode Andresen
Egil Gjelland
Halvard Hanevold
 Bjelorusija
Alaksiej Ajdarau
Rustam Waliullin
Aleksander Syman
Aleh Ryżenkau
17. mart 2002. Potjera (12,5 km)  Raphaël Poirée (FRA)  Frode Andresen (NOR)  Sven Fischer (NJE)
9. takmičenje Svjetskog kupa u Holmenkollenu Norveška, 21–24. mart 2002.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
21. mart 2002. Sprint (10 km)  Frank Luck (NJE)  Sven Fischer (NJE)  Vesa Hietalahti (FIN)
23. mart 2002. Potjera (12,5 km)  Sven Fischer (NJE)  Frode Andresen (NOR)  Raphaël Poirée (FRA)
24. mart 2002. Masovni start (15 km)  Raphaël Poirée (FRA)  Sven Fischer (NJE)  Frode Andresen (NOR)

Tabele[uredi | uredi izvor]

Ukupni rezultati (Rezultati nakon 24 takmičenja)
Mjesto Ime Bodovi Pobjede
01.  Raphaël Poirée (FRA) 805 7
02.  Pavel Rostovcev (RUS) 719 4
03.  Ole Einar Bjørndalen (NOR) 692 5
04.  Sven Fischer (NJE) 681 3
05.  Frode Andresen (NOR) 664
06.  Frank Luck (NJE) 621 2
07.  Ricco Groß (NJE) 581
08.  Viktor Majgurov (RUS) 484
09.  Vesa Hietalahti (FIN) 465 1
010.  Halvard Hanevold (NOR) 395
Ostatak tabele
018.  Christoph Sumann (AUT) 257 1
022.  Daniel Mesotitsch (AUT) 242 1

Pojedinačni rezultati[uredi | uredi izvor]

Pla. Ime Hochfilzen Pokljuka Osrblie Oberhof Ruh­polding Antholz Salt Lake City Östersund Lahti Oslo Bodovi
Sp. Pot. Poj. Pot. Poj. Sp. Mas. Sp. Pot. Mas. Sp. Pot. Poj. Pot. Poj. Sp. Pot. Sp. Pot. Sp. Pot. Sp. Pot. Mas.
01  Raphaël Poirée (FRA) 005 005 008 001 010 002 001 001 012 007 001 010 009 002 009 004 001 001 017 003 001 805
02  Pavel Rostovcev (RUS) 008 004 001 002 015 011 011 001 001 008 012 003 006 006 005 005 001 006 009 030 008 021 719
03  Ole Einar Bjørndalen (NOR) 001 001 019 014 009 004 014 002 002 001 001 001 003 003 023 006 004 006 007 692
04  Sven Fischer (NJE) 064 002 007 015 002 003 010 009 001 029 002 012 001 002 003 003 002 001 002 681
05  Frode Andresen (NOR) 006 010 035 020 NS 015 026 006 011 012 003 005 010 006 007 008 014 006 009 002 002 006 002 003 664
06  Frank Luck (NJE) 003 002 007 008 001 005 021 023 008 024 005 002 002 029 011 029 027 010 005 001 012 006 621
07  Ricco Groß (NJE) 025 003 014 004 010 006 019 005 013 005 024 016 004 004 003 007 005 046 034 008 004 011 581
08  Viktor Majgurov (RUS) 009 007 037 024 034 020 004 018 006 003 006 007 003 007 007 026 043 060 019 009 007 010 484
09  Vesa Hietalahti (FIN) 002 009 005 010 018 023 001 003 009 016 025 011 017 NS 019 025 022 018 018 029 016 003 NZ 015 465
10  Halvard Hanevold (NOR) 051 051 004 003 033 017 015 004 004 029 014 005 013 008 010 008 026 024 026 NS 012 395
11  Sergej Roškov (RUS) 045 017 013 017 003 037 009 004 014 NZ 019 019 012 051 027 013 014 005 010 014 009 017 388
12  Vincent Defrasne (FRA) 083 003 006 011 007 002 055 035 032 020 037 021 018 004 006 019 013 020 010 020 367
13  Egil Gjelland (NOR) 019 015 009 009 051 032 026 021 013 009 007 016 024 015 032 020 004 004 033 018 022 331
14  Ludwig Gredler (AUT) 057 041 010 007 014 018 007 060 NS 018 020 021 046 NS 011 010 004 035 055 008 012 011 033 026 326
15  Vadsim Sašurin (BJE) 038 016 006 005 019 010 025 019 028 023 011 018 025 NS 009 012 010 011 012 NS 318
16  Wolfgang Perner (AUT) 097 017 011 029 019 005 028 NZ 019 049 029 033 025 032 003 009 013 011 007 007 044 NS 013 311
17  Michael Greis (NJE) 030 032 007 005 026 002 006 015 016 002 013 012 018 029 027 019 305
18  Christoph Sumann (AUT) 013 024 015 018 039 001 017 013 012 009 014 017 022 NZ 054 027 027 NS 014 257
19  Aleh Rišankou (BJE) 029 037 031 029 009 027 027 017 021 020 046 050 006 005 031 011 021 015 017 058 NS 056 NS 004 250
