Svjetski kup u biatlonu 2018/2019.

S Wikipedije, slobodne enciklopedije
Svjetski kup u biatlonu 2018/2019.
Pobjednik
Ukupno:masculin  Johannes T. Bø (NOR)
féminin  Dorothea Wierer (ITA)
Pojedinačno:masculin  Johannes T. Bø (NOR)
féminin  Lisa Vittozzi (ITA)
Sprint:masculin  Johannes T. Bø (NOR)
féminin  Anastasiya Kuzmina  (SLK)
Potjera:masculin  Johannes T. Bø (NOR)
féminin  Dorothea Wierer (ITA)
Masovni start:masculin  Johannes T. Bø (NOR)
féminin  Hanna Öberg (ŠVE)
Štafete:masculin Norveška
féminin Norveška
Kup nacija:masculin Norveška
féminin Norveška
Mješovite štafete: Norveška
Takmičenja
Mjesta održavanja10
Pojedinačna takmičenja26
Timska takmičenja5
Otkazana takmičenjamasculin 1
féminin 1
Učesnici
Državemasculin 34
féminin 33
Sportistimasculin 175
féminin 161

Svjetski kup u biatlonu 2018/19. (zvanično: BMW IBU World Cup Biathlon) bilo je 42. po redu takmičenje biatlonaca za Svjetski kup u biatlonu u organizaciji Međunarodnog biatlonskog saveza (IBU). Niz takmičenja počeo je 3. decembra 2018. u slovenskoj Pokljuki, a završio 24. marta 2019. u Oslu. Vrhunac takmičenja bilo je Svjetsko prvenstvo u biatlonu 2019. u švedskom Östersundu. Rezultati sa SP 2019. su se bodovali za plasman u Svjetskom kupu. Titule pobjednika Svjetskog kupa branio je Francuz Martin Fourcade, a kod žena Finkinja Kaisa Mäkäräinen. Za vrednovanje i pravo učestvovanja korišteni su rezultati IBU kupa 2017/18. Ukupni pobjednik Svjetskog kupa u muškoj konkurenciji, već 10. marta je postao Norvežanin Johannes Thingnes Bø, sa prednošću od 324 boda i još pet preostalih utrka. Bø je pobijedio i u svim pojedinačnim disciplinama, te postigao rekord sa 16 pobjeda u jednoj sezoni. U ženskoj konkurenciji pobijedila je Italijanka Dorothea Wierer.

Startne kvote[uredi | uredi izvor]

Muškarci
Žene

Kalendar takmičenja[uredi | uredi izvor]

Muškarci Žene Mješovito
Grad Datum Poj. Spr. Pot. Mas. Šta. Poj. Spr. Pot. Mas. Šta. PoŠ. Šta.
1. Slovenija Pokljuka (rezultati) 30. novembra – 9. decembra
2. Austrija Hochfilzen (rezultati) 10–16. decembra
3. Češka Nové Město na Moravě (rezultati) 17–23. decembra
4. Njemačka Oberhof (rezultati) 7–13. januara
5. Njemačka Ruhpolding (rezultati) 14–20. januara
6. Italija Antholz (rezultati) 21–27. januara
7. Kanada Canmore (rezultati) 4–10. februara [a] [a]
8. Sjedinjene Američke Države Midway (rezultati) 11–17. februara
SP Švedska Östersund (rezultati) 7–17. marta
9. Norveška Oslo (rezultati) 18–24. marta
Ukupno 3 9 8 6 5 3 9 8 6 5 3 3

Bodovanje[uredi | uredi izvor]

Od sezone 2008/09. koristi se novi sistem bodovanja u kome pobjednik dobija 60 bodova, drugi 54, treći 48 itd.[1] Ovaj sistem je zamijenio sistem od sezone 2007/08. po kojem je pobjednik dobijao 50 bodova, drugi 48, treći 46 i svaki slijedeći plasman tri, dva ili jedan bod manje.[2]

Podjela bodova od sezone Svjetskog kupa 2008/09.
Plasman 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
Bodovi 60 54 48 43 40 38 36 34 32 31 30 29 28 27 26 25 24 23 22 21 20 19 18 17 16 15 14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1
Podjela bodova od sezone Svjetskog kupa 2014/15. u disciplini masovni start[3]
Plasman 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Bodovi 60 54 48 43 40 38 36 34 32 31 30 29 28 27 26 25 24 23 22 21 20 18 16 14 12 10 8 6 4 2
Podjela bodova od sezone Svjetskog kupa 2008/09. u disciplini štafeta za Kup Nacija[4]
Plasman 1 2 3 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16. 17. 18. 19. 20. 21. 22. 23. 24. 25. 26. 27. 28. 29. 30.
Bodovi 420 390 360 330 310 290 270 250 230 220 210 200 190 180 170 160 150 140 130 120 110 100 90 80 70 60 50 40 30 20
Podjela bodova od sezone Svjetskog kupa 2008/09. za plasman u Kupu nacija.[b] [5]
Plasman 1 2 3 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16. 17. 18. 19. 20. ...-1[c] 80 81 82 83 ...-2 108 109 110 111 ...
Bodovi 160 154 148 143 140 138 136 134 132 131 130 129 128 127 126 125 124 123 122 121 ...-1[d] 61 59 57 55 ...-2[e] 5 3 1 1 ...
Podjela bodova od sezone Svjetskog kupa 2014/15. u disciplini mješovita štafeta za Kup Nacija[6]
Plasman 1 2 3 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16. 17. 18. 19. 20. 21. 22. 23. 24. 25. 26. 27. 28. 29. 30.
Bodovi 210 195 180 165 155 145 135 125 115 110 105 100 95 90 85 80 75 70 65 60 55 50 45 40 35 30 25 20 15 10

Muškarci[uredi | uredi izvor]

Rezultati[uredi | uredi izvor]

