Monte Carlo Masters

S Wikipedije, slobodne enciklopedije
Idi na navigaciju Idi na pretragu
Monte Carlo Masters
Logo site AP2S.png
ATP Tour
Službeni nazivMonte-Carlo Rolex Masters
TurnejaATP World Tour
Osnovan1897.
LokacijaRoquebrune-Cap-Martin, Francuska
StadionMonte Carlo Country Club
KategorijaATP Masters 1000
PodlogaZemlja
Žrijeb56S / 28K / 24P
Nagradni fond5.207.405 € (2018)
Najviše poj. titulaŠpanija Rafael Nadal (11)
Trenutni prvakItalija Fabio Fognini
Veb-sajtmontecarlotennismasters.com

Monte Carlo Masters teniski je turnir za muškarce koji se svake godine (obično u aprilu) održava u francuskom Roquebrune-Cap-Martinu, općini koja graniči s Monakom.[1] Dio je serije ATP Masters 1000 u okviru ATP Toura. Igra se na zemljanoj podlozi.

Prvo izdanje održano je 1897. Otvoreni turnir ("Open") postao je 1969. Od 1970. do 1989. bio je jedan od glavnih turnira Grand Prix Toura u okviru Grand Prix Championship serije prije nego što je postao ATP Championship Series Single Week turnir (preteča današnjih Mastersa).

Od 2009. ovo je jedini Masters na kojem igrači nisu obavezni nastupiti. Većina najboljih tenisera ipak se odlučuje nastupiti.

Rafael Nadal osvojio je osam uzastopnih titula od 2005. do 2012, postavši jedini igrač u Open Eri koji je osam puta uzastopno osvajao isti turnir. Njegov niz zaustavio je Novak Đoković u finalu 2013. Nadal je kasnije osvojio još tri uzastopne titule (20162018), tako da ih sada ima 11.

Finala[uredi | uredi izvor]

Pojedinačno[uredi | uredi izvor]

