Idi na sadržaj

Svjetski kup u biatlonu 2008/2009.

S Wikipedije, slobodne enciklopedije
Svjetski kup u biatlonu 2008/2009.
Pobjednik
Ukupno:masculin  O. B. Bjørndalen (NOR)
féminin  Helena Jonsson (ŠVE)
Pojedinačno:masculin  Michael Greis (NJE)
féminin  Magdalena Neuner (NJE)
Sprint:masculin  O. B. Bjørndalen (NOR)
féminin  Helena Jonsson (ŠVE)
Potjera:masculin  O. B. Bjørndalen (NOR)
féminin  Kati Wilhelm (NJE)
Masovni start:masculin  Dominik Landertinger (AUT)
féminin  Helena Jonsson (ŠVE)
Štafeta:masculin  Austrija
féminin  Njemačka
Kup nacija:masculin  Norveška
féminin  Njemačka
Takmičenja
Mjesta održavanjamasculin 9
féminin 9
Pojedinačna takmičenjamasculin 26
féminin 26
Timska takmičenjamasculin 6+1
féminin 6+1
Otkazana takmičenjamasculin -
féminin -
Učesnici
Državemasculin 37
féminin 32

Svjetski kup u biatlonu 2008/2009. bilo je 32. po redu takmičenje biatlonaca za Svjetski kup u biatlonu u organizaciji međunarodne biatlonske sportske organizacije UBI. Sezona je počela 3. decembra 2008. u Östersundu u Švedskoj, a završena 29. marta 2009. u Hanti-Mansijsku u Rusiji. U ovoj sezoni, takmičenja su održavana po 27-i put u ženskoj konkurenciji. Takmičenja u muškoj konkurenciji održana su u disciplinama pojedinačno na 20 km, sprint 10 km, potjera 12,5 km, štafeta 4 × 7,5 km i masovni start, a u ženskoj pojedinačno na 15 km, sprint 7,5 km, potjera 10 km, masovni start i štafeta 4 × 6 km. Od ove sezone po drugi put je na programu bila mješovita štafeta 2 × 6 km + 2 × 7,5 km, gdje su prvo trčale žene 6 km, a zatim muškarci 7,5 km. Vrhunac takmičenja bilo je Svjetsko prvenstvo u južnokorejskom Pjongčangu. Utrke sa svjetskog prvenstva su brojane za plasman u Svjetskom kupu. Pobjednik Svjetskog kupa u muškoj konkurenciji postao je po šesti put, nakon sezona 1997/98, 2002/03, 2004/05, 2005/06. i 2007/08. Norvežanin Ole Einar Bjørndalen, dok je u ženskoj konkurenciji prvi put pobijedila Šveđanka Helena Jonsson.

Kalendar takmičenja

[uredi | uredi izvor]

Bodovanje

[uredi | uredi izvor]

Od ove sezone koristi se novi sistem bodovanja u kome pobjednik dobija 60 bodova, drugi 54, treći 48 itd.[1] Ovaj sistem je zamijenio sistem koji je vrijedio od sezone 2000/2001. do 2007/08 po kojem je pobjednik dobijao 50 bodova, drugi 48, treći 46 i svaki slijedeći plasman tri, dva ili jedan bod manje.[2]

Podjela bodova od sezone Svjetskog kupa 2008/09.
Plasman 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
Bodovi 60 54 48 43 40 38 36 34 32 31 30 29 28 27 26 25 24 23 22 21 20 19 18 17 16 15 14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1
Podjela bodova od sezone Svjetskog kupa 2008/09. u disciplini štafeta za Kup Nacija[3]
Plasman 1 2 3 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16. 17. 18. 19. 20. 21. 22. 23. 24. 25. 26. 27. 28. 29. 30.
Bodovi 420 390 360 330 310 290 270 250 230 220 210 200 190 180 170 160 150 140 130 120 110 100 90 80 70 60 50 40 30 20
Podjela bodova od sezone Svjetskog kupa 2008/09. za plasman u Kupu nacija.[a] [4]
Plasman 1 2 3 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16. 17. 18. 19. 20. ...-1[b] 80 81 82 83 ...-2 108 109 110 111 ...
Bodovi 160 154 148 143 140 138 136 134 132 131 130 129 128 127 126 125 124 123 122 121 ...-1[c] 61 59 57 55 ...-2[d] 5 3 1 1 ...


Muškarci

[uredi | uredi izvor]

