Idi na sadržaj

Svjetski kup u biatlonu 2013/2014.

S Wikipedije, slobodne enciklopedije
Svjetski kup u biatlonu 2013/2014.
Pobjednik
Ukupno:masculin  Martin Fourcade (FRA)
féminin  Kaisa Mäkäräinen (FIN)
féminin  Tora Berger (NOR)
Pojedinačno:masculin  Emil Hegle Svendsen (NOR)
féminin  Gabriela Soukalová (ČEŠ)
Sprint:masculin  Martin Fourcade (FRA)
féminin  Kaisa Mäkäräinen (FIN)
Potjera:masculin  Martin Fourcade (FRA)
féminin  Kaisa Mäkäräinen (FIN)
Masovni start:masculin  Martin Fourcade (FRA)
féminin  Darja Domračeva (BJE)
Štafete:masculin Njemačka
féminin Njemačka
Kup nacij:masculin Norveška
féminin Norveška
Mješovite štafete: Norveška i Češka
Takmičenja
Mjesta održavanja9
Pojedinačna takmičenja22
Timska takmičenja4 (+ 2 mješovito)
Otkazana takmičenja1 (održano naknadno)
Zaustavljena takmičenja1 (ž)
Učesnici
Države35
Sportisti211

Svjetski kup u biatlonu 2013/14. bilo je 37-o po redu takmičenje biatlonaca za Svjetski kup u biatlonu u organizaciji Međunarodnog biatlonskog saveza (IBU). Vrhunac takmičenja bile su Olimpijske igre u ruskom Sočiju, mada se rezultati takmičenja, osim u mješovitoj štafeti nisu brojali za konačni plasman. Titule pobjednika Svjetskog kupa branili su Francuz Martin Fourcade, a kod žena Norvežanka Tora Berger. Za vrednovanje i pravo učestvovanja korišteni su rezultati IBU kupa 2013/14. Pobjednik Svjetskog kupa u muškoj konkurenciji postao je po treći put, nakon sezone 2011/12. i sezone 2012/13. Francuz Martin Fourcade, dok je u ženskoj konkurenciji po drugi put, nakon sezone 2010/11. pobijedila Finkinja Kaisa Mäkäräinen.

Mjesta održavanja Svjetskog kupa u biatlonu 2013/14.

Startne kvote[uredi | uredi izvor]

Startne kvote po pojedinim državama određivane su na osnovi rezultata iz protekle sezone Svjetskog kupa. Pet najboljih biatlonskih saveza imaju pravo nastupa sa 6 takmičara u diciplinama 20 km i sprint, dok ostali savezi imaju pravo na 5 takmičara ili manje. Broj takmičara uvijek se odnosi na discipline 20 km i sprint. Za saveze bez fiksnog mjesta IBU dodjeljuje 3 pozivnice po disciplini.

Muškarci
Žene

Kalendar tamičenja[uredi | uredi izvor]

Datum[1] Mjesto Stadion Država
24. novembar – 1. decembar 2013. Östersund Östersunds skidstadion Švedska
6 – 8. decembar 2013. Hochfilzen Langlauf- und Biathlonzentrum Hochfilzen Austrija
12 – 15. decembar 2013. Annecy-Le Grand-Bornand Biathlonstadion Sylvie Becaert Francuska
3 – 5. januar 2014. Oberhof DKB-Ski-Arena Oberhof Njemačka
8 – 12. januar 2014. Ruhpolding Chiemgau-Arena Njemačka
16 – 19. januar 2014. Antholz Südtirol Arena Italija
6 – 9. mart 2014. Pokljuka Biatlonski stadion Pokljuka Slovenija
13 – 16. mart 2014. Kontiolahti Biatlonski stadion Kontiolahti Finska
20 – 23. mart 2014. Oslo Holmenkollen Norveška

Muškarci[uredi | uredi izvor]

Rezultati[uredi | uredi izvor]

1. takmičenje Svjetskog kupa u Östersundu, Švedska, 24. novembar 2013. – 1. decembar 2013.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
28. novembar 2013 (četvrtak) Pojedinačno (20 km)  Martin Fourcade (FRA)  Simon Eder (AUT)  Daniel Mesotitsch (AUT)
30. novembar 2013 (subota) Sprint (10 km)  Martin Fourcade (FRA)  Fredrik Lindström (ŠVE)  Tim Burke (SAD)
1. decembar 2013 (nedjelja) Potjera (12,5 km) Odgođeno zbog lošeg vremena
2. takmičenje Svjetskog kupa u Hochfilzenu, Austrija, 6. decembar 2013. – 8. decembar 2013.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
6. decembar 2013 (petak) Sprint (10 km)  Lars Berger (NOR)  Martin Fourcade (FRA)  Ole Einar Bjørndalen (NOR)
7. decembar 2013 (subota) Štafeta (4 × 7,5 km) Norveška
Vetle Sjåstad Christiansen
Ole Einar Bjørndalen
Tarjei Bø
Emil Hegle Svendsen
Švedska
Christoffer Eriksson
Björn Ferry
Fredrik Lindström
Carl Johan Bergman
Rusija
Aleksej Volkov
Jevgenij Ustjugov
Anton Šipuljin
Dmitrij Mališko
8. decembar 2013 (nedjelja) Potjera (12,5 km)  Martin Fourcade (FRA)  Emil Hegle Svendsen (NOR)  Tarjei Bø (NOR)
3. takmičenje Svjetskog kupa u Annecyju, Francuska, 13 – 15. decembar 2013.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
13. decembar 2013 (petak) Štafeta (4 × 7,5 km) Rusija
Ivan Čerezov
Aleksandar Loginov
Jevgenij Garaničev
Anton Šipuljin
Njemačka
Erik Lesser
Andreas Birnbacher
Arnd Peiffer
Simon Schempp
Austrija
Christoph Sumann
Daniel Mesotitsch
Dominik Landertinger
Simon Eder
14. decembar 2013 (subota) Sprint (10 km)  Johannes Thingnes Bø (NOR)  Ondřej Moravec (ČEŠ)  Martin Fourcade (FRA)
15. decembar 2013 (nedjelja) Potjera (12,5 km)  Johannes Thingnes Bø (NOR)  Erik Lesser (NJE)  Anton Šipulin (RUS)
4. takmičenje Svjetskog kupa u Oberhofu, Njemačka, 3 – 5. januar 2014.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
3. januar 2014 (petak) Sprint (10 km)  Emil Hegle Svendsen (NOR)  Ole Einar Bjørndalen (NOR)  Martin Fourcade (FRA)
4. januar 2014 (subota) Potjera (12,5 km)  Emil Hegle Svendsen (NOR)  Ole Einar Bjørndalen (NOR)  Martin Fourcade (FRA)
5. januar 2014 (nedjelja) Masovni start (15 km)  Martin Fourcade (FRA)  Aleksej Volkov (RUS)  Tarjei Bø (NOR)
5. takmičenje Svjetskog kupa u Ruhpoldingu, Njemačka, 9 – 12. januar 2014.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
9. januar 2014 (četvrtak) Štafeta (4 × 7,5 km) Austrija
Christoph Sumann
Daniel Mesotitsch
Simon Eder
Dominik Landertinger
Njemačka
Christoph Stephan
Andreas Birnbacher
Erik Lesser
Simon Schempp
Rusija
Aleksej Volkov
Jevgenij Ustjugov
Dmitrij Mališko
Anton Šipuljin
11. januar 2014 (subota) Pojedinačno (20 km)  Emil Hegle Svendsen (NOR)  Aleksej Volkov (RUS)  Jevgenij Ustjugov (RUS)
12. januar 2014 (nedjelja) Potjera (12,5 km)  Emil Hegle Svendsen (NOR)  Jakov Fak (SLO)  Jevgenij Garaničev (RUS)
6. takmičenje Svjetskog kupa u Antholzu, Italija, 17 – 19. januar 2014.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
17. januar 2014 (petak) Sprint (10 km)  Lukas Hofer (ITA)
 Simon Schempp (NJE)
 Arnd Peiffer (NJE)
18. januar 2014 (subota) Potjera (12,5 km)  Simon Schempp (NJE)  Jean-Guillaume Béatrix (FRA)  Henrik L'Abée-Lund (NOR)
19. januar 2014 (nedjelja) Štafeta (4 × 7,5 km) Francuska
Simon Fourcade
Alexis Bœuf
Jean-Guillaume Béatrix
Martin Fourcade
Švedska
Tobias Arwidson
Björn Ferry
Fredrik Lindström
Carl Johan Bergman
Njemačka
Erik Lesser
Andreas Birnbacher
Arnd Peiffer
Simon Schempp
7. takmičenje Svjetskog kupa u Pokljuki, Slovenija, 6 – 9. mart 2014.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
6. mart 2014 (četvrtak) Sprint (10 km)  Björn Ferry (ŠVE)  Anton Šipuljin (RUS)  Arnd Peiffer (NJE)
8. mart 2014 (subota) Potjera (12,5 km)  Anton Šipulin (RUS)  Björn Ferry (ŠVE)  Ole Einar Bjørndalen (NOR)
9. mart 2014 (nedjelja) Masovni start (15 km)  Björn Ferry (ŠVE)  Martin Fourcade (FRA)  Jevgenij Ustjugov (RUS)
8. takmičenje Svjetskog kupa u Kontiolahtiju, Finska, 13 – 16. mart 2014.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
13. mart 2014 (četvrtak) Sprint (10 km)  Johannes Thingnes Bø (NOR)  Martin Fourcade (FRA)  Arnd Peiffer (NJE)
15. mart 2014 (subota) Sprint (10 km)  Johannes Thingnes Bø (NOR)  Aleksandar Loginov (RUS)  Lowell Bailey (SAD)
16. mart 2014 (nedjelja) Potjera (12,5 km)  Johannes Thingnes Bø (NOR)  Martin Fourcade (FRA)  Björn Ferry (ŠVE)
9. takmičenje Svjetskog kupa u Oslu, Norveška, 20 – 23. mart 2014.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
20. mart 2014 (četvrtak) Sprint (10 km)  Jakov Fak (SLO)  Jevgenij Garaničev (RUS)  Björn Ferry (ŠVE)
22. mart 2014 (subota) Potjera (12,5 km)  Simon Eder (AUT)  Aleksandar Loginov (RUS)  Björn Ferry (ŠVE)
23. mart 2014 (nedjelja) Masovni start (15 km)  Martin Fourcade (FRA)  Dominik Landertinger (AUT)  Jakov Fak (SLO)