Godina Pobjednik Finalist Rezultat
1897. Ujedinjeno Kraljevstvo Reggie Doherty Ujedinjeno Kraljevstvo Conway W. Blackwood Price 6–2, 6–1, 6–2
1898. Ujedinjeno Kraljevstvo Reggie Doherty (2) Njemačko Carstvo Graf Victor Voß 4–6, 6–3, 6–3, 4–0 predaja
1899. Ujedinjeno Kraljevstvo Reggie Doherty (3) Njemačko Carstvo Graf Victor Voß 6–2 predaja
1900. Ujedinjeno Kraljevstvo Lawrence Doherty Možda nije ni održan[2]
1901. Ujedinjeno Kraljevstvo Lawrence Doherty (2) Ujedinjeno Kraljevstvo Wilberforce Eaves 6–2, 5–7, 6–1
1902. Ujedinjeno Kraljevstvo Reggie Doherty (4) Ujedinjeno Kraljevstvo George Hillyard 6–1, 6–4, 6–3
1903. Ujedinjeno Kraljevstvo Reggie Doherty (5) Ujedinjeno Kraljevstvo Frank Riseley 6–1, 14–16 predaja
1904. Ujedinjeno Kraljevstvo Reggie Doherty (6) Ujedinjeno Kraljevstvo Josiah Ritchie 6–1, 7–5, 3–6, 7–5
1905. Ujedinjeno Kraljevstvo Lawrence Doherty (3) Ujedinjeno Kraljevstvo Josiah Ritchie 6–4, 8–6, 6–4
1906. Ujedinjeno Kraljevstvo Lawrence Doherty (4) Ujedinjeno Kraljevstvo Wilberforce Eaves 6–3, 11–9
1907. Ujedinjeno Kraljevstvo Josiah Ritchie Ujedinjeno Kraljevstvo Lawrence Doherty 8–6, 7–5, 8–6
1908. Novi Zeland Anthony Wilding Ujedinjeno Kraljevstvo Wilberforce Eaves 6–3, 2–6, 6–3, 4–6, 6–0
1909. Sjedinjene Američke Države Fred Alexander Ujedinjeno Kraljevstvo Lawrence Doherty 7–5, 6–4, 6–1
1910. Francuska Max Decugis Ujedinjeno Kraljevstvo Josiah Ritchie 6–3, 6–0, 6–0
1911. Novi Zeland Anthony Wilding (2) Francuska Max Decugis 5–7, 1–6, 6–3, 6–0, 6–1
1912. Novi Zeland Anthony Wilding (3) Ujedinjeno Kraljevstvo C. Moore 6–3, 6–0, 6–0
1913. Novi Zeland Anthony Wilding (4) Francuska Felix Poulin 6–0, 6–2, 6–1
1914. Novi Zeland Anthony Wilding (5) Ujedinjeno Kraljevstvo Gordon Lowe 6–2, 6–3, 6–2
1919. Rumunija Nicholas Mishu Francuska Max Decugis 6–2, 6–0
1920. Ujedinjeno Kraljevstvo Gordon Lowe Ujedinjeno Kraljevstvo Josiah Ritchie 7–5, 6–2
1921. Ujedinjeno Kraljevstvo Gordon Lowe (2) Ujedinjeno Kraljevstvo Algernon Kingscote 6–1, 0–6, 6–4, 6–2
1922. Kraljevina Italija Giovanni Balbi di Robecco Francuska Alain Gerbault 6–1, 6–4, 6–3
1923. Ujedinjeno Kraljevstvo Gordon Lowe (3) Ujedinjeno Kraljevstvo Leighton Crawford 6–2, 6–4, 6–4
1924. Ujedinjeno Kraljevstvo Leighton Crawford Francuska Leonce Aslangul 6–4, 3–6, 6–2
1926. Mađarska Béla von Kehrling Ujedinjeno Kraljevstvo Charles Kingsley 6–4, 6–1, 6–3
1927. Mađarska Béla von Kehrling (2) Danska Erik Worm bez borbe
1928. Francuska Henri Cochet Mađarska Béla von Kehrling 3–6, 2–6, 6–3, 6–3, 6–2
1929. Francuska Henri Cochet (2) Kraljevina Italija Umberto De Morpurgo 8–6, 6–4, 6–4
1930. Sjedinjene Američke Države William Tilden Ujedinjeno Kraljevstvo Henry Austin 6–4, 6–4, 6–1
1931. Francuska Henri Cochet (3) Irska George Lyttleton-Rogers 7–5, 6–2, 6–4
1932. Čehoslovačka Roderich Menzel Irska George Lyttleton-Rogers 6–4, 7–5, 6–2
1933. Ujedinjeno Kraljevstvo Henry Austin Irska George Lyttleton-Rogers 11–9, 6–3, 7–5
1934. Ujedinjeno Kraljevstvo Henry Austin (2) Kraljevina Italija Giorgio de Stefani 6–1, 8–6, 6–4