20  Peter Sendel (NJE) 042 021 063 022 008 010 006 033 008 012 007 017 011 031 014 249
21  Tomaž Globočnik (SLO) 007 012 024 032 059 040 023 015 023 004 015 018 023 019 039 021 013 022 018 NZ 018 247
22  Daniel Mesotitsch (AUT) 058 025 044 028 011 035 042 044 001 003 064 048 039 032 026 005 005 005 242
23  Sergji Čepikov (RUS) 043 039 012 015 004 004 020 026 015 011 037 024 008 211
24  Zdeněk Vítek (ČEŠ) 042 030 016 013 064 017 029 010 020 057 014 017 008 015 009 021 043 042 027 209
25  Paavo Puurunen (FIN) 022 026 043 035 027 031 017 036 016 NS 015 016 028 017 010 022 015 024 011 009 205
26  Mihail Kočkin (RUS) 021 008 039 033 025 013 012 022 059 040 003 010 045 035 027 017 046 031 016 199
27  Stian Eckhoff (NOR) 016 033 071 034 027 007 010 020 009 020 019 020 020 012 016 198
28  Ilmārs Bricis (LVA) 048 048 002 012 021 034 006 012 019 028 043 NS 039 040 051 028 037 038 019 008 194
29  Alexander Wolf (NJE) 031 009 002 017 008 009 034 033 030 037 008 034 022 186
30  Henrik Forsberg (ŠVE) 012 019 028 042 006 002 KRU 031 030 047 063 037 034 049 NS 007 017 023 172
31  Sergej Rusinov (RUS) 020 038 023 019 013 042 022 014 016 004 033 031 041 KRU 011 038 019 030 170
32  Marko Dolenc (SLO) 026 031 058 040 055 012 023 042 005 011 013 027 029 034 026 015 023 035 020 029 164
33  Vječslav Derkač (UKR) 010 027 020 022 027 063 003 013 027 041 NS 023 036 040 018 025 059 NS 024 155
34  Tomasz Sikora (POL) 091 030 044 005 026 008 025 025 007 048 027 046 031 025 057 NS 032 037 025 133
35  Andrij Derisemlja (UKR) 031 011 029 023 048 003 013 027 026 022 NS 027 038 NS 042 KRU 039 NS 030 120
36  Björn Ferry (ŠVE) 035 044 011 016 058 042 016 024 040 021 071 038 017 024 050 042 016 028 060 047 028 113
37  Wolfgang Rottmann (AUT) 103 073 053 038 035 018 NS NS 005 006 018 016 050 KRU NS 112
38  Janez Marič (SLO) 015 018 036 045 032 016 010 016 033 040 017 043 044 038 030 037 055 040 036 029 102
39  Jörn Wollschläger (NJE) 017 013 025 038 020 032 024 030 033 013 030 018 049 050 061 050 040 093
40  Roman Dostál (ČEŠ) 024 023 022 031 047 029 040 038 069 035 034 044 036 023 014 014 022 024 086
41  Petr Garabík (ČEŠ) 014 022 067 008 045 028 035 NS 029 030 052 025 047 NS 047 025 042 044 049 026 080
42  Janno Prants (EST) 088 072 061 041 048 026 015 008 063 045 NZ 016 053 021 031 072 076
43  Marco Morgenstern (NJE) 004 006 045 NS 057 045 055 074
44  Oleksij Ajdarow (BJE) 034 021 049 NS 022 078 015 029 035 046 023 028 017 037 048 022 038 041 NS 064 071
45  Oļegs Maļuhins (LVA) 073 NZ 071 008 018 029 023 027 019 NS NZ 046 030 068 048 NS 070
46  Hidenori Isa (JAP) 048 048 070 016 037 057 056 013 013 044 062 021 031 030 039 063 066
47  Ferréol Cannard (FRA) 079 046 041 007 061 014 082 058 043 044 034 077 023 041 034 032 041 025 064
48  Kyōji Suga (JAP) 069 066 072 063 008 012 020 041 035 063
49  Janez Ožbolt (SLO) 028 028 NZ 024 021 043 025 018 016 082 058 044 082 052 043 057
50  Andreas Stitzl (NJE) 021 004 050
51  Gilles Marguet (FRA) 099 027 046 021 022 061 060 NS 066 027 033 024 036 015 044 050
52  Marek Matiaško (SVK) 093 038 037 042 062 065 022 015 011 NS 052 039 043 048 NS 049
53  Jeremy Teela (SAD) 046 045 026 031 014 020 023 031 029 039 035 047 049 044
54  Andreas Birnbacher (NJE) 011 014 063 063 042
55  Dimitri Borovik (EST) 095 054 NS 072 057 048 012 023 056 030 026 061 047 033 025 039 042
56  Julien Robert (FRA) 060 055 041 030 031 030 029 014 034 021 054 035 039 042 022 059 NS 058 034 041
57  Jay Hakkinen (SAD) 045 043 038 053 026 026 013 059 048 035 043 055 021 040