Tabele[uredi | uredi izvor]

Ukupno (Rezultati nakon 22 takmičenja)
Mjesto Država Bodovi Pobjede
01.  Martin Fourcade (FRA) 934 5
02.  Emil Hegle Svendsen (NOR) 642 4
03.  Johannes Thingnes Bø (NOR) 636 5
Ostatak tabele
04.  Dominik Landertinger (AUT) 616
05.  Simon Eder (AUT) 585 1
06.  Ole Einar Bjørndalen (NOR) 561
07.  Arnd Peiffer (NJE) 556
08.  Anton Šipuljin (RUS) 549 1
09.  Björn Ferry (ŠVE) 553 2
010.  Simon Schempp (NJE) 528 2
012.  Jakov Fak (SLO) 497 1
015.  Lukas Hofer (ITA) 473 1
026.  Lars Berger (NOR) 276 1

Pojedinačni rezultati[uredi | uredi izvor]

Athleten[uredi izvor]

Pla. Ime Östersund Hochfilzen Annecy Oberhof Ruhpolding Antholz Pokljuka Kontiolahti Oslo Punkte
Poj. Sp. Pot. Sp. Pot. Sp. Pot. Sp. Pot. Mas. Poj. Pot. Sp. Pot. Sp. Pot. Mas. Sp. Sp. Pot. Sp. Pot. Mas.
01  Martin Fourcade (FRA) 001 001 - 002 001 003 016 003 003 001 - - 005 009 007 007 002 002 010 002 010 004 001 0934
02  Emil Hegle Svendsen (NOR) 017 011 - 007 002 - - 001 001 010 001 001 - - 033 020 004 008 005 NZ 009 019 014 0642
03  Johannes Thingnes Bø (NOR) 026 009 - - - 001 001 010 006 017 008 017 - - 030 027 005 001 001 001 017 011 022 0636
04  Dominik Landertinger (AUT) 023 010 - 027 039 014 021 009 009 006 005 007 004 008 005 005 023 022 014 008 022 032 002 0616
05  Simon Eder (AUT) 002 008 - 018 023 020 012 014 023 NZ 016 004 033 021 020 008 014 016 012 026 005 001 019 0585
06  Ole Einar Bjørndalen (NOR) 030 012 - 003 005 - - 002 002 020 - - 020 004 006 003 009 005 039 NS 011 031 005 0561
07  Arnd Peiffer (NJE) 037 005 - 011 011 039 042 008 012 - 029 037 003 005 003 019 016 003 024 012 019 006 008 0556
08  Björn Ferry (ŠVE) 038 040 - 039 036 028 019 - - - 015 021 006 006 001 002 001 024 015 003 003 002 023 0553
09  Anton Šipulin (RUS) - 021 - 014 017 010 003 013 007 011 020 025 014 NS 002 001 - 012 032 015 032 015 013 0549
10  Simon Schempp (NJE) - - - 008 006 005 018 024 022 021 009 011 001 001 - - 025 010 020 009 030 023 015 0528
11  Dmitri Mališko (RUS) 045 024 - 015 012 004 013 024 015 009 006 009 - - 004 004 017 004 008 019 055 NS 024 0514
12  [[]] (SLO) 049 028 - 022 016 NS - - - - 004 002 011 017 015 006 018 025 016 024 001 007 003 0497
13  Jean-Guillaume Béatrix (FRA) 024 004 - 019 010 035 033 038 019 016 046 NS 007 002 010 022 006 015 022 032 013 021 010 0488
14  Ondřej Moravec (ČEŠ) 007 037 - 048 042 002 011 028 014 005 028 014 017 013 026 034 011 006 003 041 027 028 025 0477
15  Lukas Hofer (ITA) 006 017 - 068 - 007 009 030 037 007 047 050 001 020 008 021 028 019 006 016 035 018 011 0473
16  Andrejs Rastorgujevs (LAT) 043 058 - 026 009 032 030 027 004 013 018 018 - - 009 009 010 011 040 006 004 026 007 0456
17  Lowell Bailey (SAD) 018 014 - 016 030 034 014 NS - - 024 020 019 012 012 010 019 029 002 014 018 013 027 0449
18  Fredrik Lindström (ŠVE) 033 002 - 021 028 008 017 - - 014 019 019 051 038 014 012 015 007 028 013 031 012 020 0446
19  Jevgeni Ustjugov (RUS) 013 006 - 017 004 - - 004 010 023 003 013 - - 013 014 003 023 037 030 056 052 - 0437
20  Simon Desthieux (FRA) 020 018 - 025 029 029 025 020 017 012 022 030 039 022 052 033 012 045 017 018 006 034 004 0397
21  Aleksej Volkov (RUS) 019 - - 033 019 024 022 007 018 002 002 016 - - 031 029 024 - - - 023 005 NZ 0377
22  Serhij Semenov (UKR) 011 027 - 009 018 052 043 017 040 022 014 024 - - 032 030 013 020 030 031 014 010 016 0360
23  Daniel Böhm (NJE) 005 015 - 010 013 - - 023 020 024 021 022 047 033 025 016 008 NS NS - 023 017 028 0358
24  Tim Burke (SAD) 059 003 - 024 021 027 015 059 - 008 054 033 050 NS 016 013 007 035 018 017 063 - 009 0341
25  Jevgeni Garaničev (RUS) 046 - - 023 034 022 008 051 047 - 011 003 029 025 057 047 - 036 031 029 002 008 006 0337
26  Lars Berger (NOR) - - - 001 014 012 020 - - - - - - - - - - 018 025 023 006 020 018 0276
27  Erik Lesser (NJE) 010 007 - 072 - 009 002 NS - 019 038 028 018 016 - - - 013 047 036 045 037 - 0276
28  Jaroslav Soukup (ČEŠ) 068 026 - 030 040 051 049 046 029 - 010 012 046 NS 019 011 022 031 046 049 008 009 021 0266
29  Christoph Sumann (AUT) - - - 005 007 018 023 - - - 026 008 037 029 - - - 027 044 011 020 022 - 0266
30  Tarjei Bø (NOR) 036 030 - 004 003 - - 031 013 003 036 006 - - 029 023 NS - - - - - - 0266
31  Nathan Smith (KAN) 015 045 - 047 027 016 007 - - - 039 015 022 026 041 036 - 021 007 010 049 040 - 0256
32  [[]] (SLO) 009 022 - 063 - 043 037 021 024 - 048 053 056 NS 017 018 026 017 011 005 070 - - 0248
33  Daniel Mesotitsch (AUT) 003 076 - 019 033 006 010 - - - 041 035 041 037 050 035 - 047 019 025 025 024 - 0234
34  Carl Johan Bergman (ŠVE) 044 039 - 049 045 026 004 - - - NS - NS - 048 032 - 032 004 028 016 003 017 0231
