Svjetski kup u biatlonu 2002/2003.

S Wikipedije, slobodne enciklopedije
Svjetski kup u biatlonu 2002/2003.
Pobjednik
Ukupno:masculin  O.E. Bjørndalen (NOR)
féminin  Martina Glagow (NJE)
Pojedinačno:masculin  Halvard Hanevold (NOR)
féminin  Linda Tjørhom (NOR)
Sprint:masculin  O.E. Bjørndalen (NOR)
féminin  Sylvie Becaert (FRA)
Potjera:masculin  O.E. Bjørndalen (NOR)
féminin  Martina Glagow (NJE)
Masovni start:masculin  O.E. Bjørndalen (NOR)
féminin  Albina Ahatova (RUS)
Štafeta:masculin  Rusija
féminin  Rusija
Kup nacija:masculin  Norveška
féminin  Rusija
Takmičenja
Mjesta održavanjamasculin 10
féminin 10
Pojedinačna takmičenjamasculin 23
féminin 23
Timska takmičenjamasculin 8
féminin 8
Učesnici
Državemasculin 41
féminin 35

Svjetski kup u biatlonu 2002/2003. je bilo 26-o po redu takmičenje biatlonaca za Svjetski kup u biatlonu u organizaciji međunarodne biatlonske sportske organizacije UBI (engleski: International Biathlon Union). Sezona je počela 5. decembra 2002. u Östersundu u Švedskoj, a završena 24. marta 2003. u Hanti-Mansijsku u Rusiji. U ovoj sezoni, takmičenja su održavana po 21-i put u ženskoj konkurenciji. Takmičenja u muškoj konkurenciji održana su u disciplinama pojedinačno na 20 km, sprint 10 km, potjera 12,5 km, štafeta 4 × 7,5 km i masovni start, a u ženskoj pojedinačno na 15 km, sprint 7,5 km, potjera 10 km, masovni start i štafeta 4 × 7,5 km. Vrhunac takmičenja bilo je Svjetsko prvenstvo u ruskom Hanti-Mansijsku. Utrke sa olimpijskih igara su brojane za plasman u Svjetskom kupu. Pobjednik Svjetskog kupa u muškoj konkurenciji postao je po drugi put, nakon sezone 1997/98. Norvežanin Ole Einar Bjørndalen, dok je u ženskoj konkurenciji prvi put pobijedila Njemica Martina Glagow.

Kalendar takmičenja[uredi | uredi izvor]

Bodovanje[uredi | uredi izvor]

Od sezone 2000/01., pa sve do sezone 2007/08. koristio se novi sistem bodovanja u kome pobjednik dobija 50 bodova, drugi 47, treći 43 itd.[1] Ovaj sistem je zamijenio stari sistem od sezone 1984/85. po kojem je pobjednik dobijao 30 bodova, drugi 26, treći 24 i svaki slijedeći plasman bod manje.[2]

Podjela bodova od sezone Svjetskog kupa 2000/01. do 2007/08.
Plasman 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Bodovi 50 47 43 40 37 34 32 30 28 26 24 22 20 18 16 15 14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1


Muškarci[uredi | uredi izvor]

Rezultati[uredi | uredi izvor]

