Idi na sadržaj

Svjetski kup u biatlonu 2012/2013.

S Wikipedije, slobodne enciklopedije
Svjetski kup u biatlonu 2012/2013.
Pobjednik
Ukupno:masculin  Martin Fourcade (FRA)
féminin  Tora Berger (NOR)
Pojedinačno:masculin  Martin Fourcade (FRA)
féminin  Tora Berger (NOR)
Sprint:masculin  Martin Fourcade (FRA)
féminin  Tora Berger (NOR)
Potjera:masculin  Martin Fourcade (FRA)
féminin  Tora Berger (NOR)
Masovni start:masculin  Martin Fourcade (FRA)
féminin  Tora Berger (NOR)
Štafete:masculin Rusija
féminin Norveška (ž)
Kup nacija:masculin Rusija
féminin Norveška (ž)
Mješovite štafete: Norveška
Takmičenja
Mjesta održavanja10
Pojedinačna takmičenja26
Timska takmičenja6 (+ 2 mješovito)
Učesnici
Države35
Sportisti211

Svjetski kup u biatlonu 2012/13. bilo je 36-o po redu takmičenje biatlonaca za Svjetski kup u biatlonu u organizaciji Međunarodnog biatlonskog saveza (IBU). Vrhunac takmičenja bilo je Svjetsko prvenstvo u biatlonu u češkom Novém Městu na Moravi. Titule pobjednika Svjetskog kupa branili su Francuz Martin Fourcade, a kod žena Njemica Magdalena Neuner. Za vrednovanje i pravo učestvovanja korišteni su rezultati IBU kupa 2013/14. Pobjednik Svjetskog kupa u muškoj konkurenciji postao je po drugi put, nakon sezone 2011/12. Francuz Martin Fourcade, dok je u ženskoj konkurenciji prvi put pobijedila Norvežanka Tora Berger.

Kvote za start[uredi | uredi izvor]

Startne kvote po pojedinim državama određivane su na osnovu rezultata iz protekle sezone Svjetskog kupa. Pet najboljih biatlonskih saveza imaju pravo nastupa sa šest takmičara u diciplinama 20 km i sprint, dok ostali savezi pet ili manje. Broj takmičara se odnosi uvijek na discipline 20 km i sprint. Za saveze bez fiksnog mjesta IBU dodjeljuje po disciplini tri tzv. wild karte.

Muškarci
Žene

Kalendar tamičenja[uredi | uredi izvor]

Bodovanje[uredi | uredi izvor]

Od sezone 2008/09. koristi se novi sistem bodovanja u kome pobjednik dobija 60 bodova, drugi 54, treći 48 itd.[1] Ovaj sistem je zamijenio sistem koji je vrijedio od sezone 2000/2001. do 2007/08 po kojem je pobjednik dobijao 50 bodova, drugi 48, treći 46 i svaki slijedeći plasman tri, dva ili jedan bod manje.[2]

Podjela bodova od sezone Svjetskog kupa 2008/09.
Plasman 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
Bodovi 60 54 48 43 40 38 36 34 32 31 30 29 28 27 26 25 24 23 22 21 20 19 18 17 16 15 14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1
Podjela bodova od sezone Svjetskog kupa 2008/09. u disciplini štafeta za Kup Nacija[3]
Plasman 1 2 3 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16. 17. 18. 19. 20. 21. 22. 23. 24. 25. 26. 27. 28. 29. 30.
Bodovi 420 390 360 330 310 290 270 250 230 220 210 200 190 180 170 160 150 140 130 120 110 100 90 80 70 60 50 40 30 20

Reference[uredi izvor]

  1. ^ "Historija Svjetskog kupa od 1979-94". Arhivirano s originala, 6. 12. 2014. Pristupljeno 23. 10. 2008.
  2. ^ "Historija Svjetskog kupa od 1973-78". Arhivirano s originala, 6. 12. 2014. Pristupljeno 23. 10. 2008.
  3. ^ IBU Rules 2014, S. 88
Podjela bodova od sezone Svjetskog kupa 2008/09. za plasman u Kupu nacija.[a] [1]
Plasman 1 2 3 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16. 17. 18. 19. 20. ...-1[b] 80 81 82 83 ...-2 108 109 110 111 ...
Bodovi 160 154 148 143 140 138 136 134 132 131 130 129 128 127 126 125 124 123 122 121 ...-1[c] 61 59 57 55 ...-2[d] 5 3 1 1 ...

Reference[uredi izvor]

  1. ^ IBU Rules 2014, S. 88


Muškarci[uredi | uredi izvor]

Rezultati[uredi | uredi izvor]

1. takmičenje Svjetskog kupa u Östersundu Švedska, 24. novembar 2012. – 2. decembar 2012.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
28. novembnr 2012. (srijeda) Pojedinačno (20 km)  Martin Fourcade (FRA)  Dominik Landertinger (AUT)  Erik Lesser (NJE)
1. decembar 2012. (subota) Sprint (10 km)  Jean-Philippe Leguellec (KAN)  Alexis Bœuf (FRA)  Christoph Sumann (AUT)
2. decembar 2012. (nedjelja) Potjera (12,5 km)  Martin Fourcade (FRA)  Andreas Birnbacher (NJE)  Anton Šipuljin (RUS)
2. takmičenje Svjetskog kupa u Hochfilzenu Austrija, 5. decembar 2012. – 9. decembar 2012.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
7. decembar 2012. (petak) Sprint (10 km)  Andreas Birnbacher (NJE)  Martin Fourcade (FRA)  Jakov Fak (SLO)
8. decembar 2012. (subota) Potjera (12,5 km)  Jakov Fak (SLO)  Dmitrij Mališko (RUS)  Martin Fourcade (FRA)
9. decembar 2012. (nedjelja) Štafeta (4 × 7,5 km) Norveška
Lars Helge Birkeland
Ole Einar Bjørndalen
Vetle Sjåstad Christiansen
Henrik L’Abée-Lund
Francuska
Vincent Jay
Jean-Guillaume Béatrix
Alexis Bœuf
Martin Fourcade
Rusija
Anton Šipuljin
Andrej Makovejev
Jevgenij Ustjugov
Dmitrij Mališko
3. takmičenje Svjetskog kupa u Pokljuki Slovenija, 12. decembar 2012. – 16. decembar 2012.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
13. decembar 2012. (četvrtak) Sprint (10 km)  Jakov Fak (SLO)  Emil Hegle Svendsen (NOR)  Martin Fourcade (FRA)
15. decembar 2012. (subota) Potjera (12,5 km)  Emil Hegle Svendsen (NOR)  Ondřej Moravec (ČEŠ)  Martin Fourcade (FRA)
16. decembar 2012. (nedjelja) Masovni start (15 km)  Andreas Birnbacher (NJE)  Jakov Fak (SLO)  Tim Burke (SAD)
4. takmičenje Svjetskog kupa u Oberhofu, Njemačka, 1. januar 2013. – 6. januar 2013.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
4. januar 2013. (petak) Štafeta (4 × 7,5 km) Rusija
Aleksej Volkov
Jevgenij Garaničev
Anton Šipuljin
Dmitrij Mališko
Norveška
Henrik L’Abée-Lund
Ole Einar Bjørndalen
Erlend Bjøntegaard
Emil Hegle Svendsen
Njemačka
Simon Schempp
Erik Lesser
Arnd Peiffer
Florian Graf
5. januar 2013. (subota) Sprint (10 km)  Dmitrij Mališko (RUS)  Jevgenij Garaničev (RUS)  Emil Hegle Svendsen (NOR)
6. januar 2013. (nedjelja) Potjera (12,5 km)  Dmitrij Mališko (RUS)  Jevgenij Garaničev (RUS)  Ondřej Moravec (ČEŠ)
5. takmičenje Svjetskog kupa u Ruhpoldingu, Njemačka, 8. januar 2013. – 13. januar 2013.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
10. januar 2013. (četvrtak) Štafeta (4 × 7,5 km) Francuska
Simon Fourcade
Jean-Guillaume Béatrix
Alexis Bœuf
Martin Fourcade
Norveška
Erlend Bjøntegaard
Tarjei Bø
Henrik L’Abée-Lund
Emil Hegle Svendsen
Austrija
Simon Eder
Friedrich Pinter
Dominik Landertinger
Christoph Sumann
12. januar 2013. (subota) Sprint (10 km)  Martin Fourcade (FRA)  Jevgenij Ustjugov (RUS)  Andrej Makovejev (RUS)
13. januar 2013. (nedjelja) Masovni start (15 km)  Martin Fourcade (FRA)  Dmitrij Mališko (RUS)  Emil Hegle Svendsen (NOR)
6. takmičenje Svjetskog kupa u Antholzu, Italija, 16 – 20. januar 2013.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
18. januar 2013. (petak) Sprint (10 km)  Anton Šipuljin (RUS)  Emil Hegle Svendsen (NOR)  Jakov Fak (SLO)
19. januar 2013. (subota) Potjera (12,5 km)  Anton Šipuljin (RUS)  Jakov Fak (SLO)  Daniel Mesotitsch (AUT)
20. januar 2013. (nedjelja) Štafeta (4 × 7,5 km) Francuska
Simon Fourcade
Jean-Guillaume Béatrix
Alexis Bœuf
Martin Fourcade
Rusija
Anton Šipuljin
Jevgenij Ustjugov
Jevgenij Garaničev
Dmitrij Mališko
Austrija
Simon Eder
Christoph Sumann
Daniel Mesotitsch
Dominik Landertinger
Svjetsko prvenstvo u biatlonu u Novém Městu na Moravi, Češka 6. februar 2013. – 17. februar 2013.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
9. februar 2013. (subota) Sprint (10 km)  Emil Hegle Svendsen (NOR)  Martin Fourcade (FRA)  Jakov Fak (SLO)
10. februar 2013. (nedjelja) Potjera (12,5 km)  Emil Hegle Svendsen (NOR)  Martin Fourcade (FRA)  Anton Šipuljin (RUS)
14. februar 2013. (četvrtak) Pojedinačno (20 km)  Martin Fourcade (FRA)  Tim Burke (SAD)  Fredrik Lindström (ŠVE)
16. februar 2013. (subota) Štafeta (4 × 7,5 km) Norveška
Ole Einar Bjørndalen
Henrik L’Abée-Lund
Tarjei Bø
Emil Hegle Svendsen
Francuska
Simon Fourcade
Jean-Guillaume Béatrix
Alexis Bœuf
Martin Fourcade
Njemačka
Simon Schempp
Andreas Birnbacher
Arnd Peiffer
Erik Lesser
17. februar 2013. (nedjelja) Masovni start (15 km)  Tarjei Bø (NOR)  Anton Šipuljin (RUS)  Emil Hegle Svendsen (NOR)
7. takmičenje Svjetskog kupa u Oslu, Norveška, 27. februar – 3. mart 2013.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
28. februar 2013. (četvrtak) Sprint (10 km)  Tarjei Bø (NOR)  Martin Fourcade (FRA)  Andrij Derisemlja (UKR)
2. mart 2013. (subota) Potjera (12,5 km)  Martin Fourcade (FRA)  Tarjei Bø (NOR)  Aleksandar Loginov (RUS)
3. mart 2013. (nedjelja) Masovni start (15 km)  Ondřej Moravec (ČEŠ)  Martin Fourcade (FRA)  Erik Lesser (NJE)
8. takmičenje Svjetskog kupa u Krasnaja Poljani, Rusija, 4 – 10. mart 2013.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
7. mart 2013. (četvrtak) Pojedinačno (20 km)  Martin Fourcade (FRA)  Andreas Birnbacher (NJE)  Serhij Semenov (UKR)
9. mart 2013. (subota) Sprint (10 km)  Martin Fourcade (FRA)  Jevgenij Ustjugov (RUS)  Henrik L’Abée-Lund (NOR)
10. mart 2013. (nedjelja) Štafeta (4 × 7,5 km) Rusija
Anton Šipuljin
Aleksandsr Loginov
Dmitrij Mališko
Jevgenij Ustjugov
Njemačka
Erik Lesser
Andreas Birnbacher
Arnd Peiffer
Benedikt Doll
Češka
Michal Šlesingr
Jaroslav Soukup
Vít Jánov
Ondřej Moravec
9. takmičenje Svjetskog kupa u Hanti-Mansijsku, Rusija, 11. mart 2013. – 17. mart 2013.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
15. mart 2013. (petak) Sprint (10 km)  Martin Fourcade (FRA)  Lukas Hofer (ITA)  Andreas Birnbacher (NJE)
16. mart 2013. (subota) Potjera (12,5 km)  Christoph Sumann (AUT)  Simon Fourcade (FRA)  Martin Fourcade (FRA)

