Kvalifikacije za UEFA Evropsku ligu 2017/2018.

S Wikipedije, slobodne enciklopedije
Idi na navigaciju Idi na pretragu

Kvalifikacije za UEFA Evropsku ligu 2017/2018. je bilo nogometno takmičenje koje se igralo u sklopu kvalifikacija za Evropsku ligu 2017/18. Takmičenje se igralo u periodu od 29. juna do 24. augusta 2017. godine.[1] U grupnu fazu Evropske lige 2017/18. kroz kvalifikacije plasirale su se 22 ekipe od ukupno 156 ekipa, koliko ih je nastupilo u kvalifikacijama.[2]

Runde takmičenja i datumi izvlačenja[uredi | uredi izvor]

Izvlačenje kvalifikacijskih parova održavlo se u Nyonu, Švicarska.[1]

Runda Datum izvlačenja i vrijeme Prva utakmica Druga utakmica
Prva kvalifikacijska runda 19. juni 2017. 29. juni 2017. 6. juli 2017.
Druga kvalifikacijska runda 19. juni 2017. 13. juli 2017. 20. juli 2017.
Treća kvalifikacijska runda 14. juli 2017. 27. juli 2017. 3. august 2017.
Baraž 4. august 2017. 17. august 2017. 24. august 2017.

Format takmičenja[uredi | uredi izvor]

U kvalifikacijskoj fazi i baraž rundi, svaki izvučeni par odigrao je dvije utakmice, s tim da su igrali jednu utakmicu kod kuće a drugu u gostima ili obratno. Tim koji je postigao više golova računajući u obzir obje odigrane kvalifikacijske utakmice plasirao se u sljedeći krug. U slučaju da oba tima imaju istu gol-razliku plasman u daljnji krug određivalo je pravilo gola u gostima što znači da u naredni krug takmičenja ide ekipa koja je postigla više golova na gostujućem terenu. Ako i gol-razlika nije mogla odrediti putnika u naredni krug igrala su se dva produžetka po 15 minuta. U slučaju ne postizanja golova u produžecima izvodili su se jedanaesterci.[2]

Prilikom izvlačenja svake kvalifikacijske runde timovi nosioci određeni su na osnovu UEFA koeficijenta sa početka sezone. Tim nosioc igrao je protiv tima nenosioca gdje su prilikom izvlačenja raspoređeni nasumično. Zbog ograničenosti vremena između utakmica izvlačenje drugog i trećeg kvalifikacijskog kruga obavljeno je prije nego što su bili poznati rezultati u prethodnom krugu.

Timovi učesnici[uredi | uredi izvor]

U kvalifikacijama i baražu učestvovovalo je 156 ekipa (uključujući 15 ekipa treće kvalifikacijske runde Lige prvaka koji su učestvovali u baražu). 22 ekipe pobjednici u baražu plasiralo se u grupnu fazu takmičenja Evropske lige u kojoj je 16 ekipa već bilo smješteno automatski te 10 ekipa koje su poražene u baražu Lige prvaka.

Ispod su prikazane ekipe (sa njihovim UEFA koeficijentom),[3] grupiranih u njihovoj startnoj grupi kvalifikacija.

Značenje boja
Pobjednici baraža učestvuju u grupnoj fazi
Baraž
Ekipa Koef.
Ukrajina Dinamo Kijev[CL-LR] 67.526
Nizozemska Ajax[CL-LR] 67.212
Češka Viktoria Plzeň[CL-LR] 40.635
Austrija Red Bull Salzburg[CL-CR] 40.570
Belgija Club Brugge[CL-LR] 39.480
Bugarska Ludogorec Razgrad[CL-CR] 34.175
Bjelorusija BATE Borisov[CL-CR] 29.475
Poljska Legia Varšava[CL-CR] 28.450
Srbija Partizan[CL-CR] 16.075
Norveška Rosenborg[CL-CR] 12.665
Moldavija Sheriff Tiraspol[CL-CR] 11.150
Grčka AEK Atina[CL-LR] 6.580
Island FH[CL-CR] 6.175
Rumunija Viitorul Constanța[CL-CR] 5.870
Makedonija Vardar[CL-CR] 5.125
Treća kvalifikacijska runda
Ekipa Koef.
Rusija Zenit Sankt Peterburg 87.106
Španija Athletic Bilbao 60.999
Turska Fenerbahçe 51.840
Češka Sparta Prag 48.135
Italija Milan 47.666
Nizozemska PSV Eindhoven 46.212
Portugal Braga 37.366
Belgija Gent 35.480
Grčka PAOK 35.080
Rusija Krasnodar 32.106
Francuska Bordeaux 29.333
Engleska Everton 29.192
Francuska Marseille 28.333
Hrvatska Dinamo Zagreb 26.050
Njemačka Freiburg 20.899
Austrija Austria Beč 17.070
Grčka Panathinaikos 15.080
Portugal Marítimo 14.866
Švicarska Sion 14.415
Ukrajina Oleksandrija 9.526
Ukrajina Olimpik Donjeck 8.526
Belgija Oostende 8.480
Rumunija Dinamo București 6.370
Rumunija CS U Craiova 4.870
Poljska Arka Gdynia 3.950
Druga kvalifikacijska runda
Ekipa Koef.
Turska Galatasaray 58.840
Rumunija Astra Giurgiu 17.870
Hrvatska Hajduk Split 11.550
Kipar Apollon Limassol 10.710
Češka Mladá Boleslav 10.135
Švicarska Luzern 9.415
Danska Brøndby 8.800
Azerbejdžan Gabala 7.800
Škotska Aberdeen 6.785
Nizozemska Utrecht 6.712
Austrija Sturm Graz 6.570
Grčka Panionios 5.580
Izrael Bnei Yehuda 4.875
Bjelorusija Dinamo Brest 3.975
Švedska Östersund 3.945
Norveška Brann 3.665
Prva kvalifikacijska runda
Ekipa Koef.
Izrael Maccabi Tel Aviv 23.375
Danska Midtjylland 16.300
Bjelorusija Dinamo Minsk 10.975
Poljska Lech Poznań 10.950
Finska HJK 10.530
Švedska AIK 9.945
Srbija Vojvodina 9.075
Mađarska Videoton 8.650
Kipar AEL Limassol 8.210
Bjelorusija Šahtjor Saligorsk 7.475
Slovačka Slovan Bratislava 7.350
Srbija Crvena zvezda 7.325
Slovačka Trenčín 6.850
Albanija Skënderbeu Korçë 6.825
Austrija Rheindorf Altach 6.570
Škotska St Johnstone 6.535
Kipar AEK Larnaca 6.210
Azerbejdžan Inter Baku 6.050
Izrael Beitar Jerusalem 5.875
Latvija Ventspils 5.725
Norveška Odd 5.665
Kazahstan Kairat 5.550
Hrvatska Osijek 5.550
Bosna i Hercegovina Sarajevo 5.300
Island KR 5.175
Švedska IFK Norrköping 4.945
Moldavija Milsami Orhei 4.900
Danska Lyngby 4.800
Estonija Nõmme Kalju 4.800
Bosna i Hercegovina Željezničar Sarajevo 4.800
Bugarska Botev Plovdiv 4.675
Slovenija Olimpija Ljubljana 4.625
Malta Valletta 4.550
Lihtenštajn Vaduz 4.450
Poljska Jagiellonia Białystok 4.450
Bugarska Levski Sofija 4.425
Island Stjarnan 4.175
Norveška Haugesund 4.165
Slovenija Domžale 4.125
Kazahstan Ordabasi 4.050
Estonija Levadia Tallinn 4.050
Mađarska Ferencváros 3.900
Sjeverna Irska Crusaders 3.900
Makedonija Rabotnički 3.875
Škotska Rangers 3.785
Armenija Širak 3.775
Moldavija Dacia Chișinău 3.650
Crna Gora Mladost Podgorica 3.550
Azerbejdžan Zira 3.550
Kazahstan Irtiš Pavlodar 3.550
Bosna i Hercegovina Široki Brijeg 3.550
Luksemburg Fola Esch 3.475
Luksemburg Differdange 03 3.475
Makedonija Shkëndija 3.375
Slovenija Gorica 3.375
Crna Gora Sutjeska Nikšić 3.300
Armenija Pjunik 3.275
Bugarska Dunav Ruse 3.175
Albanija Partizani Tirana 3.075
Srbija Mladost Lučani 3.075
Irska Shamrock Rovers 3.065
Estonija Flora Tallinn 3.050
Gruzija Chikhura Sachkhere 3.025
Gibraltar Lincoln Red Imps 3.000
Latvija Jelgava 2.975
Finska SJK 2.780
Irska Cork City 2.565
Crna Gora Zeta 2.550
Farska ostrva B36 Tórshavn 2.450
Slovenija Ružomberok 2.350
Irska Derry City 2.315
Latvija Liepāja 2.225
Moldavija Zaria Bălți 2.150
Finska VPS 2.030
Island Valur 1.925
Mađarska Vasas 1.900
Litvanija Atlantas 1.825
Litvanija Sūduva Marijampolė 1.825
Albanija Tirana 1.825
Armenija Gandzasar Kapan 1.775
Gruzija Torpedo Kutaisi 1.775
Litvanija Trakai 1.575
San Marino Tre Penne 1.566
Vels Bala Town 1.525
Gruzija Dinamo Batumi 1.525
Farska ostrva NSÍ Runavík 1.450
Malta Balzan 1.300
Vels Connah's Quay Nomads 1.275
Vels Bangor City 1.275
Andora UE Santa Coloma 1.233
Luksemburg Progrès Niederkorn 1.225
Makedonija Pelister 1.125
San Marino Folgore 1.066
Malta Floriana 1.050
Sjeverna Irska Coleraine 0.900
Sjeverna Irska Ballymena United 0.900
Andora Sant Julià 0.733
Farska ostrva 0.700
Gibraltar St Joseph's 0.500
Kosovo Priština 0.000
Napomene
  1. CL-CR Poraženi iz treće kvalifikacijske runde Lige prvaka (Šampionska ruta).
  2. CL-LR Poraženi iz treće kvalifikacijske runde Lige prvaka (Liga ruta).