Rezultati

[uredi | uredi izvor]
1. takmičenje Svjetskog kupa u Östersundu, Švedska, 3–7. decembar 2008.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
3. decembar 2008. (srijeda) Pojedinačno (20 km)  Michael Greis (NJE)  Alexander Os (NOR)  Emil Hegle Svendsen (NOR)
6. decembar 2008. (subota) Sprint (10 km)  Emil Hegle Svendsen (NOR)  Tomasz Sikora (POL)  Simon Fourcade (FRA)
7. decembar 2008. (nedelja) Potjera (12,5 km)  Tomasz Sikora (POL)  Ole Einar Bjørndalen (NOR)  Emil Hegle Svendsen (NOR)
2. takmičenje Svjetskog kupa u Hochfilzenu, Austrija, 12–14. decembar 2008.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
12. decembar 2008. (petak) Sprint (10 km)  Emil Hegle Svendsen (NOR)  Ivan Čerezov (RUS)  Alexander Os (NOR)
13. decembar 2008. (subota) Potjera (12,5 km)  Emil Hegle Svendsen (NOR)  Ole Einar Bjørndalen (NOR)  Tomasz Sikora (POL)
14. decembar 2008. (nedelja) Štafeta (4 × 7,5 km)  Rusija
Ivan Čerezov
Maksim Čudov
Maksim Maksimov
Nikolaj Kruglov
 Austrija
Daniel Mesotitsch
Friedrich Pinter
Dominik Landertinger
Christoph Sumann
 Ukrajina
Vjačeslav Derkač
Andrij Derizemlja
Oleh Berešnjij
Serhij Sednjev
3. takmičenje Svjetskog kupa u Hochfilzenu[e], Austrija, 18–21. decembar 2008.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
18. decembar 2008. (četvrtak) Pojedinačno (20 km)  Maksim Čudov (RUS)  Ivan Čerezov (RUS)  Björn Ferry (ŠVE)
20. decembar 2008. (subota) Sprint (10 km)  Lars Berger (NOR)  Alexander Os (NOR)  Carl Johan Bergman (ŠVE)
21. decembar 2008. (nedelja) Štafeta (4 × 7,5 km)  Austrija
Daniel Mesotitsch
Friedrich Pinter
Tobias Eberhard
Christoph Sumann
 Švedska
Magnus Jonsson
Mattias Nilsson
Björn Ferry
Carl Johan Bergman
 Francuska
Vincent Jay
Vincent Defrasne
Jean-Guillaume Béatrix
Simon Fourcade
4. takmičenje Svjetskog kupa u Oberhofu, Njemačka, 7–11. januar 2009.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
8. januar 2009. (četvrtak) Štafeta (4 × 7,5 km)  Austrija
Daniel Mesotitsch
Friedrich Pinter
Dominik Landertinger
Christoph Sumann
 Njemačka
Michael Greis
Michael Rösch
Arnd Peiffer
Toni Lang
 Norveška
Emil Hegle Svendsen
Rune Brattsveen
Halvard Hanevold
Ole Einar Bjørndalen
10. januar 2009. (subota) Sprint (10 km)  Maksim Čudov (RUS)  Michael Rösch (NJE)  Tomasz Sikora (POL)
11. januar 2009. (nedelja) Masovni start (15 km)  Christoph Sumann (AUT)  Carl Johan Bergman (ŠVE)  Ole Einar Bjørndalen (NOR)
5. takmičenje Svjetskog kupa u Ruhpoldingu, Njemačka, 14–18. januar 2009.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
15. januar 2009. (četvrtak) Štafeta (4 × 7,5 km)  Norveška
Emil Hegle Svendsen
Alexander Os
Halvard Hanevold
Ole Einar Bjørndalen
 Njemačka
Michael Rösch
Christoph Stephan
Arnd Peiffer
Toni Lang
 Austrija
Daniel Mesotitsch
Friedrich Pinter
Tobias Eberhard
Christoph Sumann
17. januar 2009. (subota) Sprint (10 km)  Ole Einar Bjørndalen (NOR)  Dominik Landertinger (AUT)  Emil Hegle Svendsen (NOR)
18. januar 2009. (nedelja) Potjera (12,5 km)  Ole Einar Bjørndalen (NOR)  Emil Hegle Svendsen (NOR)  Dominik Landertinger (AUT)
6. takmičenje Svjetskog kupa u Antholzu, Italija, 22–25. januar 2009.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
23. januar 2009. (petak) Sprint (10 km)  Emil Hegle Svendsen (NOR)  Björn Ferry (ŠVE)  Tomasz Sikora (POL)
24. januar 2009. (subota) Potjera (12,5 km)  Björn Ferry (ŠVE)  Simon Eder (AUT)  Emil Hegle Svendsen (NOR)
25. januar 2009. (nedelja) Masovni start (15 km)  Christoph Stephan (NJE)  Dominik Landertinger (AUT)  Ivan Čerezov (RUS)
Svjetsko prvenstvo u Pjončangu, Južna Koreja, 13-22. februara 2009.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
14. februar 2009. (subota) Sprint (10 km)  Ole Einar Bjørndalen (NOR)  Lars Berger (NOR)  Halvard Hanevold (NOR)
15. februar 2009. (nedelja) Potjera (12,5 km)  Ole Einar Bjørndalen (NOR)  Maksim Čudov (RUS)  Alexander Os (NOR)
17. februar 2009 (Di.) Pojedinačno (20 km)  Ole Einar Bjørndalen (NOR)  Christoph Stephan (NJE)  Jakov Fak (HRV)
21. februar 2009. (subota) Masovni start (15 km)  Dominik Landertinger (AUT)  Christoph Sumann (AUT)  Ivan Čerezov (RUS)
22. februar 2009. (nedelja) Štafeta (4 × 7,5 km)  Norveška
Emil Hegle Svendsen
Lars Berger
Halvard Hanevold
Ole Einar Bjørndalen
 Austrija
Daniel Mesotitsch
Simon Eder
Dominik Landertinger
Christoph Sumann
 Njemačka
Michael Rösch
Christoph Stephan
Arnd Peiffer
Michael Greis
7. takmičenje Svjetskog kupa u Whistleru, Kanada, 11–15. mart 2009.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
11. mart 2009 (Mi.) Pojedinačno (20 km)  Vincent Jay (FRA)  Daniel Böhm (NJE)  Jeremy Teela (SAD)
13. mart 2009. (petak) Sprint (10 km)  Lars Berger (NOR)  Ole Einar Bjørndalen (NOR)  Christoph Sumann (AUT)
15. mart 2009. (nedelja) Štafeta (4 × 7,5 km)  Švedska
David Ekholm
Mattias Nilsson
Fredrik Lindström
Carl Johan Bergman
 Francuska
Vincent Jay
Vincent Defrasne
Martin Fourcade
Simon Fourcade
 Njemačka
Simon Schempp
Daniel Böhm
Arnd Peiffer
Michael Rösch
8. takmičenje Svjetskog kupa u Trondheimu, Norveška, 19–22. mart 2009.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
19. mart 2009. (četvrtak) Sprint (10 km)  Michael Greis (NJE)  Ole Einar Bjørndalen (NOR)  Simon Eder (AUT)
21. mart 2009. (subota) Potjera (12,5 km)  Ole Einar Bjørndalen (NOR)  Simon Eder (AUT)  Tomasz Sikora (POL)
22. mart 2009. (nedelja) Masovni start (15 km)  Ole Einar Bjørndalen (NOR)  Simon Eder (AUT)  Emil Hegle Svendsen (NOR)
9. takmičenje Svjetskog kupa u Hanti-Mansijsku, Rusija, 26–29. mart 2009.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
26. mart 2009. (četvrtak) Sprint (10 km)  Arnd Peiffer (NJE)  Ole Einar Bjørndalen (NOR)  Christoph Sumann (AUT)
28. mart 2009. (subota) Potjera (12,5 km)  Emil Hegle Svendsen (NOR)  Ole Einar Bjørndalen (NOR)  Christoph Sumann (AUT)
29. mart 2009. (nedelja) Masovni start (15 km)  Simon Eder (AUT)  Dominik Landertinger (AUT)  Ole Einar Bjørndalen (NOR)

Tabele

[uredi | uredi izvor]
Ukupno (Rezultati nakon 26 takmičenja)
Mjesto Država Bodovi Pobjede
01.  Ole Einar Bjørndalen (NOR) 1080 7
02.  Tomasz Sikora (POL) 870 1
03.  Emil Hegle Svendsen (NOR) 844 5
Ostatak tabele
04.  Michael Greis (NJE) 804 2
05.  Maksim Čudov (RUS) 780 2
06.  Christoph Sumann (AUT) 759 1
07.  Ivan Čerezov (RUS) 730
08.  Carl Johan Bergman (ŠVE) 643
09.  Björn Ferry (ŠVE) 642 1
010.  Halvard Hanevold (NOR) 600
011.  Dominik Landertinger (AUT) 587 1
012.  Simon Eder (AUT) 581 1
013.  Alexander Os (NOR) 580
014.  Daniel Mesotitsch (AUT) 553
015.  Simon Fourcade (FRA) 536
016.  Michael Rösch (NJE) 530
017.  Lars Berger (NOR) 444 2
018.  Christoph Stephan (NJE) 436 1
019.  Alexander Wolf (NJE) 429
020.  Michal Šlesingr (ČEŠ) 423
021.  Andrej Derizemlja (UKR) 357
022.  Friedrich Pinter (AUT) 354
023.  Christian De Lorenzi (ITA) 350
024.  Martin Fourcade (FRA) 345
025.  Tim Burke (SAD) 330
027.  Andreas Birnbacher (NJE) 314
028.  Andrej Makovejev (RUS) 311
029.  Vincent Jay (FRA) 293 1
030.  Rustam Valiulin (BJE) 279
031.  Nikolaj Kruglov (RUS) 256
034.  Mattias Nilsson (ŠVE) 228
035.  Vincent Defrasne (FRA) 222
038.  Arnd Peiffer (NJE) 209 1
040.  Ronny Hafsas (NOR) 203
044.  Jakov Fak (HRV) 164
045.  Jay Hakkinen (SAD) 159
047.  Frode Andersen (NOR) 143
048.  Zdeněk Vítek (ČEŠ) 136
050.  Klemen Bauer (SLO) 133
055.  Oleksandr Bilanenko (UKR) 107
058.  Maksim Maksimov (RUS) 95
063.  Rene Laurent Vuillermoz (ITA) 82
064.  Hans Martin Gjedrem (NOR) 80
067.  Stian Eckhoff (NOR) 72
068.  Matthias Simmen (ŠVI) 65
072.  Čengje Žang (KIN) 48
073.  Rune Brattsveen (NOR) 45
076.  Artem Gusev (RUS) 38
080.  Ilmars Bricis (LAT) 31
085.  Daniel Graf (NJE) 18
099.  Ondřej Moravec (ČEŠ) 9

