Razgovor s korisnikom:Sanelugarak

Sadržaj stranice nije podržan na drugim jezicima.
S Wikipedije, slobodne enciklopedije

Sanelugarak, dobro došli na Wikipediju na bosanskom jeziku – slobodnu enciklopediju!


Stranice Pomoć i Najčešća pitanja olakšat će Vam da se snađete nakon registracije. Na njima se nalaze objašnjenja kako koristiti Wikipediju, kako kreirati članke i kako članci trebaju izgledati. Slobodno radite na Wikipediji i razgovarajte s drugima.

Više informacija dostupno je na Čaršiji, gdje možete razgovarati s drugim korisnicima. Možete kontaktirati i s nekima od administratora ako imate neko posebno pitanje.

Na svoju korisničku stranicu možete staviti odgovarajuće Babel okvire i korisničke šablone, tako da drugi znaju koje jezike poznajete, šta Vas zanima, čime se bavite i tome slično.

Kad pišete na stranici za razgovor nekog članka ili na stranicama za razgovor drugih korisnika, molimo Vas da se obavezno potpišete uz pomoć četiri znaka tilda ~~~~ ili tako što ćete kliknuti na znak za potpis na vrhu prozora za uređivanje. Također preporučujemo da za provjeru izgleda članka koristite opciju "Prikaži izgled". Učestalim korištenjem opcije "Sačuvaj članak" opterećujete stranicu nedavne izmjene i historiju članka.

Radite zajedno s drugim korisnicima, dijelite ideje i rješavajte probleme.

S vremena na vrijeme pogledajte nedavne izmjene, gdje možete vidjeti nedavne aktivnosti na Wikipediji.

Prilikom postavljanja slika koristite ispravne šablone za licencu i vodite računa o autorskim pravima prilikom pisanja članaka. Članci ili slike koje krše autorska prava bit će obrisani. Smooth O 12:46, 15 mart 2009 (CET)[odgovori]



Don't speak Bosnian? Bs-0?
Talk to us via our Village Pump in English
P. S: Imate li primjedbe ili komentare na ovu poruku?
Kliknite ovdje.
Prvi koraci
Pogledaj

Uvod u Wikipediju

Brisanje članka[uredi izvor]

Najlakše Vam je ako svojim riječima napišete članak, a kao izvor navedete postojeće publikacije. Ako je neka kuća u javnom vlasništvu, to još uvijek ne znači da su publikacije iste u javnom vlasništvu. Tek kada je pod tekstom vidljiva pasaža odricanja (npr. ovo djelo se nalazi u javnom vlasništvu, ili ja autor tog i tog djela se odričem svih prava itd.), onda se i samo djelo nalazi u javnom vlasništvu. Pošto je Wikipedija jedna slobodna enciklopedija, svi na njoj objavljeni članci su automatski javno vlasništvo jer ih svi mogu uređivati. Tim putem se svi podjednako odriču autorskih prava, a sljedeći korisnik može članak dopuniti ili ispraviti. Pošto se radi o čisto pravnoj stvari, na Wikipediju se ne postavljaju prepisi sa drugih izvora, nego u krajnjem slučaju samo prevodi (jer su umno djelo prevodioca a ne autora). Zato bih Vas zamolio da članke koje pišete, pišete svojim riječima i potkrijepite izvorima iz kojih ste tu temu preuzeli. Pozdrav. --Amir pitaj 14:09, 25 mart 2009 (CET)[odgovori]