Prva kvalifikacijska runda[uredi | uredi izvor]

U prvoj kvalifikacijskoj rundi učestvovalo je 102 ekipe. Izvlačenje parova održano je 19. juna 2017.[4]

Nosioci[uredi | uredi izvor]

Grupa 1 Grupa 2 Grupa 3
Nosioci Nenosioci Nosioci Nenosioci Nosioci Nenosioci

Izrael Maccabi Tel Aviv (2)
Slovačka Trenčín (1)
Azerbejdžan Inter Baku (3)
Armenija Širak (5)
Moldavija Dacia Chișinău (4)

Makedonija Shkëndija (6)
Slovenija Gorica (7)
Srbija Mladost Lučani (8)
Albanija Tirana (9)
Gruzija Torpedo Kutaisi (10)

Poljska Lech Poznań (1)
Austrija Rheindorf Altach (3)
Kazahstan Kairat (2)
Bugarska Levski Sofija (4)
Azerbejdžan Zira (5)

Luksemburg Differdange 03 (7)
Crna Gora Sutjeska Nikšić (6)
Gruzija Chikhura Sachkhere (8)
Litvanija Atlantas (9)
Makedonija Pelister (10)

Srbija Vojvodina (5)
Izrael Beitar Jerusalem (2)
Moldavija Milsami Orhei (3)
Crna Gora Mladost Podgorica (1)
Kazahstan Irtysh Pavlodar (4)

Luksemburg Fola Esch (8)
Bugarska Dunav Ruse (6)
Slovačka Ružomberok (7)
Mađarska Vasas (9)
Armenija Gandzasar Kapan (10)

Grupa 4 Grupa 5 Grupa 6
Nosioci Nenosioci Nosioci Nenosioci Nosioci Nenosioci

Mađarska Videoton (1)
Slovačka Slovan Bratislava (5)
Bugarska Botev Plovdiv (3)
Poljska Jagiellonia Białystok (4)
Kazahstan Ordabasi (2)

Bosna i Hercegovina Široki Brijeg (9)
Armenija Pjunik (7)
Albanija Partizani Tirana (8)
Gruzija Dinamo Batumi (6)
Malta Balzan (10)

Kipar AEL Limassol (1)
Srbija Crvena Zvezda (2)
Hrvatska Osijek (3)
Bosna i Hercegovina Željezničar Sarajevo (4)
Makedonija Rabotnički (5)

Crna Gora Zeta (6)
San Marino Tre Penne (7)
Andora UE Santa Coloma (8)
Malta Floriana (9)
Gibraltar St Joseph's (10)

Albanija Skënderbeu Korçë (1)
Kipar AEK Larnaca (4)
Bosna i Hercegovina Sarajevo (3)
Malta Valletta (2)
Škotska Rangers (5)

Gibraltar Lincoln Red Imps (6)
Moldavija Zaria Bălți (8)
Luksemburg Progrès Niederkorn (7)
San Marino Folgore (9)
Andora Sant Julià (10)

Grupa 7 Grupa 8 Grupa 9
Nosioci Nenosioci Nosioci Nenosioci Nosioci Nenosioci

Danska Midtjylland (4)
Latvija Ventspils (2)
Lihtenštajn Vaduz (3)
Norveška Haugesund (1)
Slovačka Domžale (5)

Estonija Flora Tallinn (7)
Irska Derry City (6)
Island Valur (9)
Vels Bala Town (8)
Sjeverna Irska Coleraine (10)

Bjelorusija Dinamo Minsk (4)
Škotska St. Johnstone (2)
Slovenija Olimpija Ljubljana (3)
Island Stjarnan (1)
Sjeverna Irska Crusaders (5)

