Idi na sadržaj

NBA 1993/1994.

S Wikipedije, slobodne enciklopedije

NBA sezona 1993-94 je bila 48. sezona NBA lige.

Događaji sezone

[uredi | uredi izvor]
  • Pred sami početak sezone Michael Jordan je šokirao košarkašku javnost najavivši da napušta aktivno bavljenje košarkom.
  • Denver Nuggets postaju prva osmoplasirana ekipa, u historiji NBA lige, koja je u prvom krugu doigravanja savladala prvoplasiranu ekipu ( Seattle SuperSonicse 3-2).

Konačni poredak[1]

[uredi | uredi izvor]
Atlantska grupa
KlubDI%Z
New York Knicks572569,5-
Orlando Magic503261,07
New Jersey Nets453754,912
Miami Heat424051,215
Boston Celtics325039,025
Philadelphia 76ers255730,532
Washington Bullets245829,333
Centralna grupa
KlubDI%Z
Atlanta Hawks572569,5-
Chicago Bulls552767,12
Cleveland Cavaliers473557,310
Indiana Pacers473557,310
Charlotte Hornets414150,016
Milwaukee Bucks206224,437
Detroit Pistons206224,437
Srednji zapad grupa
KlubDI%Z
Houston Rockets Š582470,7-
San Antonio Spurs552767,13
Utah Jazz532964,65
Denver Nuggets424051,216
Minnesota Timberwolves206224,438
Dallas Mavericks136915,945
Pacifička grupa
KlubDI%Z
Seattle SuperSonics631976,8-
Phoenix Suns562668,37
Golden State Warriors503261,013
Portland Trail Blazers473557,316
Los Angeles Lakers334940,230
Sacramento Kings285434,135
Los Angeles Clippers275532,936
  • D - dobivene utakmice
  • I - izgubljene utakmice
  • % - omjer u procentima
  • Z – zaostatak
  • Š – šampioni

Statistički lideri u sezoni 1993-94

[uredi | uredi izvor]
KategorijaIgračKlubStatistika
Poeni po utakmiciDavid RobinsonSan Antonio Spurs29,8
Skokovi p.u.Dennis RodmanSan Antonio Spurs17,3
Asistencije p.u.John StocktonUtah Jazz12,6
Ukradene lopte p.u.Nate McMillanSeattle SuperSonics3,0
Blokade p.u.Dikembe MutomboDenver Nuggets4,1
ŠIShaquille O'NealOrlando Magic59,9%
SBMahmoud Abdul-RaufDenver Nuggets95,6%
3PŠTracy MurrayPortland Trail Blazers45,9%
  • ŠI – šut iz igre
  • SB – slobodna bacanja
  • 3PŠ – šut za tri poena

Reference

[uredi | uredi izvor]
  1. ↑ "1993-94 NBA Season Summary" (jezik: engleski). Arhivirano s originala, 4. 10. 2012. Pristupljeno 19. 2. 2014.