Idi na sadržaj

Svjetski kup u biatlonu 2004/2005.

S Wikipedije, slobodne enciklopedije
Svjetski kup u biatlonu 2004/2005.
Pobjednik
Ukupno:masculin  O. B. Bjørndalen (NOR)
féminin  Sandrine Bailly (FRA)
Pojedinačno:masculin  O. B. Bjørndalen (NOR)
masculin  Michael Greis (NJE)
féminin  Olga Piljova (RUS)
Sprint:masculin  O. B. Bjørndalen (NOR)
féminin  Kati Wilhelm (NJE)
Potjera:masculin  Sven Fischer (NJE)
féminin  Sandrine Bailly (FRA)
Masovni start:masculin  Raphaël Poirée (FRA)
féminin  Olga Zajceva (RUS)
Štafeta:masculin  Norveška
féminin  Rusija
Kup nacija:masculin  Norveška
féminin  Rusija
Takmičenja
Mjesta održavanjamasculin 10
féminin 10
Pojedinačna takmičenjamasculin 27
féminin 27
Timska takmičenjamasculin 5
féminin 5
Otkazana takmičenjamasculin -
féminin -
Učesnici
Državemasculin 41
féminin 33

Svjetski kup u biatlonu 2004/2005. bilo je 28. po redu takmičenje biatlonaca za Svjetski kup u biatlonu u organizaciji međunarodne biatlonske sportske organizacije UBI (engleski: International Biathlon Union). Sezona je počela 2. decembra 2004. u Beitostølenu u Norveškoj, a završena 19. marta 2005. u Hanti-Mansijsku u Rusiji. U ovoj sezoni, takmičenja su održavana po 23-ći put u ženskoj konkurenciji. Takmičenja u muškoj konkurenciji održana su u disciplinama pojedinačno na 20 km, sprint 10 km, potjera 12,5 km, štafeta 4 × 7,5 km i masovni start, a u ženskoj pojedinačno na 15 km, sprint 7,5 km, potjera 10 km, masovni start i štafeta 4 × 6 km. Vrhunac takmičenja bilo je Svjetsko prvenstvo u austrijskom Hochfilzenu. Utrke sa svjetskog prvenstva su brojane za plasman u Svjetskom kupu. Pobjednik Svjetskog kupa u muškoj konkurenciji postao je po treći put, nakon sezona 1997/98. i 2002/03. Norvežanin Ole Einar Bjørndalen, dok je u ženskoj konkurenciji prvi put pobijedila Francuskinja Sandrine Bailly.

Kalendar takmičenja

[uredi | uredi izvor]

Bodovanje

[uredi | uredi izvor]

Od sezone 2000/01., pa sve do sezone 2007/08. koristio se novi sistem bodovanja u kome pobjednik dobija 50 bodova, drugi 47, treći 43 itd.[1] Ovaj sistem je zamijenio stari sistem od sezone 1984/85. po kojem je pobjednik dobijao 30 bodova, drugi 26, treći 24 i svaki slijedeći plasman bod manje.[2]

Podjela bodova od sezone Svjetskog kupa 2000/01. do 2007/08.
Plasman 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Bodovi 50 47 43 40 37 34 32 30 28 26 24 22 20 18 16 15 14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1


Muškarci

[uredi | uredi izvor]