Irska Shamrock Rovers (10)
Latvija Liepāja (7)
Finska VPS (8)
Litvanija Trakai (9)
Farska ostrva NSÍ Runavík (6)

Finska HJK (3)
Norveška Odd (2)
Švedska IFK Norrköping (1)
Estonija Nõmme Kalju (5)
Mađarska Ferencváros (4)

Latvija Jelgava (6)
Farska ostrva B36 Tórshavn (7)
Vels Connah's Quay Nomads (8)
Sjeverna Irska Ballymena United (9)
Kosovo Priština (10)

Grupa 10
Nosioci Nenosioci

Švedska AIK (1)
Bjelorusija Šahtjor Saligorsk (2)
Island KR (3)
Danska Lyngby (4)
Estonija Levadia Tallinn (5)

Finska SJK (8)
Irska Cork City (7)
Litvanija Sūduva Marijampolė (9)
Vels Bangor City (6)
Farska ostrva (10)

Rezultati[uredi | uredi izvor]

Prve utakmice odigrane su 29. juna a uzvratne 4. i 6. jula 2017.

Tim 1 Rez. Tim 2 Prva utakmica Druga utakmica
Maccabi Tel Aviv Izrael 5–0 Albanija Tirana 2–0 3–0
Mladost Lučani Srbija 0–5 Azerbejdžan Inter Baku 0–3 0–2
Širak Armenija 2–4 Slovenija Gorica 0–2 2–2
Shkëndija Makedonija 7–0[A] Moldavija Dacia Chișinău 3–0 4–0
Trenčín Slovačka 8–1 Gruzija Torpedo Kutaisi 5–1 3–0
Kairat Kazahstan 8–1 Litvanija Atlantas 6–0 2–1
Chikhura Sachkhere Gruzija 1–2 Austrija Rheindorf Altach 0–1 1–1
Zira Azerbejdžan 4–1 Luksemburg Differdange 03 2–0 2–1
Levski Sofija Bugarska 3–1 Crna Gora Sutjeska Nikšić 3–1 0–0
Lech Poznań Poljska 7–0 Makedonija Pelister 4–0 3–0
Beitar Jerusalem Izrael 7–3 Mađarska Vasas 4–3 3–0
Fola Esch Luksemburg 3–2 Moldavija Milsami Orhei 2–1 1–1
Vojvodina Srbija 2–3 Slovačka Ružomberok 2–1 0–2
Irtiš Pavlodar Kazahstan 3–0 Bugarska Dunav Ruse 1–0 2–0
Mladost Podgorica Crna Gora 4–0 Armenija Gandzasar Kapan 1–0 3–0
Široki Brijeg Bosna i Hercegovina 2–0[A] Kazahstan Ordabasi 2–0 0–0
Partizani Tirana Albanija 1–4 Bugarska Botev Plovdiv 1–3 0–1
Pjunik Armenija 1–9[A] Slovačka Slovan Bratislava 1–4 0–5
Dinamo Batumi Gruzija 0–5[A] Poljska Jagiellonia Białystok 0–1 0–4
Videoton Mađarska 5–3 Malta Balzan 2–0 3–3
Crvena zvezda Srbija 6–3 Malta Floriana 3–0 3–3
UE Santa Coloma Andora 0–6 Hrvatska Osijek 0–2 0–4
Tre Penne San Marino 0–7[A] Makedonija Rabotnički 0–1 0–6
Željezničar Sarajevo Bosna i Hercegovina 3–2 Crna Gora Zeta 1–0 2–2
St Joseph's Gibraltar 0–10[A] Kipar AEL Limassol 0–4 0–6
Valletta Malta 3–0 San Marino Folgore 2–0 1–0
Zaria Bălți Moldavija 3–3 (6–5 p) Bosna i Hercegovina Sarajevo 2–1 1–2 (prod.)
Rangers Škotska 1–2 Luksemburg Progrès Niederkorn 1–0 0–2
AEK Larnaca Kipar 6–1 Gibraltar Lincoln Red Imps 5–0 1–1
Skënderbeu Korçë Albanija 6–0 Andora Sant Julià 1–0 5–0
Ventspils Latvija 0–1 Island Valur 0–0 0–1
Bala Town Vels 1–5 Lihtenštajn Vaduz 1–2 0–3
Domžale Slovenija 5–2 Estonija Flora Tallinn 2–0 3–2
Midtjylland Danska 10–2 Irska Derry City 6–1 4–1
Haugesund Norveška 7–0 Sjeverna Irska Coleraine 7–0 0–0
St Johnstone Škotska 1–3 Litvanija Trakai 1–2 0–1
VPS Finska 2–0 Slovenija Olimpija Ljubljana 1–0 1–0
Crusaders Sjeverna Irska 3–3 (a) Latvija LIHpāja 3–1 0–2
Dinamo Minsk Bjelorusija 4–1 Farska ostrva NSÍ Runavík 2–1 2–0
Stjarnan Island 0–2 Irska Shamrock Rovers 0–1 0–1
Odd Norveška 5–0 Sjeverna Irska Ballymena United 3–0 2–0
Connah's Quay Nomads Vels 1–3 Finska HJK 1–0 0–3
Nõmme Kalju Estonija 4–2 Farska ostrva B36 Tórshavn 2–1 2–1
Ferencváros Mađarska 3–0 Latvija Jelgava 2–0 1–0
IFK Norrköping Švedska 6–0 Kosovo Priština 5–0 1–0
Šahtjor Saligorsk Bjelorusija 1–2 Litvanija Sūduva Marijampolė 0–0 1–2
KR Island 2–0[A] Finska SJK 0–0 2–0
Levadia Tallinn Estonija 2–6 Irska Cork City 0–2 2–4
Lyngby Danska 4–0 Vels Bangor City 1–0 3–0
Farska ostrva 0–5[A] Švedska AIK 0–0 0–5

Napomene:

  1. ^ a b c d e f g h Zamijenjen domaćin prve utakmice nakon prvobitnog izvlačenja parova.

Utakmice[uredi | uredi izvor]

29. juni 2017. (2017-06-29) Maccabi Tel Aviv Izrael 2–0 Albanija Tirana Netanya[N 1]
20:00
Cohen Postignut nakon 27 minuta 27'
Dasa Postignut nakon 64 minuta 64'
Izvještaj Stadion: Netanya
Gledalaca: 7.098[6]
Sudac: Hrvatska Tihomir Pejin
6. juli 2017. (2017-07-06) Tirana Albanija 0–3 Izrael Maccabi Tel Aviv Tirana
17:00
Izvještaj Schoenfeld Postignut nakon 50 minuta 50'
Yitzhaki Postignut nakon 80 minuta 80'
Rikan Postignut nakon 86 minuta 86'
Stadion: Selman Stërmasi
Gledalaca: 400[6]
Sudac: Mađarska Sándor Andó-Szabó

Maccabi Tel Aviv pobjednik sveukupnim rezultatom 5–0.