1. takmičenje Svjetskog kupa u Östersundu Švedska, 5–8. decembar 2002.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
5. decembar 2002. (četvrtak) Sprint (10 km)  Halvard Hanevold (NOR)  Raphaël Poirée (FRA)  Oleg Rišenkov (BJE)
7. decembar 2002. (subota) Štafeta (4 × 7,5 km)  Norveška
Egil Gjelland
Frode Andresen
Ole Einar Bjørndalen
Halvard Hanevold
 Rusija
Viktor Majgurov
Sergej Roškov
Sergej Čepikov
Pavel Rostovcev
 Njemačka
Ricco Groß
Peter Sendel
Sven Fischer
Frank Luck
8. decembar 2002. (nedjelja) Potjera (12,5 km)  O.E. Bjørndalen (NOR)  Raphaël Poirée (FRA)  Egil Gjelland (NOR)
2. takmičenje Svjetskog kupa na Pokljuki Slovenija, 11–15. decembar 2002.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
12. decembar 2002. (četvrtak) Štafeta (4 × 7,5 km)  Bjelorusija
Oleksij Ajdarov
Vladimir Dračov
Rustam Waliullin
Oleg Rišenkov
 Norveška
Egil Gjelland
Ole Einar Bjørndalen
Frode Andresen
Halvard Hanevold
 Rusija
Viktor Majgurov
Sergej Roškov
Sergej Čepikov
Pavel Rostovcev
14. decembar 2002. (subota) Sprint (10 km)  O.E. Bjørndalen (NOR)  Halvard Hanevold (NOR)  Andrij Derisemlja (UKR)
15. decembar 2002. (nedjelja) Potjera (12,5 km)  O.E. Bjørndalen (NOR)  Ricco Groß (NJE)  Halvard Hanevold (NOR)
3. takmičenje Svjetskog kupa u Osrblie Slovačka, 19–22. decembar 2002.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
19. decembar 2002. (četvrtak) Sprint (10 km)  Raphaël Poirée (FRA)  Janez Marič (SLO)  Halvard Hanevold (NOR)
20. decembar 2002. (petak) Štafeta (4 × 7,5 km)  Rusija
Viktor Majgurov
Pavel Rostovcev
Sergej Roškov
Sergej Čepikov
 Njemačka
Peter Sendel
Sven Fischer
Michael Greis
Frank Luck
 Francuska
Ferréol Cannard
Vincent Defrasne
Julien Robert
Raphaël Poirée
22. decembar 2002. (nedjelja) Potjera (12,5 km)  Raphaël Poirée (FRA)  Ricco Groß (NJE)  Vladimir Dračov (BJE)
4. takmičenje Svjetskog kupa u Oberhofu Njemačka, 8–12. januar 2003.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
9. januar 2003. ( Sprint (10 km)  O.E. Bjørndalen (NOR)  Sergej Čepikov (RUS)  Wolfgang Rottmann (AUT)
11. januar 2003. ( Štafeta (4 × 7,5 km)  Rusija
Viktor Majgurov
Pavel Rostovcev
Sergej Roškov
Sergej Čepikov
 Bjelorusija
Oleksij Ajdarov
Vladimir Dračov
Rustam Valiulin
Oleg Rišenkov
 Francuska
Ferréol Cannard
Vincent Defrasne
Julien Robert
Raphaël Poirée
12. januar 2003. ( Masovni start (15 km)  O.E. Bjørndalen (NOR)  Vladimir Dračov (BJE)  Raphaël Poirée (FRA)
5. takmičenje Svjetskog kupa u Ruhpoldingu Njemačka, 15–19. januar 2003.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
16. januar 2003. (četvrtak) Štafeta (4 × 7,5 km)  Francuska
Ferréol Cannard
Vincent Defrasne
Julien Robert
Raphaël Poirée
 Njemačka
Michael Greis
Sven Fischer
Peter Sendel
Ricco Groß
 Norveška
Halvard Hanevold
Frode Andresen
Egil Gjelland
Ole Einar Bjørndalen
18. januar 2003. (subota) Sprint (10 km)  O.E. Bjørndalen (NOR)  Halvard Hanevold (NOR)  Raphaël Poirée (FRA)
19. januar 2003. (nedjelja) Potjera (12,5 km)  O.E. Bjørndalen (NOR)  Raphaël Poirée (FRA)  Frank Luck (NJE)
6. takmičenje Svjetskog kupa u Antholzu Italija, 23–26. januar 2003.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
23. januar 2003. (četvrtak) Pojedinačno (20 km)  Vladimir Dračov (BJE)  Halvard Hanevold (NOR)  Stian Eckhoff (NOR)
25. januar 2003. (subota) Štafeta (4 × 7,5 km)  Bjelorusija
Oleksij Ajdarov
Vladimir Dračov
Rustam Valiulin
Oleg Rišenkov
 Norveška
Egil Gjelland
Lars Berger
Stian Eckhoff
Halvard Hanevold
 Italija
René Cattarinussi
René-Laurent Vuillermoz
Devis Da Canal
Wilfried Pallhuber
26. januar 2003. (nedjelja) Masovni start (15 km)  Andrij Derisemlja (UKR)  Pavel Rostovcev (RUS)  Ricco Groß (NJE)
7. takmičenje Svjetskog kupa u Lahtiju Finska, 8–9. februar 2003.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
8. februar 2003. (subota) Sprint (10 km)  Alexander Wolf (NJE)  Sergej Čepikov (RUS)  Oleksij Ajdarov (BJE)
9. februar 2003. (nedjelja) Masovni start (15 km)  O.E. Bjørndalen (NOR)  Oleg Rišenkov (BJE)  Halvard Hanevold (NOR)
8. takmičenje Svjetskog kupa u Holmenkollenu Norveška, 13–16. februar 2003.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
13. februar 2003. ( Štafeta (4 × 7,5 km)  Bjelorusija
Oleksij Ajdarov
Vladimir Dračov
Rustam Valiulin
Oleg Rišenkov
 Rusija
Sergej Roškov
Pavel Rostovcev
Nikolaj Kruglov
Sergej Čepikov
 Norveška
Halvard Hanevold
Stian Eckhoff
Egil Gjelland
Ole Einar Bjørndalen
15. februar 2003. ( Sprint (10 km)  Vladimir Dračov (BJE)  Pavel Rostovcev (RUS)  Sven Fischer (NJE)
16. februar 2003. ( Potjera (12,5 km)  O.E. Bjørndalen (NOR)  Sven Fischer (NJE)  Stian Eckhoff (NOR)
9. takmičenje Svjetskog kupa u Östersundu Švedska, 20–23. februar 2003.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
20. februar 2003. (četvrtak) Sprint (10 km)  Sven Fischer (NJE)  Vladimir Dračov (BJE)  Lars Berger (NOR)
21. februar 2003. (petak) Pojedinačno (20 km)  Janez Marič (SLO)  Zdeněk Vítek (ČEŠ)  Marko Dolenc (SLO)
23. februar 2003. (nedjelja) Potjera (12,5 km)  Vladimir Dračov (BJE)  Zdeněk Vítek (ČEŠ)  Halvard Hanevold (NOR)
Svjetsko prvenstvo u Hanti-Mansijsku, Rusija, 15-23. februar 2003.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
15. mart 2003. (subota) Sprint (10 km)  O.E. Bjørndalen (NOR)  Ricco Groß (NJE)  Zdeněk Vítek (ČEŠ)
16. mart 2003. (nedjelja) Potjera (12,5 km)  Ricco Groß (NJE)  Halvard Hanevold (NOR)  Paavo Puurunen (FIN)
19. mart 2003. (srijeda) Pojedinačno (20 km)  Halvard Hanevold (NOR)  Vesa Hietalahti (FIN)  Ricco Groß (NJE)
21. mart 2003. (petak) Štafeta (4 × 7,5 km)  Njemačka
Peter Sendel
Sven Fischer
Ricco Groß
Frank Luck
 Rusija
Viktor Majgurov
Pavel Rostovcev
Sergej Roškov
Sergej Čepikov
 Bjelorusija
Oleksij Ajdarov
Vladimir Dračov
Rustam Valiulin
Oleg Rišenkov
23. mart 2003. (nedjelja) Masovni start (15 km)  O.E. Bjørndalen (NOR)  Sven Fischer (NJE)  Raphaël Poirée (FRA)

Tabele[uredi | uredi izvor]

Ukupni rezultati (Rezultati nakon 23 takmičenja)
Mjesto Država Bodovi Pobjede
01.  Ole Einar Bjørndalen (NOR) 737 11
02.  Vladimir Dračov (BJE) 630 3
03.  Ricco Groß (NJE) 613 1
04.  Raphaël Poirée (FRA) 591 2
05.  Halvard Hanevold (NOR) 553 2
06.  Frode Andresen (NOR) 486
07.  Sergej Čepikov (RUS) 466
08.  Oleg Rišenkov (BJE) 451
09.  Tomasz Sikora (POL) 442
010.  Sven Fischer (NJE) 440 1
Ostatak tabele
023.  Janez Marič (SLO) 219 1
030.  Andrij Derisemlja (UKR) 172 1
039.  Alexander Wolf  (NJE) 96 1

Pojedinačni rezultati[uredi | uredi izvor]