1. takmičenje Svjetskog kupa u Pokljuki Slovenija, 30. novembar do 9. decembar 2018.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
6. decembar 2018.[f] (četvrtak) Pojedinačno (20 km)[7]  Martin Fourcade (FRA)  Johannes Kühn (NJE)  Simon Eder (AUT)
7. decembar 2018. (petak) Sprint (10 km)[8]  Johannes Thingnes Bø (NOR)  Antonin Guigonnat (FRA)  Aleksandar Loginov (RUS)
9. decembar 2018. (nedelja) Potjera (12,5 km)[9]  Johannes Thingnes Bø (NOR)  Quentin Fillon Maillet (FRA)  Aleksandar Loginov (RUS)
2. takmičenje Svjetskog kupa u Hochfilzenu Austrija, 10–16. decembar 2018.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
14. decembar 2018. (petak) Sprint (10 km)  Johannes Thingnes Bø (NOR)  Martin Fourcade (FRA)  Benedikt Doll (NJE)
15. decembar 2018. (subota) Potjera (12,5 km)  Martin Fourcade (FRA)  Arnd Peiffer (NJE)  Vetle Sjåstad Christiansen (NOR)
16. decembar 2018. (nedelja) Štafeta (4 × 7,5 km) Švedska
Peppe Femling
Martin Ponsiluoma
Torstein Stenersen
Sebastian Samuelsson
Norveška
Lars Helge Birkeland
Henrik L’Abée-Lund
Tarjei Bø
Vetle Sjåstad Christiansen
Njemačka
Simon Schempp
Johannes Kühn
Arnd Peiffer
Benedikt Doll
3. takmičenje Svjetskog kupa u Nové Město na Moravěu Češka, 17–23. decembar 2018.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
20. decembar 2018. (četvrtak) Sprint (10 km)  Johannes Thingnes Bø (NOR)  Aleksandar Loginov (RUS)  Martin Ponsiluoma (ŠVE)
22. decembar 2018. (subota) Potjera (12,5 km)  Johannes Thingnes Bø (NOR)  Aleksandar Loginov (RUS)  Tarjei Bø (NOR)
23. decembar 2018. (nedelja) Masovni start (15 km)  Johannes Thingnes Bø (NOR)  Quentin Fillon Maillet (FRA)  Jevgenij Garaničev (RUS)
4. takmičenje Svjetskog kupa u Oberhofu Njemačka, 7–13. januar 2019.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
11. januar 2019. (petak) Sprint (10 km)  Aleksandar Loginov (RUS)  Johannes Thingnes Bø (NOR)  Sebastian Samuelsson (ŠVE)
12. januar 2019. (subota) Potjera (12,5 km)  Johannes Thingnes Bø (NOR)  Arnd Peiffer (NJE)  Lukas Hofer (ITA)
13. januar 2019. (nedelja) Štafeta (4 × 7,5 km) Rusija
Maksim Cvetkov
Jevgenij Garaničev
Dmitri Mališko
Aleksandar Loginov
Francuska
Antonin Guigonnat
Simon Desthieux
Quentin Fillon Maillet
Martin Fourcade
Austrija
Tobias Eberhard
Simon Eder
Dominik Landertinger
Julian Eberhard
5. takmičenje Svjetskog kupa u Ruhpoldingu Njemačka, 14–20. januar 2019.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
17. januar 2019. (četvrtak) Sprint (10 km)  Johannes Thingnes Bø (NOR)  Tarjei Bø (NOR)  Benedikt Doll (NJE)
18. januar 2019. (petak) Štafeta (4 × 7,5 km) Norveška
Lars Helge Birkeland
Vetle Sjåstad Christiansen
Tarjei Bø
Johannes Thingnes Bø
Njemačka
Roman Rees
Johannes Kühn
Arnd Peiffer
Benedikt Doll
Francuska
Émilien Jacquelin
Martin Fourcade
Quentin Fillon Maillet
Simon Desthieux
20. januar 2019. (nedelja) Masovni start (15 km)  Johannes Thingnes Bø (NOR)  Julian Eberhard (AUT)  Quentin Fillon Maillet (FRA)
6. takmičenje Svjetskog kupa u Antholzu Italija, 21–27. januar 2019.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
25. januar 2019. (petak) Sprint (10 km)  Johannes Thingnes Bø (NOR)  Erlend Bjøntegaard (NOR)  Antonin Guigonnat (FRA)
26. januar 2019. (subota) Potjera (12,5 km)  Johannes Thingnes Bø (NOR)  Antonin Guigonnat (FRA)  Quentin Fillon Maillet (FRA)
27. januar 2019. (nedelja) Masovni start (15 km)  Quentin Fillon Maillet (FRA)  Johannes Thingnes Bø (NOR)  Arnd Peiffer (NJE)
7. takmičenje Svjetskog kupa u Canmore Kanada , 4–10. februar 2019.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
7. februar 2019. (četvrtak) Pojedinačno (15 km)[g]  Johannes Thingnes Bø (NOR)  Vetle Sjåstad Christiansen (NOR)  Aleksandar Loginov (RUS)
8. februar 2019. (petak) Štafeta (4 × 7,5 km) Norveška
Lars Helge Birkeland
Vetle Sjåstad Christiansen
Erlend Bjøntegaard
Johannes Thingnes Bø
Francuska
Antonin Guigonnat
Émilien Jacquelin
Simon Fourcade
Quentin Fillon Maillet
Rusija
Jevgenij Garaničev
Eduard Latipov
Aleksandar Loginov
Aleksandar Povarnicin
10. februar 2019. (nedelja) Sprint (10 km) Utrka odgođena zbog niske temperature
8. takmičenje Svjetskog kupa u Midwayu SAD, 11–17. februar 2019.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
15. februar 2019. (petak) Sprint (10 km)  Vetle Sjåstad Christiansen (NOR)  Simon Desthieux (FRA)  Roman Rees (NJE)
16. februar 2019. (subota) Potjera (12,5 km)  Quentin Fillon Maillet (FRA)  Vetle Sjåstad Christiansen (NOR)  Simon Desthieux (FRA)
Svjetsko prvenstvo u Östersundu Švedska, 7–17. mart 2017.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
9. mart 2019. (subota) Sprint (10 km)[10]  Johannes Thingnes Bø (NOR)  Aleksandar Loginov (RUS)  Quentin Fillon Maillet (FRA)
10. mart 2019. (nedelja) Potjera (12,5 km)[11]  Dmitro Pidrušnji (UKR)  Johannes Thingnes Bø (NOR)  Quentin Fillon Maillet (FRA)
13. mart 2019. (srijeda) Pojedinačno (20 km)[12]  Arnd Peiffer (NJE)  Vladimir Iliev (BUG)  Tarjei Bø (NOR)
16. mart 2019. (subota) Štafeta (4 × 7,5 km)[13] Norveška
Lars Helge Birkeland
V. S. Christiansen
Tarjei Bø
Johannes Thingnes Bø
Njemačka
Erik Lesser
Roman Rees
Arnd Peiffer
Benedikt Doll
Rusija
Matvej Elisejev
Nikita Poršnev
Dmitri Mališko
Aleksandar Loginov
17. mart 2019. (nedelja) Masovni start (15 km)  Dominik Windisch (ITA)  Antonin Guigonnat (FRA)  Julian Eberhard (AUT)
9. takmičenje Svjetskog kupa u Oslu Norveška, 21–24. mart 2018
Datum Disciplina 1. 2. 3.
22. mart 2019. (petak) Sprint (10 km)  Johannes Thingnes Bø (NOR)  Lukas Hofer (ITA)  Quentin Fillon Maillet (FRA)
23. mart 2019. (subota) Potjera (12,5 km)  Johannes Thingnes Bø (NOR)  Tarjei Bø (NOR)  Arnd Peiffer (NJE)
24. mart 2019. (nedelja) Masovni start (15 km)  Johannes Thingnes Bø (NOR)  Arnd Peiffer (NJE)  Benedikt Doll (NJE)