 Michal Šlesingr (ČEŠ)

17. mart 2013. (nedjelja) Masovni start (15 km)  Martin Fourcade (FRA)  Dominik Landertinger (AUT)  Emil Hegle Svendsen (NOR)

Tabele[uredi | uredi izvor]

Ukupno (Rezultati nakon 26 takmičenja)
Mjesto Država Bodovi Pobjede
01.  Martin Fourcade (FRA) 1248 10
02.  Emil Hegle Svendsen (NOR) 827 3
03.  Dominik Landertinger (AUT) 715
Ostatak tabele
04.  Jakov Fak (SLO) 709 2
05.   Andreas Birnbacher (NJE) 691 2
06.  Jevgenij Ustjugov (RUS) 677
07.  Fredrik Lindström (ŠVE) 654
08.  Dmitrij Mališko (RUS) 645 2
09.  Anton Šipuljin (RUS) 618 2
010.  Tim Burke (SAD) 615
012.  Ondřej Moravec (ČEŠ) 603 1
015.  Tarjei Bø (NOR) 518 2
034.  Christoph Sumann (AUT) 248 1
035.  Jean-Philippe Leguellec (KAN) 246 1

Pojedinačni rezultati[uredi | uredi izvor]

Pla. Ime Östersund Hochfilzen Pokljuka Oberhof Ruhpolding Antholz Nové Město (WM) Oslo Sotschi Hanti-Mansijsk Bodovi
Poj. Sp. Pot. Sp. Pot. Sp. Pot. Mas. Sp. Pot. Sp. Mas. Sp. Pot. Sp. Pot. Poj. Mas. Sp. Pot. Mas. Poj. Sp. Sp. Pot. Mas.
001  Martin Fourcade (FRA) 001 010 001 002 003 003 003 004 016 014 001 001 006 004 002 002 001 010 002 001 002 001 001 001 003 001 1248
002  Emil Hegle Svendsen (NOR) 004 006 005 034 014 002 001 006 003 004 004 003 002 005 001 001 - 003 - - - - - 030 024 003 0827
003  Dominik Landertinger (AUT) 002 022 017 024 008 053 027 023 045 NS 011 011 017 007 015 005 014 006 004 011 026 022 004 005 005 002 0715
004  Jakov Fak (SLO) 054 036 037 003 001 001 022 002 021 033 012 006 003 002 003 006 020 019 023 010 016 023 015 072 - 026 0709
005  Andreas Birnbacher (NJE) 025 008 002 001 005 040 013 001 NS - 022 007 004 NS 023 022 008 011 039 023 018 002 023 003 019 027 0691
006  Jevgeni Ustjugov (RUS) 005 011 008 005 009 007 006 007 005 006 002 013 035 018 009 016 048 016 - - - 021 002 020 016 NS 0677
007  Fredrik Lindström (ŠVE) 024 029 025 012 004 0010 005 015 007 012 071 023 015 012 008 007 003 012 016 007 009 034 027 032 030 013 0654
008  Dmitri Mališko (RUS) 026 021 007 011 002 058 019 014 001 001 005 002 014 025 005 004 - 015 - - - 009 018 069 - 021 0645
009  Anton Šipulin (RUS) 009 023 003 017 006 081 - 022 013 011 019 028 001 001 007 003 033 002 - - - NS 031 028 018 008 0618
010  Tim Burke (SAD) 033 018 015 022 023 004 007 003 026 030 NS 019 045 014 028 032 002 030 032 015 004 005 028 009 015 004 0615
011  Simon Eder (AUT) 020 006 011 027 039 009 020 016 015 020 014 020 033 030 010 012 042 018 011 006 010 032 025 006 014 005 0607
012  Ondřej Moravec (ČEŠ) 014 069 - 023 016 008 002 027 011 003 020 025 042 032 035 031 004 004 040 028 001 014 007 021 022 012 0603
013  Jean-Guillaume Béatrix (FRA) 056 049 039 030 015 005 008 019 033 018 008 017 011 009 020 026 013 007 013 014 008 017 014 016 021 023 0589
014  Jevgeni Garaničev (RUS) 019 019 009 045 013 014 004 008 002 002 021 022 005 006 019 028 - 025 - - - 036 029 024 032 009 0559
015  Tarjei Bø (NOR) - - - - - - - - 025 022 007 014 - - 018 017 012 001 001 002 007 015 008 031 013 007 0518
016  Erik Lesser (NJE) 003 014 013 014 044 032 015 024 028 013 017 030 028 036 012 014 034 005 015 039 003 045 006 029 058 028 0518
017  Alexis Bœuf (FRA) 023 002 006 009 011 049 NS 020 004 007 013 004 039 023 006 008 027 028 049 NS 025 NS 026 068 - - 0493
018  Arnd Peiffer (NJE) 011 009 004 040 025 073 - 030 012 029 015 015 057 054 016 021 028 023 007 004 022 035 046 013 008 018 0491
019  Björn Ferry (ŠVE) 039 016 014 032 018 016 016 005 - - 054 009 034 011 013 009 005 008 - - 029 007 022 056 025 022 0481
020  Lukas Hofer (ITA) 077 072 - 028 019 020 051 - 043 028 023 012 023 013 014 011 007 021 021 024 014 008 042 002 007 024 0480
021  Michal Šlesingr (ČEŠ) 031 041 027 019 047 018 011 018 017 010 027 018 029 021 052 NS 030 - 022 020 019 025 013 008 003 010 0476
022  Ole Einar Bjørndalen (NOR) NS 034 019 016 007 021 018 012 010 015 - - - - 004 010 025 024 018 012 013 024 044 017 NS 025 0463
023  Andrij Derisemlja (UKR) 046 015 038 043 036 042 024 - 078 - 009 016 053 NS 017 030 017 020 003 008 006 020 017 019 017 011 0429
024  Henrik L’Abée-Lund (NOR) 027 005 033 049 054 013 030 009 024 016 050 008 037 NS 037 020 009 017 012 NS - 018 003 NS - - 0394
025  Florian Graf (NJE) 030 004 022 031 029 030 033 010 DIS - 024 024 013 028 - - 040 - 026 016 017 042 060 007 009 020 0374
026  Andrej Makovejev (RUS) 036 040 024 006 012 027 045 026 018 021 003 029 021 010 - - 056 - 045 030 005 - - 023 029 030 0365
027  Simon Fourcade (FRA) - - - - - - - - 030 017 042 - 099 - 034 023 006 009 006 009 020 NZ 010 022 002 006 0363
028  Lowell Bailey (SAD) 037 030 021 036 010 036 028 - 051 042 026 - 007 016 032 013 029 013 050 034 027 047 030 011 010 014 0362
029  Simon Schempp (NJE) 035 011 020 052 026 015 009 017 029 026 016 005 020 049 028 018 - 014 074 - 030 - - - - - 0341
030  Friedrich Pinter (AUT) 006 020 012 004 017 046 021 011 065 - 035 027 009 019 - - 068 - 042 027 021 056 055 080 - - 0313
031  Carl Johan Bergman (ŠVE) 018 046 018 007 020 029 012 013 040 036 018 021 048 035 054 034 035 - - - - 037 043 027 006 029 0308
032  Daniel Mesotitsch (AUT) 058 025 028 - - - - - - - - - 008 003 033 027 045 - 009 018 011 041 037 012 012 017 0304
033  Aleksej Volkov (RUS) 051 028 010 041 028 - - - 006 008 038 - - - - - 015 - 014 005 012 019 - 060 047 - 0276
034  Christoph Sumann (AUT) 034 003 030 061 - 026 032 - - - 046 - - - - - - - - - - 012 041 004 001 015 0248
035  Jean-Philippe Leguellec (KAN) 062 001 016 010 031 083 - 021 055 049 041 - 058 039 036 015 010 022 NS - 024 077 052 090 - - 0246
036  Andrejs Rastorgujevs (LAT) 072 037 029 029 024 038 010 - - - 031 - 050 NS 065 - 050 - 010 013 028 004 016 048 045 - 0229
037  Klemen Bauer (SLO) 041 065 - 026 034 022 037 - 014 009 033 - 024 037 021 024 NZ 026 047 046 - 028 011 067 - - 0228
038  Krasimir Anev (BUG) 008 058 054 020 033 055 044 - 023 024 047 - 086 - 011 019 037 - 029 019 - 013 035 049 043 - 0222
