Alpsko skijanje na Zimskim olimpijskim igrama 2014 – veleslalom (muškarci)

S Wikipedije, slobodne enciklopedije
Jump to navigation Jump to search
Alpsko skijanje
na ZOI 2014.

Alpine skiing pictogram.svg
Kombinacija   muškarci   žene
Spust muškarci žene
Veleslalom muškarci žene
Slalom muškarci žene
Superveleslalom muškarci žene

Takmičenje u alpskom skijanju na ZOI 2014. u Sočiju u disciplini veleslalom u muškoj konkurenciji održano je u zimovalištu Rosa Hutor blizu Krasne Poljane u Krasnodarskom kraju 19. februara 2014. Prva trka je vožena u 11:00, a druga u 14:30 po lokalnom vremenu.[1] U trci su učestvovala 108 skijaša iz 60 zemalja.

Rezultati[uredi | uredi izvor]

Plasman Startni
broj
Ime Vrijeme
spust[2]
Plasman Vrijeme
slalom
Plasman[3] Vrijeme Zaostatak
Gold medal olympic.svg 7  Ted Ligety (SAD) 1:21.08 1 1:24.21 14 2:45.29 +0.00
Silver medal olympic.svg 10  Steve Missillier (FRA) 1:22.58 10 1:23.19 1 2:45.77 +0.48
Bronze medal olympic.svg 1  Alexis Pinturault (FRA) 1:22.44 6 1:23.49 2 2:45.93 +0.64
4 3  Marcel Hirscher (AUT) 1:22.47 7 1:23.76 5 2:46.23 +0.94
5 28  Ondrej Bank (ČEŠ) 1:22.01 2 1:24.28 15 2:46.29 +1.00
6 18  Matthias Mayer (AUT) 1:22.41 4 1:23.93 9 2:46.34 +1.05
7 8  Benjamin Raich (AUT) 1:22.67 13 1:23.68 4 2:46.35 +1.06
8 2  Felix Neureuther (NJE) 1:22.51 8 1:24.08 11 2:46.59 +1.30
9 5  Thomas Fanara (FRA) 1:22.41 4 1:24.32 16 2:46.73 +1.44
10 21  Henrik Kristoffersen (NOR) 1:22.71 14 1:24.08 11 2:46.79 +1.50
11 24  Luca De Aliprandini (ITA) 1:23.08 19 1:23.83 7 2:46.91 +1.62
12 6  Fritz Dopfer (NJE) 1:22.59 11 1:24.38 17 2:46.97 +1.68
13 23  Carlo Janka (ŠPA) 1:22.52 9 1:24.52 19 2:47.04 +1.75
14 19  Matts Olsson (ŠVE) 1:23.01 18 1:24.05 10 2:47.06 +1.77
15 22  Tim Jitloff (SAD) 1:23.23 21 1:23.90 8 2:47.13 +1.84
16 15  Leif Kristian Haugen (NOR) 1:23.58 23 1:23.57 3 2:47.15 +1.86
17 20  Davide Simoncelli (ITA) 1:22.35 3 1:25.00 23 2:47.35 +2.06
18 9  Philipp Schoerghofer (AUT) 1:22.83 15 1:24.63 20 2:47.46 +2.17
19 40  Jared Goldberg (SAD) 1:23.66 27 1:23.82 6 2:47.48 +2.19
20 16  Bode Miller (SAD) 1:23.64 26 1:24.18 13 2:47.82 +2.53
21 35  Samu Torsti (FIN) 1:23.59 25 1:24.38 17 2:47.97 +2.68
22 30  Adam Žampa (SLK) 1:23.13 20 1:25.28 26 2:48.41 +3.12
23 31  Žan Kranjec (SLO) 1:23.82 29 1:24.66 21 2:48.48 +3.19