Tabele[uredi | uredi izvor]

Kup nacija (Rezultati nakon 23 takmičenja)
Aktualizirano: 23. decembra 2018.
Mjesto Ime Bodovi Pobjede
01.  Norveška 8147 14
02.  Francuska 7598 3
03.  Njemačka 7447 1
Ostatak tabele
04.  Rusija 7110 2
05.  Austrija 6779
06.  Italija 6281 1
07.  Švedska 6185 1

Pojedinačni rezultati[uredi | uredi izvor]

Pla. Ime Pokljuka Hochfilzen Nové Město Oberhof Ruh­polding Antholz Canmore Midway Östersund Oslo Bodovi
Poj. Sp. Pot. Sp. Pot. Sp. Pot. Mas. Sp. Pot. Sp. Mas. Sp. Pot. Mas. Poj. Sp. Sp. Pot. Sp. Pot. Poj. Mas. Sp. Pot. Mas.
01  Johannes Thingnes Bø (NOR) 007 001 001 001 009 001 001 001 002 001 001 001 001 001 002 001 005 004 001 002 009 013 001 001 001 1262
02  Aleksandar Loginov (RUS) 029 003 003 008 007 002 002 015 001 005 005 017 026 007 020 003 028 007 002 014 014 004 009 013 018 0854
03  Quentin Fillon Maillet (FRA) 032 011 002 039 020 012 007 002 028 022 018 003 007 003 001 025 006 001 003 003 012 005 003 012 023 0843
04  Simon Desthieux (FRA) 022 007 015 007 011 005 004 007 009 006 015 006 006 004 018 011 002 003 005 032 006 011 007 008 007 0831
05  Arnd Peiffer (NJE) 052 030 025 005 002 017 016 004 005 002 022 007 009 006 003 013 009 013 001 006 008 003 002 0802
06  Tarjei Bø (NOR) 035 004 006 028 012 008 003 016 008 013 002 010 016 015 024 013 004 003 009 005 002 010 0724
07  Benedikt Doll (NJE) 058 005 018 003 017 011 019 006 004 007 003 021 058 046 014 051 013 009 011 012 010 008 006 007 003 0705
08  Simon Eder (AUT) 003 009 004 014 014 013 008 014 011 009 008 009 005 008 010 006 037 013 015 010 NZ 007 041 029 014 0701
09  Julian Eberhard (AUT) 037 015 005 006 004 006 025 020 006 008 019 002 012 014 011 026 046 027 016 019 041 003 004 016 004 0695
10  Lukas Hofer (ITA) 027 019 008 012 005 039 017 018 010 003 006 022 008 009 015 021 007 012 052 042 005 017 002 006 006 0694
11  Antonin Guigonnat (FRA) 008 002 010 004 016 007 015 024 029 011 037 026 003 002 005 031 009 017 020 007 002 020 014 029 0686
12  Martin Fourcade (FRA) 001 024 NZ 002 001 043 005 009 007 004 004 004 004 005 004 006 005 039 024 0648
13  Vetle Sjåstad Christiansen (NOR) 011 078 010 003 032 020 021 043 032 012 005 053 029 012 002 001 002 031 023 008 012 012 005 005 0646
14  Benjamin Weger (ŠVI) 046 012 009 011 006 004 022 012 029 012 011 008 035 013 006 037 008 006 010 008 044 018 061 028 0567
15  Jevgeni Garaničev (RUS) 036 022 024 050 039 030 013 003 021 010 029 016 021 020 007 014 015 NS 019 009 007 016 028 017 026 0510
16  Erlend Bjøntegaard (NOR) 038 021 012 063 010 009 005 032 025 048 023 002 017 022 016 027 023 007 015 064 022 015 018 020 0499
17  Dominik Windisch (ITA) 045 035 020 034 018 077 019 046 068 010 011 013 005 011 024 027 017 029 001 013 027 016 0432
18  Dmitro Pidrušnij (UKR) 058 040 032 026 019 006 017 025 021 020 029 019 032 026 NS 033 014 004 001 010 029 030 019 0425
19  Henrik L’Abée-Lund (NOR) 060 008 007 038 037 009 023 013 018 014 027 027 037 022 017 052 021 020 014 010 008 0407
20  Andrejs Rastorgujevs (LVA) 016 032 036 NS 023 026 013 020 017 023 016 023 029 019 014 006 013 025 049 021 011 0395
21  Michal Krčmář (ČEŠ) 015 010 017 020 024 020 032 010 035 050 025 018 013 012 023 049 026 035 044 025 023 028 026 044 022 0392
22  Sebastian Samuelsson (ŠVE) 009 014 019 013 035 052 010 029 003 039 010 028 NS 028 029 016 004 026 022 028 021 0385
23  Erik Lesser (NJE) 023 044 054 017 023 017 NS 031 021 008 004 005 008 011 011 027 016 024 030 0377
24  Émilien Jacquelin (FRA) 028 036 016 024 027 045 056 024 015 009 019 025 016 009 028 035 030 024 029 019 026 025 0352
25  Sean Doherty (SAD) 059 026 039 049 031 051 027 022 018 023 013 055 047 027 014 010 022 020 017 021 032 011 027 0332
26  Jakov Fak (SLO) 004 039 022 009 013 016 024 011 061 017 026 042 014 023 019 015 0328
27  Felix Leitner (AUT) 017 029 021 035 030 064 012 019 083 028 048 039 022 021 036 022 030 019 010 004 024 0323
28  Johannes Kühn (NJE) 002 048 047 023 025 022 030 025 039 031 007 030 049 028 021 036 018 033 023 024 030 032 0304
29  Matwei Pawlowitsch Jelissejew (RUS) 020 027 029 019 029 018 011 030 020 029 017 024 039 053 029 051 035 018 009 017 0298
30  Ondřej Moravec (ČEŠ) 030 020 023 057 028 023 018 008 013 017 031 015 032 NS 025 092 037 037 020 0276
31  Lars Helge Birkeland (NOR) 010 025 035 045 028 021 014 015 010 008 004 018 039 042 0272
32  Christian Gow (KAN) 016 017 014 NS 020 021 028 033 027 056 011 061 027 010 044 008 084 NZ 087 0248
33  Philipp Nawrath (NJE) 030 029 041 017 012 022 012 021 015 011 037 009 0236