58  Timo Antila (FIN) 062 017 026 056 065 037 NS 036 NS 041 019 032 024 036 044 048 051 046 038
59  Sergej Konovalov (RUS) 059 043 053 051 014 028 019 033
60  Jean-Marc Chabloz (ŠVI) 081 NZ NS 094 052 049 056 057 058 038 061 064 057 032 031 029 016 015 033
61  Carl Johan Bergman (ŠVE) 044 034 017 044 053 044 039 022 040 028 036 038 NS 025 030 080 033
62  Indrek Tobreluts (EST) 063 026 034 050 060 047 NS 068 053 048 041 062 010 032 031
63  Carsten Heymann (NJE) 048 020 018 047 024 031
64  Ville Räikkönen (FIN) 041 042 066 079 038 067 033 041 021 013 030
65  René Cattarinussi (ITA) 045 031 067 052 047 051 NS 021 022 020 030
66  Gundars Upenieks (LVA) 056 053 033 025 012 051 NS 052 NS 071 065 NZ 028
67  Wilfried Pallhuber (ITA) 055 NS NZ 051 047 080 062 039 036 050 050 033 056 046 064 013 023 028
68  Dag Bjørndalen (NOR) NS 051 NS 070 051 034 014 NS 040 047 028 036 021
69  Hironao Meguro (JAP) 040 036 076 068 036 039 032 038 079 066 025 024 071 023 041 021
70  Gaël Poirée (FRA) 027 045 056 052 016 073 044 041 064 071 065 045 048 019
71  Aleksander Grajf (SLO) 074 055 050 NZ 049 022 024 070 049 030 059 046 053 052 091 017
72  Ruslan Lisenko (UKR) 023 035 032 039 039 034 034 054 035 NS 024 053 NS 075 053 NS 015
73  Sergej Baškirov (RUS) 040 020 053 028 046 045 067 014
74  Wojciech Kozub (POL) 068 035 033 043 042 045 033 069 018 034 077 066 013
75  Yukio Mochizuki (JAP) 018 050 047 053 074 076 069 013
76  Lars Berger (NOR) 054 058 043 028 054 049 028 028 040 028 012
77  Ivan Masařík (ČEŠ) 036 020 060 NS 044 068 048 046 044 037 042 011
78  Tord Wiksten (ŠVE) 039 046 021 036 052 056 074 040 058 055 078 039 047 010
79  Matjaž Poklukar (SLO) 049 047 073 088 050 069 036 039 026 026 052 056 051 046 037 035 010
80  Nikolaj Kruglov (RUS) 036 022 036 042 042 038 009
81  Tomáš Holubec (ČEŠ) 067 050 047 023 064 078 041 048 032 045 NS 067 008
82  Raivis Zīmelis (LVA) 078 077 074 030 042 NS 024 NS 008
83  Tor Halvor Bjørnstad (NOR) 046 024 064 047 045 057 NS 062 007
84  Oleksandr Bilanenko (UKR) 064 040 027 028 041 069 068 069 007
85  Rustam Valiulin (BJE) 072 059 049 038 025 104 050 NS NS 060 038 NS 057 045 006
86  Matthias Simmen (ŠVI) 085 065 026 070 076 074 078 067 064 045 KRU 070 005
87  Marian Blaj (RUM) 094 074 037 058 056 047 048 032 027 031 051 042 055 004
88  Robin Clegg (KAN) 110 099 057 086 089 063 031 NS 028 043 042 003
89  Geir Ole Steinslett (NOR) 057 KRU 028 046 003
90  Aljaksandr Siman (BJE) 032 029 069 065 048 058 KRU 068 NS 056 049 NS 070 002
91  Hans Achorner (AUT) 073 038 029 002
92  Wiesław Ziemianin (POL) 046 049 082 085 059 062 066 030 058 050 056 NS 069 001
93  Dmitri Pantov (KAZ) 070 NZ 030 066 072 077 062 049 079 001
 Humberto Lezcano (ARG) 117 105 098 101 105 109 092 000
 Ricardo Anibal Oscare (ARG) 115 100 105 103 097 100 087 080 081 000
 Cameron Morton (AUS) 086 092 067 075 083 088 000
 Ben Gielen (BEL) 123 000
 Thorsten Langer (BEL) 118 108 096 000
 Miro Ćosić (BIH) 108 113 117 000
 Momo Skokić (BIH) 111 000
 Georgi Kasabov (BUG) 098 087 080 077 095 083 065 060 056 085 000
 Mihail Klečerov (BUG) 095 082 081 000
 Krasimir Stoilkov (BUG) 080 081 091 093 102 088 000
 Carlos Varas (ČIL) 119 104 101 110 086 086 000
 Zhang Qing (CHN) 079 075 064 059 056 053 000
 René Gerth (NJE) 061 000
 Margus Ader (EST) 082 000
 Roland Lessing (EST) 082 090 045 070 000
 Jouni Kinnunen (FIN) 093 000
 Ville Kotikumpu (FIN) 050 NS 000
 Olli-Pekka Peltola (FIN) 065 084 053 071 080 059 NS 073 000
 Ville Toivonen (FIN) 079 000
 Alexandre Aubert (FRA) 053 045 000
 Lionel Grebot (FRA) 059 KRU 066 000
