Svjetski kup u biatlonu 2014/2015.

S Wikipedije, slobodne enciklopedije
Svjetski kup u biatlonu 2014/2015.
Pobjednik
Ukupno:féminin  Martin Fourcade (FRA)
féminin  Darja Domračeva (BJE)
Pojedinačno:masculin  Serhij Semenov (UKR)
féminin  Kaisa Mäkäräinen (FIN)
Sprint:masculin  Martin Fourcade (FRA)
féminin  Darja Domračeva (BJE)
Potjera:masculin  Martin Fourcade (FRA)
féminin  Darja Domračeva (BJE)
Masovni start:masculin  Anton Šipuljin (RUS)
féminin  Franziska Preuß (NJE)
Štafete:masculin Rusija
féminin Češka
Kup nacija:masculin Norveška
féminin Njemačka
Mješovite štafete: Norveška

Svjetski kup u biatlonu 2014/15. bilo je 38-o po redu takmičenje biatlonaca za Svjetski kup u biatlonu u organizaciji Međunarodnog biatlonskog saveza (IBU). Vrhunac takmičenja bilo je Svjetsko prvenstvo na finskom Kontiolahtiju. Titule pobjednika Svjetskog kupa branili su Francuz Martin Fourcade, a kod žena Finkinja Kaisa Mäkäräinen. Za vrednovanje i pravo učestvovanja korišteni su rezultati IBU kupa 2013/14. Pobjednik Svjetskog kupa u muškoj konkurenciji postao je po četvrti put, nakon sezone 2011/12, 2012/13. i 2013/14. Francuz Martin Fourcade, dok je u ženskoj konkurenciji pobijedila Bjeloruskinja Darja Domračeva.

Startne kvote[uredi | uredi izvor]

Kalendar tamičenja[uredi | uredi izvor]

Muškarci[uredi | uredi izvor]

Rezultati[uredi | uredi izvor]

1. takmičenje Svjetskog kupa u Östersundu, Švedska, 30. novembar bis 7. decembar 2014.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
3. decembar 2014. (Mi.) Pojedinačno (20 km)  Emil Hegle Svendsen (NOR)  Serhij Semenov (UKR)  Michal Šlesinger (ČEŠ)
6. decembar 2014. (subota) Sprint (10 km)  Martin Fourcade (FRA)  Ondřej Moravec (ČEŠ)  Jakov Fak (SLO)
7. decembar 2014. (nedelja) Potjera (12,5 km)  Martin Fourcade (FRA)  Anton Šipuljin (RUS)  Emil Hegle Svendsen (NOR)
2. takmičenje Svjetskog kupa u Hochfilzenu, Austrija, 12–14. decembar 2014.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
12. decembar 2014. (petak) Sprint (10 km)  Johannes Thingnes Bø (NOR)  Simon Schempp (NJE)  Andreas Birnbacher (NJE)
13. decembar 2014. (subota) Štafeta (4 × 7,5 km)  Rusija
Timofej Lapšin
Maksim Cvetkov
Dmitri Mališko
Anton Šipuljin
 Francuska
Simon Fourcade
Jean-Guillaume Béatrix
Simon Desthieux
Martin Fourcade
 Norveška
Johannes Thingnes Bø
Emil Hegle Svendsen
Lars Helge Birkeland
Tarjei Bø
14. decembar 2014. (nedelja) Potjera (12,5 km)  Martin Fourcade (FRA)  Simon Schempp (NJE)  Jakov Fak (SLO)
3. takmičenje Svjetskog kupa u Pokljuki Slovenija, 18–21. decembar 2014.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
19. decembar 2014. (petak) Sprint (10 km)  Anton Šipuljin (RUS)  Dominik Landertinger (AUT)  Emil Hegle Svendsen (NOR)
20. decembar 2014. (subota) Potjera (12,5 km)  Emil Hegle Svendsen (NOR)  Anton Šipuljin (RUS)  Martin Fourcade (FRA)
21. decembar 2014. (nedelja) Masovni start (15 km)  Anton Šipuljin (RUS)  Martin Fourcade (FRA)  Simon Eder (AUT)
4. takmičenje Svjetskog kupa u Oberhofu, Njemačka, 7–11. januar 2015.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
8. januar 2015. (četvrtak) Štafeta (4 × 7,5 km)  Rusija
Jevgenij Garaničev
Timofej Lapšin
Dmitri Mališko
Anton Šipuljin
 Norveška
Vetle Sjåstad Christiansen
Alexander Os
Johannes Thingnes Bø
Ole Einar Bjørndalen
 Francuska
Simon Fourcade
Jean-Guillaume Béatrix
Simon Desthieux
Quentin Fillon Maillet
10. januar 2015. (subota) Sprint (10 km)  Martin Fourcade (FRA)  Ole Einar Bjørndalen (NOR)  Timofej Lapšin (RUS)
11. januar 2015. (nedelja) Masovni start (15 km)  Martin Fourcade (FRA)  Anton Šipuljin (RUS)  Dmitrij Mališko (RUS)
5. takmičenje Svjetskog kupa u Ruhpoldingu, Njemačka, 14–18. januar 2015.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
15. januar 2015. (četvrtak) Štafeta (4 × 7,5 km)  Norveška
Ole Einar Bjørndalen
Erlend Bjøntegaard
Johannes Thingnes Bø
Emil Hegle Svendsen
 Njemačka
Erik Lesser
Andreas Birnbacher
Arnd Peiffer
Simon Schempp
 Rusija
Jevgenij Garaničev
Timofej Lapšin
Aleksej Volkov
Anton Šipuljin
17. januar 2015. (subota) Sprint (10 km)  Johannes Thingnes Bø (NOR)  Simon Schempp (NJE)  Arnd Peiffer (NJE)
18. januar 2015. (nedelja) Masovni start (15 km)  Simon Schempp (NJE)  Quentin Fillon Maillet (FRA)  Michal Šlesinger (ČEŠ)
6. takmičenje Svjetskog kupa u Antholzu, Italija, 22–25. januar 2015.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
22. januar 2015. (četvrtak) Sprint (10 km)  Simon Schempp (NJE)  Jevgenij Garaničev (RUS)  Jakov Fak (SLO)
24. januar 2015. (subota) Potjera (12,5 km)  Simon Schempp (NJE)  Simon Eder (AUT)  Jevgenij Garaničev (RUS)
25. januar 2015. (nedelja) Štafeta (4 × 7,5 km)  Norveška
Ole Einar Bjørndalen
Tarjei Bø
Johannes Thingnes Bø
Emil Hegle Svendsen
 Njemačka
Erik Lesser
Daniel Böhm
Arnd Peiffer
Simon Schempp
 Francuska
Simon Fourcade
Quentin Fillon Maillet
Simon Desthieux
Jean-Guillaume Béatrix
7. takmičenje Svjetskog kupa u Nové Město na Moravě, Češka, 6–8. februar 2015.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
7. februar 2015. (subota) Sprint (10 km)  Jakov Fak (SLO)  Simon Schempp (NJE)  Jean-Guillaume Béatrix (FRA)
8. februar 2015. (nedelja) Potjera (12,5 km)  Jakov Fak (SLO)  Simon Schempp (NJE)  Martin Fourcade (FRA)
8. takmičenje Svjetskog kupa u Oslu, 12–15. februar 2015.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
12. februar 2015. (četvrtak) Pojedinačno (20 km)  Martin Fourcade (FRA)  Jevgenij Garaničev (RUS)  Serhij Semenov (UKR)
14. februar 2015. (subota) Sprint (10 km)  Arnd Peiffer (NJE)  Martin Fourcade (FRA)  Anton Šipuljin (RUS)
15. februar 2015. (nedelja) Štafeta (4 × 7,5 km)  Rusija
Jevgenij Garaničev
Maksim Cvetkov
Dmitri Mališko
Anton Šipuljin
 Njemačka
Erik Lesser
Andreas Birnbacher
Arnd Peiffer
Simon Schempp
 Austrija
Daniel Mesotitsch
Simon Eder
Sven Grossegger
Dominik Landertinger
Svjetsko prvenstvo u biatlonu u Kontiolahtiju, Finska, 5.–15. mart 2015.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
7. mart 2015. (subota) Sprint (10 km)  Johannes Thingnes Bø (NOR)  Nathan Smith (KAN)  Tarjei Bø (NOR)
8. mart 2015. (nedelja) Potjera (12,5 km)  Erik Lesser (NJE)  Anton Šipuljin (RUS)  Tarjei Bø (NOR)
12. mart 2015. (četvrtak) Pojedinačno (20 km)  Martin Fourcade (FRA)  Emil Hegle Svendsen (NOR)  Ondřej Moravec (ČEŠ)
14. mart 2015. (subota) Štafeta (4 × 7,5 km)  Njemačka
Erik Lesser
Daniel Böhm
Arnd Peiffer
Simon Schempp
 Norveška
Ole Einar Bjørndalen
Tarjei Bø
Johannes Thingnes Bø
Emil Hegle Svendsen
 Francuska
Simon Fourcade
Jean-Guillaume Béatrix
Quentin Fillon Maillet
Martin Fourcade
15. mart 2015. (nedelja) Masovni start (15 km)  Jakov Fak (SLO)  Ondřej Moravec (ČEŠ)  Tarjei Bø (NOR)
9. takmičenje Svjetskog kupa u Hanti-Mansijsku, Rusija, 19.–22. mart 2015.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
19. mart 2015. (četvrtak) Sprint (10 km)  Martin Fourcade (FRA)  Anton Šipuljin (RUS)  Benedikt Doll (NJE)
21. mart 2015. (subota) Potjera (12,5 km)  Nathan Smith (KAN)  Benedikt Doll (NJE)  Anton Šipuljin (RUS)
22. mart 2015. (nedelja) Masovni start (15 km)  Jakov Fak (SLO)  Anton Šipuljin (RUS)  Tarjei Bø (NOR)