1935. Kraljevina Italija Giovanni Palmieri Ujedinjeno Kraljevstvo Henry Austin 6–1, 6–1, 7–5
1936. Treći rajh Gottfried von Cramm Treći rajh Henner Henkel 4–6, 4–6, 7–5, 6–4, 7–5
1937. Treći rajh Gottfried von Cramm (2) Francuska Christian Boussus 6–2, 3–6, 6–2, 2–6, 6–2
1938. Kraljevina Jugoslavija Franjo Punčec Francuska Christian Boussus 6–0, 6–1, 6–1
1939. Francuska Pierre Pelizza Francuska Yvon Petra 6–8, 6–3, 6–4, 6–2
1946. Francuska Pierre Pelizza (2) Francuska Yvon Petra 6–3, 6–2, 4–6, 6–3
1947. Švedska Lennart Bergelin Sjedinjene Američke Države Budge Patty 6–3, 6–8, 1–6, 6–2, 8–6
1948. Mađarska József Asbóth Italija Gianni Cucelli 6–3, 6–2, 5–7, 6–2
1949. Sjedinjene Američke Države Frank Parker Italija Gianni Cucelli 2–6, 6–3, 6–0, 6–4
1950. Egipat Jaroslav Drobný Sjedinjene Američke Države William Talbert 6–4, 6–4, 6–1
1951. Sjedinjene Američke Države Straight Clark Sjedinjene Američke Države Fred Kovaleski 1–6, 6–4, 6–4, 1–6, 10–8
1952. Australija Frank Sedgman Egipat Jaroslav Drobný 7–5, 6–2, 5–7, 6–1
1953. Poljska Władysław Skonecki Egipat Jaroslav Drobný 6–3, 6–4, 11–9
1954. Kanada Lorne Main Sjedinjene Američke Države Tony Vincent 9–7, 3–6, 7–5, 6–4
1955. Poljska Władysław Skonecki (2) Sjedinjene Američke Države Budge Patty 6–4, 6–2, 8–6
1956. Sjedinjene Američke Države Hugh Stewart Sjedinjene Američke Države Tony Vincent 1–6, 8–6, 6–0, 6–2
1957. Belgija Jacques Brichant Francuska Paul Remy 3–6, 5–5, prek.
1958. Francuska Robert Haillet Ujedinjeno Kraljevstvo Jaroslav Drobný 6–4, 6–4, 6–3
1959. Francuska Robert Haillet (2) Sjedinjene Američke Države Budge Patty 9–7, 6–3, 4–6, 6–3
1960. Španija Andrés Gimeno Ujedinjeno Kraljevstvo Mike Davies 8–6, 6–3, 6–4
1961. Italija Nicola Pietrangeli Francuska Pierre Darmon 6–4, 1–6, 6–3, 6–3
1962. Francuska Pierre Darmon Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija Boro Jovanović 6–2, 6–1, 6–3
1963. Francuska Pierre Darmon (2) Švedska Jan-Erik Lundqvist 6–2, 2–6, 6–1, 5–7, 6–4
1964. Australija Martin Mulligan Švedska Jan-Erik Lundqvist 6–4, 6–4
1965. Mađarska István Gulyás Čehoslovačka Jiri Javorský 6–3, 7–9, 8–6, 6–4
1966. Španija Manuel Santana Italija Nicola Pietrangeli 8–6, 4–6, 6–4, 6–1
1967. Italija Nicola Pietrangeli Australija Martin Mulligan 6–3, 3–6, 6–3, 6–1
1968. Italija Nicola Pietrangeli (2) Sovjetski Savez Aleksandar Metreveli 6–2, 6–2
1969. Nizozemska Tom Okker Australija John Newcombe 8–10, 6–1, 7–5, 6–3
1970. Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija Željko Franulović Španija Manuel Orantes 6–4, 6–3, 6–3
1971. Rumunija Ilie Năstase Nizozemska Tom Okker 3–6, 8–6, 6–1, 6–1
1972. Rumunija Ilie Năstase (2) Čehoslovačka František Pála 6–1, 6–0, 6–3
1973. Rumunija Ilie Năstase (32) Švedska Björn Borg 6–4, 6–1, 6–2
1974. Rodezija Andrew Pattison Rumunija Ilie Năstase 5–7, 6–3, 6–4
1975. Španija Manuel Orantes Južnoafrička Republika Bob Hewitt 6–2, 6–4
1976. Argentina Guillermo Vilas Poljska Wojciech Fibak 6–1, 6–1, 6–4
1977. Švedska Björn Borg Italija Corrado Barazzutti 6–3, 7–5, 6–0