Pojedinačni rezultati

[uredi | uredi izvor]
Pla. Ime Östersund Hochfilzen Hochfilzen Oberhof Ruh­polding Antholz Pyeongchang Vancouver Trondheim Hanti-Mansijsk Bodovi
Poj. Sp. Pot. Sp. Pot. Poj. Sp. Sp. Mas. Sp. Pot. Sp. Pot. Mas. Sp. Pot. Poj. Mas. Poj. Sp. Sp. Pot. Mas. Sp. Pot. Mas.
001  Ole Einar Bjørndalen (NOR) 024 004 002 012 002 014 023 003 001 001 005 001 001 001 004 018 002 002 001 001 002 002 003 1080
002  Tomasz Sikora (POL) 012 002 001 004 003 019 007 003 013 012 008 003 004 007 016 004 009 006 011 015 013 003 016 018 009 009 0870
003  Emil Hegle Svendsen (NOR) 003 001 003 001 001 017 024 004 003 002 001 003 NS 012 011 006 003 004 001 015 0844
004  Michael Greis (NJE) 001 014 004 008 007 004 005 040 014 007 006 017 007 013 019 NZ 004 007 001 004 008 007 004 027 0804
005  Maksim Čudov (RUS) 013 025 012 007 014 001 033 001 005 010 020 013 015 006 005 002 010 007 015 027 004 024 013 012 012 018 0780
006  Christoph Sumann (AUT) 008 036 032 009 009 006 006 039 001 011 009 006 009 004 NZ 017 002 013 003 019 035 023 003 003 005 0759
007  Ivan Čerezov (RUS) 011 008 018 002 039 002 009 018 005 016 008 003 038 026 007 003 019 008 006 012 004 026 022 010 0730
008  Carl Johan Bergman (ŠVE) 009 010 020 020 012 008 003 017 002 005 004 004 018 021 079 027 009 012 021 022 007 051 038 014 0643
009  Björn Ferry (ŠVE) 017 035 010 005 005 003 011 018 014 025 034 002 001 015 040 031 007 008 014 009 005 011 0642
010  Halvard Hanevold (NOR) 007 011 006 018 021 038 018 025 008 020 NS 005 017 026 003 006 071 013 035 026 012 007 027 014 049 007 0600
011  Dominik Landertinger (AUT) 026 047 022 062 NS 013 002 003 022 016 002 017 034 006 001 018 010 005 008 027 002 0587
012  Simon Eder (AUT) NS 043 038 015 032 018 019 002 013 008 014 008 005 020 003 002 002 025 013 001 0581
013  Alexander Os (NOR) 002 016 014 003 023 031 002 010 029 012 NS 031 030 010 004 003 028 049 045 005 009 021 037 034 028 0580
014  Daniel Mesotitsch (AUT) 005 020 016 022 033 007 013 060 016 024 028 011 013 008 029 024 020 025 073 009 024 029 015 013 014 012 0553
015  Simon Fourcade (FRA) 054 003 005 030 052 008 047 012 026 012 027 019 012 006 010 004 009 037 004 057 NS 026 057 020 006 0536
016  Michael Rösch (NJE) 020 063 024 028 028 032 002 007 007 006 028 010 019 014 009 018 005 026 048 028 014 025 049 045 008 0530
017  Lars Berger (NOR) 025 030 038 001 050 017 033 007 034 NS 023 002 005 034 029 055 001 008 020 020 045 NS 029 0444
018  Christoph Stephan (NJE) 094 019 007 037 020 073 020 005 022 037 042 012 026 001 022 041 002 021 NS 088 044 051 006 035 NS 013 0436
019  Alexander Wolf (NJE) 027 015 008 011 011 011 018 061 024 049 035 044 021 011 053 018 030 014 028 038 033 019 011 028 022 0429
020  Michal Šlesingr (ČEŠ) 045 069 055 050 032 030 004 017 011 009 014 027 032 019 038 027 024 025 005 011 017 006 021 0423
021  Andrij Derisemlja (UKR) 006 044 029 034 017 067 016 034 006 093 014 012 007 008 023 031 037 077 018 056 NS 016 0357
022  Friedrich Pinter (AUT) 022 051 037 071 046 022 014 008 010 017 039 016 050 032 029 014 018 010 010 026 020 0354
023  Christian De Lorenzi (ITA) 062 005 036 039 006 009 042 037 011 004 017 054 052 028 027 012 043 010 057 019 070 029 077 030 0350
024  Martin Fourcade (FRA) 036 010 064 022 015 043 025 018 008 013 015 043 011 023 021 012 041 019 023 0345
025  Tim Burke (SAD) 080 NS 061 067 021 071 015 011 011 021 014 028 023 042 009 013 024 023 008 024 0330
026  Markus Windisch (ITA) 030 007 015 031 019 059 073 031 026 016 016 062 018 019 023 012 016 068 061 080 028 073 025 0326
027  Andreas Birnbacher (NJE) 031 NS 010 034 024 049 006 021 009 021 076 040 016 005 011 004 0314
028  Andrej Makovejev (RUS) 019 021 047 029 035 070 030 010 010 054 040 052 041 024 017 024 061 034 016 027 022 015 035 019 0311
029  Vincent Jay (FRA) 028 058 054 028 010 058 017 033 015 068 038 028 043 039 023 001 043 042 015 009 072 017 0293
030  Rustam Valiulin (BJE) 038 009 013 032 025 052 029 012 020 039 NS 069 020 052 042 027 058 010 065 030 024 023 026 0279
031  Nikolaj Kruglov (RUS) 018 022 009 016 004 012 015 028 019 048 033 025 066 0256
032  Jean-Philippe Leguellec (KAN) 044 013 017 017 008 039 055 043 023 021 007 022 042 046 051 033 047 047 042 017 031 036 0252
033  Jevgeni Ustjugov (RUS) 043 028 022 008 022 047 020 055 016 014 028 026 016 007 0247
034  Mattias Nilsson (ŠVE) 058 046 058 006 022 048 048 032 041 048 037 044 026 027 026 020 012 018 049 017 044 024 0228
035  Vincent Defrasne (FRA) 052 039 024 074 034 004 027 025 015 013 029 040 NZ 041 040 021 008 040 0222
036  Simon Hallenbarter (ŠVI) 066 062 050 024 037 027 035 046 031 043 009 029 049 017 041 023 017 044 006 018 0222
037  Tobias Eberhard (AUT) 043 088 038 031 063 012 009 051 032 010 020 009 079 025 027 037 023 043 0222
038  Arnd Peiffer (NJE) 007 030 033 025 032 017 022 050 041 001 015 0209