Tabele[uredi | uredi izvor]

Ukupno (Rezultati nakon 25 takmičenja)
Mjesto Država Bodovi Pobjede
01.  Martin Fourcade (FRA) 1042 8
02.  Anton Šipuljin (RUS) 978 2
03.  Jakov Fak (SLO) 883 4
Ostatak tabele
04.  Simon Schempp (NJE) 792 3
05.  Johannes Thingnes Bø (NOR) 728 3
06.  Ondřej Moravec (ČEŠ) 655
07.  Jevgenij Garaničev (RUS) 635
08.  Michal Šlesingr (ČEŠ) 630
09.  Emil Hegle Svendsen (NOR) 613 2
010.  Erik Lesser (NJE) 604 1
013.  Arnd Peiffer (NJE) 540 1
014.  Ole Einar Bjørndalen (NOR) 525
015.  Simon Eder (AUT) 522
016.  Nathan Smith (KAN) 503 1
022.  Dominik Landertinger (AUT) 413
038.  Lukas Hofer (ITA) 168

Pojedinačni rezultati[uredi | uredi izvor]

Pla. Ime Östersund Hochfilzen Pokljuka Oberhof Ruhpolding Antholz Nové Město Oslo Kontiolahti Hanti-Mansijsk Bodovi
Poj. Sp. Pot. Sp. Pot. Sp. Pot. Mas. Sp. Mas. Sp. Mas. Sp. Pot. Sp. Pot. Poj. Sp. Sp. Pot. Poj. Mas. Sp. Pot. Mas.
01  Martin Fourcade (FRA) 081 001 001 007 001 004 003 002 001 001 026 021 025 005 004 003 001 002 012 007 001 010 001 004 020 01042
02  Anton Šipulin (RUS) 059 006 002 011 005 001 002 001 043 002 004 006 007 013 006 014 007 003 018 002 016 007 002 003 002 0978
03  Jakov Fak (SLO) 024 003 004 005 003 024 011 008 016 007 014 024 003 007 001 001 004 019 014 008 010 001 018 010 001 0883
04  Simon Schempp (NJE) 025 011 006 002 002 006 019 020 030 010 002 001 001 001 002 002 027 013 077 - 008 008 016 NS - 0792
05  Johannes Thingnes Bø (NOR) 008 040 030 001 004 010 008 023 004 014 001 010 031 022 010 012 006 008 001 031 007 006 068 - 009 0728
06  Ondřej Moravec (ČEŠ) 012 002 020 010 009 018 005 007 025 013 013 012 010 011 042 039 070 007 009 009 003 002 038 042 021 0655
07  Jevgeni Garaničev (RUS) 015 005 011 034 027 005 016 025 061 023 023 011 002 003 019 006 002 010 006 022 035 011 033 036 012 0635
08  Michal Šlesingr (ČEŠ) 003 004 019 043 NS 020 037 029 013 005 010 003 050 NS 005 011 008 024 007 004 014 005 015 009 023 0630
09  Emil Hegle Svendsen (NOR) 001 007 003 009 014 003 001 017 - 027 012 004 028 017 043 023 NS - 036 019 002 015 013 NZ 027 0613
010  Erik Lesser (NJE) 004 012 023 029 018 033 023 030 026 012 025 023 019 006 013 008 009 014 005 001 018 017 026 025 013 0606
011  Simon Fourcade (FRA) 009 024 034 030 026 041 020 - 019 016 022 017 018 008 023 013 016 032 004 010 004 009 008 011 004 0586
012  Fredrik Lindström (ŠVE) 005 036 013 047 022 023 012 004 037 020 021 014 020 020 015 010 023 034 020 024 038 012 007 007 015 0543
013  Arnd Peiffer (NJE) 016 027 018 033 043 064 - - 064 - 003 009 011 010 009 009 025 001 030 014 022 022 006 006 007 0538
014  Ole Einar Bjørndalen (NOR) 006 008 010 040 NS - - - 002 017 015 005 009 004 035 035 - - 019 005 006 004 009 027 - 0524
015  Simon Eder (AUT) 069 010 024 025 016 011 041 003 012 011 030 008 008 002 026 032 031 031 046 012 020 019 048 035 005 0521
016  Nathan Smith (KAN) 054 009 016 044 049 025 022 009 035 020 035 - 078 - 007 005 012 022 002 013 044 023 005 001 017 0503
017  Benjamin Weger (ŠVI) 017 081 - 012 020 027 009 024 005 025 007 026 004 028 029 026 005 026 013 033 030 029 019 013 010 0502
018  Daniel Böhm (NJE) 023 014 033 015 012 013 028 016 036 - 009 022 030 012 011 017 015 030 - - 011 - 011 005 008 0494
019  Tarjei Bø (NOR) 029 015 014 006 006 007 017 006 - - - - 046 025 059 050 - - 003 003 025 003 050 011 003 0493
020  Jean-Guillaume Béatrix (FRA) 027 020 009 038 038 014 007 005 056 NZ 024 007 017 016 003 016 035 021 039 041 057 - 012 020 006 0467
021  Benedikt Doll (NJE) - - - - - - - - 008 008 006 020 026 023 020 021 028 011 010 028 - 016 003 002 022 0433
022  Dominik Landertinger (AUT) 007 030 005 004 008 002 004 013 - - 049 - - - 012 034 042 009 039 015 028 024 - - - 0412
023  Quentin Fillon Maillet (FRA) 010 043 026 045 015 008 038 012 016 022 037 002 029 021 021 019 014 006 038 046 079 - 046 NS 014 0408
024  Andreas Birnbacher (NJE) 035 022 007 003 007 038 050 010 020 018 068 016 037 019 018 007 011 004 - - - - - - - 0406
025  Vladimir Ilijev (BUG) 030 057 037 019 011 017 026 028 014 019 017 030 014 032 036 024 017 027 008 006 027 025 034 033 030 0396
026  Serhij Semenov (UKR) 002 028 036 032 035 063 - - - - - - 072 - 008 004 003 015 026 011 005 027 036 016 026 0371
027  Andrejs Rastorgujevs (LVA) NS 013 028 024 017 051 054 - 006 006 005 029 021 035 - - 022 051 042 025 048 - 004 008 011 0370
028  Krasimir Anev (BUG) 014 038 022 017 023 032 031 018 009 004 008 027 056 NS 048 022 043 044 052 049 019 - 020 032 025 0333
029  Timofej Lapšin (RUS) 042 042 031 016 013 045 006 026 003 009 039 013 016 014 - - 013 043 027 040 058 - 060 044 028 0322
030  Lowell Bailey (SAD) 020 023 017 017 032 016 029 022 034 029 041 028 032 031 - - 062 063 017 036 024 013 051 022 - 0280
031  Dmitri Mališko (RUS) 058 021 044 008 010 029 034 011 023 003 038 025 015 043 - - 038 035 034 047 - - 040 021 - 0278
032  Brendan Green (KAN) 049 063 - 049 044 034 033 - - - 016 018 005 018 022 030 044 039 021 016 021 021 030 023 - 0272
033  Maksim Cvetkov (RUS) 018 031 029 023 021 009 035 015 081 024 - - 065 - 040 028 010 018 - - - - 014 041 - 0256
034  Tim Burke (SAD) 011 017 035 013 025 026 021 027 042 - 050 - 048 040 038 037 047 068 015 020 031 014 055 053 - 0239
035  Alexander Os (NOR) - 016 008 026 033 044 027 - 027 - 011 015 024 034 - - 058 038 - - - - - - - 0193
036  Jury Ljadau (BJE) 072 037 039 046 053 086 - - 011 028 020 - 055 NS 047 NS 018 047 016 017 017 020 029 046 - 0192
037  Daniel Mesotitsch (AUT) 043 032 025 014 019 031 030 - 024 - 062 - 045 029 - - 048 017 041 026 054 - 053 024 - 0180
038  Lukas Hofer (ITA) 048 034 032 066 - 015 010 021 - - 089 - 034 030 - - 050 040 024 030 050 - 057 014 - 0167
039  Dominik Windisch (ITA) 013 054 054 059 042 012 018 019 033 - 034 - 039 036 - - 036 087 023 035 091 - 054 043 - 0153
040  Leif Nordgren (SAD) 071 051 046 051 037 053 051 - - - NS - 080 - 016 020 020 029 045 051 033 - 021 017 024 0149
041  Jaroslav Soukup (ČEŠ) 033 056 056 037 052 019 048 - 031 - 031 - 041 041 024 031 049 062 011 018 036 028 NZ - - 0145
042  Uladsimir Čapelin (BJE) 047 053 047 054 041 039 042 - 018 - 028 - 033 038 050 NS 019 037 043 038 041 - 025 015 018 0143
043  Dmitro Pidrušnij (UKR) 068 067 - 036 031 050 036 - - - - - 013 009 014 NS - 012 049 043 - - - - - 0136
044  Klemen Bauer (SLO) 022 026 012 041 036 061 - - 015 - 058 - NS - 024 046 085 049 047 039 023 - 037 040 - 0136