34  Dominik Landertinger (AUT) 033 057 NS 016 019 061 014 023 016 025 063 019 021 034 048 044 NS 0186
35  Artem Prima (UKR) 021 013 011 026 046 034 034 027 048 KRU 045 011 026 019 040 049 0183
36  Dmitri Mališko (RUS) 012 070 059 048 014 029 022 015 020 050 052 027 033 030 045 034 0173
37  Simon Fourcade (FRA) 046 016 024 033 024 007 023 015 019 065 0169
38  Martin Ponsiluoma (ŠVE) 018 034 034 054 043 003 014 019 034 043 NS 047 024 036 0163
39  Krasimir Anev (BUG) 049 028 044 022 022 037 026 041 036 014 012 046 NZ 028 039 027 042 NS 0160
40  Jesper Nelin (ŠVE) 013 041 031 NS 031 012 026 051 037 039 034 030 041 033 028 017 041 0156
41  Tomáš Krupčík (ČEŠ) 057 050 050 062 077 023 018 012 067 030 018 022 020 033 039 0154
42  Roman Rees (NJE) 024 037 032 022 NS 029 003 018 020 075 0153
43  Vladimir Ilijev (BUG) 079 033 042 047 038 027 036 077 082 027 025 041 049 031 038 037 002 029 069 0135
44  Simon Schempp (NJE) 005 040 026 025 008 029 044 023 070 0134
45  Jeremy Finello (SUI) 054 087 029 015 099 068 033 066 020 034 036 032 031 024 023 059 054 0131
46  Thomas Bormolini (ITA) 073 023 027 092 087 080 036 044 019 022 030 028 043 027 043 038 031 0129
47  Fabien Claude (FRA) 076 084 054 016 016 021 025 012 0115
48  Scott Gow (KAN) 014 093 051 051 038 047 NS 042 020 055 040 017 025 050 043 026 062 0107
49  Klemen Bauer (SLO) 071 062 021 021 074 038 033 065 045 042 017 036 046 035 022 0105
50  Johannes Dale (NOR) 015 028 070 010 011 063 0100
51  Florent Claude (BEL) 065 055 036 015 010 036 040 040 048 038 051 037 035 041 034 071 032 085 0098
52  Sindre Pettersen (NOR) 044 006 013 087 0066
53  Alexander Wassiljewitsch Powarnizyn (RUS) 065 030 035 018 024 032 045 070 0066
54  Serhij Semenov (UKR) 006 037 038 090 035 031 037 043 074 062 069 086 0065
55  Roman Jeremin (KAZ) 034 049 043 048 036 026 043 067 028 018 044 039 048 047 NS 054 043 046 0065
56  Lucas Fratzscher (NJE) 093 031 015 013 0064
57  Leif Nordgren (SAD) 040 031 033 031 042 040 054 063 050 073 043 034 044 016 030 053 043 0064
58  Martin Jäger (Skilangläufer) (ŠVI) 042 047 096 014 036 030 092 032 026 045 046 073 081 0058
59  Uladsimir Čapelin (BJE) 043 068 073 016 038 063 056 040 040 041 015 058 047 0056
60  Kalev Ermits (EST) 094 064 025 033 053 051 101 072 038 061 067 038 025 033 0054
61  Raman Jaljotnau (BJE) 063 065 045 052 049 041 034 030 040 059 031 088 069 033 027 038 0054
62  Tero Seppälä (FIN) 038 094 042 050 046 048 036 045 064 041 049 035 028 031 048 035 0043
63  Olli Hiidensalo (FIN) 082 090 056 053 068 059 NS 058 NS 025 047 062 033 023 0042
64  Tobias Eberhard (AUT) 018 046 078 069 075 055 024 043 046 045 044 071 0040
65  Serafin Wiestner (ŠVI) 096 041 030 018 NS 083 080 061 036 050 046 049 078 0039
66  Philipp Horn (NJE) 077 046 028 033 033 066 043 036 053 0034
67  Peppe Femling (ŠVE) 070 071 080 088 088 092 NS 009 050 040 086 067 080 0033
68  Martin Otčenáš (SVK) 088 038 048 027 032 075 054 034 057 068 053 054 051 056 091 0033
69  Grzegorz Guzik (POL) 042 086 072 082 027 044 066 064 024 068 057 050 070 052 NS 0031
70  Roland Lessing (EST) 069 046 038 052 030 080 025 102 0030
71  Michal Šlesingr (ČEŠ) 041 047 NS 046 NS NS 064 019 NS 035 097 0028
72  Eduard Ratmilewitsch Latypow (RUS) 099 043 041 082 098 015 048 045 074 0026
73  Mario Dolder (ŠVI) 026 061 060 056 104 054 049 099 036 038 074 042 038 087 0026
74  Dimitar Gerdšikov (BUG) 103 037 NS 059 045 044 KRU 054 NS 055 051 NS 056 048 021 073 0024
75  Anton Sinapow (BUG) 019 054 053 081 096 058 NS 073 042 045 063 040 046 072 NZ 057 NS 0023
76  Aidan Millar (KAN) 102 097 081 020 039 061 093 105 0023
77  Thierry Chenal (ITA) 087 032 037 098 041 055 065 078 050 031 043 072 0023
78  Sergei Wadimowitsch Botscharnikow (BJE) 079 093 047 035 026 083 073 049 046 040 0022
79  Matej Kazár (SVK) 060 052 070 044 051 031 040 079 065 033 049 045 040 077 0020
80  Miha Dovžan (SLO) 075 045 049 077 050 038 073 075 089 045 025 041 062 071 072 0019
81  Timofej Lapšin (KOR) 064 053 NZ 030 040 NZ 048 079 034 099 0019
82  Maksim Cvetkov (RUS) 056 024 049 0017
83  Mikito Tachizaki (JAP) 024 092 095 053 050 104 070 060 055 0017
84  Rene Zahkna (EST) 089 073 074 091 064 060 057 039 060 038 029 068 076 0017
85  Artem Tyschtschenko (UKR) 031 073 053 090 034 054 NS 081 083 0017
86  Karol Dombrovski (LTU) 025 074 067 071 091 067 063 051 112 0016
87  Anton Smolski (BJE) 055 050 055 091 081 026 041 052 054 050 077 058 054 050 0015
88  Vytautas Strolia (LTU) 078 080 065 057 059 048 NS 076 070 079 047 051 026 DIS 061 066 0015
89  Giuseppe Montello (ITA) 068 106 055 055 027 042 078 041 095 075 092 0014