039  Vječslav Derkač (UKR) 010 027 025 068 033 024 054 027 020 027 044 049 025 031 043 036 022 021 0205
040  Ronny Hafsås (NOR) 076 006 019 040 048 008 023 014 026 NS 007 038 055 047 036 037 0203
041  Janez Marič (SLO) 072 043 046 072 029 107 041 006 027 065 010 035 058 011 041 006 026 025 042 055 0200
042  Sjarhej Novikau (BJE) 068 028 021 019 036 029 026 057 009 045 048 031 048 025 021 039 035 032 052 046 0182
043  Jaroslav Soukup (ČEŠ) 050 024 023 092 089 085 019 042 039 042 024 037 047 011 036 011 021 031 0175
044  Jakov Fak (HRV) 047 037 053 089 015 090 063 NS 014 025 003 019 083 031 033 038 059 050 0164
045  Jay Hakkinen (SAD) 061 023 011 014 056 095 100 016 028 022 031 077 024 NZ 044 072 084 0159
046  Serhij Sednjev (UKR) 004 041 033 049 040 023 041 068 026 005 047 028 086 072 039 033 0148
047  Frode Andresen (NOR) 016 017 035 066 027 030 006 016 DIS 0143
048  Zdeněk Vítek (ČEŠ) 080 040 027 051 027 022 067 019 024 048 028 029 036 055 045 023 040 041 0136
049  Roman Prima (UKR) 079 026 052 021 046 005 025 046 018 057 054 028 033 046 077 046 068 063 0135
050  Klemen Bauer (SLO) 086 087 054 066 036 073 024 050 013 011 053 014 088 036 032 045 029 052 0133
051  Lowell Bailey (SAD) 015 068 088 092 052 038 078 083 055 022 022 018 050 073 020 031 067 0121
052  Pavol Hurajt (SVK) 081 034 030 094 091 105 059 046 036 020 053 040 047 050 015 019 038 017 0120
053  Tomáš Holubec (ČEŠ) 055 033 039 012 026 021 093 051 066 059 037 063 067 031 022 030 062 0118
054  David Ekholm (ŠVE) 035 086 052 053 056 080 043 050 053 014 055 005 022 056 035 031 052 043 039 0110
055  Oleksandr Bilanenko (UKR) 039 074 070 010 051 044 052 030 023 076 016 053 054 082 030 032 0107
056  Magnus Jonsson (ŠVE) 053 031 056 088 074 042 029 025 036 042 021 015 072 026 074 070 070 0104
057  Roman Dostál (ČEŠ) 021 012 026 054 051 040 054 030 067 064 015 058 NS 0102
058  Maksim Maksimov (RUS) 092 050 041 035 013 049 039 048 021 019 049 049 037 034 040 038 039 0095
059  Daniel Böhm (NJE) 029 002 020 099 034 042 0094
060  Simon Schempp (NJE) 024 017 027 010 0086
061  Roland Lessing (EST) 036 076 076 016 072 036 043 053 036 067 068 010 028 0084
062  Ivan Joller (ŠVI) 071 077 045 018 062 050 NS 055 057 030 030 010 056 069 033 051 0084
063  René-Laurent Vuillermoz (ITA) 064 056 031 056 057 055 035 078 062 017 012 039 043 065 030 0082
064  Hans Martin Gjedrem (NOR) 020 023 070 023 029 030 060 0080
065  Toni Lang (NJE) 046 042 034 027 030 013 061 022 048 047 NZ 0079
066  Aljaksandr Siman (BJE) 014 029 042 091 018 075 056 073 035 036 088 078 044 051 054 0073
067  Stian Eckhoff (NOR) 022 015 044 014 0072
068  Matthias Simmen (ŠVI) 095 018 043 042 016 037 NS 035 034 071 069 071 064 053 050 0065
069  Jörgen Brink (ŠVE) 057 053 049 026 032 101 070 055 NS 045 005 066 064 0064
070  Christian Martinelli (ITA) 034 090 105 094 079 089 023 032 063 022 078 0053
071  Jeremy Teela (SAD) 101 048 040 080 104 076 045 076 091 069 044 003 057 056 049 055 044 0049
072  Zhang Chengye (CHN) 049 045 028 041 047 041 063 020 055 037 046 031 060 056 052 068 073 0048
073  Rune Brattsveen (NOR) 080 034 019 025 0045
074  Jean-Guillaume Béatrix (FRA) 086 059 055 025 045 035 049 NS 020 062 0043
075  Paavo Puurunen (FIN) 045 036 045 041 061 045 016 NZ 030 NZ 0041
076  Artjom Gusev (RUS) 051 054 063 085 028 016 0038
077  Thomas Frei (ŠVI) 060 067 015 058 085 058 NS 108 065 064 039 051 034 043 075 0035
078  Hidenori Isa (JAP) 033 065 058 037 081 064 035 033 051 040 035 062 086 0033
079  Robin Clegg (KAN) 090 038 050 046 038 047 029 058 046 048 044 039 029 049 0032
080  Ilmārs Bricis (LAT) 040 064 098 040 031 NZ 025 038 048 053 048 NS 0031
081  Fredrik Lindström (ŠVE) 047 055 048 013 074 0028
082  Alexis Bœuf (FRA) 074 020 077 NZ 086 052 034 053 057 0028
083  Oleh Bereschnyj (UKR) 041 060 029 026 069 065 074 0027
084  Sjarhej Sadounikau (BJE) 061 033 051 031 038 081 081 065 0021
085  Daniel Graf (NJE) 023 049 045 053 054 057 084 0018
086  Dušan Šimočko (SVK) 048 096 097 087 060 026 058 038 061 042 063 059 062 0018
087  Lois Habert (FRA) 106 054 051 065 027 040 041 038 051 071 0018
088  Julian Eberhard (AUT) 088 057 NS 036 049 077 028 081 065 062 067 NS 0018
089  Sergej Naumik (KAZ) 078 107 088 024 0017
090  Nicola Pozzi (ITA) 089 070 025 043 082 069 088 052 0016
091  Mattia Cola (ITA) 033 043 084 037 040 074 0013
092  Marek Matiaško (SVK) 029 078 079 068 047 067 053 054 056 NS 057 0012
093  Anton Šipulin (RUS) 072 072 076 050 029 0012
094  SSergej Balandin (RUS) 054 030 0011
095  Zhang Qing (CHN) 034 037 0011
096  Christoph Knie (NJE) 032 040 0010
097  Krasimir Anev (BUG) 069 097 064 042 059 066 059 049 084 036 045 036 059 053 0010
098  Indrek Tobreluts (EST) 077 032 048 048 042 097 090 080 064 082 064 NZ 0009
099  Ondřej Moravec (ČEŠ) 032 061 063 050 056 052 063 050 045 084 069 079 0009