35  Friedrich Pinter (AUT) 014 050 - 077 - 015 024 - - - 087 - 013 028 011 015 027 033 023 051 039 036 - 0214
36  Christoph Stephan (NJE) 025 016 - - - 021 006 018 011 015 086 - 012 NS NS - - - - - 044 039 - 0209
37  Benjamin Weger (ŠVE) 088 072 - 059 026 011 005 011 008 026 033 042 048 036 - - - 014 048 044 048 038 - 0207
38  Simon Fourcade (FRA) 012 035 - 082 - 066 - 032 021 - 007 005 015 010 049 043 - NS NZ - - - - 0197
39  Alexis Bœuf (FRA) 028 033 - 028 008 019 029 026 026 NZ 013 010 090 - - - - - - - - - - 0191
40  Andreas Birnbacher (NJE) NS - - 033 015 041 026 019 016 004 037 023 043 027 - - - - - - - - - 0175
41  Brendan Green (KAN) - - - 031 043 - - - - - - - 008 018 021 026 020 026 027 020 046 042 - 0173
42  Henrik L’Abée-Lund (NOR) 031 049 - 032 037 013 028 042 028 - 040 036 010 003 038 NS - - - - - - - 0165
43  Krasimir Anev (BUG) 039 061 - 043 035 067 - - - - 044 041 009 007 018 017 - 040 029 021 060 - - 0156
44  Florian Graf (NJE) 065 020 - 012 020 017 056 - - - - - - - 037 040 - 028 035 038 026 035 - 0143
45  Dominik Windisch (ITA) 056 042 - 029 025 044 045 065 - - 089 - - - 024 024 - 034 013 027 029 029 - 0135
46  Michal Šlesingr (ČEŠ) NS - - - - - - 012 005 018 023 026 067 - - - - - - - - - - 0125
47  Lars Helge Birkeland (NOR) - - - - - 063 - - - - - - 027 NS - - - 043 009 004 033 014 - 0124
48  Dmitro Pidrušnij (UKR) 067 - - 006 024 - - 043 030 - 049 NS - - 021 025 021 044 055 039 065 - - 0124
49  Quentin Fillon Maillet (FRA) - - - - - 054 036 055 045 - 045 040 032 014 078 - - 039 038 NZ 012 025 026 0107
50  Benedikt Doll (NJE) - - - - - - - - - - - - - - 051 038 - 009 021 007 028 047 - 0104
51  Jean-Philippe Leguellec (KAN) 004 069 - 013 032 048 032 - - - 050 031 - - - - - - - - - - - 0099
52  Andrij Derisemlja (UKR) 073 019 - 036 022 045 031 048 033 - 031 047 - - 035 NS - 037 033 NS 050 NS - 0092
53  Artem Prima (UKR) 087 036 - 089 - 033 052 005 031 027 067 - - - 039 049 - 070 048 045 053 043 - 0079
54  Vetle Sjåstad Christiansen (NOR) 016 029 - 053 031 - - 015 035 - 056 NS - - 064 - - - - - 041 041 - 0079
55  Christian De Lorenzi (ITA) 007 051 - 045 055 056 NZ - - - 012 029 058 044 063 - - - - - - - - 0077
56  David Komatz (AUT) - - - - - - - 057 054 - - - - - 067 - - - - - 015 027 012 0069
57  Tobias Arwidson (ŠVE) 021 - - - - 038 051 - - - 017 032 030 NS 062 - - 048 NS - - - - 0067
58  [[]] (LIT) 078 071 - 067 - - - 064 - - 053 043 - - 023 028 - - 034 022 036 044 - 0062
59  Timofej Lapšin (RUS) - - - - - - - - - - - - 016 011 - - - 060 062 - 074 - - 0055
60  Jauhen Abramenka (BJE) 022 064 - 062 - 042 035 056 053 - 025 027 - - - - - 064 060 - 068 - - 0055
61  Kauri Kõiv (EST) 052 062 - 071 - - - 006 042 025 - - 059 NZ - - - - - - 061 - - 0054
62  Uladsimir Čapelin (BJE) 085 046 - 069 - 069 - 029 025 - 032 038 NZ - 040 039 - 041 036 035 059 054 - 0054
63  Erlend Bjøntegaard (NOR) - - - - - 057 039 - - - 078 - 024 019 - - - - - - 040 030 - 0053
64  Matej Kazár (SLK) 032 060 - 076 - 025 038 - - - - - 071 - 028 041 - 038 050 037 051 050 - 0048
65  Julian Eberhard (AUT) 069 075 - - - - - 052 034 - - - 054 045 036 042 - 042 051 034 038 016 - 0047
66  Vladimir Ilijev (BUG) 099 052 - 040 053 050 040 - - - 085 - 028 015 054 050 - 061 052 046 037 045 - 0045
67  Ivan Čerezov (RUS) 027 025 - - - 047 027 - - - - - - - - - - - - - - - - 0044
68  Alexander Os (NOR) - - - - - 059 034 - - - - - 026 024 - - - - - - - - - 0039
69  Pavol Hurajt (SLK) 061 023 - 078 - 036 041 - - - 027 046 055 NS - - - - - - - - - 0037
70  Aleksej Zlepov (RUS) - - - - - - - - - - - - 040 035 - - - - - - 021 033 - 0035
71  Magnus Jonsson (ŠVE) - 056 - - - - - 016 032 - 074 - 077 - - - - - - - - - - 0034
72  Leif Nordgren (SAD) 082 041 - NS - 081 - 041 043 - 051 044 NS - 042 031 - 054 026 033 077 - - 0033
73  Jarkko Kauppinen (FIN) 060 059 - 074 - 058 055 068 - - 064 - 021 030 - - - 083 068 - - - - 0031
74  Scott Perras (KAN) 080 034 - - - 030 047 - - - 035 034 064 - - - - - - - - - - 0031
75  Tobias Eberhard (AUT) 066 065 - 037 048 055 NS 033 027 - 083 - 038 042 - - - - - - - - - 0029
76  Baptiste Jouty (FRA) 064 013 - 075 - - - - - - 071 - - - - - - - - - - - - 0028
77 Šablon:KAZ 074 066 - 050 051 078 - - - - 042 049 023 031 - - - - - - - - - 0028
78  Tomáš Krupčík (ČEŠ) 079 038 - 056 052 - - 037 058 - 066 - 025 043 - - - - - - - - - 0023
79  Tomáš Hasilla (SLK) 058 043 - 057 044 031 057 039 048 - - - - - 034 037 - 046 067 - 047 046 - 0023
80  Markus Windisch (ITA) - - - 061 - 040 053 036 051 - 043 039 036 032 061 - - - - - - - - 0022
81  [[]] (SLO) 050 068 - 070 - 082 - 022 046 - 088 - 073 - 044 054 - - - - - - - 0019
82  Michal Krčmář (ČEŠ) - - - 042 054 023 044 073 - - 055 045 093 - 046 053 - 052 066 - 056 053 - 0018