045  Erlend Bjøntegaard (NOR) - - - - - 022 014 014 022 - 019 - - - 027 038 039 NS - - - - 039 NS - 0135
046  Mario Dolder (ŠVI) - - - 035 045 036 049 - 045 - 075 - 027 045 028 029 061 016 028 032 092 - 017 034 - 0128
047  Julian Eberhard (AUT) - - - 042 039 046 046 - 080 - 057 - 012 015 056 041 046 060 044 037 - - 022 019 016 0127
048  Roland Lessing (EST) 034 - - 074 - 062 - - 007 015 - - 075 - - - 078 064 031 027 015 030 - - - 0121
049  Henrik L’Abée-Lund (NOR) - - - - - - - - - - 018 019 006 NS 044 040 030 048 035 029 - - 057 051 - 0113
050  Michael Rösch (BEL) 050 076 - 081 - - - - 032 - 036 - 051 039 039 047 034 052 021 023 013 026 043 030 - 0112
051  Michal Krčmář (ČEŠ) 080 049 043 056 048 035 015 - 055 - 044 - 023 024 032 033 026 046 059 057 - - 056 050 - 099
052  Christian De Lorenzi (ITA) 051 082 - - - 067 - - 065 - 040 - 044 033 058 NS 045 085 025 021 012 018 - - - 097
053  Artem Prima (UKR) - 019 038 027 029 065 - - - - - - 022 026 049 043 037 071 062 - 034 - 052 048 - 096
054  Johannes Kühn (NJE) - - - - - 037 013 - - - - - - - - - - - - - - - 010 031 019 095
055  Matej Kazár (SVK) 044 025 057 020 024 042 032 - 038 - 086 - 034 050 041 048 - - 033 042 042 - 028 045 - 094
056  Simon Desthieux (FRA) 039 060 051 031 040 028 025 - 057 - 032 - 059 NS 034 015 054 033 - - 049 - - - - 092
057  Sven Grossegger (AUT) 064 059 048 - - 043 024 - 050 - 054 - 054 027 037 018 041 028 - - 029 - 035 039 - 091
058  Aleksej Volkov (RUS) - - - - - - - - 040 - 052 - - - - - 032 - - - 009 - 024 029 - 071
059  Lars Helge Birkeland (NOR) 085 - - 039 030 - - - - - - - - - - - 029 005 - - - - 059 047 - 065
060  Artem Tyschtschenko (UKR) 037 0100 - 073 - 090 - - 010 026 029 - 067 - 060 NS 056 055 - - 060 - 066 - - 057
061  Aleksandar Pečonkin (RUS) - 018 041 022 034 071 - - - - - - 036 NS - - - - - - - - - - - 054
062  Antonin Guigonnat (FRA) - - - - - - - - - - - - - - 045 025 024 025 - - - - - - - 049
063  Cornel Puchianu (RUM) 028 035 045 028 054 056 045 - 069 - 056 - 042 048 064 - - 065 032 034 067 - 072 - - 048
064  Jan Savicki (KAZ) 045 041 027 021 028 060 055 - 046 - - - 049 044 - - NS - 096 - 086 - 065 - - 047
065  Florian Graf (NJE) 075 050 042 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 023 018 029 045
066  Tomáš Krupčík (ČEŠ) 046 033 021 079 - 058 053 - 088 - - - 064 - 071 - 066 054 - - 026 - 078 - - 043
067  Thomas Bormolini (ITA) 019 058 053 067 - - - - 021 - 047 - 070 - - - 067 045 090 - 083 - 070 - - 042
068  Vetle Sjåstad Christiansen (NOR) 053 045 015 - - 030 039 - 067 - - - - - - - - - - - - - - - - 039
069  Matwei Pawlowitsch Jelissejew (RUS) - - - - - - - - - - - - - - 017 027 - - - - - - 080 - - 038
070  Aleksej Zlepov (RUS) - - - - - - - - - - - - - - 053 036 - 023 - - - - 044 028 - 036
071  Kalev Ermits (EST) 094 077 - - - - - - - - 091 - - - 030 049 040 020 064 - 040 - - - - 034
072  Serafin Wiestner (ŠVI) - - - 063 - 054 058 - 028 - 042 - 092 - 086 - - 041 029 050 061 - 032 049 - 034
073  Ivan Joller (ŠVI) 079 072 - - - 040 044 - 074 - - - - - 081 - 053 061 036 055 087 - 031 026 - 031
074  David Komatz (AUT) 036 029 040 083 - 067 - - - - - - 038 037 - - 063 083 - - - - 061 - - 025
075  Martin Otčenáš (SVK) 086 073 - 048 047 021 040 - 053 - 055 - 083 - 085 - - - 065 - 088 - 062 - - 021
076  Peppe Femling (ŠVE) - 047 055 097 - 078 - - 084 - - - - - 088 - 021 079 078 - 062 - 042 NS - 020
077  Tobias Arwidson (ŠVE) 021 052 050 057 046 066 - - 060 - 051 - - - 080 - 055 053 - - 068 - 076 - - 020
078  Olexander Schyrnyj (UKR) - - - - 051 075 - - 066 - 032 - 043 042 - - 033 - 048 044 - - 041 038 - 020
079  Scott Gow (KAN) - - - - - - - - - - 027 - 074 - 063 - 060 036 050 052 063 - - - - 019
080  Kauri Kõiv (EST) 041 065 - 050 056 057 NS - 043 - 063 - - - 076 - 069 074 053 053 059 - 027 037 - 018
081  Jeremy Finello (ŠVI) 026 068 - - - - - - - - - - - - - - 086 - - - - - - - - 015
082  Christofer Eriksson (ŠVE) 084 064 - 068 - 077 - - 029 - 053 - - - - - - - 083 - - - NS - - 012
083  Tobias Eberhard (AUT) 031 039 058 072 - - - - 047 - - - - - - - - - - - - - - - - 012
084  Ted Armgren (ŠVE) 056 066 - 075 - 055 043 - 063 - 085 - 087 - 033 044 052 070 072 - 037 - - - - 012
085  Dmitri Jewgenjewitsch Djuschew (BJE) - - - - - - - - - - - - 088 - 031 052 064 057 056 048 - - 069 - - 010
086  Janez Marič (SLO) - - - - - 089 - - 075 - 076 - - - 065 - - - 066 - 032 - - - - 009
087  Tsukasa Kobonoki (JAP) 032 080 - 092 - 088 - - - - - - - - - - 076 092 067 - 069 - - - - 009
088  Ahti Toivanen (FIN) 038 046 060 - - 049 052 - 071 - 083 - 062 - 070 - NS - 054 054 051 - - - - 003
089  Miroslav Matiaško (SVK) - - - 099 - 076 - - 039 - 074 - 066 - 069 - 079 050 074 - 045 - 063 - - 002
090  Lee-Steve Jackson (UK) 096 095 - 096 - 093 - - - - - - - - - - - 091 079 - 039 - - - - 002
091  Tomáš Hasilla (SVK) 040 044 052 088 - 081 - - 057 - 093 - 040 049 077 - 065 058 075 - - - - - - 002
0xx  Friedrich Pinter (AUT) - - - - - - - - 041 - 045 - 057 051 051 051 - - - - - - - - - 000
0xx  Tomas Kaukėnas (LTU) 082 089 - 065 - 085 - - - - 064 - 058 047 046 042 082 078 060 056 073 - 083 - - 000
0xx  Torstein Stenersen (ŠVE) - - - - - - - - - - - - 094 - - - - 042 - - - - - - - 000
0xx  Vitalij Kilčickij (UKR) 060 - - - - - - - 072 - 043 - - - - - - - - - - - - - - 000
0xx  Dsmitryj Abascheu (BJE) - - - - - - - - - - 059 - 079 - - - 077 069 070 - 097 - 044 052 - 000
0xx  Olli Hiidensalo (FIN) NZ 070 - 053 055 048 056 - - - - - 073 - - - - 073 085 - 064 - 049 054 - 000
0xx  Vegard Gjermundshaug (NOR) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 047 055 - 000
0xx  George Buta (RUM) - - - 084 - 082 - - - - 069 - - - - - 073 - 061 - 055 - 064 - - 000
0xx  Karol Dombrovski (LTU) 077 069 - 062 - 095 - - 052 - - - 090 - 062 - 059 075 068 - 093 - 067 - - 000
0xx  Lenart Oblak (SLO) 098 088 - 077 - 097 - - 096 - - - 061 - NS - - - - - 0101 - 071 - - 000
0xx  Iwan Slatew (BUG) 066 098 - - - - - - 086 - 079 - 076 - - - - 084 057 059 0109 - 073 - - 000
0xx  Maxim Braun (KAZ) 088 074 - - - 0101 - - - - 070 - - - - - 088 090 086 - 053 - 074 - - 000
0xx  Joël Sloof (NIZ) 093 070 - 052 057 046 059 - 091 - 066 - 085 - 087 - 075 NS NZ - 070 - 075 - - 000
0xx  Rok Tršan (SLO) - - - 076 - 087 - - 093 - 084 - 053 NS 066 - 090 076 071 - - - 077 - - 000