100  Vladimir Ilijev (BUG) 082 093 073 076 079 079 075 068 084 032 067 0009
101  Aleksandar Červjakov (KAZ) 065 072 069 064 088 112 033 050 070 0008
102  Dias Kenešov (KAZ) 070 106 083 099 075 033 0008
103  Miroslav Matiaško (SVK) 090 035 0006
104  Kristaps Lībietis (LAT) 037 075 077 046 082 073 072 074 077 070 079 087 0004
105  Priit Viks (EST) 078 091 061 112 045 074 038 050 094 050 KRU NZ 046 054 0003
106  Kauri Kõiv (EST) 084 081 098 101 083 052 045 039 053 070 071 068 0002
107  Jauhen Abramenka (BJE) 073 079 084 066 062 081 047 056 085 040 075 078 066 0001
 Alexei Almoukov (AUS) 116 110 110 095 076 000
 Mark Raymond (AUS) 105 110 098 107 102 000
 Sjarhej Daškevič (BJE) 094 000
 Uladsimir Miklašeuski (BJE) 098 071 070 060 000
 Ihar Tabola (BJE) 082 082 091 070 000
 Pascal Langer (BEL) 116 114 122 109 114 107 000
 Thorsten Langer (BEL) 113 115 117 111 111 000
 Nemanja Košarac (BIH) 113 116 120 118 124 000
 Martin Bogdanov (BUG) 111 115 108 116 111 103 092 063 081 085 086 000
 Mihail Klečerov (BUG) 109 108 103 102 092 NS 098 092 078 079 089 000
 Martten Kaldvee (EST) 102 086 098 074 045 064 080 000
 Timo Antila (FIN) 042 098 075 078 088 056 055 067 054 051 054 000
 Mika Kaljunen (FIN) 100 099 100 041 046 000
 Janne Kantanen (FIN) 094 083 000
 Jarkko Kauppinen (FIN) 104 089 104 097 000
 Jouni Kinnunen (FIN) 058 093 075 077 059 000
 Marko Mänttäri (FIN) 107 094 096 065 065 077 071 046 055 090 000
 Marko Nieminen (FIN) 102 000
 Ville Simola (FIN) 075 096 000
 Frédéric Jean (FRA) 059 055 057 093 060 055 000
 Efstathios Kiourkenidis (GRČ) 121 118 110 000
 Athanasios Tsakiris (GRČ) 083 095 087 074 000
 Kristian Kristoffersen (GRL) 108 106 000
 Øystein Slettemark (GRL) 112 109 112 104 115 099 103 097 092 000
 Simon Allanson (UK) 119 092 094 000
 Pete Beyer (UK) 114 092 000
 Lee-Steve Jackson (UK) 087 095 085 087 106 104 097 NZ 069 084 000
 Kevin Kane (UK) 109 118 103 110 105 095 072 060 066 090 098 000
 Marcel Laponder (UK) 110 106 089 096 000
 Lukas Hofer (ITA) 053 075 076 061 047 048 000
 Satoru Abe (JAP) 113 086 096 088 098 084 000
 Tatsumi Kasahara (JAP) 072 098 087 087 070 059 054 081 000
 Junji Nagai (JAP) 090 104 080 065 050 052 067 000
 Marc-André Bédard (KAN) 046 056 000
 Patrick Côté (KAN) 063 092 000
 Brendan Green (KAN) 097 071 055 047 080 080 046 052 063 000
 Scott Perras (KAN) 103 052 044 043 044 060 081 057 044 085 082 107 076 077 091 000
 Nathan Smith (KAN) 099 089 000
 Nikolaj Brajčenko (KAZ) 114 000
 Wladimir Satula (KAZ) 103 000
 Jan Savicki (KAZ) 078 093 000
 Jānis Bērziņš (LAT) 067 059 NS 108 110 000
 Kaspars Dumbris (LAT) NS 000
 Edgars Piksons (LAT) 091 084 058 NS 000
 Jānis Pleikšnis (LAT) 102 109 103 076 089 079 116 075 000
 Gints Rozenbergs (LAT) 091 100 073 088 000
 Tomas Kaukėnas (LTU) 100 000
 Darko Damjanovski (MKD) 097 096 000
 Gjorgji Icoski (MKD) 112 114 117 120 123 112 113 112 114 000
 Herbert Cool (NIZ) 085 103 111 111 102 103 104 086 061 072 089 NZ 000
 Tarjei Bø (NOR) 061 000
 Dag Erik Kokkin (NOR) 069 000
 Sven Grossegger (AUT) 057 059 053 086 000
 Alexander Nuss (AUT) 071 000
 Adam Kwak (POL) 099 060 089 051 099 093 084 078 090 109 086 085 097 000
 Krzysztof Pływaczyk (POL) 060 068 066 082 082 NS 000
 Tomasz Puda (POL) 102 100 107 108 000
 Łukasz Szczurek (POL) 093 085 083 100 075 086 085 074 090 000
 Sebastian Witek (POL) 096 044 092 091 081 091 083 000
 Sergiu Balan (MDA) 105 091 000
 Victor Pînzaru (MDA) 101 087 000
 Roland Gerbacea (RUM) DIS DIS 065 000
 Dmitri Jarošenko (RUS) DIS DIS DIS DIS DIS DIS DIS DIS DIS DIS DIS DIS DIS 000
 Andrej Prokunin (RUS) 066 044 041 094 077 000
 Viktor Vasiljev (RUS) 060 047 000
 Claudio Böckli (ŠVI) 096 073 086 093 057 NS 090 051 058 062 060 082 093 048 053 000
 Christian Stebler (ŠVI) 083 000
 Benjamin Weger (ŠVI) 084 000
 Edin Hodžić (SRB) 104 116 000
 Nikola Jeremić (SRB) 117 115 000
 Milanko Petrović (SRB) 114 113 122 122 113 101 118 108 111 105 094 000
 Damir Rastić (SRB) 105 104 123 117 120 111 117 109 100 100 095 000
 Matej Kazár (SVK) 056 105 067 107 106 062 101 073 081 058 000
 Martin Otčenáš (SVK) 102 000
 Peter Dokl (SLO) 075 083 069 085 082 083 041 059 065 054 048 058 056 000
 Jože Mehle (SLO) 074 082 099 071 083 095 076 000
 Vasja Rupnik (SLO) NZ 106 046 089 099 087 089 080 066 074 000
 Samuel Pulido Serrano (ŠPA) 119 121 121 000
 Pedro Quintana Arias (ŠPA) 094 108 000
 Han Kyung-hee (KOR) 106 093 000
 Jun Je-uk (KOR) 115 119 100 109 113 098 000
 Lee In-bok (KOR) 097 107 114 053 095 085 095 103 096 099 000
 Park Byung-joo (KOR) 115 111 118 106 102 101 000
 Oleksandr Batjuk (UKR) 081 069 082 000
 Anton Junak (UKR) 097 000
 Oleksandr Kolos (UKR) 064 000
 Oleksij Korobejnikov (UKR) 080 000
 Csaba Cséke (MAĐ) 119 115 113 000
 Károly Gombos (MAĐ) NZ 117 101 105 115 108 101 095 104 087 087 101 000
 Balázs Gond (MAĐ) 119 111 000
 Imre Tagscherer (MAĐ) 116 110 112 110 116 107 106 105 109 112 090 092 100 000