Rezultati

[uredi | uredi izvor]
1. takmičenje Svjetskog kupa u Beitostølenu Norveška, 2–5. decembra 2004.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
2. decembar 2004. (četvrtak) Sprint (10 km)  Ole Einar Bjørndalen (NOR)  Nikolaj Kruglov (RUS)  Raphaël Poirée (FRA)
4. decembar 2004. (subota) Potjera (12,5 km)  Sven Fischer (NJE)  Nikolaj Kruglov (RUS)  Sergej Roškov (RUS)
6. decembar 2004. (nedelja) Štafeta (4 × 7,5 km)  Norveška
Halvard Hanevold
Stian Eckhoff
Egil Gjelland
Ole Einar Bjørndalen
 Njemačka
Peter Sendel
Ricco Gross
Andreas Birnbacher
Sven Fischer
 Rusija
Filip Šulman
Nikolaj Kruglov
Sergej Čepikov
Sergej Roškov
2. takmičenje Svjetskog kupa u Oslu Norveška, 9–12. decembra 2004.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
9. decembar 2004. (četvrtak) Pojedinačno (20 km)  Sven Fischer (NJE)  Ole Einar Bjørndalen (NOR)  Tomasz Sikora (POL)
11. decembar 2004. (subota) Sprint (10 km)  Ole Einar Bjørndalen (NOR)  Raphaël Poirée (FRA)  Halvard Hanevold (NOR)
12. decembar 2004. (nedjelja) Potjera (12,5 km)  Sven Fischer (NJE)  Raphaël Poirée (FRA)  Ole Einar Bjørndalen (NOR)
3. takmičenje Svjetskog kupa u Östersundu Švedska, 15–19. decembra 2004.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
15. decembar 2004. (srijeda) Sprint (10 km)  Stian Eckhoff (NOR)  Frode Andresen (NOR)  Sergej Roškov (RUS)
17. decembar 2004. (petak) Potjera (12,5 km)  Egil Gjelland (NOR)  Sergej Roškov (RUS)  Raphaël Poirée (FRA)
19. decembar 2004. (nedjelja) Masovni start (15 km)  Raphaël Poirée (FRA)  Sergej Roškov (RUS)  Ivan Čerezov (RUS)
4. takmičenje Svjetskog kupa u Oberhofu Njemačka, 6–9. januara 2005.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
6. januar 2005. (srijeda) Štafeta (4 × 7,5 km)  Švedska
David Ekholm
Björn Ferry
Mattias Nilsson
Carl Johan Bergman
 Njemačka
Daniel Graf
Ricco Gross
Sven Fischer
Michael Greis
 Rusija
Sergej Roškov
Pavel Rostovcev
Nikolaj Kruglov
Ivan Čerezov
7. januar 2005. (petak) Sprint (10 km)  Sven Fischer (NJE)  Frode Andresen (NOR)  Egil Gjelland (NOR)
9. januar 2005. (nedjelja) Potjera (12,5 km)  Raphaël Poirée (FRA)  Sven Fischer (NJE)  Alexander Wolf (NJE)
5. takmičenje Svjetskog kupa u Ruhpoldingu Njemačka, 12–16. januar1 2005.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
13. januar 2005. (četvrtak) Štafeta (4 × 7,5 km)  Norveška
Egil Gjelland
Stian Eckhoff
Halvard Hanevold
Ole Einar Bjørndalen
 Njemačka
Alexander Wolf
Ricco Gross
Sven Fischer
Michael Greis
 Austrija
Christoph Sumann
Wolfgang Perner
Wolfgang Rottmann
Ludwig Gredler
15. januar 2005. (subota) Sprint (10 km)  Ole Einar Bjørndalen (NOR)  Raphaël Poirée (FRA)  Rene Laurent Vuillermoz (ITA)
16. januar 2005. (nedjelja) Potjera (12,5 km)  Ole Einar Bjørndalen (NOR)  Lars Berger (NOR)  Ricco Gross (NJE)
6. takmičenje Svjetskog kupa u Antholzu Italija, 19–23. januara 2005.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
19. januar 2005. (srijeda) Pojedinačno (20 km)  Ole Einar Bjørndalen (NOR)  Zhang Chengye (KIN)  Nikolaj Kruglov (RUS)
21. januar 2005. (petak) Sprint (10 km)  Ole Einar Bjørndalen (NOR)  Frode Andresen (NOR)  Sven Fischer (NJE)
23. januar 2005. (nedjelja) Potjera (12,5 km)  Ole Einar Bjørndalen (NOR)  Sergej Čepikov (RUS)  Halvard Hanevold (NOR)
7. takmičenje Svjetskog kupa u Cesana San Sicariou Italija, 9–13. februara 2005.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
9. februar 2005. (srijeda) Pojedinačno (20 km)  Michael Greis (NJE)  Sergej Čepikov (RUS)  Sergej Roškov (RUS)
11. februar 2005 (petak) Sprint (10 km)  Sergej Roškov (RUS)  Björn Ferry (ŠVE)  Aleksander Siman (BJE)
13. februar 2005. (nedjelja) Štafeta (4 × 7,5 km)  Norveška
Frode Andresen
Egil Gjelland
Stian Eckhoff
Halvard Hanevold
 Rusija
Ivan Čerezov
Nikolaj Kruglov
Sergej Čepikov
Sergej Roškov
 Njemačka
Daniel Graf
Sven Fischer
Andreas Birnbacher
Alexander Wolf
8. takmičenje Svjetskog kupa na Pokljuki Slovenija, 16–20. februara 2005.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
16. februar 2005. < Sprint (10 km)  Aleksander Siman (BJE)  Sergej Roškov (RUS)  Andreas Birnbacher (NJE)
18. februar 2005. Potjera (12,5 km)  Nikolaj Kruglov (RUS)  Sergej Roškov (RUS)  Andreas Birnbacher (NJE)
20. februar 2005. Masovni start (15 km)  Ole Einar Bjørndalen (NOR)  Raphaël Poirée (FRA)  Stian Eckhoff (NOR)
Svjetsko prvenstvo u Hochfilzenu, Austrija, 5-13. marta 2005.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
5. mart 2005. Sprint (10 km)  Ole Einar Bjørndalen (NOR)  Sven Fischer (NJE)  Ilmārs Bricis (LAT)
6. mart 2005. Potjera (12,5 km)  Ole Einar Bjørndalen (NOR)  Sergej Čepikov (RUS)  Sven Fischer (NJE)
9. mart 2005. Pojedinačno (20 km)  Roman Dostál (ČEŠ)  Michael Greis (NJE)  Ricco Groß (NJE)
12. mart 2005. Štafeta (4 × 7,5 km)  Norveška
Halvard Hanevold
Stian Eckhoff
Egil Gjelland
Ole Einar Bjørndalen
 Rusija
Sergej Rožkov
Nikolaj Kruglov
Pavel Rostovcev
Sergej Čepikov
 Austrija
Daniel Mesotitsch
Friedrich Pinter
Wolfgang Rottmann
Christoph Sumann
13. mart 2005. Masovni start (15 km)  Ole Einar Bjørndalen (NOR)  Sven Fischer (NJE)  Raphaël Poirée (FRA)
9. takmičenje Svjetskog kupa u Hanti-Mansijsku Rusija, 16–19. marta 2005.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
16. mart 2005. Sprint (10 km)  Sven Fischer (NJE)  Aleh Riženkau (BJE)  Halvard Hanevold (NOR)
17. mart 2005. Potjera (12,5 km)  Ole Einar Bjørndalen (NOR)  Andrij Derizemlja (UKR)  Tomasz Sikora (POL)
19. mart 2005. Masovni start (15 km)  Raphaël Poirée (FRA)  Ole Einar Bjørndalen (NOR)  Sergej Roškov (RUS)

Tabele

[uredi | uredi izvor]
Ukupni rezultati (Rezultati nakon 27 takmičenja)
Mjesto Država Bodovi Pobjede
01.  Ole Einar Bjørndalen (NOR) 923 12
02.  Sven Fischer (NJE) 912 5
03.  Raphaël Poirée (FRA) 869 3
04.  Sergej Čepikov (RUS) 672
05.  Sergej Roškov (RUS) 656 1
06.  Ricco Groß (NJE) 645
07.  Vincent Defrasne (FRA) 625
08.  Nikolaj Kruglov (RUS) 603 1
09.  Michael Greis (NJE) 594 1
010.  Stian Eckhoff (NOR) 579 1
Ostatak tabele
013.  Egil Gjelland (NOR) 507 1
035.  Aleksander Siman (BJE) 145 1
036.  Roman Dostál (ČEŠ) 128 1

