Alpsko skijanje na Zimskim olimpijskim igrama 2014 – superveleslalom (žene)

S Wikipedije, slobodne enciklopedije
Jump to navigation Jump to search
Alpsko skijanje
na ZOI 2014.

Alpine skiing pictogram.svg
Kombinacija   muškarci   žene
Spust muškarci žene
Veleslalom muškarci žene
Slalom muškarci žene
Superveleslalom muškarci žene

Takmičenje u alpskom skijanju na ZOI 2014. u Sočiju u disciplini superveleslalom u ženskoj konkurenciji održano je u zimovalištu Rosa Hutor blizu Krasne Poljane u Krasnodarskom kraju 15. februara 2014. Trka je vožena u 11:00 po lokalnom vremenu.[1] U trci su učestvovale 50 skijašice iz 25 zemalja.

Rezultati[uredi | uredi izvor]

Plasman Startni
broj
Ime Vrijeme Zaostatak
Gold medal olympic.svg 18  Anna Fenninger (AUT) 1:25.52
Silver medal olympic.svg 22  Maria Höfl-Riesch (NJE) 1:26.07 +0.55
Bronze medal olympic.svg 16  Nicole Hosp (AUT) 1:26.18 +0.66
4 20  Lara Gut (ŠVI) 1:26.25 +0.73
5 19  Tina Maze (SLO) 1:26.28 +0.76
6 30  Fränzi Aufdenblatten (ŠVI) 1:26.79 +1.27
7 9  Fabienne Suter (ŠVI) 1:26.89 +1.37
8 14  Julia Mancuso (SAD) 1:27.04 +1.52
9 15  Viktoria Rebensburg (NJE) 1:27.08 +1.56
10 10  Nadia Fanchini (ITA) 1:27.20 +1.68
11 13  Regina Sterz (AUT) 1:27.52 +2.00
11 12  Verena Stuffer (ITA) 1:27.52 +2.00
13 23  Ilka Štuhec (SLO) 1:27.69 +2.17
14 24  Lotte Smiseth Sejersted (NOR) 1:27.80 +2.28
15 35  Edit Miklós (MAĐ) 1:27.87 +2.35
16 28  Maruša Ferk (SLO) 1:28.19 +2.67
17 33  Klára Křížová (ČEŠ)}} 1:28.30 +2.78
18 2  Leanne Smith (SAD) 1:28.38 +2.86
19 27  Ragnhild Mowinckel (NOR) 1:28.53 +3.01
20 31  Marie-Pier Préfontaine (KAN) 1:28.67 +3.15
21 39  Sara Hector (ŠVE) 1:28.71 +3.19
22 42  Barbara Kantorová (SLK) 1:28.91 +3.39
23 34  Chemmy Alcott (UK) 1:29.14 +3.62
24 32  Elena Yakovishina (RUS) 1:29.38 +3.86
25 43  Katerina Paulathová (ČEŠ) 1:30.17 +4.65
26 40  Macarena Simari Birkner (ARG) 1:31.10 +5.58
27 50  Bogdana Matsotska (UKR) 1:31.58 +6.06
28 47  Anna Berecz (MAĐ) 1:33.07 +7.55
29 45  Helga María Vilhjálmsdóttir (ISL) 1:33.42 +7.90
30 44  Ania Monica Caill (RUM) 1:33.73 +8.21
31 49  Agnese Āboltiņa (LAT) 1:36.10 +10.58
17  Tina Weirather (LIH) DNS
1  Carolina Ruiz Castillo (ŠPA) DNF
3  Daniela Merighetti (ITA) DNF
4  Jessica Lindell-Vikarby (ŠVE) DNF
5  Marie-Michèle Gagnon (KAN) DNF
6  Marie Marchand-Arvier (FRA) DNF
7  Laurenne Ross (SAD) DNF
8  Kajsa Kling (ŠVE) DNF
11  Dominique Gisin (ŠVI) DNF
21  Elisabeth Görgl (AUT) DNF
25  Larisa Yurkiw (KAN) DNF
26  Francesca Marsaglia (ITA) DNF
36  Maria Bedareva (RUS) DNF
37  Karolina Chrapek (POL) DNF
38  Greta Small (AUS) DNF
29  Stacey Cook (SAD) DNF
41  Maryna Gąsienica-Daniel (POL) DNF
46  Maria Shkanova (BJE) DNF
48  Kristina Saalová (SLK) DNF

Reference[uredi | uredi izvor]

  1. ^ "Competition Schedule". SOCOG. Pristupljeno 21 December 2013.