 Russell Currier (SAD) 108 101 110 096 057 056 091 000
 Leif Nordgren (SAD) 079 109 000
 Wynn Roberts (SAD) 089 000
 Chen Haibin (CHN) 102 NZ 000
 Li Zhonghai (CHN) 096 099 078 000
Legende
1 2 3 Podest-Platzierungen
4–10 übrige Top-10-Platzierungen
11–40 Rennen innerhalb der Punkteränge beendet
ab 41 Rennen außerhalb der Punkteränge beendet
KRU [[KRUped]] / Überrundet und damit ausgeschieden
NZ Did not finish / Rennen begonnen aber nicht beendet
NS Did not start / Gemeldet, aber nicht zum Rennen angetreten
Platz Land Hochfilzen Hochfilzen Oberhof Ruhpolding Pyeongchang Vancouver Punkte
01  Austrija 02
Daniel Mesotitsch
Friedrich Pinter
Dominik Landertinger
Christoph Sumann
0 1
Daniel Mesotitsch
Friedrich Pinter
Tobias Eberhard
Christoph Sumann
0 1
Daniel Mesotitsch
Friedrich Pinter
Dominik Landertinger
Christoph Sumann
03
Daniel Mesotitsch
Friedrich Pinter
Tobias Eberhard
Christoph Sumann
02
Daniel Mesotitsch
Simon Eder
Dominik Landertinger
Christoph Sumann
05
Daniel Mesotitsch
Simon Eder
Friedrich Pinter
Christoph Sumann
276
02  Norveška 04
Alexander Os
Stian Eckhoff
Halvard Hanevold
Emil Hegle Svendsen
06
Alexander Os
Halvard Hanevold
Lars Berger
Hans Martin Gjedrem
03
Emil Hegle Svendsen
Rune Brattsveen
Halvard Hanevold
Ole Einar Bjørndalen
0 1
Emil Hegle Svendsen
Alexander Os
Halvard Hanevold
Ole Einar Bjørndalen
0 1
Emil Hegle Svendsen
Lars Berger
Halvard Hanevold
Ole Einar Bjørndalen
04
Frode Andresen
Ronny Hafsås
Lars Berger
Alexander Os
254
03  Njemačka 09
Michael Rösch
Daniel Graf
Christoph Stephan
Alexander Wolf
04
Michael Rösch
Christoph Stephan
Alexander Wolf
Michael Greis
02
Michael Greis
Michael Rösch
Arnd Peiffer
Toni Lang
02
Michael Rösch
Christoph Stephan
Arnd Peiffer
Toni Lang
03
Michael Rösch
Christoph Stephan
Arnd Peiffer
Michael Greis
03
Simon Schempp
Daniel Böhm
Arnd Peiffer
Michael Rösch
247
04  Francuska 11
Vincent Jay
Vincent Defrasne
Loïs Habert
Simon Fourcade
03
Vincent Jay
Vincent Defrasne
Jean-Guillaume Béatrix
Simon Fourcade
04
Vincent Jay
Vincent Defrasne
Martin Fourcade
Simon Fourcade
06
Vincent Jay
Vincent Defrasne
Martin Fourcade
Simon Fourcade
04
Vincent Jay
Vincent Defrasne
Martin Fourcade
Simon Fourcade
02
Vincent Jay
Vincent Defrasne
Martin Fourcade
Simon Fourcade
226
05  Švedska 06
Jörgen Brink
Björn Ferry
Mattias Nilsson
Carl Johan Bergman
02
Magnus Jonsson
Mattias Nilsson
Björn Ferry
Carl Johan Bergman
08
Magnus Jonsson
Mattias Nilsson
David Ekholm
Jörgen Brink
08
David Ekholm
Mattias Nilsson
Björn Ferry
Carl Johan Bergman
09
Magnus Jonsson
Mattias Nilsson
Björn Ferry
Carl Johan Bergman
0 1
David Ekholm
Mattias Nilsson
Fredrik Lindström
Carl Johan Bergman
220
06  Ukrajina 03
Vječslav Derkač
Andrij Derisemlja
Oleh Bereschnyj
Serhij Sednjev
05
Vječslav Derkač
Andrij Derisemlja
Roman Prima
Serhij Sednjev
13
Vječslav Derkač
Roman Prima
Oleh Bereschnyj
Andrij Derisemlja
15
Oleksandr Bilanenko
Oleksij Korobejnikov
Anton Junak
Oleksandr Batjuk
05
Oleksandr Bilanenko
Vječslav Derkač
Andrij Derisemlja
Roman Prima
06
Vječslav Derkač
Oleksandr Bilanenko
Roman Prima
Andrij Derisemlja
194
07  Italija 10
Christian De Lorenzi
Mattia Cola
René-Laurent Vuillermoz
Markus Windisch
09
Mattia Cola
Christian De Lorenzi
René-Laurent Vuillermoz
Markus Windisch
12
Christian De Lorenzi
Nicola Pozzi
René-Laurent Vuillermoz
Markus Windisch
04
Christian De Lorenzi
René-Laurent Vuillermoz
Christian Martinelli
Markus Windisch
07
Christian De Lorenzi
René-Laurent Vuillermoz
Christian Martinelli
Markus Windisch
10
Christian De Lorenzi
René-Laurent Vuillermoz
Christian Martinelli
Markus Windisch
173
08  Bjelorusija 08
Sjarhej Novikau
Aljaksandr Siman
Jauhen Abramenka
Rustam Valiulin
07
Sjarhej Novikau
Jauhen Abramenka
Aljaksandr Siman
Rustam Valiulin
05
Sjarhej Novikau
Rustam Valiulin
Jauhen Abramenka
Aljaksandr Siman
19
Jury Ljadau
Uladsimir Miklašeuski
Ihar Tabola
Sjarhej Sadounikau
19
Sjarhej Novikau
Aljaksandr Siman
Rustam Valiulin
Jauhen Abramenka
08
Sjarhej Novikau
Aljaksandr Siman
Jauhen Abramenka
Rustam Valiulin
166
09  Češka 13
Jaroslav Soukup
Ondřej Moravec
Tomáš Holubec
Zdeněk Vítek
08
Michal Šlesingr
Roman Dostál
Zdeněk Vítek
Ondřej Moravec
09
Michal Šlesingr
Tomáš Holubec
Roman Dostál
Jaroslav Soukup
07
Michal Šlesingr
Zdeněk Vítek
Roman Dostál
Jaroslav Soukup
10
Michal Šlesingr
Zdeněk Vítek
Roman Dostál
Jaroslav Soukup
11
Michal Šlesingr
Zdeněk Vítek
Ondřej Moravec
Tomáš Holubec
163
10  Slovenija 05
Peter Dokl
Janez Marič
Klemen Bauer
Vasja Rupnik
14
Peter Dokl
Janez Marič
Klemen Bauer
Vasja Rupnik
11
Peter Dokl
Jože Mehle
Klemen Bauer
Vasja Rupnik
10
Peter Dokl
Janez Marič
Klemen Bauer
Vasja Rupnik
15
Peter Dokl
Janez Marič
Klemen Bauer
Vasja Rupnik
09
Peter Dokl
Janez Marič
Klemen Bauer
Vasja Rupnik
160
11  Švicarska 12
Simon Hallenbarter
Matthias Simmen
Ivan Joller
Thomas Frei
11
Ivan Joller