0xx  Anton Pantov (KAZ) - - - - - - - - 077 - 066 - 060 053 - - - NS 082 - 056 - 079 - - 000
0xx  Alexei Almoukov (AUS) 063 062 - 085 - 084 - - 098 - 090 - 086 - - - - - 092 - 043 - 081 - - 000
0xx  Roberts Slotiņš (LVA) - - - - - - - - 085 - - - 099 - - - - 086 093 - 0103 - 082 - - 000
0xx  Christoph Stephan (NJE) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 084 - - 000
0xx  Rolands Pužulis (LVA) 065 091 - 0101 - 098 - - 095 - NS - 091 - - - 087 094 0115 - - - 085 - - 000
0xx  Mikael Koivunen (FIN) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 080 - 086 - - 000
0xx  Damir Rastić (SRB) 057 092 - 070 - 0100 - - 094 - 099 - 097 - 084 - 083 096 095 - 0108 - 087 - - 000
0xx  Dejan Krsmanović (SRB) - - - - - - - - 099 - 095 - 0102 - 092 - 092 097 0120 - 0115 - 088 - - 000
0xx  Sean Doherty (SAD) - - - - - - - - - - 080 - 063 - 057 045 - - 055 045 047 - - - - 000
0xx  Łukasz Szczurek (POL) 070 078 - 095 - 083 - - - - - - 098 - 052 053 051 082 063 - 046 - - - - 000
0xx  Dmytro Russinow (UKR) - - - - - - - - - - 073 - - - - - - - - - 052 - - - - 000
0xx  Christian Gow (KAN) - - - - - - - - 048 - 081 - 052 046 - - - 067 073 - 065 - - - - 000
0xx  Vytautas Strolia (LTU) - - - - - - - - 087 - 097 - - - - - - - 069 - 066 - - - - 000
0xx  Krzysztof Pływaczyk (POL) 078 086 - - - - - - 073 - 060 - - - NS - - - 058 060 071 - - - - 000
0xx  Remus Faur (RUM) - - - - - - - - - - - - 068 - - - 084 - 094 - 072 - - - - 000
0xx  Aljaksandr Daroška (BJE) 092 087 - 064 - 070 - - - - - - - - - - - - - - 074 - - - - 000
0xx  Jarkko Kauppinen (FIN) - - - - - - - - 051 - 061 - 081 - - - 057 093 051 058 075 - - - - 000
0xx  Wassili Nikolajewitsch Podkorytow (KAZ) - - - 098 - 072 - - - - 087 - - - - - 072 080 0113 - 076 - - - - 000
0xx  Grzegorz Guzik (POL) - - - - - 059 057 - 097 - 077 - 084 - 061 - 089 089 089 - 077 - - - - 000
0xx  Scott Dixon (UK) - - - - - - - - - - - - - - 090 - - - 081 - 078 - - - - 000
0xx  Ren Long (CHN) - - - - - - - - - - - - - - - - - - 088 - 081 - - - - 000
0xx  Dimitar Gerdschikow (BUG) - - - - - - - - - - - - - - 072 - 081 - - - 081 - - - - 000
0xx  Edin Hodžić (SRB) 089 096 - 0105 - 0102 - - - - - - - - - - - - 0104 - 084 - - - - 000
0xx  Kazuya Inomata (JAP) - - - - - - - - 089 - 094 - 0100 - - - - - 084 - 085 - - - - 000
0xx  Toms Praulītis (LVA) - - - - - - - - - - - - - - 091 - 094 - 0106 - 089 - - - - 000
0xx  Jun Je-uk (KOR) - - - - - - - - - - - - - - - - - - 097 - 090 - - - - 000
0xx  Thierry Langer (BEL) - - - - - - - - - - - - - - - - - - 0110 - 098 - - - - 000
0xx  Michal Šíma (SVK) - 097 - - - - - - - - - - - - - - 074 077 - - 099 - - - - 000
0xx  Martin Remmelg (EST) - 075 - - - - - - - - 071 - - - 068 - - - NZ - 0102 - - - - 000
0xx  Marcel Laponder (UK) 099 099 - - - - - - 092 - 088 - 0101 - - - - - 0118 - 0104 - - - - 000
0xx  Aleksandrs Patrijuks (LVA) 097 093 - 0102 - 094 - - - - - - - - 094 - - - - - 0105 - - - - 000
0xx  Mikito Tachizaki (JAP) - - - - - - - - - - - - - - 082 - - - 080 - 0106 - - - - 000
0xx  Marian Marcel Dănilă (RUM) 090 085 - - - - - - 075 - - - - - 078 - - 081 0101 - 0112 - - - - 000
0xx  Kevin Kane (UK) - - - 0104 - - - - 090 - 098 - 095 - 089 - 093 095 0108 - 0114 - - - - 000
0xx  Anton Sinapow (BUG) - - - 094 - - - - - - - - - - - - - - 076 - - - - - - 000
0xx  Tuomas Grönman (FIN) - - - 093 - - - - 062 - - - - - 083 - 091 072 0103 - - - - - - 000
0xx  Andreas Dahlø Wærnes (NOR) - - - - - - - - - - - - - - - - - 056 - - - - - - - 000
0xx  Vladimir Semakov (UKR) - - - - - - - - 079 - 065 - - - 079 - 080 059 - - - - - - - 000
0xx  Anton Igorewitsch Babikow (RUS) - - - - - - - - - - 046 - - - 075 - - - - - - - - - - 000
0xx  Baptiste Jouty (FRA) - - - - - - - - 083 - 082 - 047 052 - - - - - - - - - - - 000
0xx  Florent Claude (FRA) - - - - - 052 047 - - - - - - - - - - - - - - - - - - 000
0xx  Gaspard Cuenot (ŠVI) 091 048 059 058 050 - - - - - 072 - 096 - - - - - - - - - - - - 000
0xx  Raman Jaljotnau (BJE) - - - - - - - - 059 - 048 - - - 067 - - - - - - - - - - 000
0xx  Marc-André Bédard (KAN) 061 061 - 082 - 080 - - 049 - - - - - - - - - - - - - - - - 000
0xx  Alexander Trifonow (KAZ) 052 079 - 089 - - - - 078 - - - 093 - - - - - - - - - - - - 000
0xx  Macx Davies (KAN) - - - - - - - - 054 - - - - - 054 054 - - - - - - - - - 000
0xx  Gabriel Stegmayr (ŠVE) 055 - - - - - - - - - - - 082 - - - 068 - - - - - - - - 000
0xx  Michael Reiter (AUT) - - - - - - - - - - - - - - 055 NS - - - - - - - - - 000
0xx  Indrek Tobreluts (EST) - - - 060 NS 069 - - 070 - - - 071 - - - - - - - - - - - - 000
0xx  Russell Currier (SAD) 074 090 - 061 - 096 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 000
0xx  Alexis Bœuf (FRA) 062 NS - 087 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 000
0xx  Michal Kubaliak (SVK) - - - - - - - - - - - - - - - - 071 065 - - - - - - - 000
0xx  Matti Hakala (FIN) 067 084 - 080 - 079 - - - - 092 - - - - - - - - - - - - - - 000
0xx  Wiktar Kryuko (BJE) - - - - - - - - 068 - - - - - - - - - - - - - - - - 000
0xx  Peter Dokl (SLO) - - - 078 - - - - - - 096 - 069 - - - NS NS - - - - - - - 000
0xx  Michael Willeitner (NJE) - - - 069 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 000
0xx  Dsmitry Budsilowitsch (BJE) 095 083 - 071 - 074 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 000
0xx  Scott Perras (KAN) 073 NS - 0100 - 073 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 000
0xx  Christian Martinelli (ITA) - - - 086 - - - - - - - - - - 073 - - - - - - - - - - 000
0xx  Antti Raatikainen (FIN) - - - - - - - - - - - - - - 074 - - - - - - - - - - 000
0xx  Ivan Čerezov (RUS) 076 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 000
0xx  Victor Lobo Escolar (ŠPA) 0100 094 - 091 - 099 - - - - 077 - 089 - - - - 088 - - - - - - - 000
0xx  Rene Zahkna (EST) - - - - - - - - - - - - 077 - - - - - - - - - - - - 000
0xx  Maikol Demetz (ITA) - - - - - - - - 082 - - - - - - - - - - - - - - - - 000
0xx  Serhij Sednjev (UKR) 083 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 000
0xx  Tang Jinle (CHN) - - - - - - - - - - - - - - - - - - 087 - NS - - - - 000
0xx  Mateusz Janik (POL) - - - 090 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 000
0xx  Kim Yong-gyu (KOR) - - - - - - - - - - - - - - - - - - 091 - 095 - - - - 000
0xx  Dimitar Partalow (BUG) - - - - - 091 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 000