83  Andrej Makovejev (RUS) - - - - - - - - - - - - 049 023 - - - - - - - - - 0018
84  Aljaksandr Daroška (BJE) - - - - - - - 044 038 - 094 - 045 041 027 044 - 072 - - 071 - - 0017
85  Milanko Petrović (SRB) 047 031 - 080 - - - 054 044 - 034 055 062 - - - - - - - - - - 0017
86  Daniil Steptšenko (EST) 034 096 - - - 053 054 035 039 - 093 - - - - - - - - - - - - 0015
87  Serafin Wiestner (ŠVE) - - - - - - - - - - - - - - - - - 029 061 - 054 056 - 0012
88 Šablon:KAZ - - - - - 089 - - - - 030 048 044 040 - - - 075 062 - 080 - - 0012
89  Olli Hiidensalo (FIN) 029 NS - 073 - - - - - - 062 - 061 - 059 051 - 057 078 - 076 - - 0011
90  Sjarhej Novikau (BJE) 062 044 - 083 - - - 058 041 - 058 052 031 048 074 - - - 070 - - - - 0010
91  Simon Hallenbarter (ŠVE) - - - 038 038 037 046 091 - - - - 082 - - - - - - - 092 - - 0010
92  Maksim Cvetkov (RUS) - 032 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 0009
93  Vitalij Kilčickij (UKR) - - - - - - - - - - - - 035 039 - - - - - - - - - 0008
94  Scott Gow (KAN) - - - - - - - - - - - - - - - - - 058 041 042 034 055 - 0007
95  Christian Martinelli (ITA) - - - - - 074 - - - - - - 034 046 - - - - - - - - - 0007
96  Mario Dolder (ŠVE) - - - - - - - 034 055 - 079 - - - 065 - - 053 072 - 064 - - 0007
97  Martin Eng (NOR) - - - - - - - - - - - - 053 034 - - - - - - - - - 0007
98  Claudio Böckli (ŠVE) 072 073 - 035 041 046 050 - - - 082 - 054 045 053 048 - 050 043 047 - - - 0006
99  Mihail Klečerov (BUG) 035 080 - 086 - 076 - - - - 075 - 074 - 069 - - 073 059 052 066 - - 0006
100  Sven Grossegger (AUT) - - - - - - - 050 036 - - - - - - - - - - - - - - 0005
 Aleksandar Loginov (RUS) Šablon:FN DIS DIS - DIS - DIS DIS DIS DIS DIS DIS DIS DIS - DIS - DIS DIS DIS DIS DIS DIS DIS 0000
 Serhij Sednjev (UKR) Šablon:FN DIS DIS - DIS NS DIS - DIS DIS - DIS DIS - - DIS - - NS DIS - NS - - 0000
Legende
1 2 3 Podest-Platzierungen
4–10 übrige Top-10-Platzierungen
11–40 Rennen innerhalb der Punkteränge beendet
ab 41 Rennen außerhalb der Punkteränge beendet
KRU [[KRUped]] / Überrundet und damit ausgeschieden|
NZ Did not finish / Rennen begonnen aber nicht beendet
DIS Disqualifikation / disqualifiziert
NS Did not start / Gemeldet, aber nicht zum Rennen angetreten
Platz Land Hochfilzen Annecy Ruhpolding Antholz Punkte
01  Njemačka 06
Daniel Böhm
Andreas Birnbacher
Arnd Peiffer
Simon Schempp
0 1
Erik Lesser
Andreas Birnbacher
Arnd Peiffer
Simon Schempp
02
Christoph Stephan
Andreas Birnbacher
Erik Lesser
Simon Schempp
03
Erik Lesser
Andreas Birnbacher
Arnd Peiffer
Simon Schempp
200
02  Švedska 02
Christofer Eriksson
Björn Ferry
Fredrik Lindström
Carl Johan Bergman
03
Tobias Arwidson
Björn Ferry
Fredrik Lindström
Carl Johan Bergman
04
Tobias Arwidson
Björn Ferry
Fredrik Lindström
Carl Johan Bergman
02
Tobias Arwidson
Björn Ferry
Fredrik Lindström
Carl Johan Bergman
199
03  Austrija 04
Christoph Sumann
Daniel Mesotitsch
Dominik Landertinger
Simon Eder
02
Christoph Sumann
Daniel Mesotitsch
Dominik Landertinger
Simon Eder
0 1
Christoph Sumann
Daniel Mesotitsch
Simon Eder
Dominik Landertinger
05
Christoph Sumann
Friedrich Pinter
Simon Eder
Dominik Landertinger
197
04  Norveška 0 1
Vetle Sjåstad Christiansen
Ole Einar Bjørndalen
Tarjei Bø
Emil Hegle Svendsen
04
Lars Helge Birkeland
Henrik L’Abée-Lund
Erlend Bjøntegaard
Johannes Thingnes Bø
09
Johannes Thingnes Bø
Tarjei Bø
Vetle Sjåstad Christiansen
Emil Hegle Svendsen
04
Alexander Os
Henrik L’Abée-Lund
Martin Eng
Erlend Bjøntegaard
178
05  Francuska 05
Alexis Bœuf
Jean-Guillaume Béatrix
Simon Desthieux
Martin Fourcade
05
Alexis Bœuf
Jean-Guillaume Béatrix
Simon Desthieux
Martin Fourcade
10
Alexis Bœuf
Jean-Guillaume Béatrix
Simon Fourcade
Simon Desthieux
0 1
Simon Fourcade
Alexis Bœuf
Jean-Guillaume Béatrix
Martin Fourcade
171
06  Češka 07
Michal Krčmář
Jaroslav Soukup
Zdeněk Vítek
Ondřej Moravec
08
Lukáš Kristejn
Jaroslav Soukup
Michal Krčmář
Ondřej Moravec
05
Michal Šlesingr
Michal Krčmář
Jaroslav Soukup
Ondřej Moravec
12
Michal Šlesingr
Tomáš Krupčík
Jaroslav Soukup
Ondřej Moravec
139
07  Švicarska 08
Ivan Joller
Benjamin Weger
Claudio Böckli
Simon Hallenbarter
06
Ivan Joller
Benjamin Weger
Claudio Böckli
Simon Hallenbarter
12
Claudio Böckli
Ivan Joller
Serafin Wiestner
Mario Dolder
09
Benjamin Weger
Claudio Böckli
Ivan Joller
Simon Hallenbarter
133
08  Rusija 03
Aleksej Volkov
Jevgeni Ustjugov
Anton Šipulin
Dmitri Mališko
DIS
Ivan Čerezov
Aleksandar Loginov
Jevgeni Garaničev
Anton Šipulin
03
Aleksej Volkov
Jevgeni Ustjugov
Dmitri Mališko
Anton Šipulin
08
Ivan Čerezov
Aleksej Zlepov
Andrej Makovejev
[[Timofej Lapšin}}schin]]
130
09  Slovenija 14
Simon Kočevar
Klemen Bauer
Janez Marič
Jakov Fak
09
Simon Kočevar
Klemen Bauer
Janez Marič
Jakov Fak
07