Pojedinačni rezultati

[uredi | uredi izvor]
Pla. Ime Beitostølen Oslo Östersund Oberhof Ruh­polding Antholz Torino Pokljuka Hochfilzen Hanti-Mansijsk Bodovi
Sp. Pot. Poj. Sp. Pot. Sp. Pot. Mas. Sp. Pot. Sp. Pot. Poj. Sp. Pot. Poj. Sp. Sp. Pot. Mas. Sp. Pot. Poj. Mas. Sp. Pot. Mas.
01  Ole Einar Bjørndalen (NOR) 001 006 002 001 003 004 004 001 001 001 001 001 001 001 001 006 001 004 001 002 923
02  Sven Fischer (NJE) 004 001 001 010 001 023 013 004 001 002 013 004 018 003 023 005 011 011 005 005 002 003 004 002 001 004 912
03  Raphaël Poirée (FRA) 003 005 005 002 002 004 003 001 006 001 002 008 008 021 NS 007 031 009 004 002 013 009 008 003 021 NS 001 869
04  Sergej Čepikov (RUS) 005 032 009 045 NS 022 005 007 023 028 011 005 004 004 002 002 005 007 007 004 002 032 008 013 012 010 672
05  Sergej Roškov (RUS) 008 003 022 043 011 003 002 002 028 034 009 006 028 027 009 003 001 002 002 014 017 027 017 005 003 656
06  Ricco Groß (NJE) 007 012 014 015 006 011 012 014 018 006 006 003 020 011 005 008 016 019 011 008 007 006 003 007 062 012 645
07  Vincent Defrasne (FRA) 009 004 011 004 007 017 014 020 035 NS 015 007 007 037 010 010 026 005 006 004 010 007 011 016 007 009 018 625
08  Nikolaj Kruglov (RUS) 002 002 007 014 008 050 033 011 011 017 049 NS 003 036 004 021 004 006 001 013 005 004 035 004 026 021 603
09  Michael Greis (NJE) 031 043 006 005 009 012 011 022 022 007 008 016 019 005 014 001 006 035 009 010 006 005 002 010 030 035 026 594
10  Stian Eckhoff (NOR) 006 007 008 012 010 001 004 013 007 014 026 011 080 044 024 033 009 004 008 003 027 014 019 011 004 579
11  Halvard Hanevold (NOR) 023 008 015 003 004 005 015 027 033 022 019 012 010 007 003 013 010 008 022 011 030 011 003 013 015 551
12  Tomasz Sikora (POL) 014 024 003 011 023 009 006 006 015 NS 023 025 011 012 NS 009 010 005 005 009 003 005 508
13  Egil Gjelland (NOR) 011 015 017 018 012 008 001 005 003 005 004 009 015 054 035 040 057 029 017 021 012 022 017 028 010 008 024 507
14  Carl Johan Bergman (SWE) 010 029 073 007 005 006 010 028 019 041 060 NS 005 051 031 006 046 008 011 039 015 011 006 008 401
15  Frode Andresen (NOR) 025 020 025 057 042 002 008 029 002 033 058 NS 067 002 007 048 012 013 010 009 035 035 022 024 009 365
16  Ilmārs Bricis (LVA) 027 019 049 041 016 013 018 017 027 011 028 NZ 066 007 006 041 098 003 014 038 013 014 020 006 319
17  Lars Berger (NOR) 065 008 018 005 008 005 002 022 015 018 044 008 044 032 012 038 016 298
18  Ivan Čerezov (RUS) 050 036 004 021 046 031 019 003 060 035 038 021 004 020 048 016 006 059 026 006 019 014 284
19  Wolfgang Rottmann (AUT) 021 028 026 019 019 050 030 018 026 021 014 014 013 010 020 032 022 029 015 015 055 021 020 019 039 031 022 249
20  Oleksandr Bilanenko (UKR) 016 022 013 053 NS 015 007 012 009 012 NS 052 032 028 045 032 067 067 009 020 026 025 227
21  Björn Ferry (SWE) 048 039 032 037 044 016 035 024 010 033 037 014 020 034 009 002 017 016 052 018 031 010 027 223
22  Daniel Graf (NJE) 060 022 024 020 023 025 010 019 036 018 030 006 008 012 037 060 036 017 019 017 219
23  Alexander Wolf (NJE) 046 046 058 028 035 018 025 014 003 012 010 065 071 037 028 010 012 027 042 027 013 210
24  Zhang Chengye (CHN) 059 038 067 073 025 037 074 016 028 002 077 031 025 012 028 019 057 034 014 005 025 007 206
25  Aleh Rišankou (BLR) 028 026 034 062 049 028 039 018 027 043 040 070 054 NS 023 023 022 020 020 012 022 002 007 023 192
26  Ferréol Cannard (FRA) 052 033 038 009 041 065 045 037 063 012 022 037 016 065 028 018 012 021 012 015 020 061 017 185
27  Ludwig Gredler (AUT) 069 029 017 021 010 017 008 013 013 021 049 059 050 NS 015 044 053 NS 026 025 070 021 183
28  Daniel Mesotitsch (AUT) 012 011 033 023 030 061 021 006 025 027 024 013 NS 014 040 NS 029 040 018 019 181
29  Julien Robert (FRA) 015 017 012 026 027 030 016 024 057 NS 025 019 068 030 NZ 011 029 033 024 020 033 044 025 058 028 011 180
30  Andreas Birnbacher (NJE) 035 016 010 050 025 056 051 030 055 036 035 031 070 023 019 003 003 016 056 NS 169
31  Andrij Derisemlja (UKR) 047 027 036 038 038 063 041 NS 011 008 040 006 008 002 NZ 168