 Stavros Christoforidis (GRČ) 109 098 096 096 NS NS 085 085 000
 Andreas Sarantis (GRČ) NZ 108 103 102 NZ 112 NZ 000
 Martin Møller (GRL) NZ 000
 Øystein Slettemark (GRL) 113 NS 098 106 NZ 067 092 083 000
 Joe Brooks (UK) 094 000
 Tom Clemens (UK) 094 089 000
 Michael Dixon (UK) 075 041 095 079 074 000
 Mark Gee (UK) 047 057 069 089 088 098 081 072 063 080 000
 Hugh Pritchard (UK) 106 099 076 090 066 084 078 000
 Jason Sklenar (UK) 071 089 087 085 078 048 071 055 040 078 073 000
 Marc Walker (UK) 090 074 000
 Sergio Bonaldi (ITA) 105 094 099 089 000
 Devis Da Canal (ITA) 037 NZ 068 076 NS NZ 089 068 000
 Paolo Longo (ITA) 077 060 051 053 035 033 049 037 051 051 090 054 050 000
 Patrick Oberegger (ITA) 054 KRU 052 KRU 076 000
 Enrico Tach (ITA) 076 091 035 079 084 000
 René-Laurent Vuillermoz (ITA) 084 072 075 072 043 049 088 068 000
 Daisuke Ebisawa (JAP) 079 000
 Sunao Noto (JAP) 085 000
 Takashi Shindo (JAP) 065 065 000
 David Leoni (KAN) 100 094 000
 Jean Paquet (KAN) 066 078 081 083 000
 Igor Selenkov (KAZ) 077 088 092 080 087 085 076 000
 Aleksandar Tropnikov (KIR) 073 077 000
 Park Yun-bae (KOR) 100 105 102 000
 Shin Byung-Gook (KOR) 083 060 084 086 101 075 080 000
 Son Hae-Kwom (KOR) 090 086 090 104 000
 Žarko Galjanić (HRV) 112 103 104 106 096 114 085 083 084 000
 Jānis Bērziņš (LVA) 111 NS 081 000
 Ojars Mednis (LVA) 111 000
 Jēkabs Nākums (LVA) 062 086 039 061 NZ 035 052 054 072 061 000
 Jānis Pleiksnis (LVA) 107 000
 Liutauras Barila (LTU) 033 040 079 078 090 092 054 NS 062 082 000
 Aleksandr Lavrinovič (LTU) 102 095 095 091 103 086 094 082 000
 Ion Bucsa (MDA) 121 112 107 111 107 115 000
 Ivan Florean (MDA) NZ 000
 Mihail Gribușencov (MDA) 089 107 094 097 101 105 083 084 083 000
 Erik van Leeuwen (NIZ) 104 NZ 102 098 103 093 091 000
 Peter Moysey (NZL) 116 110 110 109 109 118 097 068 084 000
 Anstein Mykland (NOR) 076 000
 Günther Beck (AUT) 074 000
 Hans-Peter Foidl (AUT) 053 056 052 054 075 NS 000
 Friedrich Pinter (AUT) 066 NZ 000
 Michał Piecha (POL) 096 000
 Ryszard Szary (POL) 085 096 000
 Krzysztof Topór (POL) 107 040 054 055 051 050 KRU 074 061 083 077 000
 Ionut Dihoi (RUM) 096 102 097 093 071 099 080 000
 Vladimir Dračov (RUS) 033 000
 Andrej Prokunin (RUS) 061 000
 Alekse Solovjov (RUS) 054 050 067 073 044 054 071 000
 Jakob Börjesson (ŠVE) 073 000
 David Ekholm (ŠVE) 075 000
 Per Eriksson (ŠVE) NZ 000
 Erik Olofsson (ŠVE) 075 000
 Curdin Eichholzer (ŠVI) 078 000
 Dani Niederberger (ŠVI) 082 080 077 100 081 091 070 000
 Roland Zwahlen (ŠVI) 087 034 043 069 069 068 065 058 055 047 060 057 063 062 000
 Matúš Goč (SVK) 108 077 000
 Pavol Hurajt (SVK) 052 052 093 062 067 092 074 000
 Pavol Novák (SVK) 075 061 083 052 066 081 055 NS 087 000
 Jože Poklukar (SLO) 091 000
 Gerardo Clavero (ŠPA) 120 109 106 107 116 NZ 000
 José Ramón Navarro Pérez (ŠPA) 122 NS 109 104 113 095 000
 Petr Graclík (ČEŠ) 088 086 072 000
 Marian Málek (ČEŠ) 084 NZ 087 092 056 037 000
 Michal Šlesingr (ČEŠ) 086 000
 Oleg Babjeh (UKR) 090 084 081 000
 Roman Prima (UKR) 050 054 082 036 079 067 076 089 000
 Csaba Cséke (MAĐ) 096 000
 Mátyás Holló (MAĐ) 114 106 110 093 000
 Zoltan Jakab (MAĐ) 106 108 108 000
 Imre Tagscherer (MAĐ) 101 101 093 099 099 097 081 070 075 095 000
 Lowell Bailey (SAD) 065 000
 Dan Campbell (SAD) 087 076 000
 Lawton Redman (SAD) 073 054 052 000
 Sjarhej Novikau (BJE) 092 097 054 055 032 036 084 042 032 000
Legende
1 2 3 Podest-Platzierungen
4–10 übrige Top-10-Platzierungen
11–30 Rennen innerhalb der Punkteränge beendet
ab 31 Rennen außerhalb der Punkteränge beendet