Pla. Ime Östersund Pokljuka Osrblie Oberhof Ruh­polding Antholz Lahti Oslo Östersund Hanti-Mansijsk Bodovi
Sp. Pot. Sp. Pot. Sp. Pot. Sp. Mas. Sp. Pot. Poj. Mas. Sp. Mas. Sp. Pot. Sp. Poj. Pot. Sp. Pot. Poj. Mas.
01  Ole Einar Bjørndalen (NOR) 009 001 001 001 006 NS 001 001 001 001 016 018 006 001 007 001 NS NS 001 008 030 001 737
02  Uladsimer Dračou (BJE) 005 007 038 026 010 003 026 002 015 023 001 009 008 004 001 008 002 020 001 005 006 038 020 630
03  Ricco Groß (NJE) 040 009 014 002 015 002 004 007 025 013 005 003 035 006 010 016 004 019 019 002 001 003 022 613
04  Raphaël Poirée (FRA) 002 002 004 005 001 001 006 003 003 002 013 018 009 031 013 NZ 007 003 591
05  Halvard Hanevold (NOR) 008 048 006 022 016 004 020 021 011 015 002 019 011 003 068 029 009 003 004 002 001 008 553
06  Frode Andresen (NOR) 001 021 002 003 003 013 018 009 002 010 011 030 042 016 044 007 013 043 042 006 013 026 021 486
07  Sergji Čepikov (RUS) 051 008 005 004 011 011 002 013 007 004 009 008 002 015 017 018 052 032 010 466
08  Aleh Rišankou (BJE) 003 023 020 008 005 021 008 006 012 006 022 025 048 002 009 010 027 026 008 039 014 029 013 451
09  Tomasz Sikora (POL) 021 013 007 007 023 017 007 011 010 007 007 005 028 NZ 020 023 048 023 017 011 007 009 014 442
10  Sven Fischer (NJE) 006 027 009 012 009 008 023 015 NS 046 011 003 002 001 030 026 012 011 022 002 440
11  Stian Eckhoff (NOR) 016 028 034 009 020 012 022 010 004 017 003 022 015 008 006 003 017 024 004 035 033 035 009 432
12  Pavel Rostovcev (RUS) 058 034 037 027 004 009 017 005 006 009 017 002 025 028 002 004 063 014 023 366
13  Egil Gjelland (NOR) 004 003 101 029 010 056 014 031 031 023 016 021 010 024 012 023 008 005 014 022 006 019 365
14  Vincent Defrasne (FRA) 019 016 015 010 022 018 012 008 030 024 069 004 007 014 046 025 012 014 023 017 NZ 004 018 362
15  Christoph Sumann (AUT) 022 049 007 014 013 017 027 030 013 029 005 018 018 017 016 013 011 008 010 010 029 340
16  Zdeněk Vítek (ČEŠ) 015 015 013 013 032 016 NS 011 009 007 002 002 003 NZ 007 338
17  Frank Luck (NJE) 025 024 050 032 012 032 069 009 003 004 014 052 019 019 014 008 035 028 030 005 036 017 291
18  Ilmārs Bricis (LAT) 012 004 012 023 050 042 024 018 016 005 035 027 030 013 045 NS 010 034 NS 033 012 018 004 290
19  Sergej Roškov (RUS) 017 010 021 020 046 031 016 012 029 027 014 024 016 024 013 011 015 004 011 025 281
20  Julien Robert (FRA) 044 019 024 029 017 025 015 004 023 008 021 006 020 012 054 NS 033 012 014 060 NS 048 252
21  Peter Sendel (NJE) 055 031 035 028 043 019 019 053 032 008 007 031 007 012 005 050 025 021 008 011 250
22  René Cattarinussi (ITA) 031 040 019 046 031 007 053 024 017 021 047 021 010 026 005 029 009 039 029 007 016 019 026 249
23  Janez Marič (SLO) 030 037 069 002 029 045 028 068 025 026 004 047 021 001 007 025 024 020 219
24  Wolfgang Perner (AUT) 050 044 008 033 018 006 005 027 018 012 081 028 053 027 029 031 022 007 027 034 031 037 207
25  Marko Dolenc (SLO) 020 017 032 030 008 033 010 026 058 NS 030 023 038 017 025 028 038 003 016 037 009 031 030 206
26  Michael Greis (NJE) 036 014 026 019 055 037 009 016 037 036 024 017 040 022 030 024 005 017 010 029 NS 195
27  Paavo Puurunen (FIN) 038 035 047 NS NS 026 016 NZ 029 014 006 041 015 033 021 003 016 006 192
28  Wolfgang Rottmann (AUT) 073 024 026 003 022 008 011 NZ 015 017 025 022 027 022 021 058 186
29  Daniel Mesotitsch (AUT) 059 045 043 016 014 005 037 025 063 012 012 034 005 027 NZ 012 183
30  Andrij Derisemlja (UKR) 056 NS 003 015 084 057 030 035 NS 001 019 021 043 015 023 015 054 172
31  Wilfried Pallhuber (ITA) 027 012 023 024 039 028 064 019 042 042 037 010 026 020 042 053 030 010 009 032 019 078 165
32  Ferréol Cannard (FRA) 007 006 018 043 045 023 033 029 014 014 026 020 032 029 037 035 027 024 072 043 154
33  Vesa Hietalahti (FIN) 018 026 051 NS 043 052 054 033 035 005 015 028 025 002 015 142
34  Vječslav Derkač (UKR) 013 005 048 048 013 020 051 023 072 011 036 023 028 036 055 NS 021 141
35  Viktor Majgurov (RUS) 028 047 028 006 025 022 039 020 NS 031 047 021 019 009 028 012 141
36  Sergej Baškirov (RUS) 041 029 049 044 042 005 028 041 060 026 021 006 004 031 041 131
37  Rustam Valiulin (BJE) 042 043 044 031 060 053 028 028 018 018 012 008 026 026 032 NS 016 020 050 024 127
38  Roman Dostál (ČEŠ) 077 074 035 044 031 050 051 006 052 040 036 029 018 013 023 024 005 121
39  Alexander Wolf (NJE) 034 018 042 025 040 NS 032 049 044 040 001 033 020 047 021 025 096
40  Carl Johan Bergman (ŠVE) 023 050 031 036 033 034 014 032 035 019 015 032 040 006 034 027 027 075 096
41  Tomaž Globočnik (SLO) 014 030 017 KRU 067 050 061 055 040 022 032 056 NS 038 034 005 016 094
42  Nikolaj Kruglov (RUS) 045 018 027 051 027 024 019 056 004 051 030 019 037 032 039 093
43  Lars Berger (NOR) 029 020 028 011 062 060 038 033 053 039 NS 003 041 022 092
44  Marek Matiaško (SVK) 032 039 065 072 071 013 022 028 034 049 046 011 012 041 046 064 078
45  Indrek Tobreluts (EST) 039 032 024 035 028 027 048 033 026 045 009 016 044 018 NZ 075
46  Andreas Birnbacher (NJE) 055 NS 022 060 048 014 022 006 070
47  Aljaksej Ajdarau (BJE) 033 011 061 041 050 034 041 037 052 003 063 051 057 NS 053 037 047 067
48  Jeremy Teela (SAD) 038 045 045 072 023 074 015 NS 010 017 076 028 067