29. juni 2017. (2017-06-29) Mladost Lučani Srbija 0–3 Azerbejdžan Inter Baku Lučani
20:30
Izvještaj Scarlatache Postignut nakon 23 minuta 23'41'
R. Aliyev Postignut nakon 75 minuta 75'
Stadion: Mladost
Gledalaca: 1.950[6]
Sudac: Rusija Aleksei Matyunin
6. juli 2017. (2017-07-06) Inter Baku Azerbejdžan 2–0 Srbija Mladost Lučani Baku[N 2]
19:00
Denis Silva Postignut nakon 23 minuta 23'
Hajiyev Postignut nakon 74 minuta 74'
Izvještaj Stadion: Dalga Arena
Gledalaca: 3.150[6]
Sudac: Ukrajina Mykola Balakin

Inter Baku pobjednik sveukupnim rezultatom 5–0.


29. juni 2017. (2017-06-29) Širak Armenija 0–2 Slovenija Gorica Gyumri
14:00
Izvještaj Kapić Postignut nakon 15 minuta 15'69' Stadion: Gyumri
Gledalaca: 2.100[6]
Sudac: Rusija Mikhail Vilkov
6. juli 2017. (2017-07-06) Gorica Slovenija 2–2 Armenija Širak Nova Gorica
20:30
Prljević Postignut nakon 13 minuta 13' (a.g.)
Osuji Postignut nakon 90+2 minuta 90+2'
Izvještaj Kaba Postignut nakon 34 minuta 34'
Bichakhchyan Postignut nakon 56 minuta 56'
Stadion: Sportski park
Gledalaca: 1.200[6]
Sudac: Danska Peter Kjærsgaard-Andersen

Gorica pobjednik sveukupnim rezultatom 4–2.


29. juni 2017. (2017-06-29) Shkëndija Makedonija 3–0 Moldavija Dacia Chișinău Strumica[N 3]
18:00
Ibraimi Postignut nakon 7 minuta 7' (pen.)
Radeski Postignut nakon 10 minuta 10'75'
Izvještaj Stadion: Mladost
Gledalaca: 1.950[6]
Sudac: Poljska Krzysztof Jakubik
6. juli 2017. (2017-07-06) Dacia Chișinău Moldavija 0–4 Makedonija Shkëndija Speia
16:00
Izvještaj Alimi Postignut nakon 32 minuta 32'
Júnior Postignut nakon 45 minuta 45'
Zejnullahi Postignut nakon 81 minuta 81'
Hasani Postignut nakon 89 minuta 89' (pen.)
Stadion: Moldova
Gledalaca: 200[6]
Sudac: Slovačka Peter Kralović

Shkëndija pobjednik sveukupnim rezultatom 7-0.


29. juni 2017. (2017-06-29) Trenčín Slovačka 5–1 Gruzija Torpedo Kutaisi Trenčín
17:20
Mance Postignut nakon 36 minuta 36'40'
Čataković Postignut nakon 75 minuta 75'
Paur Postignut nakon 81 minuta 81'
Beridze Postignut nakon 87 minuta 87'
Izvještaj Guruli Postignut nakon 10 minuta 10' Stadion: Na Sihoti
Gledalaca: 2.915[6]
Sudac: Irska Tim Marshall
6. juli 2017. (2017-07-06) Torpedo Kutaisi Gruzija 0–3 Slovačka Trenčín Kutaisi
19:00
Izvještaj Gong Postignut nakon 21 minuta 21'64'
Beridze Postignut nakon 49 minuta 49'
Stadion: Ramaz Šengelia
Gledalaca: 4.221[6]
Sudac: Hrvatska Mario Zebec

Trenčín pobjednik sveukupnim rezultatom 8–1.


29. juni 2017. (2017-06-29) Kairat Kazahstan 6–0 Litvanija Atlantas Almati
16:45
Gohou Postignut nakon 21 minuta 21'50' (pen.)
Arshavin Postignut nakon 26 minuta 26' (pen.)42'
Iličević Postignut nakon 30 minuta 30'73'
Izvještaj Stadion: Centralni stadion
Gledalaca: 15.000[6]
Sudac: Azerbejdžan Omar Pašajev
6. juli 2017. (2017-07-06) Atlantas Litvanija 1–2 Kazahstan Kairat Klaipėda
18:00
Ciofu Postignut nakon 12 minuta 12' Izvještaj Iličević Postignut nakon 35 minuta 35' (pen.)
Gohou Postignut nakon 39 minuta 39'
Stadion: Klaipėdos
Gledalaca: 1.450[6]
Sudac: Belgija Nicolas Laforge

Kairat pobjednik sveukupnim rezultatom 8–1.


29. juni 2017. (2017-06-29) Chikhura Sachkhere Gruzija 0–1 Austrija Rheindorf Altach Tbilisi[N 4]
18:00
Izvještaj Ngwat-Mahop Postignut nakon 4 minuta 4' Stadion: Dinamo Arena
Gledalaca: 1.700[6]
Sudac: Izrael Erez Papir
6. juli 2017. (2017-07-06) Rheindorf Altach Austrija 1–1 Gruzija Chikhura Sachkhere Altach
20:30
Nutz Postignut nakon 29 minuta 29' Izvještaj Tatanashvili Postignut nakon 57 minuta 57' Stadion: Schnabelholz
Gledalaca: 3.335[6]
Sudac: Moldavija Veaceslav Banari

Rheindorf Altach pobjednik sveukupnim rezultatom 2–1.


29. juni 2017. (2017-06-29) Zira Azerbejdžan 2–0 Luksemburg Differdange 03 Baku[N 5]
19:00
Gadze Postignut nakon 22 minuta 22'
Belfort Postignut nakon 80 minuta 80'
Izvještaj Stadion: Dalga Arena
Gledalaca: 4.650[6]
Sudac: Kazahstan Daniyar Sakhi
6. juli 2017. (2017-07-06) Differdange 03 Luksemburg 1–2 Azerbejdžan Zira Differdange
19:00
Vandenbroeck Postignut nakon 10 minuta 10' Izvještaj Manga Postignut nakon 64 minuta 64'
Gadze Postignut nakon 68 minuta 68'
Stadion: Stade Municipal
Gledalaca: 1.626[6]
Sudac: Slovačka Boris Marhefka

Zira pobjednik sveukupnim rezultatom 4–1.


29. juni 2017. (2017-06-29) Levski Sofija Bugarska 3–1 Crna Gora Sutjeska Nikšić Sofija
19:00
Mapuku Postignut nakon 1 minuta 1'21'
Procházka Postignut nakon 45+1 minuta 45+1'
Izvještaj Marković Postignut nakon 79 minuta 79' Stadion: Vivacom Arena
Gledalaca: 6.456[6]
Sudac: Norveška Martin Lundby
6. juli 2017. (2017-07-06) Sutjeska Nikšić Crna Gora 0–0 Bugarska Levski Sofija Nikšić
20:30
Izvještaj Stadion: Gradski stadion
Gledalaca: 3.500[6]
Sudac: Kipar Dimitrios Massias

Levski Sofia pobjednik sveukupnim rezultatom 3–1.