1978. Meksiko Raúl Ramírez Čehoslovačka Tomáš Šmíd 6–3, 6–3, 6–4
1979. Švedska Björn Borg (2) Sjedinjene Američke Države Vitas Gerulaitis 6–2, 6–1, 6–3
1980. Švedska Björn Borg (3) Argentina Guillermo Vilas 6–1, 6–0, 6–2
1981. Sjedinjene Američke Države Jimmy ConnorsArgentina Guillermo Vilas 5–5 (nedovršen meč – kiša)
1982. Argentina Guillermo Vilas (2) Čehoslovačka Ivan Lendl 6–1, 7–6, 6–3
1983. Švedska Mats Wilander Sjedinjene Američke Države Mel Purcell 6–1, 6–2, 6–3
1984. Švedska Henrik Sundström Švedska Mats Wilander 6–3, 7–5, 6–2
1985. Čehoslovačka Ivan Lendl Švedska Mats Wilander 6–1, 6–3, 4–6, 6–4
1986. Švedska Joakim Nyström Francuska Yannick Noah 6–3, 6–2
1987. Švedska Mats Wilander (2) Sjedinjene Američke Države Jimmy Arias 4–6, 7–5, 6–1, 6–3
1988. Čehoslovačka Ivan Lendl (2) Argentina Martín Jaite 5–7, 6–4, 7–5, 6–3
1989. Argentina Alberto Mancini Zapadna Njemačka Boris Becker 7–5, 2–6, 7–6, 7–5
1990. Sovjetski Savez Andrej Česnokov Austrija Thomas Muster 7–5, 6–3, 6–3
1991. Španija Sergi Bruguera Njemačka Boris Becker 5–7, 6–4, 7–66, 7–64
1992. Austrija Thomas Muster Sjedinjene Američke Države Aaron Krickstein 6–3, 6–1, 6–3
1993. Španija Sergi Bruguera (2) Francuska Cédric Pioline 7–62, 6–0
1994. Ukrajina Andrij Medvedev Španija Sergi Bruguera 7–5, 6–1, 6–3
1995. Austrija Thomas Muster (2) Njemačka Boris Becker 4–6, 5–7, 6–1, 7–66, 6–0
1996. Austrija Thomas Muster (3) Španija Albert Costa 6–3, 5–7, 4–6, 6–3, 6–2
1997. Čile Marcelo Ríos Španija Àlex Corretja 6–4, 6–3, 6–3
1998. Španija Carlos Moyá Francuska Cédric Pioline 6–3, 6–0, 7–5
1999. Brazil Gustavo Kuerten Čile Marcelo Ríos 6–4, 2–1 predaja
2000. Francuska Cédric Pioline Slovačka Dominik Hrbatý 6–4, 7–63, 7–66
2001. Brazil Gustavo Kuerten (2) Maroko Hicham Arazi 6–3, 6–2, 6–4
2002. Španija Juan Carlos Ferrero Španija Carlos Moyá 7–5, 6–3, 6–4
2003. Španija Juan Carlos Ferrero (2) Argentina Guillermo Coria 6–2, 6–2
2004. Argentina Guillermo Coria Njemačka Rainer Schüttler 6–2, 6–1, 6–3
2005. Španija Rafael Nadal Argentina Guillermo Coria 6–3, 6–1, 0–6, 7–5
2006. Španija Rafael Nadal (2) Švicarska Roger Federer 6–2, 6–72, 6–3, 7–65
2007. Španija Rafael Nadal (3) Švicarska Roger Federer 6–4, 6–4
2008. Španija Rafael Nadal (4) Švicarska Roger Federer 7–5, 7–5
2009. Španija Rafael Nadal (5) Srbija Novak Đoković 6–3, 2–6, 6–1
2010. Španija Rafael Nadal (6) Španija Fernando Verdasco 6–0, 6–1
2011. Španija Rafael Nadal (7) Španija David Ferrer 6–4, 7–5
2012. Španija Rafael Nadal (8) Srbija Novak Đoković 6–3, 6–1
2013. Srbija Novak Đoković Španija Rafael Nadal 6–2, 7–61
2014. Švicarska Stanislas Wawrinka Švicarska Roger Federer 4–6, 7–65, 6–2
2015. Srbija Novak Đoković (2) Češka Tomáš Berdych 7–5, 4–6, 6–3
2016. Španija Rafael Nadal (9) Francuska Gaël Monfils 7–5, 5–7, 6–0
2017. Španija Rafael Nadal (10) Španija Albert Ramos Viñolas 6–1, 6–3
2018. Španija Rafael Nadal (11) Japan Kei Nishikori 6–3, 6–2
2019. Italija Fabio Fognini Srbija Dušan Lajović 6−3, 6−4
2020. Otkazan zbog pandemije COVID-a 19[3]