32  Matthias Simmen (ŠVI) 045 058 016 038 047 034 043 016 009 017 032 046 048 019 088 043 024 026 028 023 027 016 030 016 014 028 163
33  Jay Hakkinen (USA) 024 027 028 016 048 007 022 023 017 026 030 015 097 040 NS 061 014 NZ 029 018 023 069 049 NS 029 157
34  Alexander Os (NOR) 032 009 031 029 033 014 009 015 051 032 048 027 023 030 074 007 036 040 020 148
35  Aljaksandr Siman (BLR) 062 020 036 017 060 NS 025 029 063 052 NS 030 003 001 021 041 048 023 032 053 145
36  Roman Dostál (CZE) 073 059 047 038 021 029 030 052 019 038 077 053 029 050 021 028 015 001 012 033 036 128
37  Michal Šlesingr (CZE) 064 086 077 053 053 010 013 031 031 011 064 038 059 018 009 021 029 026 128
38  Paavo Puurunen (FIN) 029 023 036 006 014 062 009 061 058 026 012 058 NZ 026 NZ 031 122
39  Wolfgang Perner (AUT) 075 044 062 094 012 016 007 026 032 039 043 090 018 018 042 023 042 041 026 027 042 117
40  Vječslav Derkač (UKR) 013 018 040 034 028 040 031 010 068 042 030 016 060 046 034 041 024 NZ 064 018 030 099
41  René-Laurent Vuillermoz (ITA) 058 047 051 061 042 052 043 047 003 036 050 014 013 056 080 022 030 024 031 051 041 037 098
42  Mattias Nilsson (SWE) 017 045 046 051 022 045 026 008 027 049 048 023 038 033 053 030 030 024 056 028 023 090
43  Wilfried Pallhuber (ITA) 088 034 016 041 025 025 013 010 023 025 050 087
44  Filip Šulman (RUS) 026 014 064 041 032 067 032 022 051 049 015 007 051 045 080
45  Tomáš Holubec (CZE) 020 034 019 048 020 052 021 019 088 034 029 043 088 065 045 015 038 051 074
46  Rustam Valiulin (BLR) 038 050 023 025 037 070 032 025 045 023 048 066 NS 049 032 027 019 026 018 029 023 039 072
47  Christoph Sumann (AUT) 018 021 037 067 046 048 038 020 053 020 036 076 064 025 042 043 017 065
48  Sergej Konovalov (RUS) 057 030 027 020 015 044 040 016 034 015 044 044 083 052 063
49  Michael Rösch (NJE) 056 049 053 050 062 043 017 067 039 027 016 020 030 015 029 063
50  Vesa Hietalahti (FIN) 052 NS 027 068 022 058 027 029 007 024 058
51  Lionel Grebot (FRA) 049 053 024 013 051 033 042 056 042 022 040 056 041 052 025 032 018 082 069 055
52  Alexandre Aubert (FRA) 046 043 054 042 045 019 038 035 042 015 019 016 033 067 055
53  Janno Prants (EST) 070 053 024 034 047 NS 048 NS 064 035 009 017 060 061 037 NS 063 076 049
54  Sergej Baškirov (RUS) 021 031 013 029 024 026 044 044
55  Friedrich Pinter (AUT) 078 078 019 047 042 NS 065 009 074 096 089 045 031 032 028 043
56  Hidenori Isa (JPN) 089 045 117 026 039 076 062 057 099 085 095 017 014 034 025 048 038 051 043
57  Wiesław Ziemianin (POL) 079 082 058 NZ 036 049 058 NS 039 047 034 063 059 017 020 NS 039 019 027 063 041
58  Zdeněk Vítek (CZE) 037 013 090 033 039 037 024 055 046 019 034 062 085 039
59  Pavol Hurajt (SVK) 085 066 041 049 024 050 044 039 024 035 073 013 026 038 081 070 083 057 034 039
60  Maksim Čudov (RUS) 029 048 047 015 031 013 036 031 053 044 038
61  Sjarhej Novikau (BLR) 044 040 027 034 021 023 NS 025 022 050 043 037
62  Jeremy Teela (USA) 082 096 055 056 028 020 NS 031 034 075 059 042 076 064 027 029 022 036 054 024 033 036
63  Janez Marič (SVN) 034 NS NS NS 040 031 018 088 044 043 034 035 015 029
64  Wladimir Wladimirowitsch Grigorjew (RUS) 069 017 021 051 050 026 040 072 029
65  Petr Garabík (CZE) 041 031 035 076 066 024 016 025 057 040 044 028
66  Ruslan Lisenko (UKR) 039 035 057 074 061 070 081 024 032 029 048 014 033 057 037 046 027
67  Anstein Mykland (NOR) 036 010 041 026
68  Jörn Wollschläger (NJE) 026 062 017 024 054 047 026
69  Christian De Lorenzi (ITA) 095 065 097 058 045 013 064 020
70  Aljaksej Ajdarau (BLR) 067 048 089 048 036 029 045 069 029 018 036 028 060 020
71  Uladsimer Dračou (BLR) 053 057 030 039 054 035 NS 020 046 NS NS 042 047 023 045 NZ NS 020
72  Simon Hallenbarter (ŠVI) 083 046 NZ 037 046 070 068 021 082 075 082 052 052 021 045 048 020
73  Vadsim Sašurin (BLR) 068 072 036 050 038 058 050 014 077 NS 018
74  Robin Clegg (CAN) 042 042 052 040 032 055 027 017 069 062 039 072 060 049 050 044 NZ 018
75  Indrek Tobreluts (EST) 043 025 NS 032 031 043 NS 064 057 NS 054 047 022 036 NS 069 070 015