49  Dimitri Borovik (EST) 024 036 055 040 042 015 078 019 049 039 055 059 051 036 018 017 027 066
50  Ludwig Gredler (AUT) 010 022 052 042 047 030 062 NS 013 062 049 NS 048 042 056
51  Pavol Hurajt (SVK) 064 075 037 056 065 053 042 011 050 036 019 026 023 049
52  Petr Garabík (ČEŠ) 047 041 059 NS 058 057 073 010 058 NS 013 046
53  René-Laurent Vuillermoz (ITA) 011 014 034 041 058 071 050 051 072 056 046 037 057 047 085 042
54  Jakob Börjesson (ŠVE) 056 043 025 016 013 042 041
55  Ruslan Lisenko (UKR) 054 NS 016 017 057 NZ 040 020 056 034 038 068 040
56  Björn Ferry (ŠVE) 011 042 036 038 051 036 082 NS 027 047 KRU 020 053 043 043 036 032 039
57  Timo Antila (FIN) 062 022 037 035 022 020 024 041 041 044 041 069 077 036
58  Oleksandr Bilanenko (UKR) 052 NS 027 050 026 035 011 NS 046 NS 053 033
59  Dag Bjørndalen (NOR) 049 NS 033 021 021 024 048 034 029 029
60  Mihail Kočkin (RUS) 068 010 034 076 026
61  Sjarhej Novikau (BJE) 070 059 047 073 NS 014 023 037 037 051 NS 026
62  Filip Šulman (RUS) 018 018 NS 026
63  Oļegs Maļuhins (LAT) 035 046 NZ 040 041 036 027 026 035 015 025
64  Kyōji Suga (JAP) 049 045 033 031 040 020 029 025 019
65  Sergej Rusinov (RUS) 063 053 045 043 062 015 059 066 054 047 030 017
66  Janez Ožbolt (SLO) 036 038 046 NS 056 054 041 039 050 064 067 043 033 020 NZ 028 014
67  Tord Wiksten (ŠVE) 058 049 019 052 059 057 047 062 076 052 NS 012
68  Friedrich Pinter (AUT) 085 076 020 043 NZ 011
69  Janno Prants (EST) 074 053 KRU 044 038 021 074 073 049 078 071 010
70  Roman Prima (UKR) 076 073 044 021 NS 058 054 061 010
71  Tomáš Holubec (ČEŠ) 048 055 054 051 036 040 029 034 038 065 038 033 027 028 NZ 065 062 009
72  Tor Halvor Bjørnstad (NOR) 037 068 024 042 038 007
73  Mattias Nilsson (ŠVE) 046 054 060 052 NS 085 055 039 024 048 007
74  Marco Morgenstern (NJE) 030 052 025 051 007
75  Gilles Marguet (FRA) 053 033 063 054 043 025 055 046 044 070 039 036 039 006
76  Raivis Zimelis (LAT) 044 025 040 045 052 046 036 051 048 059 050 050 043 049 006
77  Carsten Pump (NJE) 026 051 079 005
78  Michal Šlesingr (ČEŠ) 065 065 050 039 027 004
79  Jean-Marc Chabloz (ŠVI) 043 NS 066 052 054 029 034 032 034 052 NS 031 030 061 003
80  Aljaksandr Siman (BJE) 075 030 041 DIS 054 044 040 032 039 048 NS 053 NZ 001
81  Pavol Novák (SVK) 072 030 055 083 080 042 080 045 040 045 073 055 001
 Oscar Aranda (ARG) 095 096 106 087 000
 Cameron Morton (AUS) 090 094 068 000
 Mark Raymond (AUS) 094 103 067 000
 Ben Gielen (BEL) 099 107 000
 Thorsten Langer (BEL) 101 108 000
 Miro Ćosić (BIH) 098 100 102 000
 Momo Skokić (BIH) NS NS 000
 Mihail Klečerov (BUG) 084 063 062 056 000
 Aleksandar Sarovnij (BUG) 059 057 079 083 067 059 047 080 070 000
 Teofilo Pino (ČIL) 102 109 096 000
 Qiu Lianhai (CHN) 081 098 000
 Zhang Qing (CHN) 069 057 053 000
 Jörn Wollschläger (NJE) 048 000
 Margus Ader (EST) 079 074 065 055 NS 000
 Kauri Kõiv (EST) 071 071 000
 Roland Lessing (EST) 082 061 061 076 043 073 NS 068 000
 Priit Viks (EST) 064 060 NS 066 057 000
 Mika Kaljunen (FIN) 058 071 058 061 082 000
 Jarkko Kauppinen (FIN) 099 104 000
 Kalle Kauppinen (FIN) 097 078 066 000
 Jouni Kinnunen (FIN) 082 055 000
 Jussi Mäkelä (FIN) 067 057 050 052 066 064 000
 Mikko Uusipaikka (FIN) 077 086 076 000
 Alexandre Aubert (FRA) 063 090 061 000
 Lionel Grebot (FRA) 071 000
 Gaël Poirée (FRA) 083 062 066 000
 Stavros Christoforidis (GRČ) 098 105 094 097 082 084 073 000
 Eleftherios Fafalis (GRČ) 082 089 000
 Grigorios Moschovakos (GRČ) 104 091 NZ 091 000
 Øystein Slettemark (GRL) 104 087 089 088 085 061 088 072 070 081 084 000
 Tom Clemens (UK) 093 066 066 087 068 067 000
 Mark Gee (UK) 073 079 083 067 045 064 045 048 056 KRU 081 000
 Lee-Steve Jackson (UK) 103 080 091 000
 Jason Sklenar (UK) 088 096 083 NS 000
 Kurt Sumner (UK) 086 063 069 063 000
 Marc Walker (UK) 099 089 091 092 065 070 085 086 000
 Klaus Höllrigl (ITA) 071 000
 Paolo Longo (ITA) 060 052 051 000
 Daisuke Ebisawa (JAP) 081 059 048 046 058 052 065 000
 Tomonori Endo (JAP) 086 085 089 000
 Hidenori Isa (JAP) 036 046 061 038 035 054 049 063 000
 Tatsumi Kasahara (JAP) 081 081 066 047 056 077 060 064 070 046 000
 Hironao Meguro (JAP) 093 071 064 076 060 054 000
 Sunao Noto (JAP) 084 093 080 080 070 000
 Takashi Shindo (JAP) 101 084 088 000
 Robin Clegg (KAN) 046 053 038 083 033 000
 Jean Paquet (KAN) NZ 059 000
 Aleksandar Fadejev (KAZ) 093 101 087 000
 Dmitri Posdnjakov (KAZ) 090 079 077 000
 Igor Selenkov (KAZ) 092 097 078 084 098 075 079 000
 Vladimir Behterev (KIR) 049 038 040 000
 Eduard Rjabov (KIR) 040 041 060 000
 Kim Kyung-Tae (KOR) 105 092 076 090 000
 Park Yoon-Bae (KOR) 102 103 086 088 000
 Shin Byung-Gook (KOR) 100 090 000
 Žarko Galjanić (HRV) 097 098 NS 092 000
 Jānis Bērziņš (LAT) 082 083 068 049 000
 Jēkabs Nākums (LAT) 065 070 038 049 046 064 033 044 079 034 000
 Olegs Pidhacnijs (LAT) 073 068 000
 Intars Spalvins (LAT) 062 058 NS 000
 Maksim Domasev (LTU) 093 000
 Aleksandr Lavrinovič (LTU) 100 095 091 089 000
 Ivan Florean (MDA) 100 NZ NS NZ 000
 Mihail Gribusencov (MDA) 093 095 099 088 NZ 074 NS 074 087 000
 Peter Moysey (NZL) 106 107 097 110 094 068 075 072 000
 Alexander Os (NOR) 047 000
 Hans Achorner (AUT) 071 039 047 049 048 000
