Svjetsko prvenstvo u plivanju 2015 – 100 m delfin (muškarci)

S Wikipedije, slobodne enciklopedije
Jump to navigation Jump to search
SP u plivanju 2015 –
100 m delfin (muškarci)
Datumi 7. august (grupe i polufinala)
8. august (finale)
Takmičari 73 iz 65 država
Pobjedničko vrijeme 50.56
Osvajači medalja
Zlatna medalja   Južnoafrička Republika
Srebrna medalja   Mađarska
Bronzana medalja   Singapur
← 2013.
2017. →
SP u vodenim
sportovima 2015.

Kazanj (Rusija)
Skokovi u vodu
Pojedinačno
1 m muškarci žene
3 m muškarci žene
10 m muškarci žene
Sinhronizirani
3 m muškarci žene
10 m muškarci žene
Mješovito 3 m 10 m
Ekipno
Ekstremni skokovi
Daljinsko plivanje
5 km muškarci žene
10 km muškarci žene
25 km muškarci žene
Ekipno ekipno
Plivanje
Slobodno
50 m muškarci žene
100 m muškarci žene
200 m muškarci žene
400 m muškarci žene
800 m muškarci žene
1500 m muškarci žene
Leđno
50 m muškarci žene
100 m muškarci žene
200 m muškarci žene
Prsno
50 m muškarci žene
100 m muškarci žene
200 m muškarci žene
Delfin
50 m muškarci žene
100 m muškarci žene
200 m muškarci žene
Pojedinačno mješovito
200 m muškarci žene
400 m muškarci žene
Štafete slobodno
4 × 100 m muškarci žene
4 × 200 m muškarci žene
Štafete mješovito
4 × 100 m muškarci žene
Mješovite (m-ž) slobodno mješovito
Sinhronizirano plivanje
Solo obavezni slobodni
Duo obavezni slobodni
Ekipno obavezni slobodni
kombinacija
Mješoviti duo obavezni slobodni
Vaterpolo

Takmičenja u disciplini 100 m delfin za muškarce na Svjetskom prvenstvu u plivanju 2015. održana su 7. i 8. augusta 2015.[1]

Rekordi[uredi | uredi izvor]

Aktualni rekordi u ovoj disciplini prije početka takmičenja prikazani su u tabeli.

Rekord Vrijeme Plivač Datum Mjesto
Svjetski rekord/
Rekord prvenstava
49.82  Michael Phelps (SAD) 1. 8. 2009. SP 2009, Rim

Rezultati[uredi | uredi izvor]

Oznake
  • K = kvalificiran
  • SJR = svjetski juniorski rekord
  • AF = afrički rekord
  • AZ = azijski rekord
  • NR = nacionalni rekord
  • NS = nije startao

Grupe[uredi | uredi izvor]

Napomena: Sva vremena su po istočnoevropskom vremenu (UTC + 3).

Kvalifikacije su počele 7. augusta u 10:09.[2]

