Svjetsko prvenstvo u plivanju 2015 – 200 m delfin (muškarci)

S Wikipedije, slobodne enciklopedije
Jump to navigation Jump to search
SP u plivanju 2015 –
200 m delfin (muškarci)
Kazan 2015 - Victory Ceremony 200m butterfly M.JPG
Proglašenje pobjednika
Datumi 4. august (grupe i polufinala)
5. august (finale)
Takmičari 40 iz 33 država
Pobjedničko vrijeme 1:53.48
Osvajači medalja
Zlatna medalja   Mađarska
Srebrna medalja   Južnoafrička Republika
Bronzana medalja   Poljska
← 2013.
2017. →
SP u vodenim
sportovima 2015.

Kazanj (Rusija)
Skokovi u vodu
Pojedinačno
1 m muškarci žene
3 m muškarci žene
10 m muškarci žene
Sinhronizirani
3 m muškarci žene
10 m muškarci žene
Mješovito 3 m 10 m
Ekipno
Ekstremni skokovi
Daljinsko plivanje
5 km muškarci žene
10 km muškarci žene
25 km muškarci žene
Ekipno ekipno
Plivanje
Slobodno
50 m muškarci žene
100 m muškarci žene
200 m muškarci žene
400 m muškarci žene
800 m muškarci žene
1500 m muškarci žene
Leđno
50 m muškarci žene
100 m muškarci žene
200 m muškarci žene
Prsno
50 m muškarci žene
100 m muškarci žene
200 m muškarci žene
Delfin
50 m muškarci žene
100 m muškarci žene
200 m muškarci žene
Pojedinačno mješovito
200 m muškarci žene
400 m muškarci žene
Štafete slobodno
4 × 100 m muškarci žene
4 × 200 m muškarci žene
Štafete mješovito
4 × 100 m muškarci žene
Mješovite (m-ž) slobodno mješovito
Sinhronizirano plivanje
Solo obavezni slobodni
Duo obavezni slobodni
Ekipno obavezni slobodni
kombinacija
Mješoviti duo obavezni slobodni
Vaterpolo

Takmičenja u disciplini 200 m delfin za muškarce na Svjetskom prvenstvu u plivanju 2015. održana su 4. i 5. augusta 2015.[1]

Rekordi[uredi | uredi izvor]

Aktualni rekordi u ovoj disciplini prije početka takmičenja prikazani su u tabeli.

Rekord Vrijeme Plivač Datum Takmičenje
Svjetski rekord/
Rekord prvenstava
1:51.51  Michael Phelps (SAD) 29. 7. 2009. SP 2009, Rim

Rezultati[uredi | uredi izvor]

Oznake
  • K = kvalificiran

Grupe[uredi | uredi izvor]

Napomena: Sva vremena su po istočnoevropskom vremenu (UTC + 3).

Kvalifikacije su počele 4. augusta u 10:15.[2]