039  Dominik Windisch (ITA) 012 074 - 044 050 054 043 - 031 038 024 - 012 020 058 033 018 - 020 041 - 058 005 079 - - 0201
040  Julian Eberhard (AUT) - - - 042 022 012 017 025 008 019 040 - 038 024 067 - - - 034 026 - 070 058 050 031 - 0197
041  Benjamin Weger (ŠVI) 070 032 031 073 - 035 052 - 009 005 032 - 052 040 025 035 019 027 066 - - 054 044 014 056 - 0192
042  Serhij Semenov (UKR) 053 063 - 013 030 027 035 - 022 023 074 - 018 034 041 045 - - - - - 003 064 038 028 - 0190
043  Vetle Sjåstad Christiansen (NOR) - 027 023 015 021 - - - - - - - - - - - - - - - - 066 018 010 011 016 0187
044  Vladimir Ilijev (BUG) 060 043 041 075 - 006 023 028 032 041 039 - 032 031 043 039 NZ - 024 038 - 060 021 033 034 - 0156
045  Serhij Sednjev (UKR) 015 017 047 047 NS 023 034 - 034 025 048 - 029 008 039 NS 049 - NS - - - 088 074 - - 0146
046  Aleksandar Loginov (RUS) - - - - - - - - - - - - - - - - - - 005 003 015 - 012 - - - 0143
047  Christian De Lorenzi (ITA) 029 084 - 033 035 043 054 - - - 034 - 026 015 026 025 055 - 025 050 - 030 033 044 044 - 0140
048  Matej Kazár (SVK) 017 053 055 021 048 039 055 - 044 054 061 - 022 029 030 029 053 - 056 029 - 067 053 036 027 - 0131
049  Lars Helge Birkeland (NOR) 021 - - 048 037 078 - - - - 006 010 031 NS - - 044 - 041 017 - NS NS - - - 0127
050  Zdeněk Vítek (ČEŠ) 099 034 035 018 027 050 041 - - - - - 065 - 024 046 067 - 019 033 - 011 056 052 048 - 0127
051  Erlend Bjøntegaard (NOR) 007 013 032 077 - - - - 035 044 037 - 056 NS - - - - 030 051 - 016 076 - - - 0119
052  Jan Savicki (KAZ) 059 082 - - - 063 - - 027 032 045 - 016 035 047 049 011 - - - - 026 047 025 046 - 0117
053  Lars Berger (NOR) 052 024 026 - - 010 014 029 042 034 043 - - - - - - - - - - - - - - - 0109
054  Scott Perras (KAN) 032 045 036 025 043 034 031 - - - 010 026 060 043 066 - 026 - 060 042 - 061 090 083 - - 00108
055  Aleksej Zlepov (RUS) - - - - - - - - - - - - 073 - - - - - - - - 027 009 015 036 019 0099
056  Jaroslav Soukup (ČEŠ) - - - - - - - - 049 039 028 - 010 022 027 042 039 - 038 043 - 043 038 075 - - 0087
057  Simon Desthieux (FRA) 050 052 051 037 041 025 029 - 019 035 059 - NS - 068 - - - 027 045 - 051 032 058 037 - 0087
058  Artem Prima (UKR) 022 044 046 038 046 019 040 - 046 047 - - - - 042 036 047 - - - - NZ 073 018 033 - 0081
059  Johannes Thingnes Bø (NOR) - - - - - - - - - - - - - - - - - - 028 025 - 068 020 037 020 - 0075
060  Ivan Joller (ŠVI) - - - - - - - - - - - - - - - - 024 - 037 021 - 010 070 040 042 - 0073
061  Daniel Böhm (NJE) - - - - - - - - - - - - - - - - - - 017 040 023 NZ NS 026 026 - 0073
062  Jarkko Kauppinen (FIN) 010 087 - 046 038 061 - - 085 - 044 - 027 027 038 056 054 - 048 049 - 040 063 NS - - 0066
063  Tomas Kaukėnas (LTU) 092 055 053 072 - 041 046 - - - - - - - 022 038 023 029 - - - 081 089 034 038 - 0062
064  Mario Dolder (ŠVI) 091 050 042 093 - 030 025 - 041 046 077 - 025 026 079 - 058 - - - - 082 054 061 - - 0058
065  Claudio Böckli (ŠVI) 016 079 - 069 - 024 047 - 056 052 030 - 055 053 048 051 038 - 079 - - 053 068 054 057 - 0056
066  Benedikt Doll (NJE) - - - 035 040 - - - - - - - - - - - - - - - - 006 034 041 051 - 0052
067  Oleksandr Bilanenko (UKR) 084 031 057 091 - - - - 037 027 036 - 093 - - - 073 - 036 031 - 044 085 - - - 0048
068  Simon Hallenbarter (ŠVI) 069 086 - 008 032 086 - - 037 051 066 - 059 047 082 - - - 087 - - - - - - - 0047
069  Miroslav Matiaško (SVK) 013 062 - 065 - 037 039 - - - - - 078 - 059 055 032 - 061 - - 057 086 - - - 0043
070  Johannes Kühn (NJE) - - - - - 017 026 - 048 053 051 - 046 051 - - - - - - - - - - - - 0039
071  Maksim Cvetkov (RUS) - - - - - - - - - - - - - - - - - - 008 037 - - NZ - - - 0038
072  Leif Nordgren (SAD) 075 054 059 081 - - - - 036 048 086 - 040 038 053 043 022 - 052 048 - 062 040 053 035 - 0035
073  Christian Martinelli (ITA) - - - - - 088 - - 052 031 - - 041 017 060 041 - - - - - - - - - - 0034
074  Pavol Hurajt (SVK) - - - 051 045 - - - - - 088 - - - 050 037 062 - - - - 031 092 039 023 - 0034
075  Sjarhej Novikau (BJE) 040 071 - 066 - 064 - - 060 055 - - 069 - 069 - 016 - 065 - - 050 084 064 - - 0026
076  Indrek Tobreluts (EST) 095 - - 064 - 044 038 - - - - - 019 041 087 - 057 - 086 - - 071 062 047 052 - 0025
077  Scott Gow (KAN) - - - - - 050 050 - - - 029 - 067 - 045 050 031 - 072 - - 063 049 055 054 - 0022
078  Markus Windisch (ITA) 087 042 050 071 - - - - 020 050 - - - - - - - - - - - - - - - - 0021
079  Jauhen Abramenka (BJE) 038 091 - 053 057 058 057 - 047 043 049 - 063 - 064 - - - 034 032 - 039 087 084 - - 0021
080  Peter Dokl (SLO) 082 064 - 083 - 057 056 - 068 - 060 - 097 - 063 - 021 - 078 - - 078 080 081 - - 0020
081  Aleksandar Pečonkin (RUS) - - - - - - - - - - - - - - - - - - 053 022 - - - 063 - - 0019
082  Tobias Eberhard (AUT) - - - - - - - - 053 NZ - - - - - - - - - - - 094 024 045 041 - 0017
083  Christofer Eriksson (ŠVE) 049 026 040 050 049 047 049 - 063 - 072 - 062 - 061 - 066 - - - - 069 071 076 - - 0016
084  Kauri Kõiv (EST) 044 056 052 088 - - - - 050 045 052 - 082 - 031 048 036 - 063 - - 051 057 069 - - 0015
085  Ivan Čerezov (RUS) - - - - - 062 - - - - - - - - - - - - 031 036 - - - - - - 0015
086  Milanko Petrović (SRB) - - - - - 084 - - 039 040 068 - 094 - 049 047 088 - 044 035 - 047 035 066 - - 0015
087  Hidenori Isa (JAP) 028 - - - - 070 - - - - - - - - 056 044 107 - 068 - - 072 083 - - - 0013
088  Magnus Jonsson (ŠVE) 086 081 - 082 - 033 042 - - - 063 - 036 048 - - - - - - - - - - - - 0013
089  Mihail Klečerov (BUG) 047 101 - 079 - 075 - - 069 - 062 - 078 - 091 - 080 - 083 - - 029 081 073 - - 0012
090  Tobias Arwidson (ŠVE) 043 048 034 068 - 056 036 - - - - - - - - - - - 057 NS - 049 079 046 050 - 0012
091  Dušan Šimočko (SVK) - - - - - 091 - - 059 056 091 - 052 050 - - 093 - 033 052 - - 069 042 040 - 009
092  Ahti Toivanen (FIN) 078 - 049 101 - 085 - - - - 057 - 044 044 070 - 082 - 071 - - 076 077 089 - - 008
093  Alexei Almoukov (AUS) 076 067 - 058 058 082 - - 071 - 082 - 076 - 094 - 084 - 081 - - 033 074 078 - - 008