Plasman Grupa Staza Plivač Država Vrijeme Napomena
1. 6 6 László Cseh  Mađarska 50.91 K, NR
2. 7 4 Tom Shields  SAD 51.09 K
3. 7 7 Li Zhuhao  Kina 51.54 K, SJR
4. 6 4 Konrad Czerniak  Poljska 51.58 K
5. 8 6 Joseph Schooling  Singapur 51.65 K, NR
6. 7 2 Takuro Fujii  Japan 51.76 K
7. 7 6 Paweł Korzeniowski  Poljska 51.79 K
8. 8 4 Chad le Clos  JAR 51.83 K
9. 7 1 Matteo Rivolta  Italija 51.88 K
10. 7 5 Tim Phillips  SAD 51.90 K
10. 8 7 Steffen Deibler  Njemačka 51.90 K
12. 6 3 Piero Codia  Italija 51.94 K
13. 8 2 Mehdy Metella  Francuska 52.07 K
14. 7 3 Jayden Hadler  Australija 52.17 K
15. 8 1 Tommaso D'Orsogna  Australija 52.22 K
16. 6 5 Pavel Sankovič  Bjelorusija 52.29 K
17. 6 2 Adam Barrett  Velika Britanija 52.33
18. 5 2 Santiago Grassi  Argentina 52.36
19. 6 8 Thomas Laxton  Velika Britanija 52.37
20. 8 8 Jevgenij Koptjelov  Rusija 52.38
21. 6 7 Takeshi Kawamoto  Japan 52.45
22. 8 3 Vjačeslav Prudnjikov  Rusija 52.47
23. 7 9 Viktor Bromer  Danska 52.53
24. 7 8 Arthur Mendes  Brazil 52.55
25. 6 9 Luis Martínez  Gvatemala 52.72
26. 8 5 Jevgen Curkin  Bjelorusija 52.73
27. 5 4 Alexandru Coci  Rumunija 52.89
27. 5 5 Andreas Vazaios  Grčka 52.89
29. 5 1 Nico van Duijn  Švicarska 52.94
30. 5 7 Ryan Pini  Papua Nova Gvineja 53.02
31. 8 9 Ivan Lenđer  Srbija 53.04
32. 3 6 Robert Žbogar  Slovenija 53.10
33. 5 0 Jan Šefl  Češka 53.21
34. 4 5 Simon Sjödin  Švedska 53.40
35. 4 1 Omar Eissa  Egipat 53.68
35. 6 0 Albert Subirats  Venecuela 53.68
37. 3 3 Guy Barnea  Izrael 53.76
37. 5 9 Geoffrey Cheah  Hong Kong 53.76
39. 4 3 Ben Hockin  Paragvaj 53.92
40. 4 4 Mario Todorović  Hrvatska 54.00
41. 5 6 Glenn Sutanto  Indonezija 54.18
42. 3 1 Zuhayr Pigot  Surinam 54.20
43. 4 7 Nuno Quintanilha  Portugal 54.27
44. 3 5 Abbas Qali  Kuvajt 54.35
45. 4 2 Ralf Tribuntsov  Estonija 54.38
46. 3 8 Franco Reyes  Panama 54.49
47. 4 6 Bradlee Ashby  Novi Zeland 54.57
48. 4 9 Esnaider Reales  Kolumbija 54.63
49. 3 4 Tadas Duškinas  Litvanija 54.76
50. 7 0 Daniel Ramírez  Meksiko 55.28
51. 3 9 Tejmuraz Kobahidze  Gruzija 55.37
52. 2 4 Ifa Paea  Tonga 55.80
53. 3 0 Ayman Kelzi  Sirija 55.84
54. 3 7 Raphaël Stacchiotti  Luksemburg 55.96
55. 2 5 Ralph Goveia  Zambija 56.34
56. 2 1 Nouamane Batahi  Maroko 57.11
57. 2 6 Aldo Castillo  Bolivija 57.38
58. 2 2 Winter Heaven  Samoa 57.47
59. 2 9 Joshua Daniel  Sveta Lucija 57.66
60. 2 3 Cherantha de Silva Nezavisni takmičari 57.79
61. 2 0 Oumar Touré  Mali 58.00
62. 2 8 Boško Radulović  Crna Gora 58.10
63. 1 3 Ifeakachuku Nmor  Nigerija 58.48
64. 2 7 Batsaihan Dulgun  Mongolija 58.57
65. 1 4 Sovijja Pou  Kambodža 58.92
66. 1 5 Hasan Sadeq  Irak 59.58
67. 1 6 Ismaël Kane  Senegal 1:00.94
68. 1 7 Hannibal Gaskin  Gvajana 1:01.47
69. 1 2 Thint Myat  Mjanmar 1:02.78
70. 1 1 Hilal Hemed Hilal  Tanzanija 1:03.87
71. 1 0 Mark Hoare  Esvatini 1:04.76
72. 1 8 Belly-Cresus Ganira  Burundi 1:07.16
73. 1 9 Chaoili Aonzoudine  Komori 1:21.89
3 2 Hoàng Quý Phước  Vijetnam NS
4 0 Dylan Carter  Trinidad i Tobago NS
4 8 Louis Croenen  Belgija NS
5 3 Rafael Muñoz  Španija NS
5 8 Mauricio Fiol  Peru NS
6 1 Thiago Pereira  Brazil NS
8 0 Mateo González  Meksiko NS

Polufinala[uredi | uredi izvor]

Polufinala su održana 7. augusta u 18:35.[3]

Polufinale 1[uredi | uredi izvor]

Plasman Staza Plivač Država Vrijeme Napomena
1. 4 Tom Shields  SAD 51.03 K
2. 6 Chad le Clos  JAR 51.11 K
3. 5 Konrad Czerniak  Poljska 51.29 K
4. 3 Takuro Fujii  Japan 51.58
5. 1 Jayden Hadler  Australija 52.09
6. 2 Tim Phillips  SAD 52.14
7. 7 Piero Codia  Italija 52.22
8. 8 Pavel Sankovič  Bjelorusija 52.63

Polufinale 2[uredi | uredi izvor]

Plasman Staza Plivač Država Vrijeme Napomena
1. 4 László Cseh  Mađarska 51.03 K
2. 5 Li Zhuhao  Kina 51.33 K, SJR
3. 1 Mehdy Metella  Francuska 51.39 K
4. 3 Joseph Schooling  Singapur 51.40 K, NR
5. 6 Paweł Korzeniowski  Poljska 51.51 K
6. 2 Matteo Rivolta  Italija 51.64
7. 7 Steffen Deibler  Njemačka 52.07
8. 8 Tommaso D'Orsogna  Australija 52.26

Finale[uredi | uredi izvor]

Održano je 8. augusta u 18:13.[4]

Plasman Staza Plivač Država Vrijeme Napomena
Zlatna medalja 3 Chad le Clos  JAR 50.56 AF
Srebrna medalja 5 László Cseh  Mađarska 50.87 NR
Bronzana medalja 1 Joseph Schooling  Singapur 50.96 AZ
4. 4 Tom Shields  SAD 51.06
5. 7 Mehdy Metella  Francuska 51.24
6. 6 Konrad Czerniak  Poljska 51.28
7. 8 Paweł Korzeniowski  Poljska 51.46
8. 2 Li Zhuhao  Kina 51.66

Reference[uredi | uredi izvor]

  1. ^ "Startna lista". Arhivirano s originala, 3 August 2017. Pristupljeno 12 August 2015.  Nepoznat parametar |url-status= ignorisan (pomoć)
  2. ^ "Rezultati grupa". Arhivirano s originala, 24 Septembar 2015. Pristupljeno 12 August 2015.  Nepoznat parametar |url-status= ignorisan (pomoć); Provjerite vrijednost datuma kod: |archivedate= (pomoć)
  3. ^ Rezultati polufinala
  4. ^ Rezultati finala

Vanjski linkovi[uredi | uredi izvor]