76  Timo Antila (FIN) 022 054 063 030 026 057 NS 085 043 067 071 036 015
77  Raivis Zimelis (LVA) 047 052 018 056 045 082 071 091 033 039 084 048 039 053 083 013
78  Paolo Longo (ITA) 018 048 076 079 059 055 077 059 051 042 079 057 046 043 046 033 013
79  Roman Prima (UKR) 069 079 018 NS 080 091 013
80  Pavel Rostovcev (RUS) 047 040 NS 020 035 047 011
81  Andrej Prokunin (RUS) 056 021 038 056 041 010
82  Dmitri Jarošenko (RUS) 054 041 056 046 022 009
83  Ondřej Moravec (CZE) NS 029 024 NS 035 041 009
84  Krzysztof Pływaczyk (POL) 095 069 083 047 071 051 034 NS 065 024 068 007
85  Jānis Bērziņš (LVA) 042 078 080 040 033 039 087 026 047 029 037 058 084 007
86  Matjaž Poklukar (SVN) 063 039 052 043 032 041 051 045 025 083 070 093 071 071 006
87  Aleksandar Červjakov (KAZ) 060 059 099 080 092 083 090 092 085 027 100 074 074 075 004
88  Dimitri Borovik (EST) 051 056 070 091 075 059 NS NS 076 028 040 097 NS 051 NS 093 065 072 003
89  Janez Ožbolt (SVN) 040 055 043 049 029 068 087 064 092 078 071 073 046 047 068 059 049 002
90  Roland Zwahlen (ŠVI) 033 051 068 065 084 036 030 078 033 056 044 082 075 041 074 001
91  Oleksij Korobejnikov (UKR) 035 052 083 052 051 038 030 001
92  Jouni Kinnunen (FIN) 030 040 NS NS 103 055 043 045 077 083 047 050 001
Legende
1 2 3 Podest-Platzierungen
4–10 übrige Top-10-Platzierungen
11–30 Rennen innerhalb der Punkteränge beendet
ab 31 Rennen außerhalb der Punkteränge beendet
KRU [[KRUped]] / Überrundet und damit ausgeschieden
NZ Did not finish / Rennen begonnen aber nicht beendet
NS Did not start / Gemeldet, aber nicht zum Rennen angetreten
Platz Land Beitostølen Oberhof Ruhpolding Torino Hochfilzen Punkte
01  Norveška 0 1
Halvard Hanevold
Stian Eckhoff
Egil Gjelland
Ole Einar Bjørndalen
DIS
Halvard Hanevold
Lars Berger
Egil Gjelland
Ole Einar Bjørndalen
0 1
Egil Gjelland
Stian Eckhoff
Halvard Hanevold
Ole Einar Bjørndalen
0 1
Frode Andresen
Egil Gjelland
Stian Eckhoff
Halvard Hanevold
0 1
Halvard Hanevold
Stian Eckhoff
Egil Gjelland
Ole Einar Bjørndalen
200
02  Njemačka 02
Peter Sendel
Ricco Groß
Andreas Birnbacher
Sven Fischer
02
Daniel Graf
Ricco Groß
Sven Fischer
Michael Greis
02
Alexander Wolf
Ricco Groß
Sven Fischer
Michael Greis
03
Daniel Graf
Sven Fischer
Andreas Birnbacher
Alexander Wolf
06
Alexander Wolf
Ricco Groß
Sven Fischer
Michael Greis
181
03  Rusija 03
Filip Šulman
Nikolaj Kruglov
Sergej Čepikov
Sergej Roškov
03
Sergej Roškov
Pavel Rostovcev
Nikolaj Kruglov
Ivan Čerezov
04
Nikolaj Kruglov
Sergej Konovalov
Pavel Rostovcev
Sergej Čepikov
02
Ivan Čerezov
Nikolaj Kruglov
Sergej Čepikov
Sergej Roškov
02
Sergej Roškov
Nikolaj Kruglov
Pavel Rostovcev
Sergej Čepikov
178
04  Austrija 07
Ludwig Gredler
Hans Achorner
Friedrich Pinter
Wolfgang Perner
05
Hans Peter Foidl
Christoph Sumann
Wolfgang Perner
Ludwig Gredler
03
Christoph Sumann
Wolfgang Perner
Wolfgang Rottmann
Ludwig Gredler
08
Daniel Mesotitsch
Friedrich Pinter
Wolfgang Perner
Ludwig Gredler
03
Daniel Mesotitsch
Friedrich Pinter
Wolfgang Rottmann
Christoph Sumann
155
05  Francuska 04
Ferréol Cannard
Vincent Defrasne
Julien Robert
Raphaël Poirée
06
Ferréol Cannard
Vincent Defrasne
Julien Robert
Raphaël Poirée
16
Alexandre Aubert
Loïs Habert
Ferréol Cannard
Julien Robert
04
Julien Robert
Ferréol Cannard
Vincent Defrasne
Simon Fourcade
05
Julien Robert
Vincent Defrasne
Ferréol Cannard
Raphaël Poirée
151
06  Švedska 08
Carl Johan Bergman
Jakob Börjesson
Mattias Nilsson
Björn Ferry
0 1
David Ekholm
Björn Ferry
Mattias Nilsson
Carl Johan Bergman
06
David Ekholm
Björn Ferry
Mattias Nilsson
Carl Johan Bergman
06
David Ekholm
Björn Ferry
Mattias Nilsson
Carl Johan Bergman
07
David Ekholm
Björn Ferry
Mattias Nilsson
Carl Johan Bergman
150
07  Bjelorusija 06
Aljaksandr Siman
Uladsimer Dratschou
Vadsim Sašurin
Aleh Rišankou
04
Aljaksandr Siman
Uladsimer Dratschou
Rustam Valiulin
Aleh Rišankou
10
Aljaksej Ajdarau
Uladsimer Dratschou
Rustam Valiulin
Aleh Rišankou
09
Vadsim Sašurin
Uladsimer Dratschou
Rustam Valiulin
Aljaksandr Siman
04
Aljaksandr Siman
Sjarhej Novikau
Rustam Valiulin
Aleh Rišankou
142
08  Ukrajina 05
Vječslav Derkač
Oleksij Korobejnikov