Parovi[uredi | uredi izvor]

Od 1968:

Godina Pobjednici Finalisti Rezultat
1968. Sovjetski Savez Sergej Lihačev
Sovjetski Savez Aleksandar Metreveli
Francuska Patrice Beust
Francuska Daniel Contet
5–7, 9–7, 6–4, 5–7, 7–5
1969. Australija Owen Davidson
Australija John Newcombe
Sjedinjene Američke Države Richard Pancho Gonzales
Sjedinjene Američke Države Dennis Ralston
7–5, 11–13, 6–2, 6–1
1970. Sjedinjene Američke Države Marty Riessen
Ujedinjeno Kraljevstvo Roger Taylor
Francuska Pierre Barthès
Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija Nikola Pilić
6–3, 6–4, 6–2
1971. Rumunija Ilie Năstase
Rumunija Ion Ţiriac
Nizozemska Tom Okker
Ujedinjeno Kraljevstvo Roger Taylor
1–6, 6–3, 6–3, 8–6
1972. Francuska Patrice Beust
Francuska Daniel Contet
Čehoslovačka Jiří Hřebec
Čehoslovačka František Pala
3–6, 6–1, 12–10, 6–2
1973. Španija Juan Gisbert Sr.
Rumunija Ilie Năstase
Francuska Georges Goven
Francuska Patrick Proisy
6–2, 6–2, 6–2
1974. Australija John Alexander
Australija Phil Dent
Španija Manuel Orantes
Australija Tony Roche
7–6, 4–6, 7–6, 6–3
1975. Južnoafrička Republika Bob Hewitt
Južnoafrička Republika Frew McMillan
Sjedinjene Američke Države Arthur Ashe
Nizozemska Tom Okker
6–3, 6–2
1976. Poljska Wojciech Fibak
Zapadna Njemačka Karl Meiler
Švedska Björn Borg
Argentina Guillermo Vilas
7–6, 6–1
1977. Francuska François Jauffret
Čehoslovačka Jan Kodeš
Poljska Wojciech Fibak
Nizozemska Tom Okker
2–6, 6–3, 6–2
1978. Sjedinjene Američke Države Peter Fleming
Čehoslovačka Tomáš Šmíd
Čile Jaime Fillol
Rumunija Ilie Năstase
6–4, 7–5
1979. Rumunija Ilie Năstase
Meksiko Raúl Ramírez
Paragvaj Víctor Pecci
Mađarska Balázs Taróczy
6–3, 6–4
1980. Italija Paolo Bertolucci
Italija Adriano Panatta
Sjedinjene Američke Države Vitas Gerulaitis
Sjedinjene Američke Države John McEnroe
6–2, 5–7, 6–4
1981. Švicarska Heinz Günthardt
Švicarska Markus Günthardt
Čehoslovačka Pavel Složil
Čehoslovačka Tomáš Šmíd
6–3, 6–3
1982. Australija Peter McNamara
Australija Paul McNamee
Australija Mark Edmondson
Sjedinjene Američke Države Sherwood Stewart
6–7, 7–6, 6–3
1983. Švicarska Heinz Günthardt
Mađarska Balázs Taróczy
(2)
Francuska Henri Leconte
Francuska Yannick Noah
6–2, 6–4
1984. Australija Mark Edmondson
Sjedinjene Američke Države Sherwood Stewart
Švedska Jan Gunnarsson
Švedska Mats Wilander
6–2, 6–1
1985. Čehoslovačka Pavel Složil
Čehoslovačka Tomáš Šmíd
Izrael Shlomo Glickstein
Izrael Shahar Perkiss
6–2, 6–3
1986. Francuska Guy Forget
Francuska Yannick Noah