29. juni 2017. (2017-06-29) Lech Poznań Poljska 4–0 Makedonija Pelister Poznań
20:45
Nielsen Postignut nakon 28 minuta 28' (pen.)
Šitum Postignut nakon 30 minuta 30'57'
Majewski Postignut nakon 38 minuta 38'
Izvještaj Stadion: INEA
Gledalaca: 18.215[6]
Sudac: Portugal Luís Godinho
6. juli 2017. (2017-07-06) Pelister Makedonija 0–3 Poljska Lech Poznań Strumica[N 6]
17:00
Izvještaj Trałka Postignut nakon 39 minuta 39'
Jevtić Postignut nakon 66 minuta 66'
Jóźwiak Postignut nakon 77 minuta 77'
Stadion: Mladost
Gledalaca: 750[6]
Sudac: Francuska François Letexier

Lech Poznań pobjednik sveukupnim rezultatom 7–0.


29. juni 2017. (2017-06-29) Beitar Jerusalem Izrael 4–3 Mađarska Vasas Petah Tikva[N 7]
18:45
Izvještaj
Stadion: HaMoshava
Gledalaca: 100[6] (No-crowd match)
Sudac: Srbija Nenad Đokić
6. juli 2017. (2017-07-06) Vasas Mađarska 0–3 Izrael Beitar Jerusalem Budimpešta[N 8]
20:30
Izvještaj
Stadion: Szusza Ferenc
Gledalaca: 4.016[6]
Sudac: Portugal Fábio Veríssimo

Beitar Jerusalem pobjednik sveukupnim rezultatom 7–3.


29. juni 2017. (2017-06-29) Fola Esch Luksemburg 2–1 Moldavija Milsami Orhei Esch-sur-Alzette
19:30
Izvještaj Plătică Postignut nakon 81 minuta 81' Stadion: Émile Mayrisch
Gledalaca: 989[6]
Sudac: Finska Dennis Antamo
6. juli 2017. (2017-07-06) Milsami Orhei Moldavija 1–1 Luksemburg Fola Esch Orhei
17:00
Antoniuc Postignut nakon 37 minuta 37' Izvještaj Dallevedove Postignut nakon 58 minuta 58' Stadion: CSR Orhei
Gledalaca: 2.800[6]
Sudac: Estonija Roomer Tarajev

Fola Esch pobjednik sveukupnim rezultatom 3–2.


29. juni 2017. (2017-06-29) Vojvodina Srbija 2–1 Slovačka Ružomberok Novi Sad
20:00
Malbašić Postignut nakon 8 minuta 8'21' Izvještaj Daniel Postignut nakon 81 minuta 81' Stadion: Karađorđe
Gledalaca: 5.093[6]
Sudac: Turska Halil Umut Meler
6. juli 2017. (2017-07-06) Ružomberok Slovačka 2–0 Srbija Vojvodina Ružomberok
19:00
Izvještaj Stadion: Pod Čebraťom
Gledalaca: 4.486[6]
Sudac: Nizozemska Dennis Higler

Ružomberok pobjednik sveukupnim rezultatom 3–2.


29. juni 2017. (2017-06-29) Irtiš Pavlodar Kazahstan 1–0 Bugarska Dunav Ruse Pavlodar
16:00
Bugaiov Postignut nakon 5 minuta 5' Izvještaj Stadion: Centralni stadion
Gledalaca: 8.000[6]
Sudac: Sjeverna Irska Arnold Hunter
6. juli 2017. (2017-07-06) Dunav Ruse Bugarska 0–2 Kazahstan Irtiš Pavlodar Ruse
19:00
Izvještaj
Stadion: Gradski stadion
Gledalaca: 5.100[6]
Sudac: Crna Gora Jovan Kaludjerović

Irtiš Pavlodar pobjednik sveukupnim rezultatom 3–0.


29. juni 2017. (2017-06-29) Mladost Podgorica Crna Gora 1–0 Armenija Gandzasar Kapan Podgorica[N 9]
20:30
Đurišić Postignut nakon 57 minuta 57' (pen.) Izvještaj Stadion: Gradski stadion
Gledalaca: 2.369[6]
Sudac: Irska Paul McLaughlin
6. juli 2017. (2017-07-06) Gandzasar Kapan Armenija 0–3 Crna Gora Mladost Podgorica Erevan[N 10]
18:00
Izvještaj
Stadion: Republikanski Vazgen Sargsyan
Gledalaca: 2.470[6]
Sudac: Švicarska Sascha Amhof

Mladost Podgorica pobjednik sveukupnim rezultatom 4–0.


29. juni 2017. (2017-06-29) Široki Brijeg Bosna i Hercegovina 2–0 Kazahstan Ordabasi Široki Brijeg
20:30
Krstanović Postignut nakon 37 minuta 37' (pen.)45+1' Izvještaj Stadion: Pecara
Gledalaca: 3.100[6]
Sudac: Mađarska Ferenc Karakó
6. juli 2017. (2017-07-06) Ordabasi Kazahstan 0–0 Bosna i Hercegovina Široki Brijeg Almati[N 11]
17:00
Izvještaj Stadion: Centralni stadion
Gledalaca: 1.820[6]
Sudac: Armenija Zaven Hovhannisyan

Široki Brijeg pobjednik sveukupnim rezultatom 2–0.


29. juni 2017. (2017-06-29) Partizani Tirana Albanija 1–3 Bugarska Botev Plovdiv Tirana
17:00
Sukaj Postignut nakon 5 minuta 5' Izvještaj
Stadion: Selman Stërmasi
Gledalaca: 2.000[6]
Sudac: Vels Bryn Markham-Jones
6. juli 2017. (2017-07-06) Botev Plovdiv Bugarska 1–0 Albanija Partizani Tirana Burgas[N 12]
19:00
Brisola Postignut nakon 22 minuta 22' Izvještaj Stadion: Lazur
Gledalaca: 3.560[6]
Sudac: Turska Alper Ulusoy

Botev Plovdiv pobjednik sveukupnim rezultatom 4–1.


29. juni 2017. (2017-06-29) Pjunik Armenija 1–4 Slovačka Slovan Bratislava Erevan[N 13]
17:00
Avetisyan Postignut nakon 7 minuta 7' (pen.) Izvještaj
Stadion: Republikanski Vazgen Sargsyan
Gledalaca: 1.800[6]
Sudac: Mađarska Ádám Farkas
6. juli 2017. (2017-07-06) Slovan Bratislava Slovačka 5–0 Armenija Pjunik Bratislava
19:00
Izvještaj Stadion: Pasienky
Gledalaca: 1.602[6]
Sudac: Srbija Bojan Nikolić

Slovan Bratislava pobjednik sveukupnim rezultatom 9–1.