90  Jules Burnotte (KAN) 033 035 102 067 048 054 057 064 076 NS 0014
91  Tuomas Grönman (FIN) 060 052 045 041 034 054 NZ 079 098 NS 037 040 078 060 051 0012
92  Tomáš Hasilla (SVK) 047 059 056 064 090 071 047 033 080 039 056 079 0010
93  Taras Lessjuk (UKR) 032 078 0009
94  Torstein Stenersen (ŠVE) 062 058 039 092 069 060 034 NS 075 0009
95  Tsukasa Kobonoki (JAP) 075 089 072 034 092 089 048 054 052 108 0007
96  Nikita Dmitrijewitsch Porschnew (RUS) 036 094 0005
97  Cornel Puchianu (RUM) 080 096 085 055 057 060 052 090 086 065 052 037 088 053 096 0004
98  Ruslan Tkalenko (UKR) 061 069 042 038 065 0003
99  Aristide Bègue (FRA) 040 041 079 056 045 0001
100  Jake Brown (SAD) 078 047 040 KRU 085 058 053 068 047 048 0001
 Thierry Langer (BEL) 081 056 074 089 088 084 0000
 Michael Rösch (BEL) 051 066 053 047 NS 066 084 0000
 Mihail Klečerov (BUG) NS NS 0000
 Kristijan Stojanow (BUG) 097 0000
 Jinle Tang (CHN) 075 108 099 076 0000
 Wang Wenqiang (CHN) 089 088 096 086 095 080 0000
 Yan Xingyuan (CHN) 095 101 102 044 079 099 074 109 0000
 Zhu Zhenyu (CHN) 104 0000
 Kauri Kõiv (EST) 096 082 082 0000
 Martin Remmelg (EST) 086 105 092 058 054 0000
 Tuukka Invenius (FIN) 099 0000
 Ranta Jaakko Olavi (FIN) 083 099 075 062 093 083 0000
 Apostolos Angelis (GRČ) 109 110 094 097 100 109 100 090 085 106 0000
 Patrick Braunhofer (ITA) 087 0000
 Daniele Cappellari (ITA) 074 0000
 Saverio Zini (ITA) 106 072 0000
 Kazuya Inomata (JAP) 083 090 0000
 Kōsuke Ozaki (JAP) 072 060 052 059 075 072 059 057 066 064 0000
 Brendan Green (KAN) 100 081 066 067 080 0000
 Nathan Smith (KAN) NS 088 068 0000
 Timur Chamitgatin (KAZ) 104 094 105 083 0000
 Pjotr Jermolenko (KAZ) 111 102 080 098 0000
 Timur Kuz (KAZ) 098 105 088 058 071 078 077 104 0000
 Sergei Sirik (KAZ) 089 111 0000
 Wladislaw Witenko (KAZ) 097 067 084 084 096 094 0000
 Krešimir Crnković (HRV) 101 098 076 070 0000
 Daumants Lusa (LVA) 081 107 097 098 110 075 0000
 Edgars Mise (LVA) 093 0000
 Aleksandrs Patrijuks (LVA) 097 102 083 093 074 070 076 091 084 091 060 090 0000
 Roberts Slotiņš (LVA) 108 105 NS 101 072 087 092 0000
 Linas Banys (LTU) 087 089 093 076 0000
 Tomas Kaukėnas (LTU) 069 062 088 101 NS 082 DIS 069 055 NS 063 067 0000
 Stavre Jada (MKD) 097 NZ 0000
 Endre Strømsheim (NOR) 082 0000
 Sven Grossegger (AUT) 053 0000
 Tomasz Jakieła (POL) 068 0000
 Andrzej Nędza-Kubiniec (POL) 048 091 052 054 094 085 085 084 067 057 NS 082 057 098 0000
 Łukasz Szczurek (POL) 050 056 051 044 044 042 046 086 086 093 066 070 050 088 0000
 Michail Walerjanowitsch Ussow (MDA) 062 082 079 085 090 095 085 064 076 103 0000
 George Buta (RUM) 067 088 099 076 069 071 070 047 056 042 053 052 081 055 NS 0000
 Raul Flore (RUM) 100 089 106 062 074 0000
 Dennis Șerban (RUM) 090 103 101 094 082 075 095 0000
 Anton Igorewitsch Babikow (RUS) 080 089 0000
 Sergei Leonidowitsch Korastylew (RUS) 042 077 0000
 Juri Walentinowitsch Schopin (RUS) 069 055 047 0000
 Aleksej Zlepov (RUS) 084 076 058 049 0000
 Semjon Andrejewitsch Sutschilow (RUS) 095 097 0000
 Simon Hallström (ŠVE) 084 066 082 0000
 Fredrik Lindström (ŠVE) NS 066 068 0000
 Gabriel Stegmayr (ŠVE) 059 059 KRU 0000
 Eligius Tambornino (ŠVI) 043 045 063 078 0000
 Milanko Petrović (SRB) NZ 091 0000
 Damir Rastić (SRB) 091 104 079 086 072 083 095 NZ 0000
 Šimon Bartko (SVK) 093 085 071 095 057 053 081 0000
 Michal Šíma (SVK) 107 071 050 051 087 086 051 052 0000
 Mitja Drinovec (SLO) 092 101 NS 050 NS 062 091 083 043 052 085 101 0000
 Rok Tršan (SLO) 056 076 NS 052 042 100 077 078 060 053 055 107 0000
 Roberto Piqueras (ŠPA) 101 097 0000
 Choi Du-jin (KOR) 091 106 103 107 096 079 110 0000
 Heo Seon-heo (KOR) 100 105 0000
 Lee Su-young (KOR) 100 096 0000
 Kim Yong-gyu (KOR) 109 097 094 087 090 0000
 Jakub Štvrtecký (ČEŠ) 061 048 049 103 044 065 050 055 0000
 Adam Václavík (ČEŠ) 085 069 086 086 079 077 0000
 Vitalij Kilčickij (UKR) 074 083 102 0000
 Witalij Trusch (UKR) 094 059 100 0000
 Soma Gyallai (MAĐ) 103 098 0000
 Dávid Panyik (MAĐ) 102 094 0000
 Travis Cooper (SAD) 105 103 100 056 058 094 073 0000
 Maxwell Durtschi (SAD) 102 108 103 062 071 093 0000
 Alex Howe (SAD) 081 084 0000
 Paul Schommer (SAD) 104 0000
 Wiktar Kryuko (BJE) 072 085 065 0000
 Dsmitryj Lasouski (BJE) 047 053 063 0000
 Maksim Warabej (BJE) 066 084 053 049 0000
Legende
1 2 3 Podest-Platzierungen
4–10 übrige Top-10-Platzierungen
11–40 Rennen innerhalb der Punkteränge beendet
ab 41 Rennen außerhalb der Punkteränge beendet
KRU [[KRUped]] / Überrundet und damit ausgeschieden
NZ Did not finish / Rennen begonnen aber nicht beendet