Švedska Joakim Nyström
Švedska Mats Wilander
6–4, 3–6, 6–4
1987. Čile Hans Gildemeister
Ekvador Andrés Gómez
Iran Mansour Bahrami
Danska Michael Mortensen
6–2, 6–4
1988. Španija Sergio Casal
Španija Emilio Sánchez
Francuska Henri Leconte
Čehoslovačka Ivan Lendl
6–1, 6–3
1989. Čehoslovačka Tomáš Šmíd
Australija Mark Woodforde
Italija Paolo Canè
Italija Diego Nargiso
1–6, 6–4, 6–2
1990. Čehoslovačka Petr Korda
Čehoslovačka Tomáš Šmíd
Ekvador Andrés Gómez
Španija Javier Sánchez
6–4, 7–6
1991. Sjedinjene Američke Države Luke Jensen
Australija Laurie Warder
Nizozemska Paul Haarhuis
Nizozemska Mark Koevermans
5–7, 7–6, 6–4
1992. Njemačka Boris Becker
Njemačka Michael Stich
Čehoslovačka Petr Korda
Čehoslovačka Karel Nováček
6–4, 6–4
1993. Švedska Stefan Edberg
Češka Petr Korda
Nizozemska Paul Haarhuis
Nizozemska Mark Koevermans
3–6, 6–2, 7–6
1994. Švedska Nicklas Kulti
Švedska Magnus Larsson
Rusija Jevgenij Kafeljnikov
Češka Daniel Vacek
3–6, 7–6, 6–4
1995. Nizozemska Jacco Eltingh
Nizozemska Paul Haarhuis
Argentina Luis Lobo
Španija Javier Sánchez
6–3, 6–4
1996. Južnoafrička Republika Ellis Ferreira
Nizozemska Jan Siemerink
Švedska Jonas Björkman
Švedska Nicklas Kulti
2–6, 6–3, 6–2
1997. Sjedinjene Američke Države Donald Johnson
Sjedinjene Američke Države Francisco Montana
Nizozemska Jacco Eltingh
Nizozemska Paul Haarhuis
7–6, 2–6, 7–6
1998. Nizozemska Jacco Eltingh
Nizozemska Paul Haarhuis
Australija Todd Woodbridge
Australija Mark Woodforde
6–4, 6–2
1999. Francuska Olivier Delaître
Ujedinjeno Kraljevstvo Tim Henman
Češka Jiří Novák
Češka David Rikl
6–2, 6–3
2000. Južnoafrička Republika Wayne Ferreira
Rusija Jevgenij Kafeljnikov
Nizozemska Paul Haarhuis
Australija Sandon Stolle
6–3, 2–6, 6–1
2001. Švedska Jonas Björkman
Australija Todd Woodbridge
Australija Joshua Eagle
Australija Andrew Florent
3–6, 6–4, 6–2
2002. Švedska Jonas Björkman
Australija Todd Woodbridge
(2)
Nizozemska Paul Haarhuis
Rusija Jevgenij Kafeljnikov
6–3, 3–6, [10-7]
2003. Indija Mahesh Bhupathi
Bjelorusija Maks Mirni
Francuska Michaël Llodra
Francuska Fabrice Santoro
6–4, 3–6, 7–6
2004. Ujedinjeno Kraljevstvo Tim Henman
Srbija i Crna Gora Nenad Zimonjić
Argentina Gastón Etlis
Argentina Martín Rodríguez
7–5, 6–2
2005. Indija Leander Paes
Srbija i Crna Gora Nenad Zimonjić
Sjedinjene Američke Države Bob Bryan
Sjedinjene Američke Države Mike Bryan
bez borbe
2006. Švedska Jonas Björkman
Bjelorusija Maks Mirni
Francuska Fabrice Santoro
Srbija i Crna Gora Nenad Zimonjić
6–2, 7–6