29. juni 2017. (2017-06-29) Dinamo Batumi Gruzija 0–1 Poljska Jagiellonia Białystok Kutaisi[N 14]
18:00
Izvještaj Sheridan Postignut nakon 49 minuta 49' Stadion: Ramaz Šengelia
Gledalaca: 4.000[6]
Sudac: Belgija Erik Lambrechts
6. juli 2017. (2017-07-06) Jagiellonia Białystok Poljska 4–0 Gruzija Dinamo Batumi Białystok
20:30
Izvještaj Stadion: Gradski stadion
Gledalaca: 13.538[6]
Sudac: Ukrajina Yuriy Mozharovsky

Jagiellonia Białystok pobjednik sveukupnim rezultatom 5–0.


29. juni 2017. (2017-06-29) Videoton Mađarska 2–0 Malta Balzan Felcsút[N 15]
20:45
Izvještaj Stadion: Pancho Aréna
Gledalaca: 2.188[6]
Sudac: Makedonija Dejan Jakimovski
4. juli 2017. (2017-07-04) Balzan Malta 3–3 Mađarska Videoton Paola
17:45
Izvještaj
Stadion: Hibernians
Gledalaca: 550[6]
Sudac: Slovačka Filip Glova

Videoton pobjednik sveukupnim rezultatom 5-3.


29. juni 2017. (2017-06-29) Crvena zvezda Srbija 3–0 Malta Floriana Beograd
20:30
Izvještaj Stadion: Rajko Mitić
Gledalaca: 19.823[6]
Sudac: Finska Mattias Gestranius
6. juli 2017. (2017-07-06) Floriana Malta 3–3 Srbija Crvena zvezda Paola[N 16]
20:30
Izvještaj
Stadion: Hibernians
Gledalaca: 1.176[6]
Sudac: Grčka Georgios Kyzas

Crvena zvezda pobjednik sveukupnim rezultatom 6–3.


29. juni 2017. (2017-06-29) UE Santa Coloma Andora 0–2 Hrvatska Osijek Andorra la Vella
19:00
Izvještaj
Stadion: Estadi Comunal
Gledalaca: 600[6]
Sudac: Malta Farrugia Cann Trustin
6. juli 2017. (2017-07-06) Osijek Hrvatska 4–0 Andora UE Santa Coloma Osijek
20:45
Izvještaj Stadion: Gradski vrt
Gledalaca: 4,682[6]
Sudac: Sjeverna Irska Keith Kennedy

Osijek pobjednik sveukupnim rezultatom 6–0.


29. juni 2017. (2017-06-29) Tre Penne San Marino 0–1 Makedonija Rabotnički Serravalle
20:30
Izvještaj Mitrev Postignut nakon 90 minuta 90' Stadion: San Marino
Gledalaca: 294[6]
Sudac: Gibraltar Jason Lee Barcelo
6. juli 2017. (2017-07-06) Rabotnički Makedonija 6–0 San Marino Tre Penne Skopje[N 17]
17:30
Izvještaj Stadion: Petar Miloševski
Gledalaca: 500[6]
Sudac: Litvanija Manfredas Lukjančukas

Rabotnički pobjednik sveukupnim rezultatom 7–0.


29. juni 2017. (2017-06-29) Željezničar Sarajevo Bosna i Hercegovina 1–0 Crna Gora Zeta Sarajevo
20:45
Lendrić Postignut nakon 48 minuta 48' Izvještaj Stadion: Grbavica
Gledalaca: 8.858[6]
Sudac: Rusija Kirill Levnikov
6. juli 2017. (2017-07-06) Zeta Crna Gora 2–2 Bosna i Hercegovina Željezničar Sarajevo Podgorica[N 18]
20:30
Izvještaj
Stadion: Gradski stadion
Gledalaca: 2.500[6]
Sudac: Portugal Tiago Martins

Željezničar pobjednik sveukupnim rezultatom 3–2.


6. juli 2017. (2017-07-06) AEL Limassol Šablon:ZD-K 6–0 Šablon:ZD-G St Joseph's Limassol
16:00
Izvještaj Stadion: Tsirio Stadium
Gledalaca: 1.774[6]
Sudac: Šablon:ZD-P Luis Teixeira

AEL Limassol pobjednik sveukupnim rezultatom 10-0.


29. juni 2017. (2017-06-29) Valletta Šablon:ZD-M 2–0 Šablon:ZD-S Folgore Paola
20:45
Izvještaj Stadion: Hibernians
Gledalaca: 1.141[6]
Sudac: Šablon:ZD-B Denis Scherbakov
6. juli 2017. (2017-07-06) Folgore Šablon:ZD-S 0–1 Šablon:ZD-M Valletta Serravalle
20:30
Izvještaj Malano Postignut nakon 65 minuta 65' Stadion: San Marino
Gledalaca: 437[6]
Sudac: Šablon:ZD-K Genc Nuza

Valletta pobjednik sveukupnim rezultatom 3–0.


Sveukupni rezultat 3–3. Zaria Bălți pobjednik nakon boljeg izvođenja jedanaesterca rezultatom 6–5.


Progrès Niederkorn pobjednik sveukupnim rezultatom 2-1.


AEK Larnaca pobjednik sveukupnim rezultatom 6–1.


Skënderbeu Korçë pobjednik sveukupnim rezultatom 6–0.


6. juli 2017. (2017-07-06) Valur Šablon:ZD-I 1–0 Šablon:ZD-L Ventspils Reykjavík
22:00
Sigurður Postignut nakon 71 minuta 71' Izvještaj Stadion: Hlíðarendi
Gledalaca: 1.129[6]
Sudac: Šablon:ZD-I Rob Harvey

Valur pobjednik sveukupnim rezultatom 1–0.


29. juni 2017. (2017-06-29) Bala Town Šablon:ZD-W 1–2 Šablon:ZD-L Vaduz Rhyl[N 23]
20:00
Venables Postignut nakon 61 minuta 61' Izvještaj
Stadion: Belle Vue
Gledalaca: 803[6]
Sudac: Šablon:ZD-L Alain Durieux
6. juli 2017. (2017-07-06) Vaduz Šablon:ZD-L 3–0 Šablon:ZD-W Bala Town Vaduz
19:00
Izvještaj Stadion: Rheinpark
Gledalaca: 621[6]
Sudac: Šablon:ZD-F Jari Järvinen

Vaduz pobjednik sveukupnim rezultatom 5–1.


Domžale pobjednik sveukupnim rezultatom 5–2.


29. juni 2017. (2017-06-29) Midtjylland Šablon:ZD-D 6–1 Šablon:ZD-I Derry City Herning
20:00
Izvještaj Curtis Postignut nakon 66 minuta 66' Stadion: MCH Arena
Gledalaca: 5.122[6]
Sudac: Šablon:ZD-A Markus Hameter
6. juli 2017. (2017-07-06) Derry City Šablon:ZD-I 1–4 Šablon:ZD-D Midtjylland Sligo[N 25]
20:45
Izvještaj
Stadion: The Showgrounds
Gledalaca: 467[6]
Sudac: Šablon:ZD-S Rade Obrenović

Midtjylland pobjednik sveukupnim rezultatom 10–2.


