Razgovor s korisnikom:Hellas
Hellas, dobro došli na Wikipediju na bosanskom jeziku – slobodnu enciklopediju!
Stranice Pomoć i Najčešća pitanja olakšat će Vam da se snađete nakon registracije. Na njima se nalaze objašnjenja kako koristiti Wikipediju, kako kreirati članke i kako članci trebaju izgledati. Slobodno radite na Wikipediji i razgovarajte s drugima. Više informacija dostupno je na Čaršiji, gdje možete razgovarati s drugim korisnicima. Možete kontaktirati i s nekima od administratora ako imate neko posebno pitanje. Na svoju korisničku stranicu možete staviti odgovarajuće Babel okvire i korisničke šablone, tako da drugi znaju koje jezike poznajete, šta Vas zanima, čime se bavite i tome slično. Kad pišete na stranici za razgovor nekog članka ili na stranicama za razgovor drugih korisnika,
molimo Vas da se obavezno potpišete uz pomoć četiri znaka tilda Radite zajedno s drugim korisnicima, dijelite ideje i rješavajte probleme. S vremena na vrijeme pogledajte nedavne izmjene, gdje možete vidjeti nedavne aktivnosti na Wikipediji. Prilikom postavljanja slika koristite ispravne šablone za licencu i vodite računa o autorskim pravima prilikom pisanja članaka. Članci ili slike koje krše autorska prava bit će obrisani.
|
|
Bosanski jezik
[uredi izvor]Hellas, zamolio bih te da članke pišeš u skladu s pravopisom bosanskog jezika. U protivnom će izmjene biti poništene. Pozdrav. Emir Kotromanić 22:23, 14 juli 2007 (CEST)
- Uh. Tek učim sintaksu tako da sam pobrko ono sa linkovima, a za pravopis vidim da si izmjenio samo ono sa Opština pa mi nije baš jasno - zar to nije ispravno? Kako ubaciš potpis na kraju razgovora? Ručno ili ? Hellas
- Što se tiče pravopisa, imaš gore na ovom šablonu dobrodošlice dio o jeziku. Pogledaj i pravilno-nepravilno, jer je to možda brži način da rješiš neku dilemu. Emir Kotromanić 22:50, 14 juli 2007 (CEST)
- Potpisuješ se tako što četiri puta zaredom navedeš znak tilda (~) tj. ~~~~ (to je obično Alt + 1 na tastaturi ako ti je podešena na Bos ili Hr verziju).
- Jedna napomena za pisanje: Kada navodiš činjenice probaj to radit u tzv. enciklopedijskom stilu. Npr. rečenica: "Prema najavama vlasti kanjoj će postati UNESCO-va baština". To je dakle špekulacija, nema konkretnog podatka. Konkretan podatak je: "Kanjoj je pod zaštitom UNESCO-a" (nekad ubudućnosti). Znači, fol je u tome da se u članku navode suhe činjenice. Pozdrav. Emir Kotromanić 22:50, 14 juli 2007 (CEST)
- Pronašao sam navedeno. Zahvaljujem na korisnim sugestijama. Hellas 22:54, 14 juli 2007 (CEST)