Thomas Frei
Claudio Böckli
Simon Hallenbarter
06
Ivan Joller
Thomas Frei
Benjamin Weger
Claudio Böckli
14
Simon Hallenbarter
Benjamin Weger
Claudio Böckli
Christian Stebler
08
Ivan Joller
Matthias Simmen
Thomas Frei
Simon Hallenbarter
13
Ivan Joller
Matthias Simmen
Thomas Frei
Simon Hallenbarter
159
12  Slovačka 14
Pavol Hurajt
Marek Matiaško
Matej Kazár
Dušan Šimočko
10
Pavol Hurajt
Marek Matiaško
Dušan Šimočko
Matej Kazár
07
Pavol Hurajt
Marek Matiaško
Dušan Šimočko
Matej Kazár
09
Pavol Hurajt
Marek Matiaško
Dušan Šimočko
Matej Kazár
12
Pavol Hurajt
Marek Matiaško
Miroslav Matiaško
Dušan Šimočko
155
13  Sjedinjene Američke Države 15
Jeremy Teela
Jay Hakkinen
Tim Burke
Russell Currier
13
Lowell Bailey
Tim Burke
Jay Hakkinen
Jeremy Teela
10
Lowell Bailey
Jay Hakkinen
Tim Burke
Jeremy Teela
05
Lowell Bailey
Jay Hakkinen
Tim Burke
Jeremy Teela
21
Lowell Bailey
Tim Burke
Jeremy Teela
Russell Currier
12
Lowell Bailey
Jay Hakkinen
Tim Burke
Jeremy Teela
154
14  Rusija 0 1
Ivan Čerezov
Maksim Čudov
Maksim Maksimov
Nikolaj Kruglov
DIS
Ivan Čerezov
Nikolaj Kruglov
Dmitri Jarošenko
Maksim Čudov
DIS
Jevgeni Ustjugov
Maksim Čudov
Dmitri Jarošenko
Nikolaj Kruglov
DIS
Ivan Čerezov
Nikolaj Kruglov
Dmitri Jarošenko
Maksim Čudov
06
Jevgeni Ustjugov
Ivan Čerezov
Maksim Maksimov
Maksim Čudov
07
Ivan Čerezov
Jevgeni Ustjugov
Andrej Makovejev
Maksim Čudov
134
15  Latvija 20
Jānis Bērziņš
Jānis Pleikšnis
Kristaps Lībietis
Ilmārs Bricis
15
Ilmārs Bricis
Edgars Piksons
Jānis Pleikšnis
Kristaps Lībietis
15
Ilmārs Bricis
Jānis Pleikšnis
Gints Rozenbergs
Kristaps Lībietis
16
Ilmārs Bricis
Edgars Piksons
Kaspars Dumbris
Jānis Pleikšnis
17
Edgars Piksons
Ilmārs Bricis
Gints Rozenbergs
Kristaps Lībietis
122
16  Finska 19
Jarkko Kauppinen
Timo Antila
Marko Mänttäri
Mika Kaljunen
17
Paavo Puurunen
Marko Mänttäri
Timo Antila
Ville Simola
16
Jouni Kinnunen
Jarkko Kauppinen
Marko Nieminen
Janne Kantanen
11
Paavo Puurunen
Jouni Kinnunen
Timo Antila
Marko Mänttäri
22
Paavo Puurunen
Timo Antila
Marko Mänttäri
Jouni Kinnunen
120
17  Bugarska 22
Mihail Klečerov
Vladimir Ilijev
Krasimir Anev
Martin Bogdanov
19
Krasimir Anev
Vladimir Ilijev
Mihail Klečerov
Martin Bogdanov
18
Krasimir Anev
Vladimir Ilijev
Martin Bogdanov
Mihail Klečerov
17
Mihail Klečerov
Vladimir Ilijev
Martin Bogdanov
Krasimir Anev
11
Mihail Klečerov
Vladimir Ilijev
Martin Bogdanov
Krasimir Anev
118
18  Kanada 07
Robin Clegg
Scott Perras
Brendan Green
Jean-Philippe Leguellec
12
Jean-Philippe Leguellec
Scott Perras
Nathan Smith
Brendan Green
16
Robin Clegg
Scott Perras
Brendan Green
Jean-Philippe Leguellec
15
Robin Clegg
Scott Perras
Brendan Green
Jean-Philippe Leguellec
116
19  Ujedinjeno Kraljevstvo 21
Kevin Kane
Lee-Steve Jackson
Pete Beyer
[[Marcel KRUonder]]
20
Lee-Steve Jackson
Kevin Kane
Pete Beyer
Simon Allanson
19
Kevin Kane
Lee-Steve Jackson
Pete Beyer
[[Marcel KRUonder]]
20
Kevin Kane
Lee-Steve Jackson
Simon Allanson
[[Marcel KRUonder]]
25
Lee-Steve Jackson
Kevin Kane
Pete Beyer
Simon Allanson
16
Lee-Steve Jackson
Kevin Kane
Pete Beyer
Simon Allanson
109
20  Poljska 16
Adam Kwak
Łukasz Szczurek
Tomasz Sikora
Tomasz Puda
NS
Adam Kwak
Sebastian Witek
Tomasz Sikora
Łukasz Szczurek
NZ
Adam Kwak
Łukasz Szczurek
Tomasz Sikora
Sebastian Witek
13
Adam Kwak
Krzysztof Pływaczyk
Tomasz Sikora
Łukasz Szczurek
11
Sebastian Witek
Krzysztof Pływaczyk
Tomasz Sikora
Łukasz Szczurek
14
Adam Kwak
Krzysztof Pływaczyk
Tomasz Sikora
Łukasz Szczurek
108
21  Estonija 17
Priit Viks
Indrek Tobreluts
Kauri Kõiv
Roland Lessing
NZ
Martten Kaldvee
Roland Lessing
Priit Viks
Kauri Kõiv
17
Martten Kaldvee
Indrek Tobreluts
Priit Viks
Kauri Kõiv
12
Martten Kaldvee
Priit Viks
Roland Lessing
Kauri Kõiv
14
Martten Kaldvee
Indrek Tobreluts
Kauri Kõiv
Roland Lessing
104
22  Japan 16
Tatsumi Kasahara
Hidenori Isa
Junji Nagai
Satoru Abe
14
Tatsumi Kasahara
Hidenori Isa
Junji Nagai
Satoru Abe
18
Tatsumi Kasahara
Hidenori Isa
Junji Nagai
Satoru Abe
18
Tatsumi Kasahara
Hidenori Isa
Junji Nagai
Satoru Abe
098
23  Kazahstan 18
Aleksandar Červjakov
Sergej Naumik
Jan Savicki
Dias Kenešov
18
Aleksandar Červjakov
Dias Kenešov
Jan Savicki
Sergej Naumik
20
Aleksandar Červjakov
Jan Savicki
Dias Kenešov
Sergej Naumik
067
24  Južna Koreja 21
Lee In-bok
Jun Je-uk
Han Kyung-Hee
Park Byung-Joo
21
Lee In-bok
Park Byung-Joo
Jun Je-uk
Han Kyung-Hee
23
Lee In-bok
Jun Je-uk
Park Byung-Joo
Han Kyung-Hee
058
25 Šablon:SRB 23
Damir Rastić
Milanko Petrović
Nikola Jeremić
Aleksandar Milenković
22
Damir Rastić
Nikola Jeremić
Milanko Petrović
Aleksandar Milenković
26
Damir Rastić
Milanko Petrović
Edin Hodžić
Nikola Jeremić
052
26  Kina 24
Zhang Qing
Zhang Chengye
Li Zhonghai
Chen Haibin
017
Legende
1 2 3 Podest-Platzierungen
4–10 übrige Top-10-Platzierungen
11–30 Rennen innerhalb der Punkteränge beendet
DIS Disqualifikation
NS Did not start
NZ Did not finish