Oleksandr Bilanenko
Andrij Derisemlja
08
Vječslav Derkač
Oleksandr Bilanenko
Oleksij Korobejnikov
Andrij Derisemlja
07
Vječslav Derkač
Roman Prima
Andrij Derisemlja
Ruslan Lisenko
05
Vječslav Derkač
Oleksandr Bilanenko
Roman Prima
Ruslan Lisenko
10
Vječslav Derkač
Oleksandr Bilanenko
Oleksij Korobejnikov
Andrij Derisemlja
136
09  Italija 12
Paolo Longo
René-Laurent Vuillermoz
Markus Windisch
Wilfried Pallhuber
07
Paolo Longo
René-Laurent Vuillermoz
Devis Da Canal
Sergio Bonaldi
13
Devis Da Canal
Wilfried Pallhuber
Paolo Longo
Sergio Bonaldi
07
Christian De Lorenzi
René-Laurent Vuillermoz
Paolo Longo
Sergio Bonaldi
09
Christian De Lorenzi
René-Laurent Vuillermoz
Wilfried Pallhuber
Paolo Longo
114
10  Češka 11
Michal Šlesingr
Tomáš Holubec
Roman Dostál
Zdeněk Vítek
09
Tomáš Holubec
Jaroslav Soukup
Roman Dostál
Zdeněk Vítek
05
Tomáš Holubec
Michal Šlesingr
Roman Dostál
Zdeněk Vítek
13
Petr Garabík
Michal Šlesingr
Roman Dostál
Zdeněk Vítek
11
Tomáš Holubec
Michal Šlesingr
Roman Dostál
Zdeněk Vítek
113
11  Poljska 13
Michal Piecha
Wiesław Ziemianin
Tomasz Sikora
Krzysztof Pływaczyk
14
Michal Piecha
Wiesław Ziemianin
Grzegorz Bodziana
Krzysztof Pływaczyk
12
Michal Piecha
Wiesław Ziemianin
Tomasz Sikora
Krzysztof Pływaczyk
12
Michal Piecha
Wiesław Ziemianin
Krzysztof Pływaczyk
Grzegorz Bodziana
08
Wiesław Ziemianin
Grzegorz Bodziana
Tomasz Sikora
Krzysztof Pływaczyk
094
12  Švicarska 09
Simon Hallenbarter
Matthias Simmen
Roland Zwahlen
Mario Denoth
10
Simon Hallenbarter
Matthias Simmen
Roland Zwahlen
Andreas Zihlmann
11
Simon Hallenbarter
Matthias Simmen
Roland Zwahlen
Mario Denoth
15
Simon Hallenbarter
Matthias Simmen
Roland Zwahlen
Mario Denoth
18
Simon Hallenbarter
Matthias Simmen
Roland Zwahlen
Mario Denoth
094
13  Slovačka 10
Pavol Hurajt
Pavol Novák
Dušan Šimočko
Marek Matiaško
12
Pavol Hurajt
Pavol Novák
Dušan Šimočko
Marek Matiaško
14
Miroslav Matiaško
Marek Matiaško
Pavol Novák
Matej Kazár
11
Pavol Hurajt
Dušan Šimočko
Pavol Novák
Marek Matiaško
14
Pavol Hurajt
Marek Matiaško
Matej Kazár
Miroslav Matiaško
090
14  Finska 16
Jouni Kinnunen
Timo Antila
Paavo Puurunen
Ville Toivonen
09
Paavo Puurunen
Vesa Hietalahti
Jouni Kinnunen
Timo Antila
16
Paavo Puurunen
Vesa Hietalahti
Ville Kotikumpu
Timo Antila
12
Timo Antila
Vesa Hietalahti
Paavo Puurunen
Jouni Kinnunen
080
15  Slovenija 15
Janez Ožbolt
Danilo Kodela
Martin Ponikvar
Matjaž Poklukar
11
Janez Marič
Martin Ponikvar
Gregor Brvar
Klemen Lauseger
NS
Janez Ožbolt
Janez Marič
Gregor Brvar
Matjaž Poklukar
10
Janez Marič
Janez Ožbolt
Jože Poklukar
Klemen Lauseger
17
Janez Marič
Janez Ožbolt
Gregor Brvar
Matjaž Poklukar
080
16  Estonija 13
Janno Prants
Indrek Tobreluts
Roland Lessing
Dimitri Borovik
08
Janno Prants
Indrek Tobreluts
Roland Lessing
Dimitri Borovik
17
Janno Prants
Dimitri Borovik
Roland Lessing
Indrek Tobreluts
16
Janno Prants
Margus Ader
Roland Lessing
Dimitri Borovik
079
17  Latvija 14
Jānis Bērziņš
Ilmārs Bricis
Raivis Zīmelis
Jānis Pleikšnis
15
Jānis Bērziņš
Raivis Zīmelis
Edgars Piksons
Kristaps Lībietis
14
Jānis Bērziņš
Raivis Zīmelis
Kristaps Lībietis
Edgars Piksons
19
Jānis Bērziņš
Raivis Zīmelis
Edgars Piksons
Ilmārs Bricis
064
18  Japan 17
Daisuke Ebisawa
Hidenori Isa
Shinya Saito
Hironao Meguro
18
Tatsumi Kasahara
Hidenori Isa
Daisuke Ebisawa
Kennosuke Watanabe
13
Tatsumi Kasahara
Hidenori Isa
Daisuke Ebisawa
Kennosuke Watanabe
047
19  Ujedinjeno Kraljevstvo 18
Marc Walker
Joe Brooks
Lee-Steve Jackson
Tom Clemens
NS
Marc Walker
Joe Brooks
Lee-Steve Jackson
Tom Clemens
17
Tom Clemens
Marc Walker
Lee-Steve Jackson
Joe Brooks
20
Marc Walker
Joe Brooks
Lee-Steve Jackson
Tom Clemens
038
20  Kazahstan 19
Igor Selenkov
Erden Abdrahmanov
Aleksandar Červjakov
Wladimir Satula
21
Aleksandar Červjakov
Wladimir Satula
Igor Selenkov
Andrei Chramuschin
022
21  Kanada NS
Robin Clegg
David Leoni
Harry Paul Klann
Gerhardt Klann
15
Robin Clegg
Jean Paquet
Gerhardt Klann
David Leoni
016
Legende
1 2 3 Podest-Platzierungen
4–10 übrige Top-10-Platzierungen
11–30 Rennen innerhalb der Punkteränge beendet
DIS Disqualifikation
NS Did not start
NZ Did not finish