 Simon Eder (AUT) NZ 000
 Holger Schönthier (AUT) 048 039 049 036 039 070 000
 Grzegorz Bodziana (POL) 064 085 000
 Bartłomiej Golec (POL) 096 091 087 068 000
 Sylwester Kulig (POL) 065 086 000
 Ryszard Szary (POL) 080 089 075 075 095 084 077 083 000
 Wiesław Ziemianin (POL) 078 067 074 092 081 060 041 057 050 000
 Marian Blaj (RUM) 067 077 086 088 087 075 000
 Ionut Dihoi (RUM) DIS 000
 Vasile Sneaga (RUM) 070 079 057 000
 Dmitri Jarošenko (RUS) 044 069 000
 David Ekholm (ŠVE) 095 077 057 000
 Marten Handler (ŠVE) 087 094 063 066 075 NS 031 062 044 045 067 000
 Erik Olofsson (ŠVE) 085 000
 Curdin Eichholzer (ŠVI) 078 NS 074 000
 Matthias Simmen (ŠVI) 094 092 071 087 077 084 042 065 061 072 000
 Roland Zwahlen (ŠVI) 066 072 070 072 069 043 075 NS 054 NS 042 040 052 000
 Miroslav Matiaško (SVK) 082 067 069 000
 Dušan Šimočko (SVK) 087 000
 Aleksander Grajf (SLO) 061 086 069 074 078 046 000
 Jože Poklukar (SLO) NZ 000
 Matjaž Poklukar (SLO) 057 053 064 082 079 063 049 044 000
 Martin Ponikvar (SLO) 081 066 000
 Petr Graclík (ČEŠ) 091 090 086 000
 Ondřej Moravec (ČEŠ) 056 055 000
 Oleksij Korobejnikov (UKR) 041 039 044 000
 Juri Tevikov (UKR) 100 083 000
 Csaba Cseke (MAĐ) 106 096 105 095 000
 Zoltan Jakab (MAĐ) 099 000
 Imre Tagscherer (MAĐ) 102 090 000
 Zoltan Tagscherer (MAĐ) 096 078 080 000
 Lowell Bailey (SAD) 059 050 045 000
 Dan Campbell (SAD) 080 044 044 066 000
 Jay Hakkinen (SAD) 089 068 055 062 047 051 000
 Sjarhej Daškevič (BJE) 085 000
Legende
1 2 3 Podest-Platzierungen
4–10 übrige Top-10-Platzierungen
11–30 Rennen innerhalb der Punkteränge beendet
ab 31 Rennen außerhalb der Punkteränge beendet
KRU [[KRUped]] / Überrundet und damit ausgeschieden
NZ Did not finish / Rennen begonnen aber nicht beendet
NS Did not start / Gemeldet, aber nicht zum Rennen angetreten
Platz Land Östersund Pokljuka Osrblie Oberhof Ruhpolding Antholz Oslo Hanti-Mansijsk Punkte
01  Bjelorusija 04
Aljaksej Ajdarau
Uladsimer Dratschou
Rustam Valiulin
Aleh Rišankou
0 1
Aljaksej Ajdarau
Uladsimer Dratschou
Rustam Valiulin
Aleh Rišankou
07
Aljaksej Ajdarau
Uladsimer Dratschou
Aljaksandr Siman
Aleh Rišankou
02
Aljaksej Ajdarau
Uladsimer Dratschou
Rustam Valiulin
Aleh Rišankou
04
Aljaksej Ajdarau
Uladsimer Dratschou
Rustam Valiulin
Aleh Rišankou
0 1
Aljaksej Ajdarau
Uladsimer Dratschou
Rustam Valiulin
Aleh Rišankou
0 1
Aljaksej Ajdarau
Uladsimer Dratschou
Rustam Valiulin
Aleh Rišankou
03
Aljaksej Ajdarau
Uladsimer Dratschou
Rustam Valiulin
Aleh Rišankou
319
02  Rusija 02
Viktor Majgurov
Sergej Roškov
Sergji Čepikov
Pavel Rostovcev
03
Viktor Majgurov
Sergej Roškov
Sergji Čepikov
Pavel Rostovcev
0 1
Viktor Majgurov
Pavel Rostovcev
Sergej Roškov
Sergji Čepikov
0 1
Viktor Majgurov
Pavel Rostovcev
Sergej Roškov
Sergji Čepikov
06
Sergej Baškirov
Sergej Roškov
Nikolaj Kruglov
Pavel Rostovcev
05
Sergej Baškirov
Pavel Rostovcev
Sergej Roškov
Sergji Čepikov
02
Sergej Roškov
Pavel Rostovcev
Nikolaj Kruglov
Sergji Čepikov
02
Viktor Majgurov
Pavel Rostovcev
Sergej Roškov
Sergji Čepikov
318
03  Norveška 0 1
Egil Gjelland
Frode Andresen
Ole Einar Bjørndalen
Halvard Hanevold
02
Egil Gjelland
Ole Einar Bjørndalen
Frode Andresen
Halvard Hanevold
11
Stian Eckhoff
Egil Gjelland
Frode Andresen
Halvard Hanevold
08
Stian Eckhoff
Frode Andresen
Halvard Hanevold
Ole Einar Bjørndalen
03
Halvard Hanevold
Frode Andresen
Egil Gjelland
Ole Einar Bjørndalen
02
Egil Gjelland
Lars Berger
Stian Eckhoff
Halvard Hanevold
03
Halvard Hanevold
Stian Eckhoff
Egil Gjelland
Ole Einar Bjørndalen
04
Ole Einar Bjørndalen
Frode Andresen
Egil Gjelland
Halvard Hanevold
298
04  Njemačka 03
Ricco Groß
Peter Sendel
Sven Fischer
Frank Luck
05
Peter Sendel
Sven Fischer
Frank Luck
Ricco Groß
02
Peter Sendel
Sven Fischer
Michael Greis
Frank Luck
06
Michael Greis
Sven Fischer
Peter Sendel
Ricco Groß
02
Michael Greis
Sven Fischer
Peter Sendel
Ricco Groß
11
Jörn Wollschläger
Alexander Wolf
Daniel Graf
Andreas Birnbacher
07
Peter Sendel
Sven Fischer
Ricco Groß
Frank Luck
0 1
Peter Sendel
Sven Fischer
Ricco Groß
Frank Luck
288
05  Francuska 06
Gilles Marguet
Vincent Defrasne
Ferréol Cannard
Raphaël Poirée
04
Ferréol Cannard
Raphaël Poirée
Julien Robert
Vincent Defrasne
03
Ferréol Cannard
Vincent Defrasne
Julien Robert
Raphaël Poirée
03
Ferréol Cannard
Vincent Defrasne
Julien Robert
Raphaël Poirée
0 1
Ferréol Cannard
Vincent Defrasne
Julien Robert
Raphaël Poirée
07
Vincent Defrasne
Alexandre Aubert
Lionel Grebot
Gilles Marguet
05
Ferréol Cannard
Vincent Defrasne
Julien Robert
Raphaël Poirée
13
Ferréol Cannard
Vincent Defrasne
Julien Robert
Raphaël Poirée
279
06  Slovenija 05
Janez Ožbolt
Tomaž Globočnik
Janez Marič
Marko Dolenc
10
Janez Ožbolt
Tomaž Globočnik
Janez Marič
Marko Dolenc
10
Janez Ožbolt
Marko Dolenc
Janez Marič
Tomaž Globočnik
07
Janez Ožbolt
Tomaž Globočnik
Janez Marič
Marko Dolenc
08
Janez Ožbolt
Tomaž Globočnik
Janez Marič
Marko Dolenc
04
Janez Ožbolt
Tomaž Globočnik
Janez Marič
Marko Dolenc
04
Janez Ožbolt
Tomaž Globočnik
Janez Marič
Marko Dolenc
05
Janez Ožbolt
Tomaž Globočnik
Janez Marič
Marko Dolenc
242
07  Austrija 07
Daniel Mesotitsch
Wolfgang Perner
Christoph Sumann
Ludwig Gredler
09
Daniel Mesotitsch
Hans Achorner
Wolfgang Perner
Ludwig Gredler
04
