Idi na sadržaj

NBA 1998/1999.

S Wikipedije, slobodne enciklopedije

NBA sezona 1998-99 je bila 53. sezona NBA lige. Zbog štrajka igrača sezona je startala tek 5. februara 1999. godine, a svi klubovi su odigrali po 50 utkamica, umjesto uobičajenih 82.

Konačni poredak[1]

[uredi | uredi izvor]
Atlantska grupa
KlubDI%Z
Miami Heat331766,0-
Orlando Magic331766,0-
Philadelphia 76ers282256,05
New York Knicks272354,06
Boston Celtics193138,014
Washington Wizards183236,015
New Jersey Nets163432,017
Centralna grupa
KlubDI%Z
Indiana Pacers331766,0-
Atlanta Hawks311962,02
Detroit Pistons292158,04
Milwaukee Bucks282256,05
Charlotte Hornets2624 52,07
Toronto Raptors232746,010
Cleveland Cavaliers222844,011
Chicago Bulls133726,020
Srednji zapad grupa
KlubDI%Z
San Antonio Spurs Š371374,0-
Utah Jazz371374,0-
Houston Rockets311962,06
Minnesota Timberwolves252550,012
Dallas Mavericks193138,018
Denver Nuggets143628,023
Vancouver Grizzlies842 16,029
Pacifička grupa
KlubDI%Z
Portland Trail Blazers351570,0-
Los Angeles Lakers311962,04
Sacramento Kings272354,08
Phoenix Suns272354,08
Seattle SuperSonics252550,010
Golden State Warriors212942,014
Los Angeles Clippers94118,026
  • D - dobivene utakmice
  • I - izgubljene utakmice
  • % - omjer u procentima
  • Z – zaostatak
  • Š – šampioni

Statistički lideri u sezoni 1998-99

[uredi | uredi izvor]
KategorijaIgračKlubStatistika
Poeni po utakmiciAllen IversonPhiladelphia 76ers

26,8

Skokovi p.u.Chris WebberSacramento Kings13,0
Asistencije p.u.Jason KiddPhoenix Suns10,8
Ukradene lopte p.u.Kendall GillNew Jersey Nets2,7
Blokade p.u.Alonzo MourningMiami Heat3,9
ŠIShaquille O'NealLos Angeles Lakers57,6%
SBReggie MillerIndiana Pacers91,5%
3PŠDell CurryMilwaukee Bucks47,6%
  • ŠI – šut iz igre
  • SB – slobodna bacanja
  • 3PŠ – šut za tri poena

Reference

[uredi | uredi izvor]
  1. ↑ "1998-99 NBA Season Summary" (jezik: engleski). Arhivirano s originala, 4. 10. 2012. Pristupljeno 19. 2. 2014.