Peter Dokl
Jakov Fak
Janez Marič
Klemen Bauer
14
Peter Dokl
Janez Marič
Jakov Fak
Klemen Bauer
122
10  Slovačka 13
Pavol Hurajt
Matej Kazár
Martin Otčenáš
Tomáš Hasilla
10
Pavol Hurajt
Matej Kazár
Miroslav Matiaško
Tomáš Hasilla
13
Pavol Hurajt
Tomáš Hasilla
Miroslav Matiaško
Martin Otčenáš
10
Pavol Hurajt
Tomáš Hasilla
Matej Kazár
Miroslav Matiaško
118
11  Bugarska 16
Mihail Klečerov
Vladimir Ilijev
Iwan Slatew
Krasimir Anev
15
Iwan Slatew
Vladimir Ilijev
Miroslaw Kenanov
Mihail Klečerov
16
Mihail Klečerov
Vladimir Ilijev
Iwan Slatew
Miroslaw Kenanov
11
Mihail Klečerov
Vladimir Ilijev
Iwan Slatew
Krasimir Anev
106
12  Kanada 09
Jean-Philippe Leguellec
Scott Perras
Brendan Green
Nathan Smith
- 08
Jean-Philippe Leguellec
Scott Perras
Brendan Green
Nathan Smith
06
Jean-Philippe Leguellec
Scott Perras
Brendan Green
Nathan Smith
104
13  Estonija 18
Kauri Kõiv
Indrek Tobreluts
Daniil Steptšenko
Roland Lessing
12
Daniil Steptšenko
Indrek Tobreluts
Kauri Kõiv
Roland Lessing
11
Daniil Steptšenko
Indrek Tobreluts
Kauri Kõiv
Roland Lessing
19
Kalev Ermits
Indrek Tobreluts
Kauri Kõiv
Roland Lessing
104
14  Kazahstan 19
Jan Savicki
Sergej Naumik
Aleksandar Trifonov
Dias Kenešov
14
Jan Savicki
Sergej Naumik
Aleksandar Trifonov
Anton Pantov
14
Jan Savicki
Sergej Naumik
Aleksandar Trifonov
Anton Pantov
15
Jan Savicki
Sergej Naumik
Aleksandar Trifonov
Anton Pantov
102
15  Italija 10
Christian De Lorenzi
Dominik Windisch
Markus Windisch
Lukas Hofer
11
Christian De Lorenzi
Dominik Windisch
Christian Martinelli
Lukas Hofer
06
Markus Windisch
Dominik Windisch
Christian De Lorenzi
Lukas Hofer
NZ
Daniel Taschler
Christian De Lorenzi
Christian Martinelli
Lukas Hofer
099
16  Finska 17
Jarkko Kauppinen
Olli Hiidensalo
Ville Simola
Ahti Toivanen
18
Jarkko Kauppinen
Ahti Toivanen
Olli Hiidensalo
Ville Simola
15
Olli Hiidensalo
Ahti Toivanen
Sami Orpana
Jarkko Kauppinen
16
Jarkko Kauppinen
Olli Hiidensalo
Sami Orpana
Ville Simola
098
17  Bjelorusija 15
Jauhen Abramenka
Uladsimir Čapelin
Jury Ljadau
Uladsimir Aljaniška
13
Jauhen Abramenka
Sjarhej Novikau
Uladsimir Čapelin
Jury Ljadau
NZ
Jauhen Abramenka
Sjarhej Novikau
Uladsimir Čapelin
Aljaksandr Daroška
07
Sjarhej Novikau
Uladsimir Čapelin
Aljaksandr Daroška
Jauhen Abramenka
090
18  Latvija 21
Edgars Piksons
Andrejs Rastorgujevs
Toms Praulītis
Rolands Pužulis
16
Andrejs Rastorgujevs
Rolands Pužulis
Toms Praulītis
Edgars Piksons
18
Andrejs Rastorgujevs
Edgars Piksons
Aleksandrs Patrijuks
Rolands Pužulis
22
Rolands Pužulis
Toms Praulītis
Aleksandrs Patrijuks
Edgars Piksons
087
19  Rumunija 20
Remus Faur
Roland Gerbacea
Cornel Puchianu
Marian Dănilă
21
Remus Faur
Roland Gerbacea
Ștefan Gavrilă
Cornel Puchianu
22
Cornel Puchianu
Ștefan Gavrilă
Roland Gerbacea
Casius Gerbacea
18
Roland Gerbacea
Cornel Puchianu
Ștefan Gavrilă
Casius Gerbacea
083
20  Južna Koreja 26
Jun Je-uk
Lee In-bok
Kim Yong-gyu
Lee Su-young
22
Jun Je-uk
Lee In-bok
Kim Yong-gyu
Lee Su-young
20
Jun Je-uk
Lee In-bok
Lee Su-young
Kim Yong-gyu
17
Jun Je-uk
Lee In-bok
Lee Su-young
Kim Yong-gyu
079
21  Sjedinjene Američke Države 11
Lowell Bailey
Tim Burke
Jeremy Teela
Leif Nordgren
07
Lowell Bailey
Tim Burke
Jeremy Teela
Leif Nordgren
- - 066
22  Kina 24
Jinle Tang
Ren Long
Li Xuezhi
Fangming Cheng
20
Ren Long
Fangming Cheng
Jinle Tang
Li Xuezhi
- 20
Ren Long
Jinle Tang
Li Xuezhi
Fangming Cheng
059
23 Šablon:SRB 25
Edin Hodžić
Damir Rastić
Emir Hrkalović
Milanko Petrović
- 19
Milanko Petrović
Emir Hrkalović
Damir Rastić
Edin Hodžić
21
Emir Hrkalović
Milanko Petrović
Damir Rastić
Edin Hodžić
058
24  Ukrajina 12
Serhij Semenov
Oleksandr Bilanenko
Dmitro Pidrušnij
Andrij Derisemlja
DIS
Oleksandr Bilanenko
Andrij Derisemlja
Serhij Sednjev
Serhij Semenov
DIS
Dmitro Pidrušnij
Serhij Sednjev
Artem Prima
Serhij Semenov
13
Oleksandr Bilanenko
Vitalij Kilčickij
Ruslan Tkalenko
Artem Tyschtschenko
057
25  Ujedinjeno Kraljevstvo 27
Lee-Steve Jackson
Kevin Kane
[[Marcel KRUonder]]
Scott Dixon
19
Kevin Kane
Lee-Steve Jackson
[[Marcel KRUonder]]
Scott Dixon
21
Kevin Kane
Lee-Steve Jackson
[[Marcel KRUonder]]
Scott Dixon
NS
Lee-Steve Jackson
Kevin Kane
[[Marcel KRUonder]]
Scott Dixon
056
26  Japan 22
Mikito Tachizaki
Hidenori Isa
Junji Nagai
Yuki Nakajima
17
Mikito Tachizaki
Hidenori Isa
Junji Nagai
Yuki Nakajima
- - 043
27  Poljska 23
Łukasz Szczurek
Krzysztof Pływaczyk
Grzegorz Guzik
Rafał Lepel
- 17
Krzysztof Pływaczyk
Łukasz Szczurek
Grzegorz Guzik
Łukasz Słonina
- 042
Legende
1 2 3 Podest-Platzierungen
4–10 übrige Top-10-Platzierungen
11–30 Rennen innerhalb der Punkteränge beendet
NZ Did not finish / Rennen begonnen aber nicht beendet
DIS Disqualifikation
NS Did not start / Gemeldet, aber nicht zum Rennen angetreten

