Ovaj članak ili neki od njegovih odlomaka nije dovoljno potkrijepljen izvorima (literatura, veb-sajtovi ili drugi izvori). Ako se pravilno ne potkrijepe pouzdanim izvorima, sporne rečenice i navodi mogli bi biti izbrisani. Pomozite Wikipediji tako što ćete navesti validne izvore putem referenci te nakon toga možete ukloniti ovaj šablon.
Ovom članku potrebna je jezička standardizacija, preuređivanje ili reorganizacija.Pogledajte kako poboljšati članak, kliknite na link uredi i doradite članak vodeći računa o standardima Wikipedije.
Postojale su dvije luke s imenom Biblos. Jedna za rat a jedna za promet robe (trgovina).
Ova druga je bila udaljena samo na dan plovidbe od Egipta i bila je glavna luka za Feničane za uvoz papirusa. Tako je ta luka odredila ime za "knjigu". Naime prijevod grčke riječi : he biblos je knjiga. Deminutiv plurala je : ta biblia što znači knjižice. Tako je jedna fenička luka odredila ime najpoznatije knjige na svijetu: Biblija.
Byblos through the ages, Nina Jidéjian, Beyrouth, 1977, ISBN2 721 458pogrešan ISBN 35 3
Je m'appelle Byblos, Jean-Pierre Thiollet, Paris, 2005, ISBN2 914 266pogrešan ISBN 04 9
Ovaj članak je u začetku. Članak treba imati najmanje 5 rečenica i linkove na druge postojeće članke. Uključite se i pomozite Wikipediji proširivanjem ovog članka.