Rezultati

[uredi | uredi izvor]
1. takmičenje Svjetskog kupa u Östersundu, Švedska, 3–7. decembar 2008.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
4. decembar 2008. (četvrtak) Pojedinačno (15 km)  Helena Jonsson (ŠVE)  Kati Wilhelm (NJE)  Magdalena Neuner (NJE)
6. decembar 2008. (subota) Sprint (7,5 km)  Wang Chunli (KIN)  Tora Berger (NOR)  Magdalena Neuner (NJE)
7. decembar 2008. (nedelja) Potjera (10 km)  Martina Beck (NJE)  Svjetlana Slepcova (RUS)  Kati Wilhelm (NJE)
2. takmičenje Svjetskog kupa u Hochfilzenu, Austrija, 12–14. decembar 2008.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
12. decembar 2008. (petak) Sprint (7,5 km)  Simone Hauswald (NJE)  Svjetlana Slepcova (RUS)  Andrea Henkel (NJE)
13. decembar 2008. (subota) Potjera (10 km)  Martina Beck (NJE)  Svjetlana Slepcova (RUS)  Simone Hauswald (NJE)
14. decembar 2008. (nedelja) Štafeta (4 × 6 km)  Norveška
Solveig Rogstad
Julie Bonnevie-Svendsen
Ann Kristin Aafedt Flatland
Tora Berger
 Francuska
Marie-Laure Brunet
Sylvie Becaert
Julie Carraz-Collin
Sandrine Bailly
 Njemačka
Andrea Henkel
Martina Beck
Simone Hauswald
Kati Wilhelm
3. takmičenje Svjetskog kupa u Hochfilzenu[e], Austrija, 18–21. decembar 2008.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
18. decembar 2008. (četvrtak) Pojedinačno (15 km)  Éva Tófalvi (RUM)  Svjetlana Slepcova (RUS)  Simone Hauswald (NJE)
20. decembar 2008. (subota) Sprint (7,5 km)  Svjetlana Slepcova (RUS)  Vita Semerenko (UKR)  Helena Jonsson (ŠVE)
21. decembar 2008. (nedelja) Štafeta (4 × 6 km)  Njemačka
Andrea Henkel
Simone Hauswald
Magdalena Neuner
Kathrin Hitzer
 Francuska
Marie-Laure Brunet
Sylvie Becaert
Julie Carraz-Collin
Sandrine Bailly
 Poljska
Krystyna Palka
Magdalena Gwizdoń
Weronika Nowakowska
Agnieszka Grzybek
4. takmičenje Svjetskog kupa u Oberhofu, Njemačka, 7–11. januar 2009.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
7. januar 2009. (srijeda) Štafeta (4 × 6 km)  Ukrajina
Olena Pidhrušna
Valentina Semerenko
Vita Semerenko
Oksana Hvostenko
 Njemačka
Simone Hauswald
Kati Wilhelm
Sabrina Buchholz
Kathrin Hitzer
 Francuska
Marie-Laure Brunet
Sylvie Becaert
Pauline Macabies
Marie Dorin
9. januar 2009. (petak) Sprint (7,5 km)  Andrea Henkel (NJE)  Helena Jonsson (ŠVE)  Tora Berger (NOR)
11. januar 2009. (nedelja) Masovni start (12,5 km)  Kati Wilhelm (NJE)  Olga Medvedceva (RUS)  Helena Jonsson (ŠVE)
5. takmičenje Svjetskog kupa u Ruhpoldingu, Njemačka, 14–18. januar 2009.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
14. januar 2009. (srijeda) Štafeta (4 × 6 km)  Njemačka
Andrea Henkel
Kati Wilhelm
Kathrin Hitzer
Magdalena Neuner
 Švedska
Sofia Domeij
Helena Jonsson
Anna-Carin Olofsson-Zidek
Anna Maria Nilsson
 Kina
Vang Čunli
Liu Xianying
Xue Dong
Song Chaoqing
16. januar 2009. (petak) Sprint (7,5 km)  Magdalena Neuner (NJE)  Kati Wilhelm (NJE)  Darja Domračeva (BJE)
18. januar 2009. (nedelja) Potjera (10 km)  Magdalena Neuner (NJE)  Kati Wilhelm (NJE)  Tora Berger (NOR)
6. takmičenje Svjetskog kupa u Antholzu, Italija, 22–25. januar 2009.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
22. januar 2009. (četvrtak) Sprint (7,5 km)  Tora Berger (NOR)  Darja Domračeva (BJE)  Kati Wilhelm (NJE)
24. januar 2009. (subota) Potjera (10 km)  Ana Buligina (RUS)  Kaisa Mäkäräinen (FIN)  Darja Domračeva (BJE)
25. januar 2009. (nedelja) Masovni start (12,5 km)  Helena Jonsson (ŠVE)  Kaisa Mäkäräinen (FIN)  Kati Wilhelm (NJE)
Svjetsko prvenstvo u Pjončangu, Južna Koreja, 13-22. februara 2009.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
14. februar 2009. (subota) Sprint (7,5 km)  Kati Wilhelm (NJE)  Simone Hauswald (NJE)  Olga Zajceva (RUS)
15. februar 2009. (nedelja) Potjera (10 km)  Helena Jonsson (ŠVE)  Kati Wilhelm (NJE)  Olga Zajceva (RUS)
18. februar 2009. (srijeda) Pojedinačno (15 km)  Kati Wilhelm (NJE)  Teja Gregorin (SLO)  Tora Berger (NOR)
21. februar 2009. (subota) Štafeta (4 × 6 km)  Rusija
Svjetlana Slepcova
Ana Buligina
Olga Medvedceva
Olga Zajceva
 Njemačka
Martina Beck
Magdalena Neuner
Andrea Henkel
Kati Wilhelm
 Francuska
Marie-Laure Brunet
Sylvie Becaert
Marie Dorin
Sandrine Bailly
22. februar 2009. (nedelja) Masovni start (12,5 km)  Olga Zajceva (RUS)  Anastasiya Kuzmina (SLK)  Helena Jonsson (ŠVE)
7. takmičenje Svjetskog kupa u Whistleru, Kanada, 11–15. mart 2009.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
11. mart 2009. (srijeda) Pojedinačno (15 km)  Simone Hauswald (NJE)  Olga Zajceva (RUS)  Vita Semerenko (UKR)
13. mart 2009. (petak) Sprint (7,5 km)  Helena Jonsson (ŠVE)  Magdalena Neuner (NJE)  Olga Zajceva (RUS)
14. mart 2009. (subota) Štafeta (4 × 6 km)  Njemačka
Kati Wilhelm
Magdalena Neuner
Martina Beck
Andrea Henkel
 Kina
Wang Chunli
Liu Xianying
Dong Xue
Liu Yuanyuan
 Rusija
Svjetlana Slepcova
Ana Buligina
Olga Medvedceva
Olga Zajceva
8. takmičenje Svjetskog kupa u Trondheimu, Norveška, 19–22. mart 2009.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
19. mart 2009. (četvrtak) Sprint (7,5 km)  Olga Zajceva (RUS)  Helena Jonsson (ŠVE)  Sylvie Becaert (FRA)
21. mart 2009. (subota) Potjera (10 km)  Andrea Henkel (NJE)  Olga Zajceva (RUS)  Marie-Laure Brunet (FRA)
22. mart 2009. (nedelja) Masovni start (12,5 km)  Tora Berger (NOR)  Simone Hauswald (NJE)  Sandrine Bailly (FRA)
9. takmičenje Svjetskog kupa u HantJ-Mansijsku, Rusija, 26–29. mart 2009.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
27. mart 2009. (petak) Sprint (7,5 km)  Tina Bachmann (NJE)  Simone Hauswald (NJE)  Anna Carin Olofsson-Zidek (ŠVE)
28. mart 2009. (subota) Potjera (10 km)  Magdalena Neuner (NJE)  Michela Ponza (ITA)  Marie Dorin (FRA)
29. mart 2009. (nedelja) Masovni start (12,5 km)  Simone Hauswald (NJE)  Helena Jonsson (ŠVE)  Andrea Henkel (NJE)

Tabele

[uredi | uredi izvor]
Ukupni rezultati (Rezultati nakon 26 takmičenja)
Mjesto Država Bodovi Pobjede
01.  Helena Jonsson (ŠVE) 952 4
02.  Kati Wilhelm (NJE) 952 3
03.  Tora Berger (NOR) 894 2
Ostatak tabele
04.  Magdalena Neuner (NJE) 891 3
05.  Andrea Henkel (NJE) 838 2
06.  Olga Zajceva (RUS) 834 2
07.  Darja Domračava (RUS) 776
08.  Martina Glagow (NJE) 685 2
09.  Simone Hauswald (NJE) 677 3
010.  Anna Carin Olofsson (ŠVE) 645
011.  Éva Tófalvi (RUM) 645 1
012.  Svjetlana Slepcova (RUS) 628 1
014.  Kaisa Mäkäräinen (FIN) 577
015.  Liu Xianying (KIN) 536
018.  Michela Ponza (ITA) 468
019.  Ana Buligina (RUS) 465 1
021.  Chunli Wang (KIN) 403 1
022.  Oksana Hvostenko (UKR) 386
023.  Sandrine Bailly (FRA) 356
027.  Magdalena Gwizdoń (POL) 341
029.  Solveig Rogstad (NOR) 298
031.  Kathrin Hitzer (NJE) 268
032.  Teja Gregorin (SLO) 260
040.  Eveli Saue (EST) 167
049.  Tina Bachmann (NJE) 119 1
050.  Kong Yingchao (KIN) 117
051.  Jelena Hrustaljova (BJE) 110
056.  Diana Rasimovičiūtė (LIT) 94
057.  Lilija Vajhina-Jefremova (UKR) 93
063.  Song Chaoqing (KIN) 81
093.  Andrijana Stipaničić (HRV) 2

Pojedinačni rezultati

[uredi | uredi izvor]
Pla. Ime Östersund Hochfilzen Hochfilzen Oberhof Ruh­polding Antholz Pyeongchang Vancouver Trondheim Hanti-Mansijsk Bodovi
Poj. Sp. Pot. Sp. Pot. Poj. Sp. Sp. Mas. Sp. Pot. Sp. Pot. Mas. Sp. Pot. Poj. Mas. Poj. Sp. Sp. Pot. Mas. Sp. Pot. Mas.
01  Helena Jonsson (ŠVE) 001 029 008 004 005 027 003 002 003 008 007 024 020 001 005 001 008 003 024 001 002 010