KRU [[KRUped]] / Überrundet und damit ausgeschieden
NZ Did not finish / Rennen begonnen aber nicht beendet
NS Did not start / Gemeldet, aber nicht zum Rennen angetreten
Platz Land Hochfilzen Pokljuka Ruhpolding Antholz Salt Lake City Lahti Punkte
01  Norveška 02
Egil Gjelland
Ole Einar Bjørndalen
Frode Andresen
Halvard Hanevold
03
Ole Einar Bjørndalen
Egil Gjelland
Dag Bjørndalen
Halvard Hanevold
02
Egil Gjelland
Stian Eckhoff
Frode Andresen
Halvard Hanevold
0 1
Halvard Hanevold
Egil Gjelland
Frode Andresen
Ole Einar Bjørndalen
0 1
Halvard Hanevold
Frode Andresen
Egil Gjelland
Ole Einar Bjørndalen
02
Stian Eckhoff
Frode Andresen
Egil Gjelland
Halvard Hanevold
238
02  Njemačka 0 1
Ricco Groß
Marco Morgenstern
Michael Greis
Frank Luck
NZ
Ricco Groß
Peter Sendel
Sven Fischer
Marco Morgenstern
0 1
Ricco Groß
Peter Sendel
Sven Fischer
Frank Luck
06
Jörn Wollschläger
Andreas Stitzl
Carsten Heymann
Andreas Birnbacher
02
Ricco Groß
Peter Sendel
Sven Fischer
Frank Luck
0 1
Ricco Groß
Michael Greis
Sven Fischer
Frank Luck
230
03  Bjelorusija 03
Aljaksej Ajdarau
Aljaksandr Siman
Aleh Rišankou
Vadsim Sašurin
02
Aljaksej Ajdarau
Aljaksandr Siman
Aleh Rišankou
Vadsim Sašurin
11
Sjarhej Novikau
Aljaksandr Siman
Rustam Valiulin
Vadsim Sašurin
04
Aljaksej Ajdarau
Aljaksandr Siman
Vadsim Sašurin
Aleh Rišankou
08
Aljaksej Ajdarau
Aljaksandr Siman
Aleh Rišankou
Vadsim Sašurin
03
Aljaksej Ajdarau
Rustam Valiulin
Aljaksandr Siman
Aleh Rišankou
202
04  Francuska 05
Vincent Defrasne
Gilles Marguet
Julien Robert
Raphaël Poirée
06
Gilles Marguet
Raphaël Poirée
Julien Robert
Vincent Defrasne
08
Gilles Marguet
Vincent Defrasne
Lionel Grebot
Raphaël Poirée
02
Gilles Marguet
Ferréol Cannard
Gaël Poirée
Julien Robert
03
Gilles Marguet
Vincent Defrasne
Julien Robert
Raphaël Poirée
05
Gilles Marguet
Ferréol Cannard
Gaël Poirée
Julien Robert
197
05  Austrija 07
Daniel Mesotitsch
Wolfgang Perner
Ludwig Gredler
Christoph Sumann
0 1
Daniel Mesotitsch
Wolfgang Perner
Christoph Sumann
Ludwig Gredler
04
Christoph Sumann
Wolfgang Perner
Wolfgang Rottmann
Ludwig Gredler
05
Daniel Mesotitsch
Wolfgang Perner
Hans Achorner
Ludwig Gredler
06
Christoph Sumann
Wolfgang Perner
Wolfgang Rottmann
Ludwig Gredler
07
Christoph Sumann
Wolfgang Perner
Wolfgang Rottmann
Ludwig Gredler
193
06  Rusija 09
Sergej Roškov
Sergej Rusinov
Viktor Majgurov
Pavel Rostovcev
07
Sergej Roškov
Sergji Čepikov
Mihail Kočkin
Sergej Rusinov
03
Viktor Majgurov
Sergej Rusinov
Sergji Čepikov
Pavel Rostovcev
07
Vladimir Behterev
Nikolaj Kruglov
Sergej Konovalov
Mihail Kočkin
04
Viktor Majgurov
Sergej Roškov
Sergji Čepikov
Pavel Rostovcev
12
Sergej Roškov
Mihail Kočkin
Nikolaj Kruglov
Sergej Rusinov
175
07  Slovenija 16
Janez Ožbolt
Tomaž Globočnik
Marko Dolenc
Janez Marič
09
Janez Ožbolt
Tomaž Globočnik
Aleksander Grajf
Janez Marič
05
Janez Ožbolt
Tomaž Globočnik
Aleksander Grajf
Janez Marič
03
Janez Ožbolt
Marko Dolenc
Tomaž Globočnik
Aleksander Grajf
10
Aleksander Grajf
Tomaž Globočnik
Janez Marič
Marko Dolenc
06
Janez Ožbolt
Tomaž Globočnik
Marko Dolenc
Janez Marič
168
08  Finska 08
Ville Räikkönen
Paavo Puurunen
Timo Antila
Vesa Hietalahti
04
Ville Räikkönen
Timo Antila
Paavo Puurunen
Vesa Hietalahti
07
Ville Räikkönen
Timo Antila
Paavo Puurunen
Vesa Hietalahti
12
Ville Räikkönen
Timo Antila
Paavo Puurunen
Vesa Hietalahti
04
Ville Räikkönen
Paavo Puurunen
Timo Antila
Vesa Hietalahti
164
09  Češka 04
Petr Garabík
Ivan Masařík
Roman Dostál
Zdeněk Vítek
10
Petr Garabík
Ivan Masařík
Roman Dostál
Zdeněk Vítek
10
Ivan Masařík
Zdeněk Vítek
Roman Dostál
Tomáš Holubec
13
Marian Málek