NS Did not start / Gemeldet, aber nicht zum Rennen angetreten
Platz Land Hochfilzen Oberhof Ruhpolding Canmore Östersund Punkte
01  Norveška 02
Lars Helge Birkeland
Henrik L’Abée-Lund
Tarjei Bø
Vetle Sjåstad Christiansen
07
Vetle Sjåstad Christiansen
Lars Helge Birkeland
Erlend Bjøntegaard
Henrik L’Abée-Lund
0 1
Lars Helge Birkeland
Vetle Sjåstad Christiansen
Tarjei Bø
Johannes Thingnes Bø
0 1
Lars Helge Birkeland
Vetle Sjåstad Christiansen
Erlend Bjøntegaard
Johannes Thingnes Bø
0 1
Lars Helge Birkeland
Vetle Sjåstad Christiansen
Tarjei Bø
Johannes Thingnes Bø
270
02  Rusija 05
Matwei Jelissejew
Eduard Latypow
Dmitri Mališko
Aleksandar Loginov
0 1
Maksim Cvetkov
Jevgeni Garaničev
Dmitri Mališko
Aleksandar Loginov
05
Matwei Jelissejew
Jevgeni Garaničev
Dmitri Mališko
Aleksandar Loginov
03
Jevgeni Garaničev
Eduard Latypow
Aleksandar Loginov
Alexander Powarnizyn
03
Matwei Jelissejew
Nikita Porschnew
Dmitri Mališko
Aleksandar Loginov
236
03  Njemačka 03
Simon Schempp
Johannes Kühn
Arnd Peiffer
Benedikt Doll
08
Erik Lesser
Simon Schempp
Arnd Peiffer
Benedikt Doll
02
Roman Rees
Johannes Kühn
Arnd Peiffer
Benedikt Doll
04
Roman Rees
Erik Lesser
Philipp Nawrath
Johannes Kühn
02
Erik Lesser
Roman Rees
Arnd Peiffer
Benedikt Doll
233
04  Francuska 09
Antonin Guigonnat
Émilien Jacquelin
Quentin Fillon Maillet
Simon Desthieux
02
Antonin Guigonnat
Simon Desthieux
Quentin Fillon Maillet
Martin Fourcade
03
Émilien Jacquelin
Martin Fourcade
Quentin Fillon Maillet
Simon Desthieux
02
Antonin Guigonnat
Émilien Jacquelin
Simon Fourcade
Quentin Fillon Maillet
06
Antonin Guigonnat
Quentin Fillon Maillet
Simon Desthieux
Martin Fourcade
226
05  Austrija 04
Tobias Eberhard
Simon Eder
Dominik Landertinger
Felix Leitner
03
Tobias Eberhard
Simon Eder
Dominik Landertinger
Julian Eberhard
04
Felix Leitner
Simon Eder
Dominik Landertinger
Julian Eberhard
05
Felix Leitner
Simon Eder
Dominik Landertinger
Julian Eberhard
08
Felix Leitner
Simon Eder
Dominik Landertinger
Julian Eberhard
208
06  Švedska 0 1
Peppe Femling
Martin Ponsiluoma
Torstein Stenersen
Sebastian Samuelsson
05
Peppe Femling
Jesper Nelin
Torstein Stenersen
Sebastian Samuelsson
06
Torstein Stenersen
Jesper Nelin
Martin Ponsiluoma
Peppe Femling
13
Gabriel Stegmayr
Peppe Femling
Simon Hallström
Torstein Stenersen
07
Fredrik Lindström
Jesper Nelin
Martin Ponsiluoma
Sebastian Samuelsson
202
07  Češka 07
Michal Šlesingr
Jakub Štvrtecký
Michal Krčmář
Ondřej Moravec
04
Ondřej Moravec
Michal Krčmář
Jakub Štvrtecký
Tomáš Krupčík
08
Ondřej Moravec
Michal Krčmář
Jakub Štvrtecký
Tomáš Krupčík
06
Michal Šlesingr
Michal Krčmář
Adam Václavík
Tomáš Krupčík
04
Michal Šlesingr
Ondřej Moravec
Tomáš Krupčík
Michal Krčmář
194
08  Italija 06
Thomas Bormolini
Lukas Hofer
Dominik Windisch
Thierry Chenal
06
Thomas Bormolini
Lukas Hofer
Giuseppe Montello
Dominik Windisch
09
Thomas Bormolini
Lukas Hofer
Giuseppe Montello
Dominik Windisch
08
Thomas Bormolini
Dominik Windisch
Thierry Chenal
Lukas Hofer
15
Lukas Hofer
Giuseppe Montello
Thomas Bormolini
Dominik Windisch
168
09  Švicarska 08
Benjamin Weger
Jeremy Finello
Mario Dolder
Eligius Tambornino
10
Serafin Wiestner
Benjamin Weger
Mario Dolder
Jeremy Finello
11
Serafin Wiestner
Mario Dolder
Jeremy Finello
Martin Jäger
15
Serafin Wiestner
Jeremy Finello
Mario Dolder
Martin Jäger
11
Jeremy Finello
Benjamin Weger
Mario Dolder
Serafin Wiestner
151
10  Ukrajina 16
Artem Tyschtschenko
Artem Prima
Serhij Semenov
Dmitro Pidrušnij
22
Artem Prima
Serhij Semenov
Ruslan Tkalenko
Artem Tyschtschenko
07
Artem Prima
Serhij Semenov
Artem Tyschtschenko
Dmitro Pidrušnij
07
Artem Prima
Serhij Semenov
Taras Lessjuk
Dmitro Pidrušnij
12
Artem Prima
Serhij Semenov
Artem Tyschtschenko
Ruslan Tkalenko
145
11  Bjelorusija 17
Anton Smolski
Sergei Botscharnikow
Raman Jaljotnau
Uladsimir Čapelin
13
Anton Smolski
Uladsimir Čapelin
Raman Jaljotnau
Sergei Botscharnikow
10
Anton Smolski
Sergei Botscharnikow
Raman Jaljotnau
Uladsimir Čapelin
12
Maksim Warabej
Raman Jaljotnau
Dsmitryj Lasouski
Mikita Labastau
10
Anton Smolski
Raman Jaljotnau
Sergei Botscharnikow
Uladsimir Čapelin
143
12  Slovačka 15
Matej Kazár
Tomáš Hasilla
Šimon Bartko
Martin Otčenáš
11
Michal Šíma
Matej Kazár
Tomáš Hasilla
Martin Otčenáš
13
Michal Šíma
Matej Kazár
Tomáš Hasilla
Martin Otčenáš
09
Michal Šíma
Matej Kazár
Tomáš Hasilla
Martin Otčenáš
18
Michal Šíma
Matej Kazár
Tomáš Hasilla
Martin Otčenáš
139
13  Estonija 19
Rene Zahkna
Kalev Ermits
Roland Lessing
Kauri Kõiv
14
Rene Zahkna
Kalev Ermits
Kauri Kõiv
Roland Lessing
18
Rene Zahkna
Kalev Ermits
Roland Lessing
Kauri Kõiv
11
Rene Zahkna
