Svjetsko prvenstvo u biatlonu 2019 – 10 km

S Wikipedije, slobodne enciklopedije
Jump to navigation Jump to search
Svjetsko prvenstvo u biatlonu 2019.
sprint
(muškaci)
Mjesto: Östersund, Švedska
Datum: 9. marta 2019.
Broj učesnika: 104 iz 32 države
Osvajači medalja
Zlatna medalja Johannes Thingnes Bø


 Norveška
Srebrna medalja Aleksandar Loginov


 Rusija
Bronzana medalja Quentin Fillon Maillet


 Francuska
Gtk-go-back-ltr.svg 2017. 2020. Gtk-go-forward-ltr.svg
Svjetsko prvenstvo u biatlonu 2019.
Biathlon pictogram.svg
Pojedinačno   muškarci žene
Sprint   muškarci žene
Potjera   muškarci žene
Masovni start   muškarci žene
Štafete   muškarci žene
Mješovite štafete   pojedinačna timska

Utrka u sprintu na 10 km na Svjetskom prvenstvu u biatlonu 2019. u muškoj konkurenciji održala se 9. marta 2019. u švedskom gradu Östersundu.[1][2]

Rezultati[uredi | uredi izvor]

Početak utrke je bio u 16:30.[3] Prvih 60 takmičara kvalifikovali su se za utrku u potjeri 10. marta 2019.
(Sva vremena početka utrka su po lokalnom vremenu (UTC+1))