2007. Sjedinjene Američke Države Bob Bryan
Sjedinjene Američke Države Mike Bryan
Francuska Julien Benneteau
Francuska Richard Gasquet
6–2, 6–1
2008. Španija Rafael Nadal
Španija Tommy Robredo
Indija Mahesh Bhupathi
Bahami Mark Knowles
6–3, 6–3
2009. Kanada Daniel Nestor
Srbija Nenad Zimonjić
Sjedinjene Američke Države Bob Bryan
Sjedinjene Američke Države Mike Bryan
6–1, 6–4
2010. Kanada Daniel Nestor
Srbija Nenad Zimonjić
(2)
Indija Mahesh Bhupathi
Bjelorusija Maks Mirni
6–3, 2–0 predaja
2011. Sjedinjene Američke Države Bob Bryan
Sjedinjene Američke Države Mike Bryan
(2)
Argentina Juan Ignacio Chela
Brazil Bruno Soares
6–3, 6–2
2012. Sjedinjene Američke Države Bob Bryan
Sjedinjene Američke Države Mike Bryan
(3)
Bjelorusija Maks Mirni
Kanada Daniel Nestor
6–2, 6–3
2013. Francuska Julien Benneteau
Srbija Nenad Zimonjić
Sjedinjene Američke Države Bob Bryan
Sjedinjene Američke Države Mike Bryan
4–6, 7–64, [14-12]
2014. Sjedinjene Američke Države Bob Bryan
Sjedinjene Američke Države Mike Bryan
(4)
Hrvatska Ivan Dodig
Brazil Marcelo Melo
6–3, 3–6, [10–8]
2015. Sjedinjene Američke Države Bob Bryan
Sjedinjene Američke Države Mike Bryan
(5)
Italija Simone Bolelli
Italija Fabio Fognini
7–63, 6–1
2016. Francuska Pierre-Hugues Herbert
Francuska Nicolas Mahut
Ujedinjeno Kraljevstvo Jamie Murray
Brazil Bruno Soares
4–6, 6–0, [10–6]
2017. Indija Rohan Bopanna
Urugvaj Pablo Cuevas
Španija Feliciano López
Španija Marc López
6–3, 3–6, [10–4]
2018. Sjedinjene Američke Države Bob Bryan
Sjedinjene Američke Države Mike Bryan
(6)
Austrija Oliver Marach
Hrvatska Mate Pavić
7–65, 6–3
2019. Hrvatska Nikola Mektić
Hrvatska Franko Škugor
Nizozemska Robin Haase
Nizozemska Wesley Koolhof
6–73, 7–63, [11–9]
2020. Otkazan zbog pandemije COVID-a 19[3]

Rekordi[uredi | uredi izvor]

Pojedinačno[uredi | uredi izvor]

Parovi[uredi | uredi izvor]

Reference[uredi | uredi izvor]

  1. ^ "Site Access". Monte Carlo Masters. Arhivirano s originala, 12. 2. 2008. CS1 održavanje: nepreporučeni parametar (link)
    Također pogledajte ovu kartu na navedenoj stranici, koja jasno pokazuje da su tereni na francuskoj strani granice.
  2. ^ Ayres' lawn tennis almanack and tournament guide i drugi izvori navode ga kao pobjednika, ali, prema Aujourd'hui 100 Ans 1897–1997 - Le Tournoi de Monte-Carlo autora Michela Suttera (1997) i još nekim izvorima, turnir nije ni održan.
  3. ^ a b "COMMUNIQUÉ OFFICIEL – COVID-19". montecarlotennismasters.com. 11. 3. 2020.

Vanjski linkovi[uredi | uredi izvor]