Kalev Ermits
Roland Lessing
Martin Remmelg
14
Rene Zahkna
Kalev Ermits
Roland Lessing
Kauri Kõiv
129
14  Slovenija 11
Miha Dovžan
Jakov Fak
Klemen Bauer
Mitja Drinovec
09
Miha Dovžan
Jakov Fak
Klemen Bauer
Mitja Drinovec
15
Miha Dovžan
Klemen Bauer
Mitja Drinovec
Rok Tršan
05
Miha Dovžan
Jakov Fak
Klemen Bauer
Rok Tršan
128
15  Kanada 20
Scott Gow
Brendan Green
Jules Burnotte
Nathan Smith
18
Scott Gow
Christian Gow
Jules Burnotte
Brendan Green
16
Christian Gow
Scott Gow
Aidan Millar
Jules Burnotte
10
Christian Gow
Scott Gow
Jules Burnotte
Brendan Green
13
Christian Gow
Scott Gow
Aidan Millar
Jules Burnotte
128
16  Bugarska 10
Anton Sinapow
Vladimir Ilijev
Dimitar Gerdšikov
Krasimir Anev
24
Anton Sinapow
Vladimir Ilijev
Dimitar Gerdšikov
Krasimir Anev
12
Anton Sinapow
Vladimir Ilijev
Dimitar Gerdšikov
Krasimir Anev
22
Mihail Klečerov
Anton Sinapow
Dimitar Gerdšikov
Vladimir Ilijev
09
Krasimir Anev
Anton Sinapow
Dimitar Gerdšikov
Vladimir Ilijev
128
17  Poljska 18
Łukasz Szczurek
Grzegorz Guzik
Andrzej Nędza-Kubiniec
Mateusz Janik
12
Łukasz Szczurek
Grzegorz Guzik
Andrzej Nędza-Kubiniec
Mateusz Janik
20
Łukasz Szczurek
Grzegorz Guzik
Andrzej Nędza-Kubiniec
Marcin Szwajnos
16
Andrzej Nędza-Kubiniec
Grzegorz Guzik
Łukasz Szczurek
Tomasz Jakieła
16
Łukasz Szczurek
Grzegorz Guzik
Andrzej Nędza-Kubiniec
Mateusz Janik
123
18  Sjedinjene Američke Države 12
Leif Nordgren
Sean Doherty
Travis Cooper
Jake Brown
19
Leif Nordgren
Sean Doherty
Travis Cooper
Maxwell Durtschi
17
Leif Nordgren
Sean Doherty
Jake Brown
Maxwell Durtschi
17
Sean Doherty
Leif Nordgren
Maxwell Durtschi
Travis Cooper
19
Leif Nordgren
Jake Brown
Alex Howe
Maxwell Durtschi
121
19 Šablon:BEL 13
Michael Rösch
Florent Claude
Thierry Langer
Tom Lahaye-Goffart
21
Michael Rösch
Florent Claude
Thierry Langer
Tom Lahaye-Goffart
19
Michael Rösch
Florent Claude
Thierry Langer
Tom Lahaye-Goffart
14
Florent Claude
Thierry Langer
Tom Lahaye-Goffart
Michael Rösch
23
Florent Claude
Thierry Langer
Tom Lahaye-Goffart
César Beauvais
115
20  Finska 14
Tuomas Grönman
Tero Seppälä
Olli Hiidensalo
Jaakko Ranta
16
Tuomas Grönman
Tero Seppälä
Olli Hiidensalo
Tuukka Invenius
14
Jaakko Ranta
Olli Hiidensalo
Tuomas Grönman
Tero Seppälä
17
Jaakko Ranta
Tero Seppälä
Tuomas Grönman
Olli Hiidensalo
103
21  Japan 21
Mikito Tachizaki
Tsukasa Kobonoki
Kōsuke Ozaki
Kazuya Inomata
15
Mikito Tachizaki
Tsukasa Kobonoki
Kazuya Inomata
Kōsuke Ozaki
25
Mikito Tachizaki
Tsukasa Kobonoki
Kōsuke Ozaki
Kazuya Inomata
21
Kōsuke Ozaki
Mikito Tachizaki
Tsukasa Kobonoki
Kazuya Inomata
20
Mikito Tachizaki
Tsukasa Kobonoki
Kōsuke Ozaki
Kazuya Inomata
103
22  Rumunija 24
George Buta
Cornel Puchianu
Dennis Șerban
Raul Flore
17
George Buta
Cornel Puchianu
Raul Flore
Dennis Șerban
23
George Buta
Cornel Puchianu
Dennis Șerban
Raul Flore
18
George Buta
Cornel Puchianu
Raul Flore
Dennis Șerban
22
George Buta
Cornel Puchianu
Raul Flore
Dennis Șerban
101
23  Južna Koreja 23
Choi Du-jin
[[Timofej Lapšin}}schin]]
Heo Seon-heo
Kim Yong-gyu
26
Heo Seon-heo
Kim Yong-gyu
Choi Du-jin
[[Timofej Lapšin}}schin]]
26
Choi Du-jin
[[Timofej Lapšin}}schin]]
Kim Yong-gyu
Heo Seon-heo
20
[[Timofej Lapšin}}schin]]
Choi Du-jin
Lee Su-young
Kim Yong-gyu
26
[[Timofej Lapšin}}schin]]
Choi Du-jin
Lee Su-young
Kim Yong-gyu
084
24  Litvanija 25
Tomas Kaukėnas
Karol Dombrovski
Vytautas Strolia
Deivid Demkov
20
Tomas Kaukėnas
Vytautas Strolia
Karol Dombrovski
Linas Banys
24
Karol Dombrovski
Vytautas Strolia
Linas Banys
Tomas Kaukėnas
21
Tomas Kaukėnas
Karol Dombrovski
Vytautas Strolia
Linas Banys
074
25  Kazahstan 22
Wladislaw Witenko
Roman Jeremin
Danil Belezkij
Timur Chamitgatin
25
Wladislaw Witenko
Roman Jeremin
Pjotr Jermolenko
Timur Kuz
21
Wladislaw Witenko
Roman Jeremin
Timur Kuz
Pjotr Jermolenko
25
Roman Jeremin
Timur Kuz
Pjotr Jermolenko
Sergei Sirik
071
26  Latvija NS
Aleksandrs Patrijuks
Edgars Mise
Daumants Lusa
Roberts Slotiņš
27
Aleksandrs Patrijuks
Daumants Lusa
Andrejs Rastorgujevs
Roberts Slotiņš
27
Aleksandrs Patrijuks
Roberts Slotiņš
Daumants Lusa
Andrejs Rastorgujevs
19
Aleksandrs Patrijuks
Daumants Lusa
Roberts Slotiņš
Andrejs Rastorgujevs
24
Aleksandrs Patrijuks
Edgars Mise
Roberts Slotiņš
Andrejs Rastorgujevs
067
27  Kina 23
Wang Wenqiang
Jinle Tang
Yan Xingyuan
Zhu Zhenyu
22
Wang Wenqiang
Yan Xingyuan
Jinle Tang
Li Xuezhi
23
Wang Wenqiang
Yan Xingyuan
Jinle Tang
Li Xuezhi
055
Legende
1 2 3 Podest-Platzierungen
4–10 übrige Top-10-Platzierungen
11–30 Rennen innerhalb der Punkteränge beendet
DIS Disqualifikation
NS Did not start / Gemeldet, aber nicht zum Rennen angetreten