Plasman Startni
broj
Ime Vrijeme Promašaji Zaostatak
1. 28  Johannes Thingnes Bø (NOR) 24:37.6 1 (0+1)
2. 36  Aleksandar Loginov (RUS) 24:51.3 0 (0+0) +13.7
3. 17  Quentin Fillon Maillet (FRA) 24:54.1 0 (0+0) +16.5
4 25  Dmitro Pidrušnji (UKR) 24:54.4 0 (0+0) +16.8
5 32  Simon Desthieux (FRA) 25:02.4 0 (0+0) +24.8
6 57  Martin Fourcade (FRA) 25:10.1 0 (0+0) +32.5
7 67  Erlend Bjøntegaard (NOR) 25:12.4 0 (0+0) +34.8
8 30  Erik Lesser (NJE) 25:22.3 0 (0+0) +44.7
9 39  Arnd Peiffer (NJE) 25:24.9 1 (0+1) +47.3
10 48  Benjamin Weger (ŠVI) 25:27.4 0 (0+0) +49.8
11 65  Benedikt Doll (NJE) 25:33.8 2 (0+2) +56.2
12 3  Philipp Nawrath (NJE) 25:42.2 1 (0+1) +1:04.6
13 9  Tarjei Bø (NOR) 25:43.1 2 (0+2) +1:05.5
14 7  Andrejs Rastorgujevs (LAT) 25:49.5 1 (0+1) +1:11.9
15 15  Simon Eder (AUT) 25:52.4 0 (0+0) +1:14.8
16 19  Julian Eberhard (AUT) 25:59.1 2 (1+1) +1:21.5
17 27  Jakov Fak (SLO) 25:59.3 1 (0+1) +1:21.7
17 38  Klemen Bauer (SLO) 25:59.3 0 (0+0) +1:21.7
19 4  Evgenij Garaničev (RUS) 26:00.6 1 (1+0) +1:23.0
20 37  Antonin Guigonnat (FRA) 26:01.8 1 (0+1) +1:24.2
21 1  Dominik Landertinger (AUT) 26:02.7 1 (0+1) +1:25.1
22 10  Sean Doherty (SAD) 26:09.7 0 (0+0) +1:32.1
23 69  Johannes Kühn (NJE) 26:10.3 3 (1+2) +1:32.7
24 5  Émilien Jacquelin (FRA) 26:11.1 1 (1+0) +1:33.5
25 29  Olli Hiidensalo (FIN) 26:12.2 0 (0+0) +1:34.6
26 53  Vytautas Strolia (LIT) 26:15.1 0 (0+0) +1:37.5
27 18  Dominik Windisch (ITA) 26:17.4 3 (1+2) +1:39.8
28 62  Krasimir Anev (BUL) 26:19.9 1 (1+0) +1:42.3
29 33  Sebastian Samuelsson (ŠVE) 26:21.6 3 (0+3) +1:44.0
30 74  Tomáš Krupčík (ČEŠ) 26:26.3 1 (1+0) +1:48.7
31 13  Vetle Sjåstad Christiansen (NOR) 26:26.7 2 (1+1) +1:49.1
32 46  Jeremy Finello (ŠVI) 26:27.6 1 (1+0) +1:50.0
33 77  Dmitrij Mališko (RUS) 26:28.5 2 (2+0) +1:50.9
34 41  Leif Nordgren (SAD) 26:29.1 0 (0+0) +1:51.5
35 90  Tero Seppälä (FIN) 26:33.4 2 (2+0) +1:55.8
36 63  Felix Leitner (AUT) 26:34.1 1 (0+1) +1:56.5
37 101  Tuomas Grönman (FIN) 26:35.3 0 (0+0) +1:57.7
38 22  Vladimir Iliev (BUL) 26:37.2 3 (1+2) +1:59.6
39 80  Tomáš Hasilla (SVK) 26:37.4 0 (0+0) +1:59.8
40 8  Vladimir Chepelin (BJE) 26:39.0 2 (0+2) +2:01.4
41 86  Jesper Nelin (ŠVE) 26:39.6 2 (1+1) +2:02.0
42 66  Ruslan Tkalenko (UKR) 26:40.0 1 (0+1) +2:02.4
43 35  Thomas Bormolini (ITA) 26:45.6 1 (1+0) +2:08.0
44 24  Michal Krčmář (ČEŠ) 26:46.2 2 (1+1) +2:08.6
45 92  Martin Jäger (ŠVI) 26:47.3 2 (0+2) +2:09.7
46 21  Serafin Wiestner (ŠVI) 26:48.7 2 (0+2) +2:11.1
47 11  Roman Yeremin (KAZ) 26:50.7 1 (1+0) +2:13.1
48 91  Tsukasa Kobonoki (JAP) 26:53.7 1 (1+0) +2:16.1
49 14  Matej Kazár (SVK) 26:55.1 1 (0+1) +2:17.5
50 2  Scott Gow (KAN) 26:55.8 1 (1+0) +2:18.2
51 60  Matvej Elisejev (RUS) 26:57.8 1 (1+0) +2:20.2
52 23  Lukas Hofer (ITA) 26:59.0 5 (3+2) +2:21.4
53 68  George Buta (RUM) 27:06.8 0 (0+0) +2:29.2
54 45  Martin Otčenáš (SLK) 27:10.3 1 (1+0) +2:32.7