0xx  Pietro Dutto (ITA) - - - - - 092 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 000
0xx  Daumants Lusa (LVA) - - - - - - - - - - NS - - - 093 - - - - - - - - - - 000
0xx  Károly Gombos (MAĐ) - - - - - - - - - - - - - - - - - - 0102 - 094 - - - - 000
0xx  Ryō Maeda (JAP) - - - - - - - - - - - - - - - - - - 0112 - 096 - - - - 000
0xx  Apostolos Angelis (GRČ) - - - - - - - - - - - - - - - - - - 098 - 0116 - - - - 000
0xx  Thorsten Langer (BEL) - - - - - - - - - - - - - - - - - - 099 - 0100 - - - - 000
0xx  Kim Jong-min (KOR) - - - - - - - - - - - - - - - - - - 0100 - 0119 - - - - 000
0xx  Krešimir Crnković (HRV) - - - 0103 - 0103 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 000
0xx  Lee Su-young (KOR) - - - - - - - - - - - - - - - - - - 0105 - 0110 - - - - 000
0xx  Ahmet Üstüntaş (TUR) - - - - - - - - - - - - - - - - - - 0111 - 0107 - - - - 000
0xx  Filip Petrović (HRV) - - - - - - - - - - - - - - - - - - 0107 - - - - - - 000
0xx  Rokas Suslavičius (LTU) - - - - - - - - - - - - - - - - - - 0109 - 0113 - - - - 000
0xx  Mehmet Üstüntaş (TUR) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 0111 - - - - 000
0xx  Gjorgji Icoski (MKD) - - - - - - - - - - - - - - - - - - 0114 - 0122 - - - - 000
0xx  Dimitrios Kyriazis (GRČ) - - - - - - - - - - - - - - - - - - 0116 - 0118 - - - - 000
0xx  Kleanthis Karamichas (GRČ) - - - - - - - - - - - - - - - - - - 0117 - 0124 - - - - 000
0xx  Toni Stanoeski (MKD) - - - - - - - - - - - - - - - - - - 0125 - 0117 - - - - 000
0xx  Tom Lahaye-Goffart (BEL) - - - - - - - - - - - - - - - - - - 0119 - 0123 - - - - 000
0xx  Ajlan Rastić (SRB) - - - - - - - - - - - - - - - - - - 0122 - 0120 - - - - 000
0xx  Daniel Walker (AUS) - - - - - - - - - - - - - - - - - - 0127 - 0121 - - - - 000
0xx  Victor Pînzaru (MDA) - - - - - - - - - - - - - - - - - - 0121 - NS - - - - 000
0xx  Dyllan Harmer (AUS) - - - - - - - - - - - - - - - - - - 0123 - 0125 - - - - 000
0xx  Orhangazi Civil (TUR) - - - - - - - - - - - - - - - - - - 0124 - - - - - - 000
Legende
1 2 3 Podest-Platzierungen
4–10 übrige Top-10-Platzierungen
11–30 Rennen innerhalb der Punkteränge beendet
ab 31 Rennen außerhalb der Punkteränge beendet
KRU [[KRUped]] / Überrundet und damit ausgeschieden
NZ Did not finish / Rennen begonnen aber nicht beendet
NS Did not start / Gemeldet, aber nicht zum Rennen angetreten
Platz Land Hochfilzen Oberhof Ruhpolding Antholz Oslo Kontiolahti Punkte
01  Rusija 0 1
Maksim Cvetkov
[[Timofei Alexejewitsch KRUschin|Timofei KRUschin]]
Dmitri Mališko
Anton Šipulin
0 1
Jevgeni Garaničev
[[Timofei Alexejewitsch KRUschin|Timofei KRUschin]]
Dmitri Mališko
Anton Šipulin
03
Jevgeni Garaničev
[[Timofei Alexejewitsch KRUschin|Timofei KRUschin]]
Aleksej Volkov
Anton Šipulin
05
Jevgeni Garaničev
[[Timofei Alexejewitsch KRUschin|Timofei KRUschin]]
Dmitri Mališko
Aleksej Volkov
0 1
Jevgeni Garaničev
Maksim Cvetkov
Dmitri Mališko
Anton Šipulin
04
Jevgeni Garaničev
Aleksej Volkov
Dmitri Mališko
Anton Šipulin
311
02  Norveška 03
Johannes Thingnes Bø
Emil Hegle Svendsen
Lars Helge Birkeland
Tarjei Bø
02
Vetle Sjåstad Christiansen
Alexander Os
Johannes Thingnes Bø
Ole Einar Bjørndalen
0 1
Ole Einar Bjørndalen
Erlend Bjøntegaard
Johannes Thingnes Bø
Emil Hegle Svendsen
0 1
Ole Einar Bjørndalen
Tarjei Bø
Johannes Thingnes Bø
Emil Hegle Svendsen
09
Alexander Os
Henrik L’Abée-Lund
Johannes Thingnes Bø
Lars Helge Birkeland
02
Ole Einar Bjørndalen
Tarjei Bø
Johannes Thingnes Bø
Emil Hegle Svendsen
308
03  Njemačka 05
Erik Lesser
Andreas Birnbacher
Daniel Böhm
Simon Schempp
04
Erik Lesser
Daniel Böhm
Arnd Peiffer
Simon Schempp
02
Erik Lesser
Andreas Birnbacher
Arnd Peiffer
Simon Schempp
02
Erik Lesser
Daniel Böhm
Arnd Peiffer
Simon Schempp
02
Erik Lesser
Andreas Birnbacher
Arnd Peiffer
Simon Schempp
0 1
Erik Lesser
Daniel Böhm
Arnd Peiffer
Simon Schempp
305
04  Francuska 02
Simon Fourcade
Jean-Guillaume Béatrix
Simon Desthieux
Martin Fourcade
03
Simon Fourcade
Jean-Guillaume Béatrix
Simon Desthieux
Quentin Fillon Maillet
04
Simon Fourcade
Simon Desthieux
Quentin Fillon Maillet
Martin Fourcade
03
Simon Fourcade
Quentin Fillon Maillet
Simon Desthieux
Jean-Guillaume Béatrix
06
Simon Fourcade
Jean-Guillaume Béatrix
Quentin Fillon Maillet
Martin Fourcade
03
Simon Fourcade
Jean-Guillaume Béatrix
Quentin Fillon Maillet
Martin Fourcade
279
05  Austrija 04
Daniel Mesotitsch
Simon Eder
Julian Eberhard
Dominik Landertinger
13
Daniel Mesotitsch
Julian Eberhard
Tobias Eberhard
Simon Eder
05
Sven Grossegger
Dominik Landertinger
Julian Eberhard
Simon Eder
04
Daniel Mesotitsch
David Komatz
Sven Grossegger
Simon Eder
03
Daniel Mesotitsch
Simon Eder
Sven Grossegger
Dominik Landertinger
05
Daniel Mesotitsch
Simon Eder
Sven Grossegger
Dominik Landertinger
242
06  Ukrajina 09
Dmitro Pidrušnij
Artem Prima
Olexander Schyrnyj
Serhij Semenov
05
Dmitro Pidrušnij
Vladimir Semakov
Artem Prima
Serhij Semenov
11
Olexander Schyrnyj
Artem Tyschtschenko
Vladimir Semakov
Vitalij Kilčickij
07
Dmitro Pidrušnij
Artem Tyschtschenko
Artem Prima
Serhij Semenov
07
Dmitro Pidrušnij
Olexander Schyrnyj
Vladimir Semakov
Serhij Semenov
09
Dmitro Pidrušnij
Artem Prima
Olexander Schyrnyj
Serhij Semenov
206
07  Kanada 06
Nathan Smith
Brendan Green
Marc-André Bédard
Scott Perras
08
Christian Gow
Nathan Smith
Marc-André Bédard
Macx Davies
09
Christian Gow
Brendan Green
Scott Gow
Nathan Smith
09
Christian Gow
Brendan Green
Scott Gow
Nathan Smith
05
Christian Gow
Nathan Smith
Scott Gow
Brendan Green
19
Christian Gow
Nathan Smith
Scott Gow
Brendan Green
198
08  Češka 07
Michal Šlesingr
Jaroslav Soukup
Michal Krčmář
Ondřej Moravec
NZ
Michal Krčmář
Michal Šlesingr
Jaroslav Soukup
Ondřej Moravec
06
Michal Krčmář
Michal Šlesingr
Jaroslav Soukup
Ondřej Moravec
06
Michal Krčmář
Michal Šlesingr
Jaroslav Soukup
Ondřej Moravec
04
Michal Krčmář
Jaroslav Soukup
Michal Šlesingr
Ondřej Moravec
06
Michal Krčmář
Jaroslav Soukup
Michal Šlesingr
Ondřej Moravec
193
09  Slovenija 10
Peter Dokl
Klemen Bauer
Lenart Oblak
Jakov Fak
11
Klemen Bauer
Janez Marič
Rok Tršan
Lenart Oblak
07
Klemen Bauer
Jakov Fak
Rok Tršan
Janez Marič
12
Peter Dokl
Jakov Fak
Rok Tršan
Lenart Oblak
12
Klemen Bauer
Jakov Fak
Rok Tršan
Peter Dokl
08
Janez Marič
Klemen Bauer
Jakov Fak
Rok Tršan
189
10  Švicarska 11
Ivan Joller
Benjamin Weger
Jeremy Finello
Serafin Wiestner
06
Ivan Joller
Benjamin Weger