094  Christoph Stephan (NJE) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 055 051 035 039 - 008
095  Marc-André Bédard (KAN) - - - - - - - - 057 037 - - - - - - - - - - - - - - - - 004
096  Daniil Steptšenko (EST) 068 038 045 - - 066 - - - - 081 - - - 090 - 110 - 089 - - - - - - - 003
097  SSergej Kljačin (RUS) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 038 050 - - - 003
098  Pietro Dutto (ITA) 042 039 044 076 - 072 - - 073 - 058 - 043 045 - - 098 - 084 - - 083 047 051 049 - 002
099  Vincent Jay (FRA) 048 068 - 039 042 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 002
100  Vít Jánov (ČEŠ) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 075 039 071 - - 002
101  Edgars Piksons (LAT) 073 073 - 092 - - - - 088 - - - - - 040 040 086 - NZ - - - - 091 - - 002
Legende
1 2 3 Podest-Platzierungen
4–10 übrige Top-10-Platzierungen
11–30 Rennen innerhalb der Punkteränge beendet
ab 31 Rennen außerhalb der Punkteränge beendet
KRU [[KRUped]] / Überrundet und damit ausgeschieden
NZ Did not finish / Rennen begonnen aber nicht beendet
NS Did not start / Gemeldet, aber nicht zum Rennen angetreten
Platz Land Hochfilzen Oberhof Ruhpolding Antholz Nové Město na Moravě Krasnaja Poljana Punkte
001  Rusija 003
Anton Šipulin
Andrej Makovejev
Jevgeni Ustjugov
Dmitri Mališko
001
Aleksej Volkov
Jevgeni Garaničev
Anton Šipulin
Dmitri Mališko
005
Aleksej Volkov
Andrej Makovejev
Jevgeni Garaničev
Anton Šipulin
002
Anton Šipulin
Jevgeni Ustjugov
Jevgeni Garaničev
Dmitri Mališko
004
Anton Šipulin
Jevgeni Ustjugov
Jevgeni Garaničev
Dmitri Mališko
001
Anton Šipulin
Aleksandar Loginov
Dmitri Mališko
Jevgeni Ustjugov
305
002  Norveška 001
Lars Helge Birkeland
Ole Einar Bjørndalen
Vetle Sjåstad Christiansen
Henrik L’Abée-Lund
002
Henrik L’Abée-Lund
Ole Einar Bjørndalen
Erlend Bjøntegaard
Emil Hegle Svendsen
002
Erlend Bjøntegaard
Tarjei Bø
Henrik L’Abée-Lund
Emil Hegle Svendsen
010
Lars Helge Birkeland
Alexander Os
Johannes Thingnes Bø
Henrik L’Abée-Lund
00 1
Ole Einar Bjørndalen
Henrik L’Abée-Lund
Tarjei Bø
Emil Hegle Svendsen
004
Vetle Sjåstad Christiansen
Henrik L’Abée-Lund
Johannes Thingnes Bø
Tarjei Bø
302
003  Francuska 002
Vincent Jay
Jean-Guillaume Béatrix
Alexis Bœuf
Martin Fourcade
013
Jean-Guillaume Béatrix
Simon Fourcade
Simon Desthieux
Alexis Bœuf
001
Simon Fourcade
Jean-Guillaume Béatrix
Alexis Bœuf
Martin Fourcade
001
Simon Fourcade
Jean-Guillaume Béatrix
Alexis Bœuf
Martin Fourcade
00 2
Simon Fourcade
Jean-Guillaume Béatrix
Alexis Bœuf
Martin Fourcade
005
Simon Fourcade
Jean-Guillaume Béatrix
Alexis Bœuf
Simon Desthieux
296
004  Njemačka 006
Simon Schempp
Erik Lesser
Florian Graf
Arnd Peiffer
003
Simon Schempp
Erik Lesser
Arnd Peiffer
Florian Graf
004
Simon Schempp
Andreas Birnbacher
Arnd Peiffer
Erik Lesser
007
Florian Graf
Erik Lesser
Arnd Peiffer
Johannes Kühn
003
Simon Schempp
Andreas Birnbacher
Arnd Peiffer
Erik Lesser
002
Erik Lesser
Andreas Birnbacher
Arnd Peiffer
Benedikt Doll
267
005  Austrija 004
Daniel Mesotitsch
Christoph Sumann
Friedrich Pinter
Dominik Landertinger
011
Simon Eder
Julian Eberhard
Friedrich Pinter
Dominik Landertinger
003
Simon Eder
Friedrich Pinter
Dominik Landertinger
Christoph Sumann
003
Simon Eder
Christoph Sumann
Daniel Mesotitsch
Dominik Landertinger
005
Simon Eder
Daniel Mesotitsch
Christoph Sumann
Dominik Landertinger
008
Simon Eder
Daniel Mesotitsch
Tobias Eberhard
Friedrich Pinter
243
006  Češka 005
Michal Šlesingr
Ondřej Moravec
Tomáš Krupčík
Zdeněk Vítek
008
Michal Šlesingr
Ondřej Moravec
Tomáš Krupčík
Michal Krčmář
013
Michal Šlesingr
Ondřej Moravec
Tomáš Krupčík
Jaroslav Soukup
006
Michal Šlesingr
Ondřej Moravec
Jaroslav Soukup
Zdeněk Vítek
006
Michal Šlesingr
Ondřej Moravec
Jaroslav Soukup
Michal Krčmář
003
Michal Šlesingr
Jaroslav Soukup
Vít Jánov
Ondřej Moravec
226
007  Švedska 009
Fredrik Lindström
Christofer Eriksson
Björn Ferry
Carl Johan Bergman
007
Ted Armgren
Fredrik Lindström
Christofer Eriksson
Carl Johan Bergman
006
Carl Johan Bergman
Björn Ferry
Christofer Eriksson
Fredrik Lindström
004
Carl Johan Bergman
Björn Ferry
Magnus Jonsson
Fredrik Lindström
011
Carl Johan Bergman
Björn Ferry
Tobias Arwidson
Fredrik Lindström
007
Christofer Eriksson
Carl Johan Bergman
Ted Armgren
Tobias Arwidson
215
008  Ukrajina 010
Serhij Semenov
Andrij Derisemlja
Artem Prima
Serhij Sednjev
004
Serhij Semenov
Serhij Sednjev
Artem Prima
Andrij Derisemlja
007
Serhij Semenov
Andrij Derisemlja
Serhij Sednjev
Artem Prima
008
Oleksandr Bilanenko
Andrij Derisemlja
Serhij Semenov
Serhij Sednjev
014
Serhij Semenov
Andrij Derisemlja
Artem Prima
Serhij Sednjev
012
Serhij Semenov
Andrij Derisemlja
Artem Prima
Dmitro Pidrušnij
200
009  Italija 008
Christian De Lorenzi
Dominik Windisch
Pietro Dutto
Lukas Hofer
014
Pietro Dutto
Dominik Windisch
Markus Windisch
Lukas Hofer
011
Christian De Lorenzi
Dominik Windisch
Pietro Dutto
Lukas Hofer
011
Christian De Lorenzi
Dominik Windisch
Markus Windisch
Lukas Hofer
007
Christian De Lorenzi
Dominik Windisch
Christian Martinelli
Lukas Hofer
006
Lukas Hofer
Dominik Windisch
Pietro Dutto
Christian De Lorenzi
195
010  Slovačka 007
Pavol Hurajt
Matej Kazár
Tomáš Hasilla
Miroslav Matiaško
007
Dušan Šimočko
Matej Kazár
Tomáš Hasilla
Martin Otčenáš
010
Pavol Hurajt
Dušan Šimočko
Matej Kazár
Martin Otčenáš
009
Dušan Šimočko
Miroslav Matiaško
Matej Kazár
Martin Otčenáš
010
Dušan Šimočko
Pavol Hurajt
Matej Kazár
Miroslav Matiaško
009
Dušan Šimočko
Pavol Hurajt
Miroslav Matiaško
Matej Kazár
194
011  Sjedinjene Američke Države 017
Leif Nordgren
Tim Burke
Russell Currier
Jay Hakkinen
005
Lowell Bailey
Tim Burke
Russell Currier
Leif Nordgren
014
Lowell Bailey
Leif Nordgren
Russell Currier
Jay Hakkinen
012
Lowell Bailey
Tim Burke
Russell Currier
Leif Nordgren
012
Lowell Bailey
Tim Burke
Russell Currier
Leif Nordgren
010
Lowell Bailey
Tim Burke
Russell Currier
Leif Nordgren
180
012  Slovenija 018
Jakov Fak
Klemen Bauer