24 12  Mathieu Faivre (FRA) 1:23.53 22 1:25.90 28 2:49.43 +4.14
25 36  Trevor Philp (KAN) 1:24.38 31 1:25.17 25 2:49.55 +4.26
26 34  Sergei Maitakov (RUS) 1:23.75 28 1:25.92 29 2:49.67 +4.38
27 25  Ivica Kostelić (HRV) 1:23.87 30 1:25.81 27 2:49.68 +4.39
28 46  Mauro Caviezel (ŠPA) 1:23.58 23 1:26.17 34 2:49.75 +4.46
29 33  Philip Brown (KAN) 1:24.82 32 1:25.09 24 2:49.91 +4.62
30 27  Gino Caviezel (ŠPA) 1:25.45 35 1:24.95 22 2:50.40 +5.11
31 63  Martin Vrablik (ČEŠ) 1:24.83 33 1:26.01 30 2:50.84 +5.55
32 39  Andreas Zampa (SLK) 1:25.54 36 1:26.08 32 2:51.62 +6.33
33 48  Morgan Pridy (KAN) 1:25.95 39 1:26.01 30 2:51.96 +6.67
34 38  Sebastian Brigović (HRV) 1:25.82 38 1:26.43 35 2:52.25 +6.96
35 41  Vladislav Novikov (RUS) 1:25.68 37 1:26.97 37 2:52.65 +7.36
36 74  Paul De La Cuesta (ŠPA) 1:27.13 45 1:26.13 33 2:53.26 +7.97
37 47  Klemen Kosi (SLO) 1:26.61 43 1:26.75 36 2:53.36 +8.07
38 67  Marc Oliveras (AND) 1:26.40 41 1:27.34 39 2:53.74 +8.45
39 43  Dominic Demschar (AUS) 1:26.47 42 1:27.30 38 2:53.77 +8.48
40 44  Cristian Javier Simari Birkner (ARG) 1:26.02 40 1:27.89 40 2:53.91 +8.62
41 53  Jung Dong-Hyun (JKO) 1:26.72 44 1:28.54 41 2:55.26 +9.97
42 73  Marco Pfiffner (LIH) 1:27.64 46 1:29.08 44 2:56.72 +11.43
43 49  Kristaps Zvejnieks (LAT) 1:27.80 47 1:29.50 46 2:57.30 +12.01
44 50  Adam Barwood (NZL) 1:28.51 49 1:28.89 43 2:57.40 +12.11
45 62  Warren Cummings Smith (EST) 1:28.25 48 1:29.17 45 2:57.42 +12.13
46 83  Arman Serebrakian (ARM) 1:29.59 54 1:28.81 42 2:58.40 +13.11
47 64  Adam Lamhamedi (MAR) 1:29.27 51 1:29.96 48 2:59.23 +13.94
48 69  Alexandru Barbu (RUM) 1:29.47 52 1:29.77 47 2:59.24 +13.95
49 75  Marko Rudić (BIH) 1:29.55 53 1:30.40 49 2:59.95 +14.66
50 79  Norbert Farkas (MAĐ) 1:29.77 55 1:31.56 50 3:01.33 +16.04
51 60  Mohammad Kiadarbandsari (IRN) 1:30.12 56 1:32.01 52 3:02.13 +16.84
52 88  Kostas Sykaras (GRČ) 1:30.75 59 1:31.58 51 3:02.33 +17.04
53 59  Patrick Brachner (AZE) 1:31.32 60 1:32.31 53 3:03.63 +18.34
54 78  Massimiliano Valcareggi (GRČ) 1:30.72 58 1:33.64 56 3:04.36 +19.07
55 80  Hossein Saveh-Shemshaki (IRN) 1:32.35 62 1:32.87 55 3:05.22 +19.93
56 86  Einar Kristgeirsson (ISL) 1:32.90 63 1:32.55 54 3:05.45 +20.16
57 90  Luke Steyn (ZIM) 1:32.20 61 1:34.35 59 3:06.55 +21.26
58 84  Jhonatan Longhi (BRA) 1:33.03 64 1:33.69 57 3:06.72 +21.43
