Idi na sadržaj

NBA 1984/1985.

S Wikipedije, slobodne enciklopedije

NBA sezona 1984-85 je bila 39. sezona NBA lige.

Događaji sezone

[uredi | uredi izvor]

Konačni poredak[1]

[uredi | uredi izvor]
Atlantska grupa
KlubDI%Z
Boston Celtics631976,8-
Philadelphia 76ers582470,75
New Jersey Nets424051,221
Washington Bullets404248,823
New York Knicks245829,339
Centralna grupa
KlubDI%Z
Milwaukee Bucks592372,0-
Detroit Pistons463656,113
Chicago Bulls384446,321
Cleveland Cavaliers364643,923
Atlanta Hawks344841,525
Indiana Pacers226026,837
Srednji zapad grupa
KlubDI%Z
Denver Nuggets523063,4-
Houston Rockets483458,54
Dallas Mavericks443853,78
San Antonio Spurs414150,011
Utah Jazz414150,011
Kansas City Kings315137,821
Pacifička grupa
KlubDI%Z
Los Angeles Lakers Š622075,6-
Portland Trail Blazers424051,220
Phoenix Suns364643,926
Los Angeles Clippers315137,831
Seattle SuperSonics315137,831
Golden State Warriors226026,840
  • D - dobivene utakmice
  • I - izgubljene utakmice
  • % - omjer u procentima
  • Z – zaostatak
  • Š – šampioni

Reference

[uredi | uredi izvor]
  1. ↑ "1984-85 NBA Season Summary" (jezik: engleski). Arhivirano s originala, 10. 5. 2012. Pristupljeno 19. 2. 2014.