Mario Dolder
Serafin Wiestner
15
Serafin Wiestner
Ivan Joller
Gaspard Cuenot
Mario Dolder
17
Ivan Joller
Gaspard Cuenot
Serafin Wiestner
Mario Dolder
10
Mario Dolder
Benjamin Weger
Serafin Wiestner
Ivan Joller
07
Mario Dolder
Benjamin Weger
Serafin Wiestner
Ivan Joller
185
11  Italija 08
Lukas Hofer
Dominik Windisch
Thomas Bormolini
Christian Martinelli
14
Christian De Lorenzi
Thomas Bormolini
Maikol Demetz
Dominik Windisch
14
Christian De Lorenzi
Dominik Windisch
Thomas Bormolini
Lukas Hofer
10
Christian De Lorenzi
Lukas Hofer
Thomas Bormolini
Dominik Windisch
08
Lukas Hofer
Dominik Windisch
Thomas Bormolini
Christian De Lorenzi
12
Christian De Lorenzi
Lukas Hofer
Thomas Bormolini
Dominik Windisch
182
12  Bjelorusija 18
Aljaksandr Daroška
Uladsimir Čapelin
Dzmitry Budzilovich
Jury Ljadau
12
Uladsimir Čapelin
Jury Ljadau
Raman Jaljotnau
Wiktar Kryuko
08
Uladsimir Čapelin
Raman Jaljotnau
Dsmitryj Abascheu
Jury Ljadau
15
Uladsimir Čapelin
Dmitri Djuschew
Raman Jaljotnau
Jury Ljadau
11
Uladsimir Čapelin
Dmitri Djuschew
Jury Ljadau
Dsmitryj Abascheu
10
Uladsimir Čapelin
Dmitri Djuschew
Dsmitryj Abascheu
Jury Ljadau
173
13  Slovačka 17
Martin Otčenáš
Matej Kazár
Miroslav Matiaško
Tomáš Hasilla
15
Miroslav Matiaško
Matej Kazár
Tomáš Hasilla
Martin Otčenáš
12
Miroslav Matiaško
Matej Kazár
Tomáš Hasilla
Martin Otčenáš
11
Miroslav Matiaško
Matej Kazár
Tomáš Hasilla
Martin Otčenáš
15
Tomáš Hasilla
Miroslav Matiaško
Michal Šíma
Michal Kubaliak
11
Tomáš Hasilla
Matej Kazár
Miroslav Matiaško
Martin Otčenáš
165
14  Bugarska 15
Krasimir Anev
Anton Sinapow
Vladimir Ilijev
Iwan Slatew
07
Iwan Slatew
Dimitar Partalov
Vladimir Ilijev
Dimitar Gerdschikow
16
Krasimir Anev
Iwan Slatew
Vladimir Ilijev
Dimitar Gerdschikow
16
Iwan Slatew
Anton Sinapow
Dimitar Partalov
Vladimir Ilijev
13
Krasimir Anev
Iwan Slatew
Dimitar Gerdschikow
Vladimir Ilijev
16
Krasimir Anev
Iwan Slatew
Vladimir Ilijev
Dimitar Gerdschikow
165
15  Estonija 16
Kauri Kõiv
Indrek Tobreluts
Martin Remmelg
Roland Lessing
10
Kauri Kõiv
Indrek Tobreluts
Roland Lessing
Kalev Ermits
17
Kauri Kõiv
Indrek Tobreluts
Kalev Ermits
Martin Remmelg
14
Kauri Kõiv
Indrek Tobreluts
Roland Lessing
Martin Remmelg
18
Kauri Kõiv
Kalev Ermits
Roland Lessing
Eno Vahtra
15
Kauri Kõiv
Kalev Ermits
Rene Zahkna
Roland Lessing
156
16  Kazahstan 13
Jan Savicki
Maxim Braun
Ruslan Bessow
Wassili Podkorytow
16
Jan Savicki
Anton Pantov
Aleksandar Trifonov
Timur Chamitgatin
22
Maxim Braun
Anton Pantov
Wassili Podkorytow
Jan Savicki
22
Jan Savicki
Anton Pantov
Sergej Naumik
Aleksandar Trifonov
16
Jan Savicki
Anton Pantov
Wassili Podkorytow
Maxim Braun
17
Jan Savicki
Anton Pantov
Maxim Braun
Wassili Podkorytow
140
17  Švedska 12
Tobias Arwidson
Ted Armgren
Christofer Eriksson
Fredrik Lindström
DIS
Tobias Arwidson
Ted Armgren
Christofer Eriksson
Peppe Femling
13
Tobias Arwidson
Fredrik Lindström
Christofer Eriksson
Ted Armgren
13
Ted Armgren
Fredrik Lindström
Torstein Stenersen
Gabriel Stegmayr
14
Tobias Arwidson
Peppe Femling
Ted Armgren
Fredrik Lindström
18
Tobias Arwidson
Peppe Femling
Christofer Eriksson
Ted Armgren
135
18  Rumunija 21
Cornel Puchianu
George Buta
Dennis Șerban
Marian Dănilă
17
Remus Faur
Marian Dănilă
George Buta
Cornel Puchianu
20
George Buta
Cornel Puchianu
Marian Dănilă
Remus Faur
19
George Buta
Marian Dănilă
Remus Faur
Cornel Puchianu
19
George Buta
Marian Dănilă
Remus Faur
Cornel Puchianu
22
George Buta
Remus Faur
Marian Dănilă
Cornel Puchianu
128
19  Sjedinjene Američke Države 14
Lowell Bailey
Tim Burke
Leif Nordgren
Russell Currier
- 10
Lowell Bailey
Sean Doherty
Leif Nordgren
Tim Burke
08
Lowell Bailey
Sean Doherty
Tim Burke
Leif Nordgren
- 14
Lowell Bailey
Leif Nordgren
Tim Burke
Sean Doherty
119
20  Ujedinjeno Kraljevstvo 24
Lee-Steve Jackson
Kevin Kane
[[Marcel KRUonder]]
Alex Gleave
21
Kevin Kane
[[Marcel KRUonder]]
Scott Dixon
Alex Gleave
24
Kevin Kane
Lee-Steve Jackson
[[Marcel KRUonder]]
Scott Dixon
21
Lee-Steve Jackson
Kevin Kane
[[Marcel KRUonder]]
Scott Dixon
21
Lee-Steve Jackson
Scott Dixon
Kevin Kane
Alex Gleave
24
Lee-Steve Jackson
Scott Dixon
Kevin Kane
[[Marcel KRUonder]]
111
21  Poljska 20
Mateusz Janik
Łukasz Szczurek
Grzegorz Guzik
Krzysztof Pływaczyk
20
Krzysztof Pływaczyk
Grzegorz Guzik
Łukasz Szczurek
Grzegorz Jakubowicz
18
Krzysztof Pływaczyk
Grzegorz Guzik
Łukasz Szczurek
Grzegorz Jakubowicz
20
Krzysztof Pływaczyk
Grzegorz Guzik
Łukasz Szczurek
Grzegorz Jakubowicz
- 20
Mateusz Janik
Łukasz Szczurek
Grzegorz Guzik
Krzysztof Pływaczyk
107
22  Finska - 09
Jarkko Kauppinen
Ahti Toivanen
Matti Hakala
Tuomas Grönman
19
Jarkko Kauppinen
Ahti Toivanen
Matti Hakala
Tuomas Grönman
18
Jarkko Kauppinen
Olli Hiidensalo
Ahti Toivanen
Matti Hakala
- 13
Jarkko Kauppinen
Ahti Toivanen
Olli Hiidensalo
Tuomas Grönman
105
23  Litvanija 19
Tomas Kaukėnas
Karol Dombrovski
Vytautas Strolia
Rokas Suslavičius
22
Karol Dombrovski
Vytautas Strolia
Rokas Suslavičius
Šarūnas Jukna
25
Tomas Kaukėnas
Vytautas Strolia
Rokas Suslavičius
Šarūnas Jukna
NS
Tomas Kaukėnas
Vytautas Strolia
Rokas Suslavičius
Karol Dombrovski
17
Tomas Kaukėnas
Karol Dombrovski
Vytautas Strolia
Rokas Suslavičius
23
Tomas Kaukėnas
Karol Dombrovski
Vytautas Strolia
Rokas Suslavičius
099
24  Japan 23
Mikito Tachizaki
Tsukasa Kobonoki
Ryō Maeda
Kazuya Inomata
19
Kazuya Inomata
Tsukasa Kobonoki
Mikito Tachizaki
Ryō Maeda
21
Kazuya Inomata
Mikito Tachizaki
Tsukasa Kobonoki
Ryō Maeda
23
Tsukasa Kobonoki
Mikito Tachizaki
Ryō Maeda
Kazuya Inomata
- 21
Kazuya Inomata
Tsukasa Kobonoki
Mikito Tachizaki
Ryō Maeda
098
25  Latvija 22
Rolands Pužulis
Toms Praulītis
Aleksandrs Patrijuks
Andrejs Rastorgujevs
18
Andrejs Rastorgujevs
Daumants Lusa
Roberts Slotiņš
Rolands Pužulis
23
Andrejs Rastorgujevs
Rolands Pužulis
Daumants Lusa
Roberts Slotiņš
- 20
Andrejs Rastorgujevs
Rolands Pužulis
Roberts Slotiņš
Toms Praulītis
26
Rolands Pužulis
Toms Praulītis
Roberts Slotiņš
Aleksandrs Patrijuks
096
26  Južna Koreja - - - - - 25
Jun Je-uk
Kim Jong-min
Kim Yong-gyu
Lee Su-young
016
27 Šablon:SRB - - - - - 27
Damir Rastić
Edin Hodžić
Dejan Krsmanović
Ajlan Rastić
014
Legende
1 2 3 Podest-Platzierungen
4–10 übrige Top-10-Platzierungen
11–30 Rennen innerhalb der Punkteränge beendet
NZ Did not finish / Rennen begonnen aber nicht beendet
DIS Disqualifikation
NS Did not start / Gemeldet, aber nicht zum Rennen angetreten