Rezultati

[uredi | uredi izvor]
1. takmičenje Svjetskog kupa u Beitostølenu Norveška, 2–5. decembra 2004.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
2. decembar 2004. (četvrtak) Sprint (7,5 km)  Uschi Disl (NJE)  Andrea Henkel (NJE)  Albina Ahatova (RUS)
4. decembar 2004. (subota) Potjera (10 km)  Uschi Disl (NJE)  Olga Piljova (RUS)  Martina Glagow (NJE)
5. decembar 2004. (nedelja) Štafeta (4 x 6 km)  Rusija
Albina Ahatova
Olga Piljova
Ana Bogali
Olga Zajceva
 Njemačka
Uschi Disl
Katja Beer
Kati Wilhelm
Martina Glagow
 Francuska
Delphyne Peretto
Christelle Gros
Florence Baverel-Robert
Sandrine Bailly
2. takmičenje Svjetskog kupa u Oslu Norveška, 9–12. decembra 2004.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
9. decembar 2004. (četvrtak) Pojedinačno (15 km)  Martina Glagow (NJE)  Svjetlana Išmuratova (RUS)  Magdalena Gwizdoń (POL)
11. decembar 2004. (subota) Sprint (7,5 km)  Olga Zajceva (RUS)  Olga Piljova (RUS)
 Tadeja Brankovič (SLO)
12. decembar 2004. (nedjelja) Potjera (12,5 km)  Sandrine Bailly (FRA)  Olga Zajceva (RUS)  Olena Zubrilova (BJE)
3. takmičenje Svjetskog kupa u Östersundu Švedska, 15–19. decembra 2004.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
15. decembar 2004. (srijeda) Sprint (7,5 km)  Sandrine Bailly (FRA)  Olga Zajceva (RUS)  Tadeja Brankovič (SLO)
17. decembar 2004. (petak) Potjera (10 km)  Olga Zajceva (RUS)  Sandrine Bailly (FRA)  Olga Piljova (RUS)
19. decembar 2004. (nedjelja) Masovni start (12,5 km)  Liv Grete Poirée (NOR)  Olga Zajceva (RUS)  Linda Tjørhom (NOR)
4. takmičenje Svjetskog kupa u Oberhofu Njemačka, 6–9. januara 2005.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
6. januar 2005. (srijeda) Štafeta (4 x 6 km)  Njemačka
Uschi Disl
Katrin Apel
Andrea Henkel
Kati Wilhelm
 Rusija
Olga Piljova
Julija Makarova
Svjetlana Išmuratova
Olga Zajceva
 Slovenija
Andreja Koblar
Teja Gregorin
Dijana Grudiček
Tadeja Brankovič
7. januar 2005. (petak) Sprint (7,5 km)  Linda Tjørhom (NOR)  Uschi Disl (NJE)  Kati Wilhelm (NJE)
9. januar 2005. (nedjelja) Potjera (10 km)  Uschi Disl (NJE)  Kati Wilhelm (NJE)  Linda Tjørhom (NOR)
5. takmičenje Svjetskog kupa u Ruhpoldingu Njemačka, 12–16. januara 2005.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
13. januar 2005. (četvrtak) Štafeta (4 x 6 km)  Rusija
Olga Piljova
Ana Bogali
Svjetlana Išmuratova
Olga Zajceva
 Njemačka
Uschi Disl
Katrin Apel
Martina Glagowl
Kati Wilhelm
 Norveška
Linda Tjørhom
Tora Berger
Gro Marit Istad-Kristiansen
Liv Grete Poirée
15. januar 2005. (subota) Sprint (7,5 km)  Olga Piljova (RUS)
 Svetlana Černousova (RUS)
 Martina Glagow (NJE)
16. januar 2005. (nedjelja) Potjera (10 km)  Olga Piljova (RUS)  Liu Xianying (KIN)  Linda Tjørhom (NOR)
6. takmičenje Svjetskog kupa u Antholzu Italija, 19–23. januara 2005.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
19. januar 2005. (srijeda) Pojedinačno (15 km)  Olena Zubrilova (BJE)  Anna Carin Olofsson (ŠVE)  Olga Piljova (RUS)
21. januar 2005. (petak) Sprint (7,5 km)  Kati Wilhelm (NJE)  Tora Berger (NOR)  Linda Tjørhom (NOR)
23. januar 2005. (nedjelja) Potjera (10 km)  Sandrine Bailly (FRA)  Tora Berger (NOR)  Simone Denkinger (NJE)
7. takmičenje Svjetskog kupa u Cesana San Sicariou Italija, 9–13. februara 2005.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
9. februar 2005. (srijeda) Pojedinačno (15 km)  Ana Bogali (RUS)  Olga Piljova (RUS)  Kati Wilhelm (NJE)
11. februar 2005 (petak) Sprint (7,5 km)  Kati Wilhelm (NJE)  Magdalena Gwizdoń (POL)  Liu Xianying (KIN)
13. februar 2005. (nedjelja) Štafeta (4 x 6 km)  Rusija
Olga Piljova
Svjetlana Išmuratova
Ana Bogali
Olga Zajceva
 Francuska
Delphyne Peretto
Christelle Gros
Anne-Laure Mignerey
Sandrine Bailly
 Bjelorusija
Jekaterina Ivanova
Volha Nasarava
Ljudmila Ananka
Olena Zubrilova
8. takmičenje Svjetskog kupa na Pokljuki Slovenija, 16–20. februara 2005.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
16. februar 2005. Sprint (7,5 km)  Sandrine Bailly (FRA)  Kong Yingchao (KIN)  Gro Marit Istad-Kristiansen (NOR)
18. februar 2005. Potjera (10 km)  Sandrine Bailly (FRA)  Kong Yingchao (KIN)  Olga Zajceva (RUS)
20. februar 2005. Masovni start (12,5 km)  Sandrine Bailly (FRA)  Olga Piljova (RUS)  Kati Wilhelm (NJE)
Svjetsko prvenstvo u Hochfilzenu, Austrija, 5-13. marta 2005.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
5. mart 2005. Sprint (7,5 km)  Uschi Disl (NJE)  Olga Zajceva (RUS)  Olena Zubrilova (BJE)
6. mart 2005. Potjera (10 km)  Uschi Disl (NJE)  Liu Xianying (KIN)  Olga Zajceva (RUS)
9. mart 2005. Pojedinačno (20 km)  Andrea Henkel (NJE)  Sun Ribo (KIN)  Linda Tjørhom (NOR)
12. mart 2005. Štafeta (4 x 6 km)  Rusija
Olga Piljova
Svjetlana Išmuratova
Ana Bogali
Olga Zajceva
 Njemačka
Uschi Disl
Katrin Apel
Andrea Henkel
Kati Wilhelm
 Bjelorusija
Jekaterina Ivanova
Volha Nasarava
Ljudmila Ananka
Olena Zubrilova
13. mart 2005. Masovni start (15 km)  Gro Marit Istad-Kristiansen (NOR)  Anna Carin Olofsson (ŠVE)  Olga Piljova (RUS)
9. takmičenje Svjetskog kupa u Hanti-Mansijsku Rusija, 16–19. marta 2005.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
16. mart 2005. Sprint (7,5 km)  Katrin Apel (NJE)  Svjetlana Išmuratova (RUS)  Simone Denkinger (NJE)
17. mart 2005. Potjera (10 km)  Kati Wilhelm (NJE)  Sandrine Bailly (FRA)  Olga Zajceva (RUS)
19. mart 2005. Masovni start (12,5 km)  Olga Zajceva (RUS)  Kati Wilhelm (NJE)  Ana Bogali (RUS)

Tabele

[uredi | uredi izvor]
Ukupni rezultati (Rezultati nakon 27[b] takmičenja)
Mjesto Država Bodovi Pobjede
01.  Sandrine Bailly (FRA) 847 6
02.  Kati Wilhelm (NJE) 833 3
03.  Olga Piljova (RUS) 830 2
Ostatak tabele
04.  Olga Zajceva (RUS) 752 3
05.  Uschi Disl (NJE) 659 5
06.  Liu Xianying (KIN) 627
07.  Olena Zubrilova (BJE) 557 1
08.  Katrin Apel (NJE) 523 1
09.  Linda Tjørhom (NOR) 490 1
010.  Anna Carin Olofsson (ŠVE) 474
011.  Martina Glagow (NJE) 468 1
013.  Gro Marit Istad-Kristiansen (NOR) 454 1
014.  Andrea Henkel (NJE) 431 1
015.  Ana Bogali (RUS) 425 1
022.  Liv Grete Poirée (NOR) 315 1
024.  Svjetlana Černousova (RUS) 234 1
028.  Kong Yingchao (KIN) 209
029.  Kateřina Holubcová (ČEŠ) 208
032.  Soňa Mihoková (SLK) 166
038.  Éva Tófalvi (UKR) 107
039.  Yin Qiao (KIN) 106
041.  Teja Gregorin (SLO) 89
045.  Jekaterina Vinogradova (BJE) 72
054.  Andreja Koblar (SLO) 37
060.  Lilija Vajhina-Jefremova (UKR) 25
078.  Nathalie Santer (ITA) 6
079.  Nina Lemeš (UKR) 5