Žene[uredi | uredi izvor]

Rezultati[uredi | uredi izvor]

1. takmičenje Svjetskog kupa u Pokljuki Slovenija, 30. novembar do 9. decembar 2018.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
6. decembar 2018. (četvrtak) Pojedinačno (15 km)[14]  Julija Džima (UKR)  Monika Hojnisz (POL)  Markéta Davidová (ČEŠ)
8. decembar 2018. (subota) Sprint (7,5 km)[15]  Kaisa Mäkäräinen (FIN)  Dorothea Wierer (ITA)  Justine Braisaz (FRA)
9. decembar 2018. (nedelja) Potjera (10 km)  Kaisa Mäkäräinen (FIN)  Dorothea Wierer (ITA)  Paulina Fialková (SLK)
2. takmičenje Svjetskog kupa u Hochfilzenu Austrija, 10–16. decembar 2018.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
13. decembar 2018. (četvrtak) Sprint (7,5 km)[16]  Dorothea Wierer (ITA)  Kaisa Mäkäräinen (FIN)  Jekaterina Jurlova-Percht (RUS)
15. decembar 2018. (subota) Potjera (10 km)  Kaisa Mäkäräinen (FIN)  Paulina Fialková (SLK)  Dorothea Wierer (ITA)
16. decembar 2018. (nedelja) Štafeta (4 × 6 km) Italija
Lisa Vittozzi
Alexia Runggaldier
Dorothea Wierer
Federica Sanfilippo
Švedska
Linn Persson
Mona Brorsson
Emma Nilsson
Hanna Öberg
Francuska
Anaïs Chevalier
Julia Simon
Célia Aymonier
Anaïs Bescond
3. takmičenje Svjetskog kupa u Nové Město na Moravěu Češka, 17–23. decembar 2018.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
21. decembar 2018. (petak) Sprint (7,5 km)  Marte Olsbu Røiseland (NOR)  Laura Dahlmeier (NJE)  Paulina Fialková (SLK)
22. decembar 2018. (subota) Potjera (10 km)  Marte Olsbu Røiseland (NOR)  Dorothea Wierer (ITA)  Hanna Öberg (ŠVE)
23. decembar 2018. (nedelja) Masovni start (12,5 km)  Anastasiya Kuzmina (SLK)  Paulina Fialková (SLK)  Anaïs Chevalier (FRA)
4. takmičenje Svjetskog kupa u Oberhofu Njemačka, 7–13. januar 2019.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
10. januar 2019. (četvrtak) Sprint (7,5 km)  Lisa Vittozzi (ITA)  Anaïs Chevalier (FRA)  Hanna Öberg (ŠVE)
12. januar 2019. (subota) Potjera (10 km)  Lisa Vittozzi (ITA)  Anastasiya Kuzmina (SLK)  Anaïs Chevalier (FRA)
13. januar 2019. (nedelja) Štafeta (4 × 6 km) Rusija
Jevgenija Pavlova
Margarita Vassiljeva
Larisa Kuklina
Jekaterina Jurlova-Percht
Njemačka
Karolin Horchler
Franziska Hildebrand
Franziska Preuß
Denise Herrmann
Češka
Lucie Charvátová
Veronika Vítková
Markéta Davidová
Eva Puskarčíková
5. takmičenje Svjetskog kupa u Ruhpoldingu Njemačka, 14–20. januar 2019.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
17. januar 2019. (četvrtak) Sprint (7,5 km)  Anastasiya Kuzmina (SLK)  Lisa Vittozzi (ITA)  Hanna Öberg (ŠVE)
19. januar 2019. (subota) Štafeta (4 × 6 km) Francuska
Julia Simon
Anaïs Bescond
Justine Braisaz
Anaïs Chevalier
Norveška
Synnøve Solemdal
Ingrid Landmark Tandrevold
Tiril Eckhoff
Marte Olsbu Røiseland
NjemačkaVanessa Hinz
Laura Dahlmeier
Franziska Preuß
Denise Herrmann
20. januar 2019. (nedelja) Masovni start (12,5 km)  Franziska Preuß (NJE)  Ingrid Landmark Tandrevold (NOR)  Paulína Fialková (SLK)
6. takmičenje Svjetskog kupa u Antholzu Italija, 21–27. januar 2019.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
24. januar 2019. (četvrtak) Sprint (7,5 km)  Markéta Davidová (ČEŠ)  Kaisa Mäkäräinen (FIN)  Marte Olsbu Røiseland (NOR)
26. januar 2019. (subota) Potjera (10 km)  Dorothea Wierer (ITA)  Laura Dahlmeier (NJE)  Lisa Vittozzi (ITA)
27. januar 2019. (nedelja) Masovni start (12,5 km)  Laura Dahlmeier (NJE)  Markéta Davidová (ČEŠ)  Vanessa Hinz (NJE)
7. takmičenje Svjetskog kupa u Canmore Kanada , 4–10. februar 2019.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
7. februar 2019. (četvrtak) Pojedinačno (12,5 km)[h]  Tiril Eckhoff (NOR)  Markéta Davidová (ČEŠ)  Lisa Vittozzi (ITA)
9. februar 2019. (subota) Štafeta (4 × 6 km) Njemačka
Vanessa Hinz
Franziska Hildebrand
Denise Herrmann
Laura Dahlmeier
Norveška
Emilie Kalkenberg
Ingrid Landmark Tandrevold
Tiril Eckhoff
Marte Olsbu Røiseland
Francuska
Anaïs Chevalier
Justine Braisaz
Anaïs Bescond
Julia Simon
10. februar 2019. (nedelja) Sprint (7,5 km) Utrka odgođena zbog niske temperature
8. takmič