Peter Dokl
Lenart Oblak
006
Peter Dokl
Klemen Bauer
Janez Marič
Jakov Fak
006
Peter Dokl
Klemen Bauer
Janez Marič
Jakov Fak
014
Peter Dokl
Klemen Bauer
Janez Marič
Jakov Fak
013
Peter Dokl
Klemen Bauer
Janez Marič
Jakov Fak
011
Peter Dokl
Jakov Fak
Janez Marič
Klemen Bauer
180
013  Bugarska 012
Mihail Klečerov
Miroslaw Kenanov
Vladimir Ilijev
Krasimir Anev
012
Mihail Klečerov
Miroslaw Kenanov
Vladimir Ilijev
Krasimir Anev
012
Mihail Klečerov
Miroslaw Kenanov
Vladimir Ilijev
Krasimir Anev
015
Miroslaw Kenanov
Krasimir Anev
Vladimir Ilijev
Mihail Klečerov
009
Mihail Klečerov
Miroslaw Kenanov
Vladimir Ilijev
Krasimir Anev
013
Miroslaw Kenanov
Krasimir Anev
Vladimir Ilijev
Mihail Klečerov
173
014  Bjelorusija 014
Sjarhej Novikau
Jauhen Abramenka
Aljaksandr Babtschyn
Uladsimir Čapelin
010
Sjarhej Novikau
Jauhen Abramenka
Aljaksandr Babtschyn
Jury Ljadau
009
Jauhen Abramenka
Uladsimir Čapelin
Aljaksandr Babtschyn
Jury Ljadau
013
Jauhen Abramenka
Sjarhej Novikau
Aljaksandr Babtschyn
Jury Ljadau
015
Jauhen Abramenka
Sjarhej Novikau
Uladsimir Čapelin
Aljaksandr Babtschyn
014
Jauhen Abramenka
Sjarhej Novikau
Uladsimir Čapelin
Jury Ljadau
171
015  Švicarska 011
Claudio Böckli
Benjamin Weger
Mario Dolder
Simon Hallenbarter
015
Claudio Böckli
Benjamin Weger
Mario Dolder
Simon Hallenbarter
017
Claudio Böckli
Benjamin Weger
Mario Dolder
Simon Hallenbarter
005
Ivan Joller
Benjamin Weger
Claudio Böckli
Mario Dolder
KRU (18)
Ivan Joller
Benjamin Weger
Claudio Böckli
Mario Dolder
NS
Ivan Joller
Benjamin Weger
Claudio Böckli
Mario Dolder
143
016  Kazahstan 015
Aleksandar Červjakov
Jan Savicki
Sergej Naumik
Alexander Trifonow
KRU (17)
Aleksandar Červjakov
Jan Savicki
Sergej Naumik
Dias Kenešov
019
Aleksandar Červjakov
Jan Savicki
Sergej Naumik
Alexander Trifonow
KRU (19)
Aleksandar Červjakov
Jan Savicki
Sergej Naumik
Dias Kenešov
KRU (20)
Aleksandar Červjakov
Jan Savicki
Sergej Naumik
Dias Kenešov
016
Jan Savicki
Sergej Naumik
Dias Kenešov
Anton Pantov
140
017  Kanada 013
Scott Perras
Jean-Philippe Leguellec
Scott Gow
Nathan Smith
- 015
Jean-Philippe Leguellec
Scott Perras
Scott Gow
Nathan Smith
016
Jean-Philippe Leguellec
Scott Gow
Nathan Smith
Scott Perras
008
Jean-Philippe Leguellec
Scott Gow
Nathan Smith
Scott Perras
015
Jean-Philippe Leguellec
Scott Gow
Kurtis Wenzel
Scott Perras
139
018  Estonija 016
Kauri Kõiv
Indrek Tobreluts
Daniil Steptšenko
Roland Lessing
KRU (23)
Kauri Kõiv
Martin Remmelg
Kalev Ermits
Siim Ala
KRU (20)
Kauri Kõiv
Roland Lessing
Daniil Steptšenko
Indrek Tobreluts
KRU (17)
Kauri Kõiv
Indrek Tobreluts
Daniil Steptšenko
Roland Lessing
016
Kauri Kõiv
Indrek Tobreluts
Roland Lessing
Daniil Steptšenko
017
Kauri Kõiv
Indrek Tobreluts
Roland Lessing
Daniil Steptšenko
137
019  Japan KRU (24)
Kazuya Inomata
Hidenori Isa
Junji Nagai
Mikito Tachizaki
KRU (20)
Junji Nagai
Hidenori Isa
Mikito Tachizaki
Kazuya Inomata
018
Junji Nagai
Hidenori Isa
Mikito Tachizaki
Kazuya Inomata
KRU (18)
Junji Nagai
Hidenori Isa
Kazuya Inomata
Sho Wakamatsu
KRU (26)
Junji Nagai
Hidenori Isa
Sho Wakamatsu
Ryō Maeda
KRU (18)
Junji Nagai
Hidenori Isa
Mikito Tachizaki
Sho Wakamatsu
122
020  Rumunija KRU (25)
Remus Faur
Ștefan Gavrilă
Roland Gerbacea
Cornel Puchianu
KRU (22)
Remus Faur
Roland Gerbacea
Ștefan Gavrilă
Cornel Puchianu
KRU (23)
Ștefan Gavrilă
Roland Gerbacea
Remus Faur
Cornel Puchianu
KRU (23)
Remus Faur
Ștefan Gavrilă
Roland Gerbacea
Cornel Puchianu
KRU (19)
Remus Faur
Ștefan Gavrilă
Roland Gerbacea
Cornel Puchianu
KRU (19)
Remus Faur
Ștefan Gavrilă
Roland Gerbacea
Cornel Puchianu
115
021  Latvija KRU (20)
Edgars Piksons
Rolands Pužulis
Artūrs Koļesņikovs
Andrejs Rastorgujevs
KRU (18)
Edgars Piksons
Artūrs Koļesņikovs
Krisjanis Meirans
Rolands Pužulis
KRU (21)
Andrejs Rastorgujevs
Artūrs Koļesņikovs
Rolands Pužulis
Krisjanis Meirans
- KRU (22)
Edgars Piksons
Andrejs Rastorgujevs
Rolands Pužulis
Oskars Muižnieks
KRU (20)
Edgars Piksons
Krisjanis Meirans
Artūrs Koļesņikovs
Andrejs Rastorgujevs
104
022  Finska KRU (19)
Jarkko Kauppinen
Mika Kaljunen
Ahti Toivanen
Ville Simola
KRU (16)
Jarkko Kauppinen
Ahti Toivanen
Mika Kaljunen
Ville Simola
016
Jarkko Kauppinen
Mika Kaljunen
Ville Simola
Ahti Toivanen
- KRU (21)
Ahti Toivanen
Jarkko Kauppinen
Mika Kaljunen
Ville Simola
NS
Ahti Toivanen
Jarkko Kauppinen
Ville Simola
Mika Kaljunen
92
023  Poljska KRU (23)
Krzysztof Pływaczyk
Łukasz Szczurek
Grzegorz Bril
Adam Kwak
KRU (19)
Łukasz Szczurek
Łukasz Słonina
Rafał Lepel
Adam Kwak
KRU (22)
Łukasz Szczurek
Adam Kwak
Rafał Lepel
Łukasz Słonina
KRU (21)
Łukasz Szczurek
Adam Kwak
Łukasz Słonina
Rafał Lepel
KRU (28)
Łukasz Szczurek
Adam Kwak
Krzysztof Pływaczyk
Łukasz Słonina
- 92
024  Ujedinjeno Kraljevstvo KRU (22)
Kevin Kane
Lee-Steve Jackson
[[Marcel KRUonder]]
Pete Beyer
KRU (21)
Kevin Kane
Lee-Steve Jackson
[[Marcel KRUonder]]
Scott Dixon
KRU (25)
Kevin Kane
Pete Beyer
[[Marcel KRUonder]]
Scott Dixon
KRU (24)
Kevin Kane
Lee-Steve Jackson
[[Marcel KRUonder]]
Pete Beyer
KRU (23)
Lee-Steve Jackson
Kevin Kane
Pete Beyer
[[Marcel KRUonder]]
- 90
025  Kina - - KRU (24)
Li Zhonghai
Chen Haibin
Li Xuezhi
Ren Long
KRU (20)
Li Zhonghai
Ren Long
Li Xuezhi
Chen Haibin
KRU (17)
Chen Haibin
Ren Long
Li Zhonghai
Li Xuezhi
- 62
026  Litvanija KRU (21)
Tomas Kaukėnas
Karolis Zlatkauskas
Karol Dombrovski
Aleksandr Lavrinovič
NS
Karol Dombrovski
Karolis Zlatkauskas
Aleksandr Lavrinovič
Tomas Kaukėnas
KRU (26)
Karol Dombrovski
Karolis Zlatkauskas
Aleksandr Lavrinovič
Tomas Kaukėnas
- KRU (25)
Tomas Kaukėnas
Karol Dombrovski
Karolis Zlatkauskas
Aleksandr Lavrinovič
- 51
027 Šablon:SRB - - - KRU (22)
Milanko Petrović
Damir Rastić
Emir Hrkalović
Edin Hodžić
KRU (27)
Damir Rastić
Emir Hrkalović
Milanko Petrović
Edin Hodžić
- 33
028  Južna Koreja - - - - KRU (24)
Jun Je-uk
Lee In-bok
Lee Su-Young
Kim Yong-gyu
- 17
029 Šablon:ESP - - - - KRU (29)
Samuel Pulido Serrano
Victor Lobo Escolar
Manuel Fernández Musso
Pedro Quintana Arias
- 12