55 93  Tomas Kaukėnas (LIT) 27:12.8 0 (0+0) +2:35.2
56 104  Dimitar Gerdžikov (BUG) 27:15.1 2 (1+1) +2:37.5
57 6  Grzegorz Guzik (POL) 27:16.7 2 (0+2) +2:39.1
58 88  Jake Brown (SAD) 27:18.6 3 (0+3) +2:41.0
59 61  Kosuke Ozaki (JAP) 27:18.7 2 (1+1) +2:41.1
60 16  Mikito Tachizaki (JAP) 27:19.9 0 (0+0) +2:42.3
61 70  Aidan Millar (KAN) 27:21.1 1 (1+0) +2:43.5
62 78  Miha Dovžan (SLO) 27:22.3 2 (1+1) +2:44.7
63 20  Karol Dombrovski (LIT) 27:22.9 2 (1+1) +2:45.3
64 47  Mihail Usov (MOL) 27:24.9 1 (1+0) +2:47.3
65 94  Jakub Štvrtecký (ČEŠ) 27:25.7 3 (2+1) +2:48.1
66 102  Fredrik Lindström (ŠVE) 27:27.2 3 (1+2) +2:49.6
67 34  Kalev Ermits (EST) 27:27.4 3 (2+1) +2:49.8
68 26  Rene Zahkna (EST) 27:30.4 2 (1+1) +2:52.8
69 55  Raman jaliotnau (BJE) 27:39.7 3 (2+1) +3:02.1
70 59  Łukasz Szczurek (POL) 27:41.6 2 (0+2) +3:04.0
71 42  Florent Claude (BEL) 27:43.6 3 (1+2) +3:06.0
72 83  Anton Sinapov (BUL) 27:45.4 3 (1+2) +3:07.8
73 103  Sergey Bocharnikov (BJE) 27:47.9 3 (2+1) +3:10.3
74 98  Raul Antonio Flore (RUM) 27:52.1 0 (0+0) +3:14.5
75 89  Giuseppe Montello (ITA) 27:53.5 3 (1+2) +3:15.9
76 97  Jules Burnotte (KAN) 27:55.7 2 (2+0) +3:18.1
77 73  Anton Smolski (BJE) 27:55.8 3 (1+2) +3:18.2
78 40  Timur Kuts (KAZ) 27:56.8 0 (0+0) +3:19.2
79 50  Timofey Lapshin (KOR) 27:57.3 4 (2+2) +3:19.7
80 72  Roland Lessing (EST) 27:57.9 2 (0+2) +3:20.3
81 85  Artem Tiščenko (UKR) 27:58.9 2 (0+2) +3:21.3
82 87  Andrzej Nędza-Kubiniec (POL) 28:04.4 2 (1+1) +3:26.8
83 31  Damir Rastić (SRB) 28:06.7 3 (2+1) +3:29.1
84 58  Christian Gow (KAN) 28:10.1 4 (2+2) +3:32.5
85 99  Mitja Drinovec (SLO) 28:15.4 4 (1+3) +3:37.8
86 12  Peppe Femling (ŠVE) 28:18.1 5 (2+3) +3:40.5
87 75  Roberts Slotiņš (LAT) 28:19.1 2 (1+1) +3:41.5
88 51  Cornel Puchianu (RUM) 28:39.5 4 (2+2) +4:01.9
89 82  Thierry Langer (BEL) 28:39.8 3 (2+1) +4:02.2
90 49  Apostolos Angelis (GRČ) 28:42.6 3 (1+2) +4:05.0
91 64  Aleksandrs Patrijuks (LAT) 28:46.3 4 (3+1) +4:08.7
92 44  Ondřej Moravec (ČEŠ) 28:47.0 3 (1+2) +4:09.4
93 95  Max Durtschi (SAD) 28:48.4 4 (1+3) +4:10.8
94 96  Vitaliij Truš (UKR) 28:53.1 3 (1+2) +4:15.5
95 71  Wang Wenqiang (KIN) 28:54.3 4 (2+2) +4:16.7
96 76  Choi Du-jin (KOR) 29:13.0 2 (2+0) +4:35.4
97 52  Stavre Jada (SMK) 30:18.5 4 (2+2) +5:40.9
98 79  Petr Yermolenko (KAZ) 30:27.7 4 (2+2) +5:50.1
99 56  Yan Xingyuan (KIN) 30:27.9 6 (3+3) +5:50.3
100 100  Lee Su-young (KOR) 30:42.4 2 (0+2) +6:04.8
101 43  Roberto Piqueras (ŠPA) 31:29.8 4 (2+2) +6:52.2
102 54  Dávid Panyik (MAĐ) 32:01.2 4 (1+3) +7:23.6
103 84  Soma Gyallai (MAĐ) 32:17.2 5 (1+4) +7:39.6
81  Milanko Petrović (SRB) DNF (4+ ) Nije završio utrku

Reference[uredi | uredi izvor]

  1. ^ "Program". Arhivirano s originala, 12 April 2019. Pristupljeno 15 Mart 2019.  Nepoznat parametar |url-status= ignorisan (pomoć); Provjerite vrijednost datuma kod: |accessdate= (pomoć)
  2. ^ Startna lista
  3. ^ Zvanični rezultati