Daniel Mesotitsch
Wolfgang Perner
Christoph Sumann
Wolfgang Rottmann
04
Daniel Mesotitsch
Wolfgang Perner
Wolfgang Rottmann
Christoph Sumann
05
Daniel Mesotitsch
Wolfgang Perner
Wolfgang Rottmann
Christoph Sumann
08
Ludwig Gredler
Wolfgang Perner
Wolfgang Rottmann
Christoph Sumann
08
Daniel Mesotitsch
Wolfgang Rottmann
Ludwig Gredler
Christoph Sumann
08
Daniel Mesotitsch
Wolfgang Perner
Christoph Sumann
Wolfgang Rottmann
239
08  Estonija 09
Janno Prants
Dimitri Borovik
Indrek Tobreluts
Margus Ader
13
Janno Prants
Dimitri Borovik
Indrek Tobreluts
Roland Lessing
05
Janno Prants
Roland Lessing
Indrek Tobreluts
Dimitri Borovik
05
Janno Prants
Dimitri Borovik
Roland Lessing
Indrek Tobreluts
07
Janno Prants
Dimitri Borovik
Roland Lessing
Indrek Tobreluts
09
Janno Prants
Roland Lessing
Dimitri Borovik
Margus Ader
11
Janno Prants
Roland Lessing
Dimitri Borovik
Indrek Tobreluts
09
Janno Prants
Dimitri Borovik
Roland Lessing
Indrek Tobreluts
214
09  Švedska 13
Carl Johan Bergman
Mattias Nilsson
Mårten Handler
Björn Ferry
06
Carl Johan Bergman
Björn Ferry
Tord Wiksten
Mårten Handler
08
Carl Johan Bergman
Björn Ferry
Tord Wiksten
Mårten Handler
11
Carl Johan Bergman
Björn Ferry
Tord Wiksten
Mårten Handler
09
Carl Johan Bergman
Björn Ferry
Tord Wiksten
Mårten Handler
06
Carl Johan Bergman
Björn Ferry
Tord Wiksten
David Ekholm
09
Carl Johan Bergman
Björn Ferry
Tord Wiksten
Jakob Börjesson
07
Carl Johan Bergman
Björn Ferry
Mattias Nilsson
Jakob Börjesson
210
10  Ukrajina 10
Oleksandr Bilanenko
Andrij Derisemlja
Ruslan Lisenko
Vječslav Derkač
08
Oleksandr Bilanenko
Oleksij Korobejnikov
Andrij Derisemlja
Ruslan Lisenko
06
Oleksandr Bilanenko
Vječslav Derkač
Ruslan Lisenko
Andrij Derisemlja
09
Oleksandr Bilanenko
Roman Prima
Oleksij Korobejnikov
Ruslan Lisenko
11
Oleksandr Bilanenko
Vječslav Derkač
Roman Prima
Andrij Derisemlja
06
Vječslav Derkač
Ruslan Lisenko
Roman Prima
Andrij Derisemlja
10
Oleksandr Bilanenko
Andrij Derisemlja
Ruslan Lisenko
Vječslav Derkač
202
11  Italija 12
René Cattarinussi
René-Laurent Vuillermoz
Devis Da Canal
Wilfried Pallhuber
07
René Cattarinussi
René-Laurent Vuillermoz
Paolo Longo
Wilfried Pallhuber
09
Paolo Longo
René-Laurent Vuillermoz
Christian De Lorenzi
René Cattarinussi
13
René-Laurent Vuillermoz
Wilfried Pallhuber
Christian De Lorenzi
Paolo Longo
03
René Cattarinussi
René-Laurent Vuillermoz
Devis Da Canal
Wilfried Pallhuber
18
René Cattarinussi
René-Laurent Vuillermoz
Devis Da Canal
Wilfried Pallhuber
158
12  Češka 08
Petr Garabík
Tomáš Holubec
Petr Graclík
Zdeněk Vítek
14
Petr Garabík
Tomáš Holubec
Roman Dostál
Zdeněk Vítek
12
Tomáš Holubec
Petr Garabík
Roman Dostál
Zdeněk Vítek
14
Tomáš Holubec
Ondřej Moravec
Roman Dostál
Michal Šlesingr
10
Petr Garabík
Tomáš Holubec
Roman Dostál
Zdeněk Vítek
06
Petr Garabík
Roman Dostál
Michal Šlesingr
Zdeněk Vítek
148
13  Japan 17
Sunao Noto
Tatsumi Kasahara
Hironao Meguro
Tomonori Endo
18
Tatsumi Kasahara
Hironao Meguro
Sunao Noto
Takashi Shindo
15
Tatsumi Kasahara
Sunao Noto
Takashi Shindo
Hironao Meguro
12
Tatsumi Kasahara
Hironao Meguro
Sunao Noto
Tomonori Endo
12
Tatsumi Kasahara
Hironao Meguro
Sunao Noto
Tomonori Endo
12
Tatsumi Kasahara
Kyōji Suga
Hidenori Isa
Daisuke Ebisawa
16
Tatsumi Kasahara
Kyōji Suga
Hidenori Isa
Daisuke Ebisawa
124
14  Finska 11
Timo Antila
Vesa Hietalahti
Paavo Puurunen
Jarkko Kauppinen
12
Timo Antila
Vesa Hietalahti
Paavo Puurunen
Jarkko Kauppinen
10
Timo Antila
Vesa Hietalahti
Paavo Puurunen
Mikko Uusipaikka
10
Paavo Puurunen
Timo Antila
Vesa Hietalahti
Mikko Uusipaikka
11
Timo Antila
Paavo Puurunen
Jussi Mäkelä
Vesa Hietalahti
122
15  Švicarska 16
Roland Zwahlen
Curdin Eichholzer
Matthias Simmen
Jean-Marc Chabloz
17
Roland Zwahlen
Jean-Marc Chabloz
Matthias Simmen
Curdin Eichholzer
14
Curdin Eichholzer
Roland Zwahlen
Jean-Marc Chabloz
Matthias Simmen
13
Jean-Marc Chabloz
Roland Zwahlen
Curdin Eichholzer
Matthias Simmen
10
Jean-Marc Chabloz
Roland Zwahlen
Curdin Eichholzer
Matthias Simmen
15
Jean-Marc Chabloz
Roland Zwahlen
Curdin Eichholzer
Matthias Simmen
109
16  Latvija 11
Oļegs Maļuhins
Raivis Zīmelis
Jēkabs Nākums
Ilmārs Bricis
13
Jānis Bērziņš
Raivis Zīmelis
Jēkabs Nākums
Ilmārs Bricis
12
Oļegs Maļuhins
Raivis Zīmelis
Edgars Piksons
Jānis Bērziņš
12
Oļegs Maļuhins
Raivis Zīmelis
Jēkabs Nākums
Ilmārs Bricis
088
17  Slovačka 14
Marek Matiaško
Pavol Hurajt
Pavol Novák
Dušan Šimočko
15
Marek Matiaško
Pavol Hurajt
Pavol Novák
Dušan Šimočko
14
Marek Matiaško
Pavol Hurajt
Miroslav Matiaško
Pavol Novák
14
Marek Matiaško
Pavol Hurajt
Miroslav Matiaško
Pavol Novák
070
18  Ujedinjeno Kraljevstvo 18
Mark Gee
Jason Sklenar
Lee-Steve Jackson
Marc Walker
19
Marc Walker
Jason Sklenar
Joe Brooks
Lee-Steve Jackson
16
Jason Sklenar
Lee-Steve Jackson
Marc Walker
Joe Brooks
13
Marc Walker
Mark Gee
Kurt Sumner
Tom Clemens
060
19  Poljska 15
Wiesław Ziemianin
Bartłomiej Golec
Tomasz Sikora
Ryszard Szary
16
Wiesław Ziemianin
Bartłomiej Golec
Ryszard Szary
Tomasz Sikora
031
20  Sjedinjene Američke Države 17
Jay Hakkinen
Lowell Bailey
Dan Campbell
Jeremy Teela
014
Legende
1 2 3 Podest-Platzierungen
4–10 übrige Top-10-Platzierungen
11–30 Rennen innerhalb der Punkteränge beendet
DIS Disqualifikation
NS Did not start
NZ Did not finish