Pojedinačni rezultati[uredi | uredi izvor]

Mjesto Ime Ös
20 km
Ös
Sp
Ös
Po
Ho
Sp
Ho
Po
Bo
Sp
Bo
Po
Ob
Sp
Ob
Po
Ob
Ms
Ru
20 km
Ru
Po
An
Sp
An
Po
Po
Sp
Po
Po
Po
Ms
Ko
Sp
Ko
Sp
Ko
Po
Os
Sp
Os
Po
Os
Ms
Bodovi
001  Martin Fourcade (FRA) 001 001 - 002 001 003 017 003 003 001 - - 005 009 007 007 002 002 011 002 011 005 001 0928
002  Emil Hegle Svendsen (NOR) 018 011 - 007 002 - - 001 001 011 001 001 - - 033 020 004 008 006 0DNF 010 020 014 0636
003  Johannes Thingnes Bø (NOR) 027 009 - - - 001 001 010 006 018 008 018 - - 030 027 005 001 001 001 018 012 022 0631
004  Dominik Landertinger (AUT) 024 010 - 027 039 014 022 009 009 006 005 007 004 008 005 005 024 022 015 008 023 033 002 0611
005  Simon Eder (AUT) 002 008 - 018 023 021 013 014 023 0DNF 016 004 033 021 020 008 015 016 013 027 006 001 019 0578
006  Ole Einar Bjørndalen (NOR) 031 012 - 003 005 - - 002 002 021 - - 020 004 006 003 009 005 040 0DNS 012 032 005 0556
007  Arnd Peiffer (NJE) 038 005 - 011 011 040 043 008 012 - 030 038 003 005 003 019 017 003 025 012 020 007 008 0547
008  Anton Šipuljin (RUS) - 021 - 014 017 010 003 013 007 012 020 026 014 0DNS 002 001 - 012 033 015 033 016 013 0544
009  Björn Ferry (ŠVE) 039 040 - 039 036 029 020 - - - 015 022 006 006 001 002 001 024 016 003 003 003 023 0542
010  Simon Schempp (NJE) - - - 008 006 005 019 025 022 022 009 011 001 001 - - 026 010 021 009 031 024 015 0521
011  Dmitrij Mališko (RUS) 046 024 - 015 012 004 014 025 015 010 006 009 - - 004 004 018 004 009 019 056 0DNS 024 0508
012  Jakov Fak (SLO) 050 028 - 022 016 0DNS - - - - 004 002 011 017 015 006 019 025 017 025 001 008 003 0492
013  Jean-Guillaume Béatrix (FRA) 025 004 - 019 010 036 034 040 019 017 047 0DNS 007 002 010 022 006 015 023 033 014 022 010 0478
014  Lukas Hofer (ITA) 006 017 - 069 - 007 010 031 038 007 048 052 001 020 008 021 029 019 007 016 036 019 011 0465
015  Ondřej Moravec (ČEŠ) 007 037 - 049 042 002 012 029 014 005 029 015 017 013 026 034 012 006 004 042 028 029 025 0465
016  Andrejs Rastorgujevs (LAT) 044 058 - 026 009 033 031 028 004 014 018 019 - - 009 009 011 011 041 006 005 027 007 0445
017  Fredrik Lindström (ŠVE) 034 002 - 021 028 008 018 - - 015 019 020 051 038 014 012 016 007 029 013 032 013 020 0438
018  Jevgenij Ustjugov (RUS) 013 006 - 017 004 - - 004 010 024 003 013 - - 013 014 003 023 038 031 057 053 - 0434
019  Lowell Bailey (SAD) 019 014 - 016 030 035 015 0DNS - - 025 021 019 012 012 010 020 029 003 014 019 014 028 0434
020  Aleksandar Loginov (RUS) 015 077 - 083 - 017 006 019 025 008 021 014 062 - 078 - 010 039 002 024 004 002 027 0422
021  Simon Desthieux (FRA) 021 018 - 025 029 030 026 021 017 013 023 031 039 022 052 033 013 046 018 018 007 035 004 0385
022  Aleksej Volkov (RUS) 020 - - 033 019 025 023 007 018 002 002 017 - - 031 029 025 - - - 024 006 0DNF 0369
023  Serhij Semenov (UKR) 011 027 - 009 018 053 044 017 042 023 014 025 - - 032 030 014 020 031 032 015 011 016 0352
024  Daniel Böhm (NJE) 005 015 - 010 013 - - 024 020 025 022 023 047 033 025 016 008 0DNS 0DNS - 024 018 029 0351
025  Tim Burke (SAD) 060 003 - 024 021 028 016 061 - 009 056 034 050 0DNS 016 013 007 035 019 017 064 - 009 0335
026  Jevgenij Garaničev (RUS) 047 - - 023 034 023 009 053 049 - 011 003 029 025 057 047 - 036 032 030 002 009 006 0330
027  Lars Berger (NOR) - - - 001 014 012 021 - - - - - - - - - - 018 026 023 007 021 018 0271
028  Erik Lesser (NJE) 010 007 - 073 - 009 002 0DNS - 020 039 029 018 016 - - - 013 048 037 046 038 - 0271
029  Tarjei Bø (NOR) 037 030 - 004 003 - - 032 013 003 037 006 - - 029 023 0DNS - - - - - - 0263
030  Christoph Sumann (AUT) - - - 005 007 019 024 - - - 027 008 037 029 - - - 027 045 011 021 023 - 0261
031  Jaroslav Soukup (ČEŠ) 069 026 - 030 040 052 050 048 030 - 010 012 046 0DNS 019 011 023 031 047 050 009 010 021 0261
032  Nathan Smith (KAN) 016 045 - 048 027 016 008 - - - 040 016 022 026 041 036 - 021 008 010 050 041 - 0248
033  Klemen Bauer (SLO) 009 022 - 064 - 044 038 022 024 - 049 055 056 0DNS 017 018 027 017 012 005 071 - - 0244
034  Daniel Mesotitsch (AUT) 003 076 - 019 033 006 011 - - - 042 036 041 037 050 035 - 048 020 026 026 025 - 0228
035  Carl Johan Bergman (ŠVE) 045 039 - 050 045 027 004 - - - 0DNS - 0DNS - 048 032 - 032 005 029 017 004 017 0220
036  Friedrich Pinter (AUT) 014 050 - 078 - 015 025 - - - 089 - 013 028 011 015 028 033 024 052 040 037 - 0209
037  Benjamin Weger (ŠVI) 089 072 - 060 026 011 005 011 008 027 034 043 048 036 - - - 014 049 045 049 039 - 0204
038  Christoph Stephan (NJE) 026 016 - - - 022 007 018 011 016 088 - 012 0DNS 0DNS - - - - - 045 040 - 0203
039  Simon Fourcade (FRA) 012 035 - 084 - 067 - 034 021 - 007 005 015 010 049 043 - 0DNS 0DNF - - - - 0195
040  Alexis Bœuf (FRA) 029 033 - 028 008 020 030 027 027 0DNF 013 010 091 - - - - - - - - - - 0186
041  Andreas Birnbacher (NJE) 0DNS - - 033 015 042 027 020 016 004 038 024 043 027 - - - - - - - - - 0171
042  Brendan Green (KAN) - - - 031 043 - - - - - - - 008 018 021 026 021 026 028 020 047 043 - 0171
043  Henrik L'Abée-Lund (NOR) 032 049 - 032 037 013 029 044 029 - 041 037 010 003 038 0DNS - - - - - - - 0160
044  Krasimir Anev (BUG) 040 061 - 043 035 068 - - - - 045 042 009 007 018 017 - 041 030 021 061 - - 0153
045  Florian Graf (NJE) 066 020 - 012 020 018 057 - - - - - - - 037 040 - 028 036 039 027 036 - 0138
046  Dominik Windisch (ITA) 057 042 - 029 025 045 046 067 - - 091 - - - 024 024 - 034 014 028 030 030 - 0131