Štafete[uredi | uredi izvor]

Platz Land Hochfilzen Oberhof Ruhpolding Antholz Nové Město na Moravě Krasnaja Poljana Punkte
001 Rusija 003
Anton Šipulin
Andrej Makovejev
Jevgenij Ustjugov
Dmitrij Mališko
001
Aleksej Volkov
Jevgenij Garaničev
Anton Šipulin
Dmitrij Mališko
005
Aleksej Volkov
Andrej Makovejev
Jevgenij Garaničev
Anton Šipulin
002
Anton Šipulin
Jevgenij Ustjugov
Jevgenij Garaničev
Dmitrij Mališko
004
Anton Šipulin
Jevgenij Ustjugov
Jevgenij Garaničev
Dmitrij Mališko
001
Anton Šipulin
Aleksandar Loginov
Dmitrij Mališko
Jevgenij Ustjugov
305
002 Norveška 001
Lars Helge Birkeland
Ole Einar Bjørndalen
Vetle Sjåstad Christiansen
Henrik L’Abée-Lund
002
Henrik L’Abée-Lund
Ole Einar Bjørndalen
Erlend Bjøntegaard
Emil Hegle Svendsen
002
Erlend Bjøntegaard
Tarjei Bø
Henrik L’Abée-Lund
Emil Hegle Svendsen
010
Lars Helge Birkeland
Alexander Os
Johannes Thingnes Bø
Henrik L’Abée-Lund
00 1
Ole Einar Bjørndalen
Henrik L’Abée-Lund
Tarjei Bø
Emil Hegle Svendsen
004
Vetle Sjåstad Christiansen
Henrik L’Abée-Lund
Johannes Thingnes Bø
Tarjei Bø
302
003 Francuska 002
Vincent Jay
Jean-Guillaume Béatrix
Alexis Bœuf
Martin Fourcade
013
Jean-Guillaume Béatrix
Simon Fourcade
Simon Desthieux
Alexis Bœuf
001
Simon Fourcade
Jean-Guillaume Béatrix
Alexis Bœuf
Martin Fourcade
001
Simon Fourcade
Jean-Guillaume Béatrix
Alexis Bœuf
Martin Fourcade
00 2
Simon Fourcade
Jean-Guillaume Béatrix
Alexis Bœuf
Martin Fourcade
005
Simon Fourcade
Jean-Guillaume Béatrix
Alexis Bœuf
Simon Desthieux
296
004 Njemačka 006
Simon Schempp
Erik Lesser
Florian Graf
Arnd Peiffer
003
Simon Schempp
Erik Lesser
Arnd Peiffer
Florian Graf
004
Simon Schempp
Andreas Birnbacher
Arnd Peiffer
Erik Lesser
007
Florian Graf
Erik Lesser
Arnd Peiffer
Johannes Kühn
003
Simon Schempp
Andreas Birnbacher
Arnd Peiffer
Erik Lesser
002
Erik Lesser
Andreas Birnbacher
Arnd Peiffer
Benedikt Doll
267
005 Austrija 004
Daniel Mesotitsch
Christoph Sumann
Friedrich Pinter
Dominik Landertinger
011
Simon Eder
Julian Eberhard
Friedrich Pinter
Dominik Landertinger
003
Simon Eder
Friedrich Pinter
Dominik Landertinger
Christoph Sumann
003
Simon Eder
Christoph Sumann
Daniel Mesotitsch
Dominik Landertinger
005
Simon Eder
Daniel Mesotitsch
Christoph Sumann
Dominik Landertinger
008
Simon Eder
Daniel Mesotitsch
Tobias Eberhard
Friedrich Pinter
243
006 Češka 005
Michal Šlesingr
Ondřej Moravec
Tomáš Krupčík
Zdeněk Vítek
008
Michal Šlesingr
Ondřej Moravec
Tomáš Krupčík
Michal Krčmář
013
Michal Šlesingr
Ondřej Moravec
Tomáš Krupčík
Jaroslav Soukup
006
Michal Šlesingr
Ondřej Moravec
Jaroslav Soukup
Zdeněk Vítek
006
Michal Šlesingr
Ondřej Moravec
Jaroslav Soukup
Michal Krčmář
003
Michal Šlesingr
Jaroslav Soukup
Vít Jánov
Ondřej Moravec
226
007 Švedska 009
Fredrik Lindström
Christoffer Eriksson
Björn Ferry
Carl Johan Bergman
007
Ted Armgren
Fredrik Lindström
Christoffer Eriksson
Carl Johan Bergman
006
Carl Johan Bergman
Björn Ferry
Christoffer Eriksson
Fredrik Lindström
004
Carl Johan Bergman
Björn Ferry
Magnus Jonsson
Fredrik Lindström
011
Carl Johan Bergman
Björn Ferry
Tobias Arwidson
Fredrik Lindström
007
Christoffer Eriksson
Carl Johan Bergman
Ted Armgren
Tobias Arwidson
215
008 Ukrajina 010
Serhij Semenov
Andrij Derysemlja
Artem Pryma
Serhij Sednjew
004
Serhij Semenov
Serhij Sednjew
Artem Pryma
Andrij Derysemlja
007
Serhij Semenov
Andrij Derysemlja
Serhij Sednjew
Artem Pryma
008
Oleksandr Bilanenko
Andrij Derysemlja
Serhij Semenov
Serhij Sednjew
014
Serhij Semenov
Andrij Derysemlja
Artem Pryma
Serhij Sednjew
012
Serhij Semenov
Andrij Derysemlja
Artem Pryma
Dmytro Pidrutschnyj
200
009 Italija 008
Christian De Lorenzi
Dominik Windisch
Pietro Dutto
Lukas Hofer
014
Pietro Dutto
Dominik Windisch
Markus Windisch
Lukas Hofer
011
Christian De Lorenzi
Dominik Windisch
Pietro Dutto
Lukas Hofer
011
Christian De Lorenzi
Dominik Windisch
Markus Windisch
Lukas Hofer
007
Christian De Lorenzi
Dominik Windisch
Christian Martinelli
Lukas Hofer
006
Lukas Hofer
Dominik Windisch
Pietro Dutto
Christian De Lorenzi
195
010 Slovačka 007
Pavol Hurajt
Matej Kazár
Tomáš Hasilla
Miroslav Matiaško
007
Dušan Šimočko
Matej Kazár
Tomáš Hasilla
Martin Otčenáš
010
Pavol Hurajt
Dušan Šimočko
Matej Kazár
Martin Otčenáš
009
Dušan Šimočko
Miroslav Matiaško
Matej Kazár
Martin Otčenáš
010
Dušan Šimočko
Pavol Hurajt
Matej Kazár
Miroslav Matiaško
009
Dušan Šimočko
Pavol Hurajt
Miroslav Matiaško
Matej Kazár
194
011 SAD 017
Leif Nordgren
Tim Burke
Russell Currier
Jay Hakkinen
005
Lowell Bailey
Tim Burke
Russell Currier
Leif Nordgren
014
Lowell Bailey
Leif Nordgren
Russell Currier
Jay Hakkinen
012
Lowell Bailey
Tim Burke
Russell Currier
Leif Nordgren
012
Lowell Bailey
Tim Burke
Russell Currier
Leif Nordgren
010
Lowell Bailey
Tim Burke
Russell Currier
Leif Nordgren
180
012 Slovenija 018
Jakov Fak
Klemen Bauer
Peter Dokl
Lenart Oblak
006
Peter Dokl
Klemen Bauer
Janez Marič
Jakov Fak
006
Peter Dokl
Klemen Bauer
Janez Marič
Jakov Fak
014
Peter Dokl
Klemen Bauer
Janez Marič
Jakov Fak
013
Peter Dokl
Klemen Bauer
Janez Marič
Jakov Fak
011
Peter Dokl
Jakov Fak
Janez Marič
Klemen Bauer
180
013 Bugarska 012
Michail Kletscherow
Miroslaw Kenanow
Wladimir Iliew
Krassimir Anew
012
Michail Kletscherow
Miroslaw Kenanow
Wladimir Iliew
Krassimir Anew
012
Michail Kletscherow
Miroslaw Kenanow
Wladimir Iliew
Krassimir Anew
015
Miroslaw Kenanow
Krassimir Anew
Wladimir Iliew