Petr Graclík
Jaroslav Soukup
Michal Šlesingr
05
Petr Garabík
Ivan Masařík
Roman Dostál
Zdeněk Vítek
149
10  Estonija 06
Janno Prants
Indrek Tobreluts
Dimitri Borovik
Roland Lessing
11
Janno Prants
Indrek Tobreluts
Dimitri Borovik
Margus Ader
09
Janno Prants
Dimitri Borovik
Indrek Tobreluts
Roland Lessing
11
Janno Prants
Indrek Tobreluts
Dimitri Borovik
Roland Lessing
08
Janno Prants
Indrek Tobreluts
Margus Ader
Dimitri Borovik
140
11  Ukrajina 12
Vječslav Derkač
Oleksandr Bilanenko
Andrij Derisemlja
Ruslan Lisenko
08
Vječslav Derkač
Andrij Derisemlja
Oleksandr Bilanenko
Ruslan Lisenko
09
Ruslan Lisenko
Oleksandr Bilanenko
Roman Prima
Vječslav Derkač
07
Vječslav Derkač
Oleksandr Bilanenko
Roman Prima
Ruslan Lisenko
10
Vječslav Derkač
Oleksandr Bilanenko
Ruslan Lisenko
Andrij Derisemlja
138
12  Švedska 11
Carl Johan Bergman
Henrik Forsberg
Tord Wiksten
Björn Ferry
05
Carl Johan Bergman
Henrik Forsberg
Tord Wiksten
Björn Ferry
06
Carl Johan Bergman
Henrik Forsberg
Tord Wiksten
Björn Ferry
14
Carl Johan Bergman
Henrik Forsberg
Tord Wiksten
Björn Ferry
11
Carl Johan Bergman
Jakob Börjesson
Tord Wiksten
Björn Ferry
137
13  Poljska 10
Wiesław Ziemianin
Wojciech Kozub
Krzysztof Topór
Tomasz Sikora
13
Wiesław Ziemianin
Wojciech Kozub
Krzysztof Topór
Tomasz Sikora
10
Wiesław Ziemianin
Wojciech Kozub
Krzysztof Topór
Tomasz Sikora
09
Wiesław Ziemianin
Wojciech Kozub
Krzysztof Topór
Tomasz Sikora
09
Krzysztof Topór
Tomasz Sikora
Wiesław Ziemianin
Wojciech Kozub
128
14  Latvija 13
Oļegs Maļuhins
Ilmārs Bricis
Raivis Zīmelis
Gundars Upenieks
12
Oļegs Maļuhins
Raivis Zīmelis
Gundars Upenieks
Jēkabs Nākums
16
Jānis Pleikšnis
Edgars Piksons
Kristaps Lībietis
Ojars Mednis
08
Oļegs Maļuhins
Ilmārs Bricis
Raivis Zīmelis
Jēkabs Nākums
17
Oļegs Maļuhins
Jēkabs Nākums
Gundars Upenieks
Ilmārs Bricis
14
Oļegs Maļuhins
Jēkabs Nākums
Gundars Upenieks
Ilmārs Bricis
105
15  Japan 14
Sunao Noto
Hironao Meguro
Kyōji Suga
Yukio Mochizuki
14
Yukio Mochizuki
Hironao Meguro
Hidenori Isa
Kyōji Suga
13
Hironao Meguro
Hidenori Isa
Kyōji Suga
Yukio Mochizuki
12
Hironao Meguro
Hidenori Isa
Kyōji Suga
Yukio Mochizuki
13
Hironao Meguro
Hidenori Isa
Kyōji Suga
Yukio Mochizuki
13
Hironao Meguro
Hidenori Isa
Takashi Shindo
Daisuke Ebisawa
100
16  Italija 17
Enrico Tach
Wilfried Pallhuber
Theo Senoner
Devis Da Canal
15
Theo Senoner
Wilfried Pallhuber
Enrico Tach
Devis Da Canal
11
Paolo Longo
René Cattarinussi
Devis Da Canal
Wilfried Pallhuber
16
Paolo Longo
René Cattarinussi
Devis Da Canal
Wilfried Pallhuber
15
Paolo Longo
Wilfried Pallhuber
Patrick Oberegger
René-Laurent Vuillermoz
085
17  Ujedinjeno Kraljevstvo 19
Jason Sklenar
Hugh Pritchard
Michael Dixon
Tom Clemens
18
Mark Gee
Hugh Pritchard
Jason Sklenar
Michael Dixon
15
Mark Gee
Hugh Pritchard
Jason Sklenar
Michael Dixon
19
Jason Sklenar
Mark Gee
Michael Dixon
Hugh Pritchard
17
Jason Sklenar
Mark Gee
Hugh Pritchard
Marc Walker
067
18  Slovačka 18
Marek Matiaško
Pavol Hurajt
Pavol Novák
Matúš Goč
16
Marek Matiaško
Pavol Novák
Matúš Goč
Pavol Hurajt
14
Marek Matiaško
Pavol Novák
Matúš Goč
Pavol Hurajt
16
Marek Matiaško
Pavol Hurajt
Matej Kazár
Pavol Novák
061
19  Švicarska 15
Roland Zwahlen
Jean-Marc Chabloz
Daniel Niederberger
Matthias Simmen
17
Roland Zwahlen
Jean-Marc Chabloz
Daniel Niederberger
Matthias Simmen
18
Roland Zwahlen
Matthias Simmen
Jean-Marc Chabloz
Daniel Niederberger
043
20  Sjedinjene Američke Države 12
Jay Hakkinen
Jeremy Teela
Dan Campbell
Lawton Redman
15
Jeremy Teela
Jay Hakkinen
Dan Campbell
Lawton Redman
038
Legende
1 2 3 Podest-Platzierungen