Pojedinačni rezultati

[uredi | uredi izvor]
Pla. Ime Beitostølen Oslo Östersund Oberhof Ruh­polding Antholz Torino Pokljuka Hochfilzen Hanti-Mansijsk Bodovi
Sp. Pot. Poj. Sp. Pot. Sp. Pot. Mas. Sp. Pot. Sp. Pot. Poj. Sp. Pot. Poj. Sp. Sp. Pot. Mas. Sp. Pot. Poj. Mas. Sp. Pot. Mas.
01  Sandrine Bailly (FRA) 027 012 015 004 001 001 002 007 005 008 024 014 040 004 001 006 017 001 001 001 004 009 004 009 015 002 013 847
02  Kati Wilhelm (NJE) 010 014 009 024 014 005 005 009 003 002 008 004 020 001 004 003 001 007 008 003 028 013 027 005 008 001 002 833
03  Olga Medvedceva (RUS) 007 002 039 002 005 004 003 004 023 022 001 001 003 019 009 002 009 015 007 002 006 004 006 003 023 012 018 830
04  Olga Zajceva (RUS) 008 016 047 001 002 002 001 002 014 015 012 006 013 NZ 004 003 004 002 003 017 004 003 001 752
05  Uschi Disl (NJE) 001 001 010 007 004 011 026 024 002 001 034 033 008 053 NS 008 010 012 011 020 001 001 034 010 007 009 659
06  Liu Xianying (KIN) 012 005 026 011 010 057 017 013 018 023 011 002 012 022 025 032 003 005 015 014 005 002 017 004 006 005 006 637
07  Olena Zubrilova (BLR) 046 024 041 015 003 010 013 006 006 016 005 007 001 007 008 016 007 034 021 009 003 021 073 018 021 013 NZ 557
08  Katrin Apel (NJE) 029 018 008 017 035 008 009 008 009 004 017 012 017 021 012 031 018 006 010 012 031 007 033 016 001 011 021 523
09  Linda Tjørhom (NOR) 014 007 050 019 037 021 015 003 001 003 007 003 026 003 007 015 019 014 003 012 490
10  Anna Carin Olofsson (ŠVE) 016 033 033 006 008 037 025 017 039 029 004 005 002 010 014 018 011 010 006 008 002 034 014 016 474
11  Martina Glagow (NJE) 022 003 001 041 012 026 024 012 007 018 003 009 005 005 006 009 024 026 017 007 468
12  Svjetlana Išmuratova (RUS) 005 006 002 005 025 071 025 016 013 023 024 007 004 010 011 002 006 004 458
13  Gro Marit Istad-Kristiansen (NOR) 020 037 014 034 022 007 011 022 011 017 006 010 065 030 010 032 006 003 009 006 025 010 026 001 NS 454
14  Andrea Henkel (NJE) 002 008 031 026 022 016 036 014 024 012 013 011 027 025 019 020 004 028 001 007 011 015 005 431
15  Ana Bogali (RUS) 013 009 070 008 009 030 032 019 004 005 040 NS 001 014 007 005 007 019 026 NS 003 425
16  Albina Ahatova (RUS) 003 004 006 032 013 006 007 016 NS 014 015 004 006 005 019 019 022 022 405
17  Tora Berger (NOR) 081 024 027 019 025 021 015 016 034 010 017 007 002 002 012 020 036 023 022 011 019 021 013 009 036 020 389
18  Simone Denkinger (NJE) 024 023 013 057 NS 033 034 009 008 003 004 051 017 005 005 032 032 003 004 009 375
19  Michela Ponza (ITA) 006 011 022 010 016 014 004 010 NZ 055 018 024 011 015 014 028 NS 011 046 035 014 014 048 018 010 372
20  Florence Baverel-Robert (FRA) 034 020 005 045 041 012 012 030 021 009 022 016 010 063 036 012 024 NS 009 008 011 021 010 010 019 366
21  Ekaterina Dafovska (BUG) 035 019 016 044 028 023 010 005 026 011 009 013 034 NS 005 005 021 012 005 022 033 NS 330
22  Liv Grete Poirée (NOR) 015 010 045 014 007 018 006 001 008 010 NS 022 022 008 012 037 NS 315
23  Tadeja Brankovič (SLO) 030 030 027 002 011 003 008 020 019 030 025 024 016 051 028 050 025 050 040 026 015 047 042 054 029 013 027 257
24  Svjetlana Černousova (RUS) 018 028 061 046 026 032 047 001 008 011 028 017 013 028 005 008 029 234
25  Natalija Guseva (RUS) 004 022 040 012 054 066 029 031 027 018 021 080 082 010 039 009 006 017 041 035 007 234
26  Magdalena Gwizdoń (POL) 024 029 003 029 021 042 029 023 015 024 015 NS 009 023 035 002 047 NS 025 016 051 055 023 040 030 225
27  Katja Wüstenfeld (NJE) 011 013 018 033 029 020 014 028 012 014 016 036 017 031 030 050 022 031 018 020 020 017 219
28  Kong Yingchao (KIN) 026 047 043 048 027 028 030 033 039 023 037 018 077 028 008 002 002 021 038 041 057 006 069 025 209
29  Kateřina Holubcová (ČEŠ) 023 032 007 016 015 009 022 026 020 028 019 034 036 014 018 055 021 018 023 037 042 024 208
30  Volha Nasarava (BLR) 031 015 037 013 020 013 023 011 025 NS 047 NS 021 045 NZ 020 029 049 NS 024 012 022 023 025 059 NS 014 198
31  Pavlina Filipova (BUG) 070 083 040 036 030 016 013 006 045 028 013 015 013 011 NS 036 031 NZ 047 NS 008 183
32  Soňa Mihoková (SVK) 017 021 021 020 006 041 028 018 051 NZ 035 020 050 048