Michail Kletscherow
009
Michail Kletscherow
Miroslaw Kenanow
Wladimir Iliew
Krassimir Anew
013
Miroslaw Kenanow
Krassimir Anew
Wladimir Iliew
Michail Kletscherow
173
014 Bjelorusija 014
Sjarhej Nowikau
Jauhen Abramenka
Aljaksandr Babtschyn
Uladsimir Tschapelin
010
Sjarhej Nowikau
Jauhen Abramenka
Aljaksandr Babtschyn
Jury Ljadau
009
Jauhen Abramenka
Uladsimir Tschapelin
Aljaksandr Babtschyn
Jury Ljadau
013
Jauhen Abramenka
Sjarhej Nowikau
Aljaksandr Babtschyn
Jury Ljadau
015
Jauhen Abramenka
Sjarhej Nowikau
Uladsimir Tschapelin
Aljaksandr Babtschyn
014
Jauhen Abramenka
Sjarhej Nowikau
Uladsimir Tschapelin
Jury Ljadau
171
015 Švicarska 011
Claudio Böckli
Benjamin Weger
Mario Dolder
Simon Hallenbarter
015
Claudio Böckli
Benjamin Weger
Mario Dolder
Simon Hallenbarter
017
Claudio Böckli
Benjamin Weger
Mario Dolder
Simon Hallenbarter
005
Ivan Joller
Benjamin Weger
Claudio Böckli
Mario Dolder
LAP (18)
Ivan Joller
Benjamin Weger
Claudio Böckli
Mario Dolder
DNS
Ivan Joller
Benjamin Weger
Claudio Böckli
Mario Dolder
143
016 Kazahstan 015
Alexander Tscherwjakow
Jan Sawizki
Sergei Naumik
Alexander Trifonow
LAP (17)
Alexander Tscherwjakow
Jan Sawizki
Sergei Naumik
Dias Keneschew
019
Alexander Tscherwjakow
Jan Sawizki
Sergei Naumik
Alexander Trifonow
LAP (19)
Alexander Tscherwjakow
Jan Sawizki
Sergei Naumik
Dias Keneschew
LAP (20)
Alexander Tscherwjakow
Jan Sawizki
Sergei Naumik
Dias Keneschew
016
Jan Sawizki
Sergei Naumik
Dias Keneschew
Anton Pantow
140
017 Kanada 013
Scott Perras
Jean-Philippe Leguellec
Scott Gow
Nathan Smith
- 015
Jean-Philippe Leguellec
Scott Perras
Scott Gow
Nathan Smith
016
Jean-Philippe Leguellec
Scott Gow
Nathan Smith
Scott Perras
008
Jean-Philippe Leguellec
Scott Gow
Nathan Smith
Scott Perras
015
Jean-Philippe Leguellec
Scott Gow
Kurtis Wenzel
Scott Perras
139
018 Estonija 016
Kauri Kõiv
Indrek Tobreluts
Daniil Steptšenko
Roland Lessing
LAP (23)
Kauri Kõiv
Martin Remmelg
Kalev Ermits
Siim Ala
LAP (20)
Kauri Kõiv
Roland Lessing
Daniil Steptšenko
Indrek Tobreluts
LAP (17)
Kauri Kõiv
Indrek Tobreluts
Daniil Steptšenko
Roland Lessing
016
Kauri Kõiv
Indrek Tobreluts
Roland Lessing
Daniil Steptšenko
017
Kauri Kõiv
Indrek Tobreluts
Roland Lessing
Daniil Steptšenko
137
019 Japan LAP (24)
Kazuya Inomata
Hidenori Isa
Junji Nagai
Mikito Tachizaki
LAP (20)
Junji Nagai
Hidenori Isa
Mikito Tachizaki
Kazuya Inomata
018
Junji Nagai
Hidenori Isa
Mikito Tachizaki
Kazuya Inomata
LAP (18)
Junji Nagai
Hidenori Isa
Kazuya Inomata
Sho Wakamatsu
LAP (26)
Junji Nagai
Hidenori Isa
Sho Wakamatsu
Ryō Maeda
LAP (18)
Junji Nagai
Hidenori Isa
Mikito Tachizaki
Sho Wakamatsu
122
020 Rumunija LAP (25)
Remus Faur
Ștefan Gavrilă
Roland Gerbacea
Cornel Puchianu
LAP (22)
Remus Faur
Roland Gerbacea
Ștefan Gavrilă
Cornel Puchianu
LAP (23)
Ștefan Gavrilă
Roland Gerbacea
Remus Faur
Cornel Puchianu
LAP (23)
Remus Faur
Ștefan Gavrilă
Roland Gerbacea
Cornel Puchianu
LAP (19)
Remus Faur
Ștefan Gavrilă
Roland Gerbacea
Cornel Puchianu
LAP (19)
Remus Faur
Ștefan Gavrilă
Roland Gerbacea
Cornel Puchianu
115
021 Latvija LAP (20)
Edgars Piksons
Rolands Pužulis
Artūrs Koļesņikovs
Andrejs Rastorgujevs
LAP (18)
Edgars Piksons
Artūrs Koļesņikovs
Krisjanis Meirans
Rolands Pužulis
LAP (21)
Andrejs Rastorgujevs
Artūrs Koļesņikovs
Rolands Pužulis
Krisjanis Meirans
- LAP (22)
Edgars Piksons
Andrejs Rastorgujevs
Rolands Pužulis
Oskars Muižnieks
LAP (20)
Edgars Piksons
Krisjanis Meirans
Artūrs Koļesņikovs
Andrejs Rastorgujevs
104
022 Finska LAP (19)
Jarkko Kauppinen
Mika Kaljunen
Ahti Toivanen
Ville Simola
LAP (16)
Jarkko Kauppinen
Ahti Toivanen
Mika Kaljunen
Ville Simola
016
Jarkko Kauppinen
Mika Kaljunen
Ville Simola
Ahti Toivanen
- LAP (21)
Ahti Toivanen
Jarkko Kauppinen
Mika Kaljunen
Ville Simola
DNS
Ahti Toivanen
Jarkko Kauppinen
Ville Simola
Mika Kaljunen
92
023 Poljska LAP (23)
Krzysztof Pływaczyk
Łukasz Szczurek
Grzegorz Bril
Adam Kwak
LAP (19)
Łukasz Szczurek
Łukasz Słonina
Rafał Lepel
Adam Kwak
LAP (22)
Łukasz Szczurek
Adam Kwak
Rafał Lepel
Łukasz Słonina
LAP (21)
Łukasz Szczurek
Adam Kwak
Łukasz Słonina
Rafał Lepel
LAP (28)
Łukasz Szczurek
Adam Kwak
Krzysztof Pływaczyk
Łukasz Słonina
- 92
024 UK LAP (22)
Kevin Kane
Lee-Steve Jackson
Marcel Laponder
Pete Beyer
LAP (21)
Kevin Kane
Lee-Steve Jackson
Marcel Laponder
Scott Dixon
LAP (25)
Kevin Kane
Pete Beyer
Marcel Laponder
Scott Dixon
LAP (24)
Kevin Kane
Lee-Steve Jackson
Marcel Laponder
Pete Beyer
LAP (23)
Lee-Steve Jackson
Kevin Kane
Pete Beyer
Marcel Laponder
- 90
025 Kina - - LAP (24)
Li Zhonghai
Chen Haibin
Li Xuezhi
Ren Long
LAP (20)
Li Zhonghai
Ren Long
Li Xuezhi
Chen Haibin
LAP (17)
Chen Haibin
Ren Long
Li Zhonghai
Li Xuezhi
- 62
026 Litvanija LAP (21)
Tomas Kaukėnas
Karolis Zlatkauskas
Karol Dombrovski
Aleksandr Lavrinovič
DNS
Karol Dombrovski
Karolis Zlatkauskas
Aleksandr Lavrinovič
Tomas Kaukėnas
LAP (26)
Karol Dombrovski
Karolis Zlatkauskas
Aleksandr Lavrinovič
Tomas Kaukėnas
- LAP (25)
Tomas Kaukėnas
Karol Dombrovski
Karolis Zlatkauskas
Aleksandr Lavrinovič
- 51
027 Srbija - - - LAP (22)
Milanko Petrović
Damir Rastić
Emir Hrkalović
Edin Hodzić
LAP (27)
Damir Rastić
Emir Hrkalović
Milanko Petrović
Edin Hodzić
- 33
028 Južna Koreja - - - - LAP (24)
Jun Je-uk
Lee In-bok
Lee Su-Young
Kim Yong-gyu
- 17
029 Španija - - - - LAP (29)
Samuel Pulido Serrano
Victor Lobo Escolar
Manuel Fernández Musso
Pedro Quintana Arias
- 12