4–10 übrige Top-10-Platzierungen
11–30 Rennen innerhalb der Punkteränge beendet
DIS Disqualifikation
NS Did not start
NZ Did not finish

Žene[uredi | uredi izvor]

Rezultati[uredi | uredi izvor]

1. takmičenje Svjetskog kupa u Hochfilzenu Austrija, 6–9. decembar 2001.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
6. decembar 2001. Sprint (7,5 km)  Magdalena Forsberg (ŠVE)  Andrea Henkel (NJE)  Uschi Disl (NJE)
 Martina Zellner (NJE)
7. decembar 2001. Štafeta (4 × 7,5 km)  Njemačka
Uschi Disl
Katrin Apel
Martina Zellner
Martina Glagow
 Rusija
Olga Piljova
Galina Kukljeva
Anna Bogali
Svjetlana Išmuratova
 Bugarska
Paulina Filipova
Irina Nikulčina
Ekaterina Dafovska
Iva Karađozova
9. decembar 2001. Potjera (10 km)  Magdalena Forsberg (ŠVE)  Olena Zubrilova (UKR)  Uschi Disl (NJE)
2. takmičenje Svjetskog kupa na Pokljuki Slovenija, 13–16. decembar 2001.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
13. decembar 2001. Pojedinačno (15 km)  Magdalena Forsberg (ŠVE)  Uschi Disl (NJE)  Andrea Henkel (NJE)
14. decembar 2001. Štafeta (4 × 7,5 km)  Njemačka
Katrin Apel
Andrea Henkel
Janet Klein
Kati Wilhelm
 Norveška
Liv Grete Poirée
Gro Marit Istad-Kristiansen
Linda Tjørhom
Gunn Margit Andreassen
 Ukrajina
Olena Zubrilova
Olena Petrova
Nina Lemeš
Tetjana Vodopjanova
16. decembar 2001. Potjera (10 km)  Magdalena Forsberg (ŠVE)  Olga Piljova (RUS)  Andrea Henkel (NJE)
3. takmičenje Svjetskog kupa u Osrblie Slovačka, 19–22. decembar 2001.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
20. decembar 2001 Pojedinačno (15 km)  Magdalena Forsberg (ŠVE)  Olena Zubrilova (UKR)  Katja Holanti (FIN)
21. decembar 2001. Sprint (7,5 km)  Katja Holanti (FIN)  Kati Wilhelm (NJE)  Katrin Apel (NJE)
22. decembar 2001. Masovni start (12,5 km)  Magdalena Forsberg (ŠVE)  Olga Piljova (RUS)  Uschi Disl (NJE)
4. takmičenje Svjetskog kupa u Oberhofu Njemačka, 9–13. januar 2002.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
9. januar 2002. Sprint (7,5 km)  Liv Grete Poirée (NOR)  Olga Piljova (RUS)  Magdalena Forsberg (ŠVE)
11. januar 2002. Potjera (10 km)  Magdalena Forsberg (ŠVE)  Olena Zubrilova (UKR)  Liv Grete Poirée (NOR)
13. januar 2002. Masovni start (12,5 km)  Olena Zubrilova (UKR)  Liv Grete Poirée (NOR)  Magdalena Forsberg (ŠVE)
5. takmičenje Svjetskog kupa u Oberhofu Njemačka, 16–20. januar 2002.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
17. januar 2002. Štafeta (4 × 7,5 km)  Njemačka
Katrin Apel
Uschi Disl
Martina Zellner
Kati Wilhelm
 Rusija
Olga Piljova
Galina Kukljeva
Anna Bogali
Albina Ahatova
 Norveška
Ann-Elen Skjelbreid
Linda Tjørhom
Gunn Margit Andreassen
Liv Grete Poirée
19. januar 2002. Sprint (7,5 km)  Liv Grete Poirée (NOR)  Olena Zubrilova (UKR)  Irina Nikulčina (BUG)
20. januar 2002. Potjera (10 km)  Liv Grete Poirée (NOR)  Magdalena Forsberg (ŠVE)  Olena Zubrilova (UKR)
6. takmičenje Svjetskog kupa u Antholzu Italija, 23–27. januar 2002.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
23. januar 2002. Pojedinačno (15 km)  Liv Grete Poirée (NOR)  Gunn Margit Andreassen (NOR)  Andreja Grašič (SLO)
25. januar 2002.] Štafeta (4 × 7,5 km)  Francuska
Delphyne Burlet
Sylvie Becaert
Sandrine Bailly
Corinne Niogret
 Norveška
Gunn Margit Andreassen
Ann-Elen Skjelbreid
Gro Marit Istad-Kristiansen
Linda Tjørhom
 Slovačka
Martina Jašicová
Anna Murínová
Tatiana Kutlíková
Soňa Mihoková
27. januar 2002. Potjera (10 km)  Liv Grete Poirée (NOR)  Gunn Margit Andreassen (NOR)  Linda Tjørhom (NOR)
Zimske olimpijske igre u Salt Lake Cityju SAD, 11–20. februar 2002. 