Žene[uredi | uredi izvor]

Rezultati[uredi | uredi izvor]

1. takmičenje Svjetskog kupa u Östersundu Švedska, 5–8. decembar 2002.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
5. decembar 2002. (četvrtak) Sprint (7,5 km)  Olga Zajceva (RUS)  Sylvie Becaert (FRA)  Olga Piljova (RUS)
6. decembar 2002. (petak) Štafeta (4 x 6 km)  Njemačka
Katrin Apel
Uschi Disl
Simone Denkinger
Kati Wilhelm
 Norveška
Linda Tjørhom
Gro Marit Istad-Kristiansen
Tora Berger
Gunn Margit Andreassen
 Rusija
Olga Piljova
Olga Zajceva
Anna Bogali
Albina Ahatova
8. decembar 2002. (nedjelja) 10 km Verfolgung  Kati Wilhelm (NJE)  Olga Zajceva (RUS)  Katja Beer (NJE)
2. takmičenje Svjetskog kupa na Pokljuki Slovenija, 11–15. decembar 2002.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
11. decembar 2002. (srijeda) Potjera (10 km)  Rusija
Svjetlana Černousova
Galina Kukljeva
Irina Malgina
Svjetlana Išmuratova
 Njemačka
Martina Glagow
Simone Denkinger
Andrea Henkel
Katja Beer
 Bugarska
Nina Kadeva
Paulina Filipova
Ekaterina Dafovska
Iva Karađozova
13. decembar 2002. (petak) Sprint (7,5 km)  Linda Tjørhom (NOR)  Svjetlana Išmuratova (RUS)  Ekaterina Dafovska (BUG)
15. decembar 2002. (nedjelja) Potjera (10 km)  Katja Beer (NJE)  Linda Tjørhom (NOR)  Sanna-Leena Perunka (FIN)
3. takmičenje Svjetskog kupa u Osrblie Slovačka, 19–22. decembar 2002.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
19. decembar 2002. (četvrtak) Sprint (7,5 km)  Galina Kukljeva (RUS)  Albina Ahatova (RUS)  Uschi Disl (NJE)
21. decembar 2002. (subota) Štafeta (4 x 6 km)  Bjelorusija
Lilija Jefremova
Volha Nasarava
Ljudmila Arlouskaja
Olena Zubrilova
 Njemačka
Martina Glagow
Simone Denkinger
Katja Beer
Kati Wilhelm
 Norveška
Liv-Kjersti Eikeland
Borghild Ouren
Gunn Margit Andreassen
Linda Tjørhom
22. decembar 2002. (nedjelja) Potjera (10 km)  Ekaterina Dafovska (BUG)  Galina Kukljeva (RUS)  Martina Glagow (NJE)
4. takmičenje Svjetskog kupa u Oberhofu Njemačka, 8–12. januar 2003.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
8. januar 2003. (srijeda) Sprint (7,5 km)  Ekaterina Dafovska (BUG)  Sylvie Becaert (FRA)  Kateřina Holubcová (ČEŠ)
10. januar 2003. (petak) Štafeta (4 x 6 km)  Njemačka
Katrin Apel
Uschi Disl
Andrea Henkel
Kati Wilhelm
 Rusija
Albina Ahatova
Svjetlana Černousova
Galina Kukljeva
Olga Piljova
 Francuska
Sylvie Becaert
Sandrine Bailly
Julie Carraz
Corinne Niogret
12. januar 2003. (nedjelja) Masovni start (12,5 km)  Uschi Disl (NJE)  Ekaterina Dafovska (BUG)  Sylvie Becaert (FRA)
5. takmičenje Svjetskog kupa u Ruhpoldingu Njemačka, 15–19. januar 2003.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
15. januar 2003. (Mi.) Štafeta (4 x 6 km)  Rusija
Albina Ahatova
Svjetlana Išmuratova
Galina Kukljeva
Olga Piljova
 Njemačka
Martina Glagow
Uschi Disl
Andrea Henkel
Kati Wilhelm
 Norveška
Linda Tjørhom
Ann-Elen Skjelbreid
Gro Marit Istad-Kristiansen
Gunn Margit Andreassen
17. januar 2003. (petak) Sprint (7,5 km)  Galina Kukljeva (RUS)  Martina Glagow (NJE)  Olga Piljova (RUS)
19. januar 2003. (nedjelja) Potjera (10 km)  Ekaterina Dafovska (BUG)  Martina Glagow (NJE)  Svjetlana Išmuratova (RUS)
6. takmičenje Svjetskog kupa u Antholzu Italija, 23–26. januar 2003.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
23. januar 2003. (četvrtak) Pojedinačno (15 km)  Ekaterina Dafovska (BUG)  Sandrine Bailly (FRA)  Linda Tjørhom} (NOR)
24. januar 2003. (petak) Štafeta (4 x 6 km)  Rusija
Albina Ahatova
Anna Bogali
Svjetlana Černousova
Olga Piljova
 Njemačka
Simone Denkinger
Uschi Disl
Romy Beer
Kati Wilhelm
 Bjelorusija
Lilija Jefremova
Wolha Nasarawa
Ljudmila Arlouskaja
Olena Zubrilova
26. januar 2003. (nedjelja) Masovni start (12,5 km)  Albina Ahatova (RUS)  Sylvie Becaert (FRA)  Corinne Niogret (FRA)
7. takmičenje Svjetskog kupa u Lahtiju Finska, 8–9. februar 2003.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
8. februar 2003. (subota) Sprint (7,5 km)  Olga Piljova (RUS)  Albina Ahatova (RUS)  Kati Wilhelm (NJE)
9. februar 2003. (nedjelja) Masovni start (12,5 km)  Kati Wilhelm (NJE)  Martina Glagow (NJE)  Ekaterina Dafovska (BUG)
8. takmičenje Svjetskog kupa u Holmenkollenu Norveška, 13–16. februar 2003.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
13. februar 2003. (četvrtak) Štafeta (4 x 6 km)  Rusija
Albina Ahatova
Svjetlana Černousova
Olga Zajceva
Olga Piljova
 Bjelorusija
Lilija Jefremova
Volha Nasarava
Ljudmila Ananka
Olena Zubrilova
 Francuska
Florence Baverel-Robert
Sandrine Bailly
Corinne Niogret
Sylvie Becaert
15. februar 2003. (subota) Sprint (7,5 km)  Sandrine Bailly (FRA)  Albina Ahatova (RUS)  Martina Glagow (NJE)
16. februar 2003. (nedjelja) Potjera (10 km)  Martina Glagow (NJE)  Olena Zubrilova (BJE)  Michela Ponza (ITA)
9. takmičenje Svjetskog kupa u Östersundu Švedska, 20–23. februar 2003.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
20. februar 2003. (četvrtak) Sprint (7,5 km)  Kati Wilhelm (NJE)  Olena Zubrilova (BJE)  Uschi Disl (NJE)
22. februar 2003. (subota) Pojedinačno (15 km)  Olga Zajceva (RUS)  Linda Tjørhom (NOR)  Olga Piljova (RUS)
23. februar 2003. (nedjelja) Potjera (10 km)  Olena Zubrilova (BJE)  Linda Tjørhom (NOR)  Kateřina Holubcová (ČEŠ)
Svjetsko prvenstvo u Hanti-Mansijsku, Rusija, 15-23. februar 2003.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
15. mart 2003. (subota) Sprint (7,5 km)  Sylvie Becaert (FRA)  Olena Petrova (UKR)  Kateřina Holubcová (ČEŠ)
16. mart 2003. (nedjelja) Potjera (10 km)  Martina Glagow (NJE)
 Sandrine Bailly (FRA)[b]
 Svjetlana Išmuratova (RUS)
18. mart 2003. (utorak) Pojedinačno (15 km)  Kateřina Holubcová (ČEŠ)  Olena Zubrilova (BJE)  Gunn Margit Andreassen (NOR)
20. März (Do.) Štafeta (4 x 6 km)  Rusija
Albina Ahatova
Svjetlana Išmuratova
Galina Kukljeva
Svjetlana Černousova
 Ukrajina
Oksana Hvostenko
Irina Merkušina
Oksana Jakovljeva
Olena Petrova
 Njemačka
Simone Denkinger
Uschi Disl
Kati Wilhelm
Martina Glagow
22. mart 2003. (subota) Masovni start (12,5 km)  Albina Ahatova (RUS)  Svjetlana Išmuratova (RUS)  Sandrine Bailly (FRA)