59 96  Brynjar Guðmundsson (ISL) 1:33.58 65 1:36.03 61 3:09.61 +24.32
60 94  Dmytro Mytsak (UKR) 1:34.22 67 1:37.18 64 3:11.40 +26.11
61 100  Evgeniy Timofeev (KIR) 1:34.65 68 1:37.07 63 3:11.72 +26.43
62 101  Tarik Hadžić (CG) 1:36.55 71 1:35.84 60 3:12.39 +27.10
63 99  Rokas Zaveckas (LIT) 1:36.06 70 1:36.98 62 3:13.04 +27.75
64 104  Constantinos Papamichael (KIP) 1:35.74 69 1:37.37 66 3:13.11 +27.82
65 98  Kanes Sucharitakul (TAJ) 1:37.82 73 1:37.24 65 3:15.06 +29.77
66 61  Kyung Sung Hyun (JKO) 1:34.03 66 1:41.17 70 3:15.20 +29.91
67 107  Artem Voronov (UZB) 1:37.09 72 1:38.36 68 3:15.45 +30.16
68 93  Emre Simsek (TUR) 1:40.26 76 1:37.38 67 3:17.64 +32.35
69 102  Alexandre Mohbat (LBN) 1:38.96 75 1:38.89 69 3:17.85 +32.56
70 108  Manfred Oettl Reyes (PER) 1:47.05 78 1:33.91 58 3:20.96 +35.67
14  Roberto Nani (ITA) 1:22.65 12
17  Kjetil Jansrud (NOR) 1:22.91 16
4  Manfred Moelgg (ITA) 1:22.93 17
32  Stepan Zuev (RUS) 1:24.90 34
71  Ross Peraudo (AUS) 1:29.07 50
91  Arthur Hanse (POR) 1:30.52 57
89  Yuxin Zhang (KIN) 1:38.45 74
103  Muhammad Karim (PAK) 1:43.44 77
106  Himanshu Thakur (IND) 1:47.86 79
26  Didier Defago (ŠPA) DNF 80
29  Krystof Kryzl (ČEŠ) DNF 80
37  Pavel Trikhichev (RUS) DNF 80
42  Filip Zubčić (HRV) DNF 80
45  Olivier Jenot (MNK) DNF 80
51  Ferran Terra (ŠPA) DNF 80
52  Sebastiano Gastaldi (ARG) DNF 80
54  Eugenio Claro (ČIL) DNF 80
55  Park Je-Yun (JKO) DNF 80
56  Joan Verdu Sanchez (AND) DNF 80
57  Stefan Prisadov (BUG) DNF 80
58  Alex Puente Tasias (ŠPA) DNF 80
65  Jorge Birkner Ketelhohn (ARG) DNF 80
66  Henrik von Appen (ČIL) DNF 80
68  Pol Carreras (ŠPA) DNF 80
70  Marko Vukičević (SRB) DNF 80
72  Alex Beniaidze (GRU) DNF 80
76  Iason Abramashvili (GRU) DNF 80
77  Martins Onskulis (LAT) DNF 80
81  Igor Laikert (BIH) DNF 80
82  Antonio Ristevski (MAK) DNF 80
85  Yuri Danilochkin (BJE) DNF 80
95  Conor Lyne (IRS) DNF 80
97  Dow Travers (KAJ) DNF 80
109  Antonio Jose Pardo Andretta (VEN) DNF 80
13  Marcus Sandell (FIN) DNF 80
11  Stefan Luitz (NJE) DSQ 81
105  Vincenzo Michelotti (SMR) DSQ 81
87  Erjon Tola (ALB) DNS 82
92  Virgile Vandeput (IZR) DNS  }}

Reference[uredi | uredi izvor]

  1. ^ "Competition Schedule". SOCOG. Pristupljeno 21 December 2013. 
  2. ^ Downhill Results
  3. ^ Final Results