Plasman Grupa Staza Plivač Država Vrijeme Napomena
1. 3 4 László Cseh  Mađarska 1:53.71 K
2. 3 3 Viktor Bromer  Danska 1:54.47 K
3. 4 4 Daiya Seto  Japan 1:55.60 K
4. 4 3 Jan Świtkowski  Poljska 1:55.78 K
5. 2 5 Leonardo de Deus  Brazil 1:55.83 K
6. 2 3 Tyler Clary  SAD 1:55.86 K
7. 4 5 Masato Sakai  Japan 1:55.97 K
8. 4 2 David Morgan  Australija 1:56.05 K
9. 3 5 Tom Shields  SAD 1:56.12 K
10. 2 7 Stefanos Dimitriadis  Grčka 1:56.23 K
11. 3 7 Sebastien Rousseau  JAR 1:56.29 K
12. 4 6 Louis Croenen  Belgija 1:56.33 K
13. 3 6 Joseph Schooling  Singapur 1:56.85 K
14. 2 4 Chad le Clos  JAR 1:56.92 K
14. 2 6 Grant Irvine  Australija 1:56.92 K
16. 4 8 Alexander Kunert  Njemačka 1:57.28 K
17. 2 0 Jan Šefl  Češka 1:57.63
18. 3 2 Francesco Pavone  Italija 1:57.69
19. 4 7 Jevgenij Koptjelov  Rusija 1:58.06
20. 2 1 Wang Pudong  Kina 1:58.20
21. 4 1 Quah Zheng Wen  Singapur 1:58.32
22. 3 0 Alexandru Coci  Rumunija 1:58.43
23. 2 8 Robert Žbogar  Slovenija 1:58.55
24. 4 0 Nils Liess  Švicarska 1:58.76
25. 3 1 Hao Yun  Kina 1:59.04
26. 2 2 Aleksandar Kudašev  Rusija 1:59.33
27. 3 9 Gal Nevo  Izrael 1:59.45
28. 4 9 Marcos Lavado  Venecuela 1:59.85
29. 1 5 Esnaider Reales  Kolumbija 2:01.13
30. 3 8 Nuno Quintanilha  Portugal 2:01.46
31. 1 3 Sajan Prakash  Indija 2:01.63
32. 1 6 Jessie Lacuna  Filipini 2:03.84
33. 1 4 Bradlee Ashby  Novi Zeland 2:04.31
34. 2 9 Hsu Chi-chieh  Kineski Taipei 2:04.48
35. 1 2 Ayman Kelzi  Sirija 2:04.60
36. 1 8 Mihajlo Čeprkalo  BIH 2:05.64
37. 1 7 Tejmuraz Kobahidze  Gruzija 2:06.19
38. 1 1 Nouamane Batahi  Maroko 2:07.54
39. 1 0 Aldo Castillo  Bolivija 2:15.38
40. 1 9 Noah Al-Khulaifi  Katar 2:26.71

Polufinala[uredi | uredi izvor]

Polufinala su održana 4. augusta u 19:04.[3]

Polufinale 1[uredi | uredi izvor]

lasman Staza Plivač Država Vrijeme Napomena
1. 1 Chad le Clos  JAR 1:54.50 K
2. 4 Viktor Bromer  Danska 1:54.82 K
3. 5 Jan Świtkowski  Poljska 1:55.42 K
4. 7 Louis Croenen  Belgija 1:55.49 K
5. 2 Stefanos Dimitriadis  Grčka 1:56.31
6. 3 Tyler Clary  SAD 1:56.47
7. 8 Alexander Kunert  Njemačka 1:57.29
8. 6 David Morgan  Australija 1:58.83

Polufinale 2[uredi | uredi izvor]

lasman Staza Plivač Država Vrijeme Napomena
1. 4 László Cseh  Mađarska 1:53.53 K
2. 6 Masato Sakai  Japan 1:54.75 K
3. 5 Daiya Seto  Japan 1:54.95 K
4. 2 Tom Shields  SAD 1:55.75 K
5. 3 Leonardo de Deus  Brazil 1:56.02
6. 1 Joseph Schooling  Singapur 1:56.11
7. 7 Sebastien Rousseau  JAR 1:56.96
8. 8 Grant Irvine  Australija 1:57.94

Finale[uredi | uredi izvor]

László Cseh osvojio je zlatnu medalju

Održano je 5. augusta u 17:52.[4]

Plasman Staza Plivač Država Vrijeme
Zlatna medalja 4 László Cseh  Mađarska 1:53.48
Srebrna medalja 5 Chad le Clos  Južnoafrička Republika 1:53.68
Bronzana medalja 7 Jan Świtkowski  Poljska 1:54.10
4. 3 Masato Sakai  Japan 1:54.24
5. 6 Viktor Bromer  Danska 1:54.66
6. 2 Daiya Seto  Japan 1:55.16
7. 1 Louis Croenen  Belgija 1:55.39
8. 8 Tom Shields  SAD 1:56.17

Reference[uredi | uredi izvor]

Vanjski linkovi[uredi | uredi izvor]