Žene[uredi | uredi izvor]

Rezultati[uredi | uredi izvor]

1. takmičenje Svjetskog kupa u Östersundu, Švedska, 30. november - 7. decembar 2014
Datum Disciplina 1. 2. 3.
4. decembar 2014. (četvrtak) Pojedinačno (15 km)  Darja Domračeva (BJE)  Kaisa Mäkäräinen (FIN)  Valentina Semerenko (UKR)
6. decembar 2014. (subota) Sprint (7,5 km)  Tiril Eckhoff (NOR)  Veronika Vítková (ČEŠ)  Kaisa Mäkäräinen (FIN)
7. decembar 2014. (nedelja) Potjera (10 km)  Kaisa Mäkäräinen (FIN)  Valentina Semerenko (UKR)  Dorothea Wierer (ITA)
2. takmičenje Svjetskog kupa u Hochfilzenu, Austrija, 12–14. decembar 2014.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
12. decembar 2014. (petak) Sprint (7,5 km)  Kaisa Mäkäräinen (FIN)  Karin Oberhofer (ITA)  Tiril Eckhoff (NOR)
13. decembar 2014. (subota) Štafeta (4 × 6 km)  Njemačka
Luise Kummer
Franziska Hildebrand
Vanessa Hinz
Franziska Preuß
 Bjelorusija
Nadzeja Skardzina
Nastasja Duborezova
Nadežda Pisareva
Darja Domračeva
 Češka
Eva Puskarčíková
Gabriela Soukalová
Jitka Landová
Veronika Vítková
14. decembar 2014. (nedelja) Potjera (10 km)  Kaisa Mäkäräinen (FIN)  Jekaterina Glazirina (RUS)  Anaïs Bescond (FRA)
3. takmičenje Svjetskog kupa u Pokljuki Slovenija, 18–21. decembar 2014.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
18. decembar 2014. (četvrtak) Sprint (7,5 km)  Gabriela Soukalová (ČEŠ)  Dorothea Wierer (ITA)  Valentina Semerenko (UKR)
20. decembar 2014. (subota) Potjera (10 km)  Darja Domračeva (BJE)  Kaisa Mäkäräinen (FIN)  Valentina Semerenko (UKR)
21. decembar 2014. (nedelja) Masovni start (12,5 km)  Kaisa Mäkäräinen (FIN)  Anaïs Bescond (FRA)  Nadzeja Skardzina (BJE)
4. takmičenje Svjetskog kupa u Oberhofu, Njemačka, 7–11. januar 2015.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
7. januar 2015. (Mi.) Štafeta (4 × 6 km)  Češka
Eva Puskarčíková
Gabriela Soukalová
Jitka Landová
Veronika Vítková
 Francuska
Marine Bolliet
Marie Dorin-Habert
Justine Braisaz
Anaïs Bescond
 Bjelorusija
Nadzeja Skardzina
Nastasja Duborezova
Nadežda Pisareva
Darja Domračeva
9. januar 2015. (petak) Sprint (7,5 km)  Veronika Vítková (ČEŠ)  Dorothea Wierer (ITA)  Nicole Gontier (ITA)
11. januar 2015. (nedelja) Masovni start (12,5 km)  Darja Domračeva (BJE)  Veronika Vítková (ČEŠ)  Tiril Eckhoff (NOR)
5. takmičenje Svjetskog kupa u Ruhpoldingu, Njemačka, 14–18. januar 2015.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
14. januar 2015. (srijeda) Štafeta (4 × 6 km)  Češka
Eva Puskarčíková
Gabriela Soukalová
Jitka Landová
Veronika Vítková
 Bjelorusija
Nadzeja Skardzina
Irina Krjuko
Nadežda Pisareva
Darja Domračeva
 Njemačka
Franziska Preuß
Franziska Hildebrand
Vanessa Hinz
Laura Dahlmeier
16. januar 2015. (petak) Sprint (7,5 km)  Fanny Horn (NOR)  Darja Domračeva (BJE)  Tiril Eckhoff (NOR)
18. januar 2015. (nedelja) Masovni start (12,5 km)  Darja Domračeva (BJE)  Franziska Preuß (NJE)  Veronika Vítková (ČEŠ)
6. takmičenje Svjetskog kupa u Antholzu, Italija, 22–25. januar 2015.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
23. januar 2015. (petak) Sprint (7,5 km)  Darja Domračeva (BJE)  Kaisa Mäkäräinen (FIN)  Laura Dahlmeier (NJE)
24. januar 2015. (subota) Potjera (10 km)  Darja Domračeva (BJE)  Darja Virolajnen (RUS)  Kaisa Mäkäräinen (FIN)
25. januar 2015. (nedelja) Štafeta (4 × 6 km)  Njemačka
Franziska Hildebrand
Franziska Preuß
Luise Kummer
Laura Dahlmeier
 Češka
Eva Puskarčíková
Gabriela Soukalová
Jitka Landová
Veronika Vítková
 Ukrajina
Julija Džima
Natalija Burdiha
Olga Abramova
Valentina Semerenko
7. takmičenje Svjetskog kupa u Nové Město na Moravě, Češka, 6–8. februar 2015.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
7. februar 2015. (subota) Sprint (7,5 km)  Laura Dahlmeier (NJE)  Franziska Hildebrand (NJE)  Veronika Vítková (ČEŠ)
8. februar 2015. (nedelja) Potjera (10 km)  Darja Domračeva (BJE)  Kaisa Mäkäräinen (FIN)  Laura Dahlmeier (NJE)
8. takmičenje Svjetskog kupa u Oslu, 12–15. februar 2015.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
12. februar 2015. (četvrtak) Pojedinačno (15 km)  Kaisa Mäkäräinen (FIN)  Darja Domračeva (BJE)  Veronika Vítková (ČEŠ)
14. februar 2015. (subota) Sprint (7,5 km)  Darja Domračeva (BJE)  Laura Dahlmeier (NJE)  Marie Dorin-Habert (FRA)
15. februar 2015. (nedelja) Štafeta (4 × 6 km)  Češka
Eva Puskarčíková
Gabriela Soukalová
Jitka Landová
Veronika Vítková
 Italija
Dorothea Wierer
Nicole Gontier
Federica Sanfilippo
Karin Oberhofer
 Francuska
Anaïs Bescond
Enora Latuillière
Coline Varcin
Marie Dorin-Habert
Svjetsko prvenstvo u biatlonu u Kontiolahtiju, Finska, 5–15. mart 2015.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
7. mart 2015. (subota) Sprint (7,5 km)  Marie Dorin-Habert (FRA)  Weronika Nowakowska-Ziemniak (POL)  Valentina Semerenko (UKR)
8. mart 2015. (nedelja) Potjera (10 km)  Marie Dorin-Habert (FRA)  Laura Dahlmeier (NJE)  Weronika Nowakowska-Ziemniak (POL)
11. mart 2015. (srijeda) Pojedinačno (15 km)  Jekaterina Jurlova (RUS)  Gabriela Soukalová (ČEŠ)  Kaisa Mäkäräinen (FIN)
13. mart 2015. (petak) Štafeta (4 × 6 km)  Njemačka
Franziska Hildebrand
Franziska Preuß
Vanessa Hinz
Laura Dahlmeier
 Francuska
Anaïs Bescond
Enora Latuillière
Justine Braisaz
Marie Dorin-Habert
 Italija
Lisa Vittozzi
Karin Oberhofer
Nicole Gontier
Dorothea Wierer
15. mart 2015. (nedelja) Masovni start (12,5 km)  Valentina Semerenko (UKR)  Franziska Preuß (NJE)  Karin Oberhofer (ITA)
9. takmičenje Svjetskog kupa u Hanti-Mansijsku, Rusija, 20.–22. mart 2015.
Datum Disciplina 1. 2. 3.
20. mart 2015. (petak) Sprint (7,5 km)  Kaisa Mäkäräinen (FIN)  Laura Dahlmeier (NJE)  Darja Domračeva (BJE)
21. mart 2015. (subota) Potjera (10 km)  Darja Domračeva (BJE)  Laura Dahlmeier (NJE)  Franziska Preuß (NJE)
22. mart 2015. (nedelja) Masovni start (12,5 km)  Laura Dahlmeier (NJE)  Gabriela Soukalová (ČEŠ)  Marie Dorin-Habert (FRA)