047  Michal Šlesingr (ČEŠ) 0DNS - - - - - - 012 005 019 024 027 068 - - - - - - - - - - 0122
048  Lars Helge Birkeland (NOR) - - - - - 064 - - - - - - 027 0DNS - - - 044 010 004 034 015 - 0121
049  Dmitro Pidručni (UKR) 068 - - 006 024 - - 045 031 - 051 0DNS - - 021 025 022 045 056 040 066 - - 0121
050  Benedikt Doll (NJE) - - - - - - - - - - - - - - 051 038 - 009 022 007 029 048 - 0102
051  Quentin Fillon Maillet (FRA) - - - - - 055 037 057 047 - 046 041 032 014 079 - - 040 039 0DNF 013 026 026 0101
052  Jean-Philippe Leguellec (KAN) 004 069 - 013 032 049 033 - - - 052 032 - - - - - - - - - - - 0097
053  Andrij Derizemlja (UKR) 074 019 - 036 022 046 032 050 034 - 032 049 - - 035 0DNS - 037 034 0DNS 051 0DNS - 0088
054  Vetle Sjåstad Christiansen (NOR) 017 029 - 054 031 - - 015 036 - 058 0DNS - - 064 - - - - - 042 042 - 0077
055  Artem Prima (UKR) 088 036 - 091 - 034 053 005 032 028 069 - - - 039 049 - 071 049 046 054 044 - 0076
056  Christian De Lorenzi (ITA) 007 051 - 045 055 057 0DNF - - - 012 030 058 044 063 - - - - - - - - 0076
057  David Komatz (AUT) - - - - - - - 059 056 - - - - - 067 - - - - - 016 028 012 0067
058  Tobias Arwidson (ŠVE) 022 - - - - 039 052 - - - 017 033 030 0DNS 062 - - 049 0DNS - - - - 0064
059  Tomas Kaukenas (LIT) 079 071 - 068 - - - 066 - - 055 045 - - 023 028 - - 035 022 037 045 - 0060
060  Timofej Lapšin (RUS) - - - - - - - - - - - - 016 011 - - - 061 063 - 075 - - 0055
061  Kauri Kõiv (EST) 053 062 - 072 - - - 006 044 026 - - 059 0DNF - - - - - - 062 - - 0053
062  Jevgen Abramenko (BJE) 023 064 - 063 - 043 036 058 055 - 026 028 - - - - - 065 061 - 069 - - 0051
063  Erlend Bjøntegaard (NOR) - - - - - 058 040 - - - 080 - 024 019 - - - - - - 041 031 - 0050
064  Vladimir Čapeljin (BJE) 086 046 - 070 - 070 - 030 026 - 033 039 0DNF - 040 039 - 042 037 036 060 055 - 0048
065  Matej Kazár (SLK) 033 060 - 077 - 026 039 - - - - - 072 - 028 041 - 038 051 038 052 051 - 0044
066  Vladimir Ilijev (BUG) 0101 052 - 040 053 051 041 - - - 087 - 028 015 054 050 - 062 053 047 038 046 - 0043
067  Julian Eberhard (AUT) 070 075 - - - - - 054 035 - - - 054 045 036 042 - 043 052 035 039 017 - 0043
068  Ivan Čerezov (RUS) 028 025 - - - 048 028 - - - - - - - - - - - - - - - - 0042
069  Alexander Os (NOR) - - - - - 060 035 - - - - - 026 024 - - - - - - - - - 0038
070  Pavol Hurajt (SLK) 062 023 - 079 - 037 042 - - - 028 048 055 0DNS - - - - - - - - - 0035
071  Magnus Jonsson (ŠVE) - 056 - - - - - 016 033 - 076 - 078 - - - - - - - - - - 0033
072  Aleksej Sljepov (RUS) - - - - - - - - - - - - 040 035 - - - - - - 022 034 - 0033
073  Jarkko Kauppinen (FIN) 061 059 - 075 - 059 056 070 - - 066 - 021 030 - - - 084 069 - - - - 0031
074  Leif Nordgren (SAD) 083 041 - 0DNS - 083 - 043 045 - 053 046 0DNS - 042 031 - 055 027 034 078 - - 0031
075  Baptiste Jouty (FRA) 065 013 - 076 - - - - - - 073 - - - - - - - - - - - - 0028
076  Jan Sawizki (KAZ) 075 066 - 051 051 079 - - - - 043 051 023 031 - - - - - - - - - 0028
077  Scott Perras (KAN) 081 034 - - - 031 048 - - - 036 035 065 - - - - - - - - - - 0028
078  Tobias Eberhard (AUT) 067 065 - 037 048 056 0DNS 035 028 - 085 - 038 042 - - - - - - - - - 0026
079  Tomáš Krupčík (ČEŠ) 080 038 - 057 052 - - 039 060 - 068 - 025 043 - - - - - - - - - 0021
080  Tomáš Hasilla (SLK) 059 043 - 058 044 032 058 041 050 - - - - - 034 037 - 047 068 - 048 047 - 0020
081  Janez Marič (SLO) 051 068 - 071 - 084 - 023 048 - 090 - 074 - 044 054 - - - - - - - 0018
082  Andrej Makovejev (RUS) - - - - - - - - - - - - 049 023 - - - - - - - - - 0018
083  Markus Windisch (ITA) - - - 062 - 041 054 038 053 - 044 040 036 032 061 - - - - - - - - 0018
084  Michal Krčmář (ČEŠ) - - - 042 054 024 045 075 - - 057 047 094 - 046 053 - 053 067 - 057 054 - 0017
085  Aleksandar Daroška (BJE) - - - - - - - 046 039 - 096 - 045 041 027 044 - 073 - - 072 - - 0016
086  Milanko Petrović (SRB) 048 031 - 081 - - - 056 046 - 035 057 063 - - - - - - - - - - 0016
087  Serafin Wiestner (ŠVI) - - - - - - - - - - - - - - - - - 029 062 - 055 057 - 0012
088  Olli Hiidensalo (FIN) 030 0DNS - 074 - - - - - - 064 - 061 - 059 051 - 058 080 - 077 - - 0011
089  Anton Pantov (KAZ) - - - - - 091 - - - - 031 050 044 040 - - - 076 063 - 081 - - 0011
090  Sergej Novikov (BJE) 063 044 - 085 - - - 060 043 - 060 054 031 048 074 - - - 071 - - - - 0010
091  Daniil Steptšenko (EST) 035 098 - - - 054 055 037 041 - 095 - - - - - - - - - - - - 0010
092  Maksim Cvjetkov (RUS) - 032 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 009
093  Serhij Sednjev (UKR) 094 078 - 047 0DNS 082 - 033 040 - 050 044 - - 090 - - 0DNS 077 - 0DNS - - 009
094  Simon Hallenbarter (ŠVI) - - - 038 038 038 047 093 - - - - 083 - - - - - - - 093 - - 009
095  Vitalij Kilčicki (UKR) - - - - - - - - - - - - 035 039 - - - - - - - - - 008
096  Christian Martinelli (ITA) - - - - - 075 - - - - - - 034 046 - - - - - - - - - 007
097  Martin Eng (NOR) - - - - - - - - - - - - 053 034 - - - - - - - - - 007
098  Claudio Böckli (ŠVI) 073 073 - 035 041 047 051 - - - 084 - 054 045 053 048 - 051 044 048 - - - 006
099  Scott Gow (KAN) - - - - - - - - - - - - - - - - - 059 042 043 035 056 - 006
0100  Mihail Klečerov (BUG) 036 082 - 088 - 077 - - - - 077 - 075 - 069 - - 074 060 053 067 - - 005
0101  Mario Dolder (ŠVI) - - - - - - - 036 057 - 081 - - - 065 - - 054 073 - 065 - - 005
0102  Sven Grossegger (AUT) - - - - - - - 052 037 - - - - - - - - - - - - - - 004