29. juni 2017. (2017-06-29) Haugesund Šablon:ZD-N 7–0 Šablon:ZD-S Coleraine Haugesund
19:00
Izvještaj Stadion: Haugesund
Gledalaca: 2.523[6]
Sudac: Šablon:ZD-M Alexandru Tean

Haugesund pobjednik sveukupnim rezultatom 7–0.


Trakai pobjednik sveukupnim rezultatom 3–1.


VPS pobjednik sveukupnim rezultatom 2–0.


29. juni 2017. (2017-06-29) Crusaders Šablon:ZD-S 3–1 Šablon:ZD-L Liepāja Belfast
20:45
Izvještaj Karašausks Postignut nakon 61 minuta 61' Stadion: Seaview
Gledalaca: 1.375[6]
Sudac: Šablon:ZD-D Anders Poulsen
6. juli 2017. (2017-07-06) Liepāja Šablon:ZD-L 2–0 Šablon:ZD-S Crusaders Liepāja
18:45
Izvještaj Stadion: Daugava
Gledalaca: 2.310[6]
Sudac: Šablon:ZD-A Suren Baliyan

Sveukupni rezultat 3–3. Liepāja se plasirala u drugi krug zbog pravila više postignutih golova u gostima.


Dinamo Minsk pobjednik sveukupnim rezultatom 4–1.


Shamrock Rovers pobjednik sveukupnim rezultatom 2–0.


Odd pobjednik sveukupnim rezultatom 5–0.


HJK pobjednik sveukupnim rezultatom 3–1.


Nõmme Kalju pobjednik sveukupnim rezultatom 4–2.


Ferencváros pobjednik sveukupnim rezultatom 3–0.


IFK Norrköping pobjednik sveukupnim rezultatom 6–0.


Sūduva Marijampolė pobjednik sveukupnim rezultatom 2–1.


29. juni 2017. (2017-06-29) KR Šablon:ZD-I 0–0 Šablon:ZD-F SJK Reykjavík
21:15
Izvještaj Stadion: KR-völlur
Gledalaca: 531[6]
Sudac: Šablon:ZD-Č Zbyněk Proske
6. juli 2017. (2017-07-06) SJK Šablon:ZD-F 0–2 Šablon:ZD-I KR Seinäjoki
18:00
Izvještaj
Stadion: OmaSP
Gledalaca: 4.511[6]
Sudac: Šablon:ZD-B Irfan Peljto

KR pobjednik sveukupnim rezultatom 2–0.


6. juli 2017. (2017-07-06) Cork City Šablon:ZD-I 4–2 Šablon:ZD-E Levadia Tallinn Cork
20:45
Izvještaj
Stadion: Turners Cross
Gledalaca: 6.314[6]
Sudac: Šablon:ZD-I Gunnar Jarl Jónsson

Cork City pobjednik sveukupnim rezultatom 6–2.


6. juli 2017. (2017-07-06) Bangor City Šablon:ZD-W 0–3 Šablon:ZD-D Lyngby Bangor
19:30
Izvještaj
Stadion: Nantporth
Gledalaca: 1.089[6]
Sudac: Šablon:ZD-L Donatas Rumšas

Lyngby pobjednik sveukupnim rezultatom 4–0.


29. juni 2017. (2017-06-29) Šablon:ZD-F 0–0 Šablon:ZD-Š AIK Tórshavn[N 32]
20:00
Izvještaj Stadion: Gundadalur
Gledalaca: 1.374[6]
Sudac: Šablon:ZD-S Michal Ocenáš
6. juli 2017. (2017-07-06) AIK Šablon:ZD-Š 5–0 Šablon:ZD-F Solna
19:00
Izvještaj Stadion: Friends Arena
Gledalaca: 6.257[6]
Sudac: Šablon:ZD-L Laurent Kopriwa

AIK pobjednik sveukupnim rezultatom 5–0.

Druga kvalifikacijska runda[uredi | uredi izvor]

U drugoj kvalifikacijskoj rundi učestvovalo je 66 ekipa: 15 novih ekipa i 51 ekipa pobjednik iz prvog kruga kvalifikacija. Izvlačenje parova održano je 19. juna 2017.[4]

Nosioci[uredi | uredi izvor]

Grupa 1 Grupa 2 Grupa 3
Nosioci Nenosioci Nosioci Nenosioci Nosioci Nenosioci

Šablon:ZD-B Dinamo Minsk[†] (1)
Šablon:ZD-K Apollon Limassol (3)
Šablon:ZD-Č Mladá Boleslav (5)
Šablon:ZD-S Slovan Bratislava[†] (4)
Šablon:ZD-I Beitar Jerusalem[†] (2)

Šablon:ZD-M Zaria Bălți[†] (10)
Šablon:ZD-D Lyngby[†] (7)
Šablon:ZD-B Botev Plovdiv[†] (9)
Šablon:ZD-I Shamrock Rovers[†] (8)
Šablon:ZD-M Rabotnički[†] (6)

Šablon:ZD-R Astra Giurgiu (5)
Šablon:ZD-Š AIK[†] (2)
Šablon:ZD-A Skënderbeu Korçë[†] (1)
Šablon:ZD-K AEK Larnaca[†] (3)
Šablon:ZD-G Panionios (4)

Šablon:ZD-K Kairat[†] (6)
Šablon:ZD-B Željezničar[†] (9)
Šablon:ZD-I Cork City[†] (10)
Šablon:ZD-S Gorica[†] (7)
Šablon:ZD-A Zira[†] (8)

Šablon:ZD-H Hajduk (4)
Šablon:ZD-P Lech Poznań[†] (2)
Šablon:ZD-D Brøndby (3)
Šablon:ZD-M Videoton[†] (5)
Šablon:ZD-L Trakai[†] (1)

Šablon:ZD-Š IFK Norrköping[†] (6)
Šablon:ZD-E Nõmme Kalju[†] (8)
Šablon:ZD-F VPS[†] (10)
Šablon:ZD-B Levski Sofija[†] (7)
Šablon:ZD-N Haugesund[†] (9)

Grupa 4 Grupa 5 Grupa 6
Nosioci Nenosioci Nosioci Nenosioci Nosioci Nenosioci

Šablon:ZD-I Maccabi Tel Aviv[†] (1)
Šablon:ZD-S Ružomberok[†] (2)
Šablon:ZD-K AEL Limassol[†] (4)
Šablon:ZD-A Gabala (3)
Šablon:ZD-L Sūduva Marijampolė[†] (5)
Šablon:ZD-N Utrecht (6)