Tabele[uredi | uredi izvor]

Ukupni rezultati (Rezultati nakon 25 takmičenja)
Mjesto Država Bodovi Pobjede
01.  Darja Domračeva (BJE) 1094 9
02.  Kaisa Mäkäräinen (FIN) 1047 6
03.  Valentina Semerenko (UKR) 869 1
Ostatak tabele
04.  Veronika Vítková (ČEŠ) 798 1
05.  Franziska Hildebrand (NJE) 761
06.  Gabriela Soukalová (ČEŠ) 758 1
07.  Dorothea Wierer (ITA) 751
08.  Laura Dahlmeier (NJE) 725 2
09.  Franziska Preuß (NJE) 658
010.  Karin Oberhofer (ITA) 651
011.  Tiril Eckhoff (NOR) 606 1
012.  Anaïs Bescond (FRA) 560
014.  Marie Dorin-Habert (FRA) 529 2
028.  Fanny Horn (NOR) 261 1
031.  Jekaterina Jurlova (RUS) 240 1
048.  Éva Tófalvi (RUM) 136
051.  Katharina Innerhofer (AUT) 119
054.  Irina Krjuko (BJE) 103
075.  Synnøve Solemdal (NOR) 19

Pojedinačni rezultati[uredi | uredi izvor]

Pla. Ime Östersund Hochfilzen Pokljuka Oberhof Ruhpolding Antholz Nové Město Oslo Kontiolahti Hanti-Mansijsk Bodovi
Poj. Sp. Pot. Sp. Pot. Sp. Pot. Mas. Sp. Mas. Sp. Mas. Sp. Pot. Sp. Pot. Poj. Sp. Sp. Pot. Poj. Mas. Sp. Pot. Mas.
01  Darja Domračava (BJE) 001 005 004 008 013 006 001 NZ 018 001 002 001 001 001 004 001 002 001 025 007 016 004 003 001 004 01092
02  Kaisa Mäkäräinen (FIN) 002 003 001 001 001 015 002 001 020 004 007 007 002 003 007 002 001 024 035 012 003 015 001 004 013 01044
03  Valentina Semerenko (UKR) 003 006 002 020 010 003 003 005 039 007 004 004 014 011 006 009 NZ 010 003 019 015 001 009 006 010 0865
04  Veronika Vítková (ČEŠ) 005 002 007 030 025 015 024 010 001 002 008 003 016 019 003 011 003 021 015 011 008 029 004 005 NZ 0793
05  Franziska Hildebrand (NJE) 006 009 010 005 008 021 013 007 026 011 006 014 006 004 002 050 008 026 010 006 010 006 022 011 009 0757
06  Gabriela Soukalová (ČEŠ) 062 029 021 031 018 001 020 004 006 010 013 009 023 021 020 005 009 005 018 005 002 005 010 010 002 0752
07  Dorothea Wierer (ITA) NS 004 003 013 015 002 004 006 002 012 009 013 018 010 - - 014 006 020 009 004 027 005 008 016 0745
08  Laura Dahlmeier (NJE) - - - - - 009 005 009 - - 040 - 003 013 001 003 004 002 004 002 006 007 002 002 001 0725
09  Franziska Preuß (NJE) 017 022 013 010 007 039 019 008 004 006 042 002 009 009 - - 020 039 014 013 - 002 006 003 006 0651
010  Karin Oberhofer (ITA) 028 008 011 002 006 010 008 013 008 009 046 017 005 008 - - 035 015 030 040 017 003 007 016 005 0643
011  Tiril Eckhoff (NOR) 007 001 006 003 NS 023 NS - 013 003 003 022 021 024 030 020 036 008 019 018 052 016 023 017 007 0598
012  Anaïs Bescond (FRA) 041 018 012 009 003 036 032 002 052 023 050 005 049 038 010 013 010 004 056 NS 007 009 012 009 017 0545
013  Jekaterina Glasirina (RUS) 008 020 009 010 002 026 031 019 016 014 - 015 015 015 011 006 017 045 026 021 - 013 046 031 011 0544
014  Weronika Nowakowska-Ziemniak (POL) 014 028 048 012 039 007 015 014 011 013 044 006 009 014 - - 023 020 002 003 013 023 039 028 024 0529
015  Marie Dorin-Habert (FRA) - - - - - - - - 025 - 015 011 019 005 005 015 015 003 001 001 - 008 020 012 003 0526
016  Darja Virolainen (RUS) 027 051 031 051 035 035 009 015 017 008 019 008 011 002 033 NS NS 010 021 016 005 022 025 021 012 0499
017  Susan Dunklee (SAD) 021 041 019 029 027 019 028 022 021 027 026 016 008 006 009 018 011 069 042 034 012 020 026 023 019 0458
018  Nadzeja Skardzina (BJE) 004 089 - 036 012 022 006 003 009 024 045 019 007 028 016 019 016 017 070 - 020 - 015 NS - 0442
019  Jana Gereková (SVK) 023 039 045 035 023 028 017 - 019 005 059 028 004 007 032 016 013 010 012 014 064 012 031 041 025 0428
020  Vanessa Hinz (NJE) 039 059 039 006 014 013 011 011 007 016 021 020 - - 012 004 046 027 049 037 044 - 016 019 023 0412
021  Rosanna Crawford (KAN) 016 012 014 034 005 004 007 012 046 020 NS - 029 026 NZ - 028 013 032 025 087 - 028 013 NZ 0391
022  Teja Gregorin (SLO) 025 007 005 014 016 034 025 027 034 022 012 012 041 032 041 026 025 029 - - - - 029 030 015 0359
023  Elisa Gasparin (ŠVI) 035 025 044 041 020 025 026 - 029 - 041 - 020 018 038 017 021 042 013 015 022 025 011 027 014 0333
024  Julija Džima (UKR) 015 064 - 018 009 060 034 024 - - - - 030 020 018 007 006 019 - - 038 - 019 014 018 0328
025  Olga Podčufarova (RUS) 011 013 015 004 004 005 021 020 - - - - - - 046 039 043 009 045 027 049 - 032 026 - 0323
026  Lisa Hauser (AUT) 038 013 032 027 022 017 023 025 040 019 037 021 027 033 045 NS 027 041 024 022 026 014 044 025 022 0322
027  Jekaterina Šumilova (RUS) 033 046 025 033 017 054 049 - 022 021 029 - 025 016 040 032 - 061 006 004 - 010 036 020 - 0296
028  Enora Latuilliere (FRA) 013 010 035 020 026 020 018 028 014 030 022 030 017 012 036 NZ 078 023 - - 043 - 053 040 NZ 0278
029  Monika Hojnisz (POL) 044 075 - 038 011 027 035 - 015 026 017 - 033 022 - - 005 007 075 - 009 - - - - 0248
030  Fanny Horn (NOR) 075 024 028 007 019 040 038 021 032 029 001 024 031 025 055 036 053 033 079 - 041 - 040 034 - 0246
031  Jekaterina Jurlova (RUS) - - - - - - - - - - - - - - 037 024 019 031 - - 001 011 017 007 008 0237
032  Marine Bolliet (FRA) 019 011 008 019 031 061 - 016 031 017 049 018 022 023 058 NS 048 072 - - - - - - - 0237
033  Eva Puskarčíková (ČEŠ) 042 017 017 074 - 033 029 - 057 - 018 - 051 NS 023 014 034 047 074 - 024 - 013 018 020 0232
034  Luise Kummer (NJE) 018 068 - 023 045 047 NS - 023 - 064 - 013 037 029 012 - - - - 025 - 008 015 027 0216
035  Nicole Gontier (ITA) 029 037 046 069 - 008 010 017 003 025 085 010 057 046 - - 029 083 067 - 035 - 060 057 - 0214
036  Mari Laukkanen (FIN) NZ 052 043 022 040 011 044 - 005 028 005 027 047 036 020 037 NS - 016 030 065 - 038 042 - 0213
037