Tabele[uredi | uredi izvor]

Ukupni rezultati (Rezultati nakon 23 takmičenja)
Mjesto Država Bodovi Pobjede
01.  Martina Glagow (NJE) 729 2 [b]
02.  Albina Ahatova (RUS) 699 2
03.  Sylvie Becaert (FRA) 680 1
Ostatak tabele
04.  Ekaterina Dafovska (FRA) 644 4
05.  Olena Zubrilova (BJE) 634 1
06.  Sandrine Bailly (FRA) 570 2 [b]
07.  Uschi Disl (NJE) 535 1
08.  Kateřina Holubcová (ČEŠ) 523 1
09.  Svetlana Černousova (RUS) 465
010.  Olga Piljova (RUS) 463 1
012.  Katja Beer (NJE) 445 1
013.  Kati Wilhelm (NJE) 429 3
016.  Corinne Niogret (FRA) 361
017.  Andrea Henkel (NJE) 344
018.  Linda Tjørhom (NOR) 340 1
019.  Olga Zajceva (RUS) 296 2
023.  Galina Kukljeva (RUS) 268 2
028.  Soňa Mihoková (SLK) 164
034.  Lilija Vajhina-Jefremova (BJE) 118
037.  Jekaterina Vinogradova (BJE) 71
039.  Andreja Grašič (SLO) 66
044.  Anna Sprung (AUT) 49
045.  Kong Yingchao (KIN) 34
046.  Sun Ribo (KIN) 31
047.  Liu Xianying (KIN) 31
049.  Ann-Elen Skjelbreid (NOR) 28
050.  Éva Tófalvi (UKR) 28
052.  Nathalie Santer (ITA) 25
054.  Gro Marit Istad Kristiansen (NOR) 22
063.  Lilija Vajhina-Jefremova (UKR) 12