Šablon:ZD-I KR[†] (8)
Šablon:ZD-M Valletta[†] (12)
Šablon:ZD-P Jagiellonia Białystok[†] (7)
Šablon:ZD-L Liepāja[†] (9)
Šablon:ZD-L Progrès Niederkorn[†] (10)
Šablon:ZD-N Brann (11)

Šablon:ZD-T Galatasaray (6)
Šablon:ZD-S Crvena Zvezda[†] (4)
Šablon:ZD-A Rheindorf Altach[†] (1)
Šablon:ZD-A Inter Baku[†] (2)
Šablon:ZD-I Valur[†] (3)
Šablon:ZD-N Odd[†] (5)

Šablon:ZD-L Fola Esch[†] (11)
Šablon:ZD-L Vaduz[†] (9)
Šablon:ZD-S Domžale[†] (7)
Šablon:ZD-B Dinamo Brest (8)
Šablon:ZD-Š Östersund (12)
Šablon:ZD-K Irtiš Pavlodar[†] (10)

Šablon:ZD-D Midtjylland[†] (6)
Šablon:ZD-F HJK[†] (5)
Šablon:ZD-Š Luzern (4)
Šablon:ZD-S Trenčín[†] (3)
Šablon:ZD-Š Aberdeen (1)
Šablon:ZD-A Sturm Graz (2)

Šablon:ZD-H Osijek[†] (10)
Šablon:ZD-I Bnei Yehuda (7)
Šablon:ZD-B Široki Brijeg[†] (8)
Šablon:ZD-M Ferencváros[†] (12)
Šablon:ZD-M Shkëndija[†] (9)
Šablon:ZD-C Mladost Podgorica[†] (11)

Napomene
  1. Pobjednici prve kvalifikacijske runde nisu bili poznati prilikom izvlačenja druge kvalifikacijske runde. Ekipe napisane u kurzivu su pobjedili ekipe sa većim koeficijentom u prvoj kvalifikacijskoj rundi te na taj način su zauzele mjesto ekipa sa većim koeficijentom prilikom izvlačenja parova druge kvalifikacijske runde.

Rezultati[uredi | uredi izvor]

Prve utakmice odigrane su 12. i 13. jula a uzvratne 20. jula 2017.

Tim 1 Rez. Tim 2 Prva utakmica Druga utakmica
Beitar Jerusalem Šablon:ZD-I 1–5[B] Šablon:ZD-B Botev Plovdiv 1–1 0–4
Apollon Limassol Šablon:ZD-K 5–1 Šablon:ZD-M Zaria Bălți 3–0 2–1
Rabotnički Šablon:ZD-M 1–4 Šablon:ZD-B Dinamo Minsk 1–1 0–3
Slovan Bratislava Šablon:ZD-S 1–3 Šablon:ZD-D Lyngby 0–1 1–2
Shamrock Rovers Šablon:ZD-I 2–5 Šablon:ZD-Č Mladá Boleslav 2–3 0–2
Željezničar Sarajevo Šablon:ZD-B 0–2 Šablon:ZD-Š AIK 0–0 0–2
Cork City Šablon:ZD-I 0–2[B] Šablon:ZD-K AEK Larnaca 0–1 0–1
Kairat Šablon:ZD-K 1–3 Šablon:ZD-A Skënderbeu Korçë 1–1 0–2
Panionios Šablon:ZD-G 5–2 Šablon:ZD-S Gorica 2–0 3–2
Astra Giurgiu Šablon:ZD-R 3–1[B] Šablon:ZD-A Zira 3–1 0–0
Haugesund Šablon:ZD-N 3–4 Šablon:ZD-P Lech Poznań 3–2 0–2
Brøndby Šablon:ZD-D 3–2 Šablon:ZD-F VPS 2–0 1–2
IFK Norrköping Šablon:ZD-Š 3–3 (3–5 p) Šablon:ZD-L Trakai 2–1 1–2 (prod.)
Hajduk Split Šablon:ZD-H 3–1 Šablon:ZD-B Levski Sofija 1–0 2–1
Nõmme Kalju Šablon:ZD-E 1–4 Šablon:ZD-M Videoton 0–3 1–1
Maccabi Tel Aviv Šablon:ZD-I 5–1 Šablon:ZD-I KR 3–1 2–0
Valletta Šablon:ZD-M 1–3 Šablon:ZD-H Utrecht 0–0 1–3
Ružomberok Šablon:ZD-S 2–1 Šablon:ZD-N Brann 0–1 2–0
LIHpāja Šablon:ZD-L 1–2 Šablon:ZD-L Sūduva Marijampolė 0–2 1–0
Gabala Šablon:ZD-A 3–1 Šablon:ZD-P Jagiellonia Białystok 1–1 2–0
Progrès Niederkorn Šablon:ZD-L 1–3 Šablon:ZD-K AEL Limassol 0–1 1–2
Rheindorf Altach Šablon:ZD-A 4–1 Šablon:ZD-B Dinamo Brest 1–1 3–0
Östersund Šablon:ZD-Š 3–1 Šablon:ZD-T Galatasaray 2–0 1–1
Inter Baku Šablon:ZD-A 2–4 Šablon:ZD-L Fola Esch 1–0 1–4
Vaduz Šablon:ZD-L 0–2 Šablon:ZD-N Odd 0–1 0–1
Valur Šablon:ZD-I 3–5 Šablon:ZD-S Domžale 1–2 2–3
Irtiš Pavlodar Šablon:ZD-K 1–3 Šablon:ZD-S Crvena zvezda 1–1 0–2
Aberdeen Šablon:ZD-Š 3–1 Šablon:ZD-B Široki Brijeg 1–1 2–0
Ferencváros Šablon:ZD-M 3–7 Šablon:ZD-D Midtjylland 2–4 1–3
Sturm Graz Šablon:ZD-A 3–1 Šablon:ZD-C Mladost Podgorica 0–1 3–0
Shkëndija Šablon:ZD-M 4–2 Šablon:ZD-F HJK 3–1 1–1
Trenčín Šablon:ZD-S 1–3 Šablon:ZD-I Bnei Yehuda 1–1 0–2
Osijek Šablon:ZD-H 3–2 Šablon:ZD-Š Luzern 2–0 1–2

Napomene:

  1. ^ a b c Zamijenjen domaćin prve utakmice nakon prvobitnog izvlačenja parova.

Utakmice[uredi | uredi izvor]

Botev Plovdiv pobjednik sveukupnim rezultatom 5–1.


Apollon Limassol pobjednik sveukupnim rezultatom 5–1.


Dinamo Minsk pobjednik sveukupnim rezultatom 4–1.


Lyngby pobjednik sveukupnim rezultatom 3–1.


Mladá Boleslav pobjednik sveukupnim rezultatom 5–2.


AIK pobjednik sveukupnim rezultatom 2–0.


AEK Larnaca pobjednik sveukupnim rezultatom 2–0.


Skënderbeu Korçë pobjednik sveukupnim rezultatom 3–1.