Žene[uredi | uredi izvor]

Rezultati[uredi | uredi izvor]

1. takmičenje Svjetskog kupa u Östersundu, Švedska, 24. novembar 2013. – 1. decembar 2013.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
28. novembar 2013. (četvrtak) Einzel (15 km)  Gabriela Soukalová (ČEŠ)  Anastasiya Kuzmina (SLK)  Marie-Laure Brunet (FRA)
29. novembar 2013. (petak) Sprint (7,5 km)  Ann Kristin Flatland (NOR)  Olga Zajceva (RUS)  Tora Berger (NOR)
1. decembar 2013. (nedjelja) Potjera (10 km) Odgođeno zbog lošeg vremena
2. takmičenje Svjetskog kupa u Hochfilzenu, Austrija, 6. decembar 2013. – 8. decembar 2013.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
6. decembar 2013. (petak) Sprint (7,5 km)  Selina Gasparin (ŠVI)  Veronika Vítková (ČEŠ)  Irina Starič (RUS)
7. decembar 2013. (subota) Štafeta (4 × 6 km) Ukrajina
Julija Džima
Vita Semerenko
Valentina Semerenko
Olena Pidrušna
Njemačka
Franziska Preuß
Andrea Henkel
Franziska Hildebrand
Laura Dahlmeier
Francuska
Marie-Laure Brunet
Sophie Boilley
Anaïs Chevalier
Anaïs Bescond
8. decembar 2013. (nedjelja) Potjera (10 km)  Synnøve Solemdal (NOR)  Julija Džimama (UKR)  Krystyna Pałka (POL)
3. takmičenje Svjetskog kupa u Annecyu, Francuska, 13. decembar 2013. – 15. decembar 2013.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
12. decembar 2013. (četvrtak) Štafeta (4 × 6 km) Njemačka
Franziska Preuß
Andrea Henkel
Franziska Hildebrand
Laura Dahlmeier
Ukrajina
Julija Džimama
Vita Semerenko
Valentina Semerenko
Olena Pidrušna
Norveška
Tiril Eckhoff
Fanny Horn
Synnøve Solemdal
Tora Berger
14. decembar 2013. (subota) Sprint (7,5 km)  Selina Gasparin (ŠVI)  Kaisa Mäkäräinen (FIN)  Valentina Semerenko (UKR)
15. decembar 2013. (nedjelja) Potjera (10 km)  Valentina Semerenko (UKR)  Irina Starič (RUS)  Tiril Eckhoff (NOR)
4. takmičenje Svjetskog kupa u Oberhofu, Njemačka, 3. januar 2014. – 5. januar 2014.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
3. januar 2014. (petak) Sprint (7,5 km)  Darja Domračova (BJE)  Kaisa Mäkäräinen (FIN)  Olena Pidrušna (UKR)
4. januar 2014. (subota) Potjera (10 km)  Darja Domračova (BJE)  Kaisa Mäkäräinen (FIN)  Synnøve Solemdal (NOR)
5. januar 2014. (nedjelja) Masovni start (12,5 km)  Tora Berger (NOR)  Synnøve Solemdal (NOR)  Darja Domračova (BJE)
5. takmičenje Svjetskog kupa u Ruhpoldingu, Njemačka, 9. januar 2014. – 12. januar 2014.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
8. januar 2014. (srijeda) Štafeta (4 × 6 km) (1) Njemačka
Franziska Preuß
Evi Sachenbacher-Stehle
Laura Dahlmeier
Franziska Hildebrand
Norveška
Tiril Eckhoff
Ann Kristin Flatland
Synnøve Solemdal
Tora Berger
Ukrajina
Julija Džimama
Vita Semerenko
Natalija Burdyha
Valentina Semerenko
10. januar 2014. (petak) Einzel (15 km)  Gabriela Soukalová (ČEŠ)  Darja Domračova (BJE)  Veronika Vítková (ČEŠ)
12. januar 2014. (nedjelja) Potjera (10 km)  Gabriela Soukalová (ČEŠ)  Tora Berger (NOR)  Kaisa Mäkäräinen (FIN)
6. takmičenje Svjetskog kupa u Antholzu, Italija, 17. januar 2014. – 19. januar 2014.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
16. januar 2014. (četvrtak) Sprint (7,5 km)  Anaïs Bescond (FRA)  Andrea Henkel (NJE)  Darja Domračova (BJE)
18. januar 2014. (subota) Potjera (10 km)  Andrea Henkel (NJE)  Nadzeja Skardzina (BJE)  Tora Berger (NOR)
19. januar 2014. (nedjelja) Štafeta (4 × 6 km) Wettkampf aufgrund der Witterung (starker Nebel) abgebrochen und nicht gewertet
7. takmičenje Svjetskog kupa u Pokljuki, Slovenija, 6. mart 2014. – 9. mart 2014.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
6. mart 2014. (četvrtak) Sprint (7,5 km)  Katharina Innerhofer (AUT)  Darja Virolainen (RUS)  Nadzeja Skardzina (BJE)
8. mart 2014. (subota) Potjera (10 km)  Kaisa Mäkäräinen (FIN)  Tora Berger (NOR)  Dorothea Wierer (ITA)
9. mart 2014. (nedjelja) Masovni start (12,5 km)  Darja Domračova (BJE)  Kaisa Mäkäräinen (FIN)  Olga Zajceva (RUS)
8. takmičenje Svjetskog kupa u Kontiolahtiju, Finska, 13. mart 2014. – 16. mart 2014.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
13. mart 2014. (četvrtak) Sprint (7,5 km)  Kaisa Mäkäräinen (FIN)  Olga Zajceva (RUS)  Mari Laukkanen (FIN)
15. mart 2014. (subota) Sprint (7,5 km)  Kaisa Mäkäräinen (FIN)  Tora Berger (NOR)  Gabriela Soukalová (ČEŠ)
16. mart 2014. (nedjelja) Potjera (10 km)  Kaisa Mäkäräinen (FIN)  Darja Domračova (BJE)  Olga Zajceva (RUS)
9. takmičenje Svjetskog kupa u Oslo, Norveška, 20. mart 2014. – 23. mart 2014.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
20. mart 2014. (četvrtak) Sprint (7,5 km)  Darja Domračova (BJE)  Tora Berger (NOR)  Susan Dunklee]] (SAD)
22. mart 2014. (subota) Potjera (10 km)  Anastasiya Kuzmina (SLK)  Tora Berger (NOR)  Olga Viluhina (RUS)
23. mart 2014. (nedjelja) Masovni start (12,5 km)  Anastasiya Kuzmina (SLK)  Teja Gregorin (SLO)  Marie Dorin Habert (FRA)

1 Die russische Štafeta belegte im Rennen den ersten Platz, wurde jedoch auf Grund eines Dopingvergehens der Biathletin Irina Starič nachträglich disqualifiziert. Damit rückte Deutschland auf den Ersten, Norwegen auf den Zweiten und die Ukraine auf den Dritten Platz vor.

Tabele[uredi | uredi izvor]

Ukupni rezultati (Rezultati nakon 22 takmičenja)
Mjesto Država Bodovi Pobjede
01.  Kaisa Mäkäräinen (FIN) 860 4
02.  Tora Berger (NOR) 856 1
03.  Darja Domračeva (BJE) 793 4
Ostatak tabele
04.  Gabriela Soukalová (ČEŠ) 614 3
05.  Olga Viluhina (RUS) 613
06.  Anastasiya Kuzmina (SLK) 607 2
07.  Tiril Eckhoff (NOR) 566
08.  Valentina Semerenko (UKR) 553 1
09.  Veronika Vítková (ČEŠ) 553
010.  Andrea Henkel (NJE) 541 1
011.  Selina Gasparin (ŠVI) 503 2
020.  Ann Kristin Flatland (NOR) 362 1
021.  Anaïs Bescond (FRA) 362 1
029.  Synnøve Solemdal (NOR) 284 1
036.  Katharina Innerhofer (AUT) 214 1
052.  Éva Tófalvi (RUM) 115
065.  Song Chaoqing (KIN) 43
068.  Diana Rasimovičiūtė (LIT) 36
099.  Jelena Hrustaljova (BJE) 3