Datum Disciplina 1. 2. 3.
11. februar 2002. Pojedinačno (15 km)  Andrea Henkel (NJE)  Liv Grete Poirée (NOR)  Magdalena Forsberg (ŠVE)
13. februar 2002. Sprint (7,5 km)  Kati Wilhelm (NJE)  Uschi Disl (NJE)  Magdalena Forsberg (ŠVE)
16. februar 2002. Potjera (10 km)  Olga Piljova (RUS)  Kati Wilhelm (NJE)  Irina Nikulčina (BUG)
18. februar 2002. Štafeta (4 x 7,5 km)  Njemačka
Katrin Apel
Uschi Disl
Andrea Henkel
Kati Wilhelm
 Norveška
Ann-Elen Skjelbreid
Linda Tjørhom
Gunn Margit Andreassen
Liv Grete Poirée
 Rusija
Olga Piljova
Galina Kukljeva
Svjetlana Išmuratova
Albina Ahatova
7. takmičenje Svjetskog kupa u Östersundu Švedska, 9–10. mart 2002.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
9. mart 2002. Sprint (7,5 km)  Liv Grete Poirée (NOR)  Sandrine Bailly (FRA)  Magdalena Forsberg (ŠVE)
10. mart 2002 Potjera (10 km)  Magdalena Forsberg (ŠVE)  Florence Baverel-Robert (FRA)  Ekaterina Dafovska (BUG)
8. takmičenje Svjetskog kupa u Lahtiju Finska, 14–17. mart 2002.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
14. mart 2002. Sprint (7,5 km)  Katrin Apel (NJE)  Magdalena Forsberg (ŠVE)  Sandrine Bailly (FRA)
15. mart 2002. Štafeta (4 × 7,5 km)  Njemačka
Katrin Apel
Martina Zellner
Martina Glagow
Katja Beer
 Rusija
Svjetlana Černousova
Irina Malgina
Svjetlana Išmuratova
Albina Ahatova
 Francuska
Sylvie Becaert
Delphyne Burlet
Corinne Niogret
Sandrine Bailly
17. mart 2002. Potjera (10 km)  Katrin Apel (NJE)  Magdalena Forsberg (ŠVE)  Katja Beer (NJE)
9. takmičenje Svjetskog kupa u Holmenkollenu Norveška, 21–24. mart 2002.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
21. mart 2002. Sprint (7,5 km)  Katrin Apel (NJE)  Ekaterina Dafovska (BUG)  Svjetlana Išmuratova (RUS)
23. mart 2002. Potjera (10 km)  Magdalena Forsberg (ŠVE)  Katrin Apel (NJE)  Uschi Disl (NJE)
24. mart 2002. Masovni start (12,5 km)  Olena Zubrilova (UKR)  Olga Piljova (RUS)  Olga Nazarova (BJE)

Tabele[uredi | uredi izvor]

Ukupni rezultati (Rezultati nakon 24 takmičenja)
Mjesto Država Bodovi Pobjede
01.  Magdalena Forsberg (ŠVE) 944 9
02.  Liv Grete Poirée (NOR) 795 6
03.  Uschi Disl (NJE) 739
Ostatak tabele
04.  Olga Piljova (RUS) 726 1
05.  Katrin Apel (NJE) 639 3
06.  Olena Zubrilova (UKR) 583 2
07.  Svjetlana Išmuratova (RUS) 480
08.  Kati Wilhelm (NJE) 466 1
09.  Florence Baverel-Robert (FRA) 454
010.  Gunn Margit Andreassen (NOR) 419
012.  Martina Glagow (NJE) 401
013.  Andrea Henkel (NJE) 378 1
014.  Galina Kukljeva (RUS) 342
015.  Sandrine Bailly (FRA) 334
020.  Katja Holanti (FIN) 265 1
023.  Corinne Niogret (FRA) 231
024.  Andreja Grašič (SLO) 225
025.  Kateřina Holubcová (ČEŠ) 223
027.  Martina Zellner (NJE) 191
028.  Delphyne Heymann (FRA) 190
029.  Nathalie Santer (ITA) 179
032.  Linda Tjørhom (NOR) 152
036.  Yu Shumei (KIN) 120
037.  Soňa Mihoková (SLK) 105
039.  Tetjana Vodopjanova (UKR) 92
040.  Nina Lemeš (UKR) 87
043.  Jelena Hrustaljova (BJE) 74
045.  Anna Sprung (AUT) 60
046.  Anna Stera-Kustucz (POL) 57
052.  Liu Xianying (KIN) 37
054.  Sun Ribo (KIN) 36
056.  Ann-Elen Skjelbreid (NOR) 34
059.  Éva Tófalvi (UKR) 26
066.  Tatiana Kutlíková (SLK) 15
072.  Gro Marit Istad Kristiansen (NOR) 9
086.  Kong Yingchao (KIN) 1