Žene[uredi | uredi izvor]

Rezultati[uredi | uredi izvor]

1. takmičenje Svjetskog kupa u Östersundu, Švedska, 24. novembar 2012. – 2. decembar 2012
Datum Disciplina 1. 2. 3.
29. novembar 2012. (četvrtak) Pojedinačno (15 km)  Tora Berger (NOR)  Darja Domračova (BJE)  Jekaterina Glasirina (RUS)
1. decembar 2012. (subota) Sprint (7,5 km)  Tora Berger (NOR)  Olena Pidrušna (UKR)  Olga Viluhina (RUS)
2. decembar 2012. (nedjelja) Potjera (10 km)  Tora Berger (NOR)  Darja Domračova (BJE)  Andrea Henker (NJE)
2. takmičenje Svjetskog kupa u Hochfilzenu, Austrija, 5. decembar 2012. – 9. decembar 2012.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
7. decembar 2012. (petak) Sprint (7,5 km)  Darja Domračova (BJE)  Kaisa Mäkäräinen (FIN)  Tora Berger (NOR)
8. decembar 2012. (subota) Potjera (10 km)  Synnøve Solemdal (NOR)  Tora Berger (NOR)  Kaisa Mäkäräinen (FIN)
9. decembar 2012. (nedjelja) Štafeta (4 × 6 km) Norveška
Fanny Horn
Synnøve Solemdal
Hilde Fenne
Tora Berger
Ukrajina
Vita Semerenko
Valentina Semerenko
Julija Džima
Olena Pidrušna
Rusija
Jekaterina Glasirina
Olga Zajceva
Jekaterina Šumilova
Olga Viluhina
3. takmičenje Svjetskog kupa u Pokljuki, Slovenija, 12. decembar 2012. – 16. decembar 2012.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
14. decembar 2012. (petak) Sprint (7,5 km)  Gabriela Soukalová (ČEŠ)  Miriam Gössnerl (NJE)  Nadzeja Skardzinal (BJE)
15. decembar 2012. (subota) Potjera (10 km)  Miriam Gössnerl (NJE)  Gabriela Soukalová (ČEŠ)  Marie Dorin-Habert (FRA)
16. decembar 2012. (nedjelja) Masovni start (12,5 km)  Tora Berger (NOR)  Miriam Gössnerl (NJE)  Gabriela Soukalová (ČEŠ)
4. takmičenje Svjetskog kupa u Oberhofu, Njemačka, 1. januar 2013. – 6. januar 2013.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
3. januar 2013. (četvrtak) Štafeta (4 × 6 km) Ukrajina
Julija Džima
Valentina Semerenko
Olena Pidrušna
Vita Semerenko
Francuska
Marie-Laure Brunet
Anaïs Bescond
Sophie Boilley
Marie Dorin-Habert
Njemačka
Tina Bachmann
Miriam Gössner
Franziska Hildebrand
Nadine Horchler
5. januar 2013. (subota) Sprint (7,5 km)  Miriam Gössnerl (NJE)  Tora Berger (NOR)  Andrea Henker (NJE)
6. januar 2013. (nedjelja) Potjera (10 km)  Olga Zajceva (RUS)  Veronika Vítková (ČEŠ)  Valentina Semerenko (UKR)
5. takmičenje Svjetskog kupa u Ruhpoldingu, Njemačka, 8. januar 2013. – 13. januar 2013.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
9. januar 2013. (srijeda) Štafeta (4 × 6 km) Norveška
Hilde Fenne
Ann Kristin Flatland
Synnøve Solemdal
Tora Berger
Rusija
Jekaterina Glasirina
Olga Viluhina
Jekaterina Šumilova
Olga Zajceva
Češka
Veronika Vítková
Gabriela Soukalová
Kristýna Černá
Veronika Zvařičová
11. januar 2013. (petak) Sprint (7,5 km)  Miriam Gössnerl (NJE)  Darja Domračova (BJE)  Kaisa Mäkäräinen (FIN)
13. januar 2013. (nedjelja) Masovni start (12,5 km)  Tora Berger (NOR)  Darja Domračova (BJE)  Olga Zajceva (RUS)
6. takmičenje Svjetskog kupa u Antholzu Italija, 16. januar 2013. – 20. januar 2013.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
17. januar 2013. (četvrtak) Sprint (7,5 km)  Anastasija Kuzmina (SLK)  Kaisa Mäkäräinen (FIN)  Darja Domračova (BJE)
19. januar 2013. (subota) Potjera (10 km)  Tora Berger (NOR)  Olena Pidrušna (UKR)  Kaisa Mäkäräinen (FIN)
20. januar 2013. (nedjelja) Štafeta (4 × 6 km) Njemačka
Franziska Hildebrand
Miriam Gössner
Nadine Horchler
Andrea Henkel
Rusija
Jekaterina Glasirina
Olga Zajceva
Jekaterina Šumilova
Olga Viluhina
Francuska
Anaïs Bescond
Sophie Boilley
Marie-Laure Brunet
Marie Dorin-Habert
Svjetsko prvenstvo u biatlonu u Novém Městu na Moravi, Češka 6. februar 2013. – 17. februar 2013.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
9. februar 2013. (subota) Sprint (7,5 km)  Olena Pidrušna (UKR)  Tora Berger (NOR)  Vita Semerenko (UKR)
10. februar 2013. (nedjelja) Potjera (10 km)  Tora Berger (NOR)  Krystyna Pałka (POL)  Olena Pidrušna (UKR)
13. februar 2013. (srijeda) Pojedinačno (15 km)  Tora Berger (NOR)  Andrea Henker (NJE)  Valentina Semerenko (UKR)
15. februar 2013. (petak) Štafeta (4 × 6 km) Norveška
Hilde Fenne
Ann Kristin Flatland
Synnøve Solemdal
Tora Berger
Ukrajina
Julija Džima
Vita Semerenko
Valentina Semerenko
Olena Pidrušna
Italija
Dorothea Wierer
Nicole Gontier
Michela Ponza
Karin Oberhofer
17. februar 2013. (nedjelja) Masovni start (12,5 km)  Darja Domračova (BJE)  Tora Berger (NOR)  Monika Hojnisz (POL)
7. takmičenje Svjetskog kupa u Oslu, Norveška, 27. februar 2013. – 3. mart 2013.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
1. mart 2013. (petak) Sprint (7,5 km)  Tora Berger (NOR)  Darja Domračova (BJE)  Anastasija Kuzmina (SLK)
2. mart 2013. (subota) Potjera (10 km)  Tora Berger (NOR)  Marie Dorin-Habert (FRA)  Anastasija Kuzmina (SLK)
3. mart 2013. (nedjelja) Masovni start (12,5 km)  Tora Berger (NOR)  Anastasija Kuzmina (SLK)  Darja Domračova (BJE)
8. takmičenje Svjetskog kupa u Krasnaja Poljana, Rusija, 4 – 10. mart 2013.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
7. mart 2013. (četvrtak) Pojedinačno (15 km)  Darja Domračova (BJE)  Olga Zajceva (RUS)  Tora Berger (NOR)
9. mart 2013. (subota) Sprint (7,5 km)  Magdalena Gwizdoń (Poljska)  Anastasija Kuzmina (SLK)  Tora Berger (NOR)
10. mart 2013. (nedjelja) Štafeta (4 × 6 km) Njemačka
Andrea Henkel
Evi Sachenbacher-Stehle
Miriam Gössner
Laura Dahlmeier
Ukrajina
Julija Džima
Olena Pidrušna
Valj Semerenko
Marija Panfilova
Norveška
Hilde Fenne
Tiril Eckhoff
Ann Kristin Flatland
Tora Berger
9. takmičenje Svjetskog kupa u Chanty-Mansijsk, Rusija, 11 – 17. mart 2013.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
14. mart 2013. (četvrtak) Sprint (7,5 km)  Gabriela Soukalová (ČEŠ)  Andrea Henkel (NJE)  Miriam Gössner (NJE)
16. mart 2013. (subota) Potjera (10 km)  Gabriela Soukalová (ČEŠ)  Olga Viluhina (RUS)  Tora Berger (NOR)
17. mart 2013. (nedjelja) Masovni start (12,5 km)  Gabriela Soukalová (ČEŠ)  Marie Dorin-Habert (FRA)  Kaisa Mäkäräinen (FIN)

Tabele[uredi | uredi izvor]

Ukupni rezultati (Rezultati nakon 26 takmičenja)
Mjesto Država Bodovi Pobjede
01.  Tora Berger (NOR) 1234 11
02.  Darja Domračova (BJE) 924 3
03.  Andrea Henkel (NJE) 856
Ostatak tabele
04.  Marie Dorin-Habert (FRA) 843
05.  Kaisa Mäkäräinen (FIN) 834
06.  Gabriela Soukalová (ČEŠ) 800 4
07.  Anastasija Kuzmina (SLK) 769 1
08.  Olena Pidrušna (UKR) 764 1
09.  Miriam Gössner (NJE) 746 3
010.  Vita Semerenko (UKR) 739
043.  Éva Tófalvi (RUM) 121
060.  Diana Rasimovičiūtė (LIT) 60